Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

minka051
16. jún 2010

@denis19 jasné nebola by som schopná prejsť ani k autu.Včera ked som išla doktorke tak to bola skoro moja smrť.

@annamary27 no tak ja mám per istotu mobil na ticho a hotovo. 🙂 No tak ja som bola včera na záchode asi sto krát a teda poviem kto to nezažil tak nevie. Kým som vytlačila dve kvapky tak som myslela že sa budem po stene škriabať. Hrôza vždy som vyšla spotená ako myš. So mna išla už aj krv a to menzes teda už nemám.

minka051
16. jún 2010

@matakrok ahoj ved ja pijem čaj stále až mi je z neho zle a beriem aj lieky. Hádm to už bude zajtra lepšie 😉 Iné mi nezostáva len čakať. A ty si ako na tom ni som v obraze

romy01
16. jún 2010

ahojte

annamarry - nabuduce tu sestricku sfukni ze nech sa nestara a ze mas na tu informaciu pravo. - teda " milujem L take afektovane hviezdy.

denis - malu urcite nieco trapi - mozno ju zapeka alebo co, uvidis ci sa to nezlepsi v priebehu dna.

No a o mne 🙂 som otvorena na 1 cm- co je vraj bezny nalez na tento tt a tak mam zajtra pasy a ak neporodim do buducej stredy tak mam zas prist. Takze tak - aj sa deje konecne aj sa nedeje 😀

romy01
16. jún 2010

minka veru to mas blbe - ktovie ako sa ti to prichytilo - mozno je to nejaka reakcia prave na tie lieky co si brala ci nie ?

jejo - ja by som uz po ET na dovolenku urcite nesla- nie je to podla mna vhodne - aspon nie prve tyzdne - az ked by sa to potvrdilo a bolo napevno uchytene - povedzme v nejakom 12tt ale skor nie Lekari sice hovoria ze je mozne nabehnut na bezny rezim ale po IVF je kopa bab co museli doslova lezat s nohami na stene aby zastavili spinenie a pod - aj mne sa to skomplikovalo v 8 tt, takze to radsej zvaz. Jednak to stoji kopu eurikov a jednak to nie je sranda tie hormonalne davky do tela je lepsie ich brat raz a otehotniet ako to opakovat pre neuspech

denis19
16. jún 2010

Romy, tak to je už na spadnutí jak se ríká, proste čekat a čekat....nic jiného nezustává.....ale to uteklo...des a já mám už doma prcka a vy jdete s Vierkou na to...jsem na to vše zvedavá!!!!

romy01
16. jún 2010

ja sa feeest tesiiiim - ale je to divn pocit, vies ze zrazu budem mat dieta co bude moje - doteraz som len sem tam mala malu neter na navsteve a zrazu tu bude maly cloviecik a bide moj a bude tu uz navzdy

annamary27
16. jún 2010

@minka051 ja mám taký blbý tichý režim na mobile,že volanie mi slobo pípne aj tak.,ked velmi tvrdo spím tak ma to nezobudí.No zas som to 2hodiny potiahla v spánku 😎

matakrok
16. jún 2010

@minka051 dobre 🙂 a este cucoriedky ak mas doma, pojedz,aj kompot...urcite,na druhy den sa ti uz polepsi,uvidis...
ja? dakujem z aopytanie. vsetko po starom. som na PN, obcas pokaslem a zajtra idem na odber krvi. ci som malych vykasala ci nie. dufam,ze sa udrzali. dam vediet. 😎

jejo
16. jún 2010

@romy01
Tak ja som sa prave vratila z Gynfivu a lekarka mi povedala ze schalenie ziadosti trva aj tak 6 tyzdnov a mam ist na dovolenku, ze s pripravou zacneme v septembri. Z coho som smutna je ze manzelov spermiogram je vraj horsi kazdym pokusom a nic sa s tym neda robit, jedina nadej, aj to nie 100%tna je IVF a ICSI. Mam si pripravit doplatok cca 1000 eur. .... ale co by clovek neobetoval za ten krasny batôztek v naruci, ze ano.
Len ta diskusia doma, aby muz netravil tolko casu pri elektronike a prestal nosit obtiahnute spodne pradlo, dufam ze to pochopi.

romy01
16. jún 2010

jejo - mm urcite pochopi ze ide "do tuheho " No a nebud smutna, naopak, poriadne si na dovolenke oddychnite a v jeseni sup na to. Bez do uvahy tie pozitiva jesen byva na IVF uspesnejsia ako akekolvek rocne obdobie - jednak je telo zregenerovane a jednak aj pre spermie je lepsie chladnejsie pocasie ako ked sa " potia" 😀 Moj mm mal v lete najhorsie vysledky a v septembri prave na IVF bol vysledok az neuveritelne dobry. Taky bol na seba pysny by si nechapala. 😀 Pre sph mozete urobit to ze mu nasadis vit E 400ovku - ale nekupuj mu profertil ani podobne " zazracne " propagovane vitaminy. Vacsina bab ma s tym zle skusenosti a aj moj mm mal po nich priam katastrofalny spg.
Ak aj travi vela casu pri pc - nic sa nedeje, len aby si nepokladal laptop na stehna nech nenosi mobil vo vreckach. No a to najdolezitejsie je vyhybat sa teplym kupelom - lepsia je letna sprcha

annamary27
16. jún 2010

@jejo môj si pivko neodpustil aj tak,myslel,že Profertil tabletky ho zachránia,bývalo mu od nich zle,ked sa po nich nenajedol ,stáli 120eur a spermiogram v den OPU horší ako pred vitamínmi.Ale,ked on je pod stresom celodenným a tomu sa nevyhne a sedí väčšinu dna v aute,v zime zohrievané sedanky a potom robota doma na PC a ľúbi sa opalovať do spálenia.Ale neboj,ked tam nájdu jednu jedinú schopnú spermijku,tak vždy je nádej. 😉

annamary27
16. jún 2010

@jejo mne ináč prišla z poisťovne odpoved za necelý mesiac.

romy01
16. jún 2010

moj mm ma posluchal na slovo, nepytal sa ze co a preco ale bez reptania papal co som mu dala. 😀 😀 😀 Nakupila som mu trenky a zakazala kupele ktore miloval. Aj ked to iba posledne dva mesiace pred IVF ked uz vedel ze to inak nepojde. Bol statocny a ani si neviete predstavit ako mu odlahlo ked to vyslo hned na prvy raz - hned si vychutnal kupel vo vani 🙂

annamary27
16. jún 2010

Kočky, tak z pondelka HCG 14 mi stúplo o trošičku dnes na 25 ,mám prísť na krv ešte v podelko alebo utorok.Dúfam,že to nebude to biochemické tehotenstvo alebo mimomaternicové.

jejo
16. jún 2010

@annamary27 a romy01 - kocky dakujem za rady, vitamin E pôjdem kupit este dnes, doma mame bazen, ale je tam taka osviezujuca voda tak 27C, inak do kupelov nastastie nechodime, on to nema moc rad a ja sa chcem vyhnut infekciam. Ja uz som sice starsia a podla stenovej mam najvyssi cas na prve tehotenstvo, ale nevzdavam sa nadeje, kamaratka mi teraz volala v 43 rokoch prvy krat otehotnela , v case ked sa zo zufalstva ze sa nedarilo rozisla s partnerom tak na tu "rozluckovu" noc otehotnela .... 🙂

matakrok
16. jún 2010

@annamary27 - si predstav 🙂 . a to je dobre,ci zle? u dokyho si bola?

annamary27
16. jún 2010

@matakrok u doktorky som nebola,no to že stúpa je dobre,tak snád bude aj dalej,možno to uhniezdenie nejak zbrzdilo to krvácanie a preto mám tak nízke hodnoty.

minka051
16. jún 2010

annamary tak nakoniec to vyzerá nádejne 🙂 🙂

minka051
16. jún 2010

@romy01 no možno aj na lieky lebo ked som si dávala Crinone gel tak mato vždy ráno štípalo a svrbelo. To mi povedal aj doktorka že to môže byť aj reakcia na lieky. Na budúce už Crinone nechcem len Utrogestan ten mi nerobil nič.

annamary27
16. jún 2010

@minka051 vyzerá ,pomalilinky to vyzerá nádejne. 😉

romy01
16. jún 2010

mika ktovie ci ti tie lieky aj neublizili resp prave nezabranili tehotenstvu, co ak si dostala zapal aj do posvy ? Nabuduce veru skus utros alebo duphaston - ten je asi najlepsi lebo sa berie oralne.

annamary- tak drzim palce. Sice je to nizke HCG ale asi by klesalo a nezvysovalo sa keby sa nieco nedialo - pre istotu ti posielam na podporu tie virusiky 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

annamary27
16. jún 2010

@romy01 dakujem ,potrebujem ich ako soľ. 😎

tuzimpobabatku
17. jún 2010

@romy01 ahoj romy 🙂 ....čítam, že ty už máš pôrod "na spadnutie"....budem ti držať palčeky. Ja mám už schválenú žiadosť, min. týžden mi volali z GF, v septembri idem na druhé kolo IVF. 😉 ......Zdravím všetky kočky s ktorými som si písala.
denis: ako sa máš? Karolínka poslúcha mamičku? 🙂 🙂

brmbolcek
17. jún 2010

pekne dobre ranko, zdravim vsetky

a hladam ze tu uz vierka dlho nebola ...... este je 2v1 ? ci ?
a romy ako sa citis ? uz to mas cochvilka 😉 😉 😉

denis19
17. jún 2010

ahoj všichni...venku je celkem fajn, tak my jdeme s Kájinkou na procházku...mej se moooc hezky, tehulky se držte, ikdyž nekteré už nemusíte a odpoledne na prečtenou......zdravím i netehulky, čekatelky na cokoliv a proste všechny!!!!!!!!!!! krásný den. 😀 😀

jejo
17. jún 2010

@tuzimpobabatku ahoj, my sme si sice este nepisali, lebo som tu nova ale tak ako ty aj ja idem v septembri na IVF 🙂 tak budeme dufat ze to vyjde

brmbolcek
17. jún 2010

jejo vitam ta u nas v temicke - a september je krasny mesiac, drzim palce 🙂 🙂 🙂

tuzim- gratulujem ku schvaleniu ziadosti 😉 😉 😉 tak uz ste o dalsi krok blizsie 🙂 🙂 🙂

jejo
17. jún 2010

@brmbolcek dakujemm 🙂 som rada ze som objavila tento portal, ked tu citam tie pribehy vsetkych zien dodava mi to nadej, my cakame na schvalenie ziadosti ale podla vyjadrenia lekarky sa nemame coho bat pri schvaleni a ako mi povedala sanca otehotnenia je o 2/3 vyssia ako pri IUI

brmbolcek
17. jún 2010

jejo - tak to je fajn, ked vam dali taku spravicku 🙂 🙂 🙂 som rada ze idete takto super naladeny do toho 😎 😎 😎
tento portal je ozaj super, velmi poucny ale hlavne aj na ubolene duse ci radoste ta to naplni , posilny a doda nadej aj tam kde ti uz ta posledna zomiera 🙂 🙂 🙂 tak sa s tebou tesim na september 😵 😵 😵

jejo
17. jún 2010

@brmbolcek a mozem sa spytat ty uz si skusala IVF ?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre