Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

brmbolcek
21. jún 2010

@jejo-ani sa nenazdas a budes na tom ako mi 😉 😉 😉

brmbolcek
21. jún 2010

...lucim sa idem na poradnu, zelam pekny dnik 🙂 🙂 🙂 🙂

jejo
21. jún 2010

@cukotka 🙂 ja ti verim, mne povedal gyndos ze pocatim sa tie najvacsie starosti vzdy len zacinaju, ale treba mysliet pozitiv ako annamary, to je super ze je pozitivne naladena, tak to ma byt

figurka.m
21. jún 2010

ahojte kocky 😀
dllllho som tu nebola, co noveho?

romy, vierka uz sa tesite na porod 🙂 ja som zvedava kedy sa to spusti 😎
pozdravujem vsetky a zaroven aj vitam nove cakatelky

inac toto pocasie ma asi privedie do blazinca, figurka ma zapal priedusiek a to ma dnes rozlucku so skolkou, no ale okrem tuberackeho kasla je celkom OK, vobec nevyzera chory, tak sa pojdeme rozlucit 😀

annamary27
21. jún 2010

@jejo óóóó´,dakujem ti za pochvalu. 😀 😀 😀

jejo
21. jún 2010

@annamary27 ahojjj, ako sa citis?

annamary27
21. jún 2010

@jejo cítim sa v pohode,špinenie žiadne,2kilá navyše,poobede spávam,už ma pár krát aj záha pálila,vraj tehot.príznaky,len sa nechcem dopredu tešiť.Včera test nega.,ale našla som tu tému,v ktorej malo vela žien zlé skúsenosti s testami a aj niekolko týždnové tehulky mali doma testy negat.a písali aj také,čo mali vela testov pozitívnych a naopak tehotné neboli. 😎

jejo
21. jún 2010

@annamary27 testy su len orientacne, dôlezite su tie z krvy, ak sa ti to podari radsej sa netestuj doma, ved zajtra ides na krvicku a to ti uz asi potvrdia definitivne, ci ako? kedy si mala vlastne ET?

annamary27
21. jún 2010

@jejo ET som mala 3.6.,asi musím mať nejaký limit v tých výsledkoch,aby povedali stopro,že som tehu.No idem na vychádzku.Poobede som späť ak nezaspím ,hi hi.

romy01
21. jún 2010

ahojte

tak ja hlasim ze som stale pokope 😀

zdenka - vitaj a kludne sa pytaj co ta len napadne, je lepsie sa pytat ako robit chyby.

dnes ide matka na krv, ze ? drzim palceky ńa zajtra aj annemary 😀

krivka - neboj, posledny trimester by sa to malo zbrzdit, ale aj tak si musis davat pozor, nech sa potom zbytocne netrapis kvoli vahe

annamary27
21. jún 2010

@romy01 ďakujem,ďakujem,budem potrebovať každý palček. 😉 😉 😉

jejo
21. jún 2010

@annamary27 🙂 aka bola prechadzka?

annamary27
21. jún 2010

@jejo tak najpr.Billa nakup,potom zastávka v lekárni a nakukla som k mojej kolegyni do práce,bola som v potravinách aj tam pri mojej robote,lebo tam majú lacné vone do WC a cícer,ktorý som jedávala na kilá počas strednej školy a len teraz nedávno som ho objavilu tu,pak ešte zastávka v obchodíku 35/to voláme aký obchod kde sú lacné veci/ tam som kupila vedrá a ešte stop v Lidli a 2hodiny boli fuč.Bola so mnou aj svokra,lebo si chcela dať predpísať lieky,ale vraj tam čakalo 15ludí,tak sa na to vybodla,pojde inokedy.
Tvoja mamina je aká lekárka,spomínala si,že ona ťa bude pri stimulke pichať.

jejo
21. jún 2010

@annamary27 mamina bola 15 rokov primarka na novorodeneckom oddeleni a potom uz na celej pediatrii, deticky su jej zivot 🙂 , ja som bola miesto obeda cvicit, je mi zo seba zle kolko som pribrala odkedy sa snazim mat baby a uz sa o len nabaluje a kedze moja mamina nepatri medzi stihle zeny musim to nejak kontrolovat, kamaratka mi poradila cvicenie pod tlakom a uzasne to funguje, tak dufam ze do septembra sa to trochu upravi a potom mozem "naberat do bruska" 🙂 , dufam ze ta svokra podporuje, pre teba je teraz pohoda velmi dôlezita, ved nie nadarmo sa hovori, ako sa citi mamina , v akej pohode je tak v takej je aj babatko. Ja ked som otehotnela zacala som chodit na tehot.jogu, prijemne to bolo velmi.

annamary27
21. jún 2010

@jejo jéééé a to si aj chodila kukávať k nej malé mimi na oddelení?Ved aj ja som tlačila pred stimulkou 70kíl na váhe a teraz už skoro 72,pri mojej výške 173cm som s váhou už na hranici nadváhy a to som vždy mala strach už z čísla 65kg a teraz hups cez 70.Minulý rok som zo 69 schudla na 64,pekne len tak,že som vynechala sladkosti,sladké napoje,denne 1activia,pravidelný obed a večer už len niečo lahké.Cvičenie nemusím.Nakupila som si vtedy dvojo čiernych uzkych rifiel,no teraz ich radšej ani neskusim.potom prišla 2týždnová dovolenka s all inclusive a odvtedy som sa už nezastavila v papaní. 😀 😀 😀 Nech papám,kým mám chuť,ked už budem pod zemou papať už aj tak nebudem.

krivka5
21. jún 2010

@brmbolcek ahojky 🙂 byvame len o ulicu dalej,takze pohoda 🙂 co mas nove? bola si uz na cukre? ja truba som si myslela ze mam ist v stredu a teraz kukam do knizky a mala som ist dnes. pri tom stahovani som to nejak prekukla 😒 no musim zavolat dokine nech ma preobjedna a to hovorila minule ze budu mat dovcu, tak dufam ze to tento tyzden este budu robit. no co, moja vina.

romy01
21. jún 2010

krivka to nevadi - par dni hore dole, ale hlavne ze pri tom stahovani nemyslis na blbosti a aspon si odve´travas hlavu

jejo
21. jún 2010

@annamary27 ja som ako mala obcas aj prespavala u maminy na oddeleni na lekarskej izbe, byvali sme blizko nemocnice a vtedy este babatka neboli na izbe s mamickami , tak si pamatam ako ich vozili na kojenie , aj to ako im mamina spievala, sedela medzi inkubatormi a to bol a jej jej svet, ona je lekar srdcom, tam sa citi stastna
o vahe mi nehovor , pred dvoma rokmi som mala krasnych 52 kg a dnes 66 katastrofaaaaaaaaa 😠 😠 😠 😠 😠 viem ze uz asi na svoje konf. cislo 36 sa nikdy nedostanem ale takato byt nemozem, ved nekradnem aby som menila zase uplne cely satnik, hihi - ale vraj sa vzdy zenam lepsie uchyti embrijko ked su macate ako ked su vychudnute.

brmbolcek
21. jún 2010

@krivka- servus mojaaaaaaaaaaaaaa 😎 😎 😎
uz som bola aj na cukre a je to v poriadku 😉 ale tam mas nejaky termin tolerancie , nejake rozpetie casove by si to mala stihat, tak nebojkaj 😉 😉 😉

krivka5
21. jún 2010

@romy01 ...a ty co este nie si v porodnici 🙂 🙂 🙂 s tou mojou vahou, uz sa to trochen spomalilo. za dva tyzdne som pribrala len kilo! aspon takto to ale malo ist od zaciatku 😒
anamary,matakrok...aj ja sa pridavam a drzim vam na krvicke palce 🙂
ostatne snazilky zdravim 🙂

krivka5
21. jún 2010

@brmbolcek ...ved hadam stiham. dufam ze ma dokina nevyhresi, uz ma muz stihol sfuknut. vcera sa ma pytal ze kedy idem na ten cukor a ja ze v stredu. uz som tolko doma ze nemam pojem o case 🙄 tak ty mas cukor v pohodicke, to je super 🙂 za aky cas si mala vysledky?

brmbolcek
21. jún 2010

vysledky boli na druhy den 😉 😉 😉

krivka5
21. jún 2010

@brmbolcek ...no paradicka. citam ze aj ty si dnes mala poradnu. takze male brmbolciatko pekne rastie 🙂 nas susnik je aj podla sona z heliosu o tyzden mensi, takze ja ratam ze som vlastne len 25tt. no ale radsej by si mal s tym rastom pohnut, lebo ja by som bola najradsej rodila uz v septembri 🙂

annamary27
21. jún 2010

@jejo tak to máš pravdu a u mna je toho dostatok na zachytenie. 😀 😀 😀 Moj tato je zubár,takže ja som až také pekné pohlady jak ty na mimi,nemávala pri návšteve jeho ambulancie,ale za to som sa rada vozila na kresle ale jedno majú spoločné s tvojou maminou,aj on spieva pri robote svojim pacientom a ešte rozpráva vtip.,hi hi. 😀 😀 😀

romy01
21. jún 2010

baby s tou vahou sa netrapte, teraz su najdolezitejsie vase bambuliatka - ja sa osobne tiez nemam cim chvalit. Pred dvoma rokmi som mala 60 a do roka ako som brala clostil a hormony na IVF som nabrala 9 kil a teraz pocas tehotenstva uz mam 19 na sebe, takze dokopy mam 28 a to je kruta realita - aj ked sa upokojujem ze pocas tehotenstva mam " iba " 19 kil ked si vezmem kde je moja idealna vaha tak je to nedosiahnutelny ciel.

brmbolcek
21. jún 2010

@krivka-ved to som aj ja 25tt..... 🙂 🙂 🙂 sme na tom rovnako, tak neboj . ale skor to vyzera aj u mna na oktober..... 😉 😉

jejo
21. jún 2010

@romy01 annamary - za ten pocit a ciel ktory mame to stoji, vydzime ze ano 🙂 a potom to okolo deticiek vybehame.
annamary a kedy budes vediet ci su dve alebo jedno? ja som sice este dalekooo za vami a caka ma toto az na jesen ale len rozpravali sme sa o tom doma a manzel je za vlozenie jedneho, mne sa to zda obrovsky risk, aj ked viem ze ja som vporiadku to sa nemusi ujat a prechadzat touto torturou zakazdym je asi narocne , co vy na to? co vam pomohlo pri rozhodovani?

annamary27
21. jún 2010

@jejo že vraj niekedy sa to dá vedieť aj z hodnoty HCG aká je vysoká,ale určite to vieš len po ultrazvuku a ten sa robieva myslím 3-4týždne po druhej krvi.

annamary27
21. jún 2010

@jejo ja som si chcela byť istá a preto som volila dve,ja som velmi nad tým ani neuvažoval.Manžel povedal,že to nechá na man a ja som povedal 2 a ked som prišla na ET,tak mi povedali,su 2blastocysty a tie budeme aj vkladať a nikto sa ma nič nepýtal či chcem alebo nechcem 2 a predtým som sa o tom ani s nikým nebavila v centre,že kolko chcem vložiť.

jejo
21. jún 2010

@annamary27 tak trpezlivost .... ruze prinasa, chcela by si dvojicky?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre