Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

kajticko
15. jan 2010

v pondelok. aj ty tuším už buduci týžden či nie?

minka051
15. jan 2010

kajtíčko ja idem v utorok na UTZ na tú sliznicu potom pošlem výsledky do centra a poviedia mi podla toho že kedy.

kajka39
15. jan 2010

ahojte babulky, pekny dnik vsetkym prajem!! 🙂

minka-drzim palce aby to vsetko vyslo tak, ako ma a terminy zapasovali na 100%!

mariamaria -viem si predstavit aka si rada, ze si uz s pichanim skoncila. Vela 1*** vajok zelam

kajticko-zalezia aj ako ti to pichnu, ja som pri poslednej pichacke pregnylu cakala na ,,pich,, a sestricka mi vravi ze mozem uz ist... a ja jej nato, ze preco mi nepicha ale posiela uz prec. Tak sa zasmiala, ze uz to tam pichla pred 15sekundami. Takze to bolo uplne bezbolestne a v pohode.

denis ahoj - na tebe sa ozaj prejavuje pracovna unava alebo zaneprazdnenost, malo pises..... 😀 😀 Tie saticky kedy hodis do albumiku?

romy- velmi pekne vecicky, uprimna pochvala. 🙂 Aj ja som bola pozriet nejake vecicky pre /kolegynku-kamaratku/ v Tescu lebo mali krasny akciovy letak, len ten tovar niekde zabudli. Ved tam skoro nic nemali 😝 😝 😠 Zato by mali dostavat riadne pokuty, ze zavadzaju ludi!!!

cisielko- ty sa mas ako? Ides do toho dalsi cyklus? 🙂

kajticko
15. jan 2010

jáj. verím,že nám to všetkým tento rok víjde 😉

minka051
15. jan 2010

No musí ved na to sme tu no nie 🙂 🙂

Kajtičko si na PN alebo chodíš do práce? Ja by som chcela po UTZ ak bude všetko OK sa dať na PN, lebo ked začnem brať Utogestan tak budem asi dosť unavená.

kajticko
15. jan 2010

kajka dakujem ja si myslím že to v pohode zvládnem. a ty si na tom ako???? ja už to tu nestíham sledovať

cisielko
15. jan 2010

Kajtičko..keby si len mala pravdu 😉

Kajka ahoj...no dnes idem po recept teiž by mala orísť dnes alebo zajtra mrcha a začínam s prípravou na KET..takže více méne je to už tu 😀 a čo ty, ako pokračuješ?

denis19
15. jan 2010

ahoj bambulky 🙂
tak si to predstave, já opet v práci, dnes jsem dorazila až 06:30 , tak budu muset makat dýl,ale venku je tak hzky, že se obávám, že to po obede zabalím a pujdu se cournout mestem.
a máte holky pravdu, jsem dobre unavená z toho vstávání a práce, když se mi po PN muj pracovní návyk ješte nevrátil.
co se bríška týče tak nejak moc od posledního fota nenaboptnalo, tka mu dávám ješte týden a potom ho cvaknu a co se šatiček týče....sypu su popel na hlavu 😠

romy---- cítíš už nejaké pohyby??????

romy01
15. jan 2010

denis, nič necitim, ani to mravčenie ale myslim že to už čochvílu pride .

kajticko pri pichani prehnylu je dolezite mat sval upne uvolneny, vtedy to ani nepocitis, ale ak sval napnes je to riadna stiplavka

minka - drzim palce - TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

minka051
15. jan 2010

romy dík moc mala by som sa natrieť nejakým lepidlom aby sa mňa tie tehu vírusíky dobre nalepili. 🙂 🙂 Zatial sa lepia len náplaste 😀 😀

kajticko
15. jan 2010

romy dakujem 🙂

minka ja som na Pnke od 1.12 ja som mala mať stimulku v decembri len sme to nestihli ,lebo mi meškala ms. tak som už ostala doma v klude 😉 nechcem isť už do prace 😠

denis19
15. jan 2010

minka s nejakým lepením je treba začít 😀 😀 😀
Romy...tak jsi mne uklidnila.....už asi skutečne magorím

kajka39
15. jan 2010

babulky- ja picham uz 7den, veru to riadne leti. Foliky uz zacinam citit, tak som si nariadila kludovy rezim. Prve dni mi bolo divne aj ospala a akasi mimo...som po menopure bola, ale teraz je to v pohode ani brucho mi zatial tak nenaviera ako pri prvej stimulke. Telo si uz zvyka 😀 😀 😀 na prisun novych hormonov.

Ale bola som aj u rehabilitacnej doktorky koli bolesti v chrbtici a ta ma trocha znepokojila, ked mi po par minutach vravela, ze problem preco prirodzene som neotehotnela nie je v nicom inom len v chrbtici ktoru mam stiahnutu a zle funkcnu.Rozpravala velmi rychle a malo zrozumitelne, lebo nemala velmi cas / v cakarni mala 15pacientov / , ale stihla mi vrazit do hlavy jednu plynovu injekciu a do chodidiel dalsie dve cim mi zacala uvolnovat svalstvo.
Musim povedat, ze o par hodin sa mi ozaj zacalo dychat-prehltavat lahsie a krk mam ohybnejsi. Pytala sa na urazy /zlomeniny,jazvy/ a prave s tym miestom pracovala, vraj take malickosti ktorym neprikladame velky vyznam dokazu sposobovat problemy. T
akze dalsia navsteva bude az po OPU a to sa mozno dostaneme k tej chrbtici ktora stale pobolieva.
Vraj pomohla velmi vela zenam okrem inych problemov aj k otehotneniu. Len skoda, ze som za nou zasla az teraz. Myslite, ze je to hlupost?? 😒

minka051
15. jan 2010

kajtičko no ja keby som nemala takú prácu akú má a hlavne to že som na to sama a nikto nevie zastúpiť je to nanič. Teraz makám pripravujem si všetko čo sa mi dá a ked budem musieť prísť niečo urobiť aby som netrčala v práci dlho.

denis19
15. jan 2010

minka,ale pozor, radeji klid!!!

kajka ...není to blbost...jen ted se tím nezatežuj, už stimuluješ a hotovo...melo to být takto

kajka39
15. jan 2010

denis- jasne, uz som v tom a verim, ze to dopadne tentokrat dobre,,//,, ale predsa ak by tam bol nejaky problem aspon tomu pomozem a medzi OPU a ET pojdem na to dalsie uvolnenie, pretoze sa to nemohla robit naraz. Citim tu chrbticu pri dlhsom sedeni a ked lezim v pokoji. Ostatne cinnosti chodza,beh,lyzovanie, korcule atd. mi nerobia problem, to by som mohla cely den skakat, len pri nic-nerobeni sa to ozyva 😝

kajticko
15. jan 2010

minka no bud hlavne v klude. lebo ten pracovný stres nám nerobí dobre . už som to tu raz písala ked som v lete ležala v nemocnici bolo tam veľa potratov a sestrička na to povedala : dievčence to je ten pracovný stres každá si myslí ,že je nenahraditeľla a ako správna žena chce všetko dotiahnuť dokonca. ,tak budte hlavne v klude ak chcete riešiť tehotenstvo a užívajte si to.

kajka tak pekne aj ty to máš za chvílu tu 😉 😉

minka051
15. jan 2010

denis no ved preto teraz makám aby som mohla byť doma. Ale zrovna daňové obdobie a ja mám 103 ludí. Ale nejako to dopadne. Pred ET sa dám vypísať tak či tak a budem doma kolko len budem môcť.

kajka39
15. jan 2010

kajticko- ide to rychle, v nrdelu mam kontrolu a OPU predpokladam, ze by mohol byt vo stvrtok? Takze posledna pichajda bude mozno v utorok vecer na pohotovosti....... 😀

kajka39
15. jan 2010

brmbolcek,wodanka, dana - ozvite sa ako sa drzia vasi drobci 😉

cisielko
15. jan 2010

Kajka..no kto vie, možno ti to pomôže 🙂 al etarz hlavne klud, budem držať palce 😉 a na bud. týždeň OPu..super, dáš si aj PK?

Minka..páni, mš teda toho dosť, nezabudni ale potom na klud ktorý budeš potrebovať 😉

zuzina33
15. jan 2010

Katja 39:
Doktorka môže mať aj pravdu, veľa žien, kt. majú problém s chrbticou majú aj problém s otehotnením. Je dobre cvičiť cviky Ľudmily Mojžišovej. Vydala aj niekoľko kníh v kt. presne popisuje tieto problémy a sú tam aj ukážky ako presne treba cvičiť. Na nete ich určite nájdeš. 😉

Romi, Denis:
prvorodička cíti prvé pohyby v 20tt., druhorodička v 18tt., tak sa netreba znepokojovať. Bude to cubidub 🙂 😉 🙂

denis19
15. jan 2010

zuzina33
tak jsi mne uklidnila,dikas

minka051
15. jan 2010

císileko ja by som ho už aj teraz potrebovala len to nejde. Robí m u vodohospodárov a terz tie blbé povodne stále sa niečo počíta lebo vkuse sa slúži hned ako vyhlasia nejaký stupeň povodne. Ale nesam si to ničím pokaziť Po UTZ ostanem doma a hotovo.

kajka39
15. jan 2010

cisielko- ja by som mozno rislka aj bez PK a dala vlozit 2 🙂 🙂 a ostatne nech sa kultivuju dalej do 5-teho dna na mrazaciky.
Zalezi aj od toho kolko bude vajok, zatial mam asi 13ks no v nedelu po kontrole budem mudrejsia.
Len pochybujem, ze s tym bude suhlasit embriolog. Pri minulom pokuse sme mali 8vajok oplodnenych a vsetkych 8ks zilo do 5dna kultivacie, ale zastavili sa vo vyvoji /v bunkovom stadiu/ nedosiahli vyvojove stadium blastocysty a nasledne zdegenerovali /citujem spravu/ 😢 😢

kajka39
15. jan 2010

zuzina-dik za radu, poznam cviky a mam aj DVD.
Len ak ti nikto neda do poriadku chrbticu, tak cviky vraj maju minimalny ucinok bez mobilizacie.

cisielko
15. jan 2010

Kajka..hm, tak to je na prd aele čo bolo minule nebude predsa teraz, takže hlavu hore, toto už dopadne dobre 😉

Minka..no tak to máte teraz pestré ked sa všade topí sneh alebo prší..ale od bud. týždňa prídu mrazy 🙂

kajka39
15. jan 2010

cisielko - pevne verim, ze to dopadne dobre, inac by som do toho nesla. Aj statisticky, vraj sa druhy pokus casto zadari, pretoze clovek uz vie do coho ide, takze hurááááá idem vylepsit statistiku.
Ale ostatne babulky ostante pri 1-om uspesnom IVF!!!!! 🙂

kajticko
15. jan 2010

babulky na chvílu sa rozlúčim 😉 neskor sa ukážem prajkem pekný dník

cisielko
15. jan 2010

veru, ja ja som tak počula ale nie pri každej, my sme mali tú smolu, že my až pri 2 opkuse ale teraz to už bude iné 😀

Kajtičko, pekný deň 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre