Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

nunu81
19. jan 2010

jay25-do ktoreho centra chodiš?

romy01
19. jan 2010

jay - mne v den vkladu kazali utros dat az po vklade, iba prist na vklad s plnym mechurom , kam do centra chodis ?

cisielko
19. jan 2010

Jay, vitaj..aj men kázali dať utorš až po ET 🙂

brmbolcek
19. jan 2010

..pripajam sa aj ja k romy aj cisielku , utros... az po vklade !!!!!!! 😉

gubik
19. jan 2010

Ahojte dievcata,
ja som tiez nova 🙂 , prepacte, viem, ze Vas je tu uz moc, ale chcela by som sa poradit.
Mam 1IVF, beriem Diphereline, zajtra idem na kontrolu do Heliosu a zaujalo ma, co pisala Figurka a Wodanka, to ze tam na Vas tlacia.
Ja som tiez mlada, mam 29 a presne nad tym som uvazovala, ze nechcem PK, pretoze sa mi zda, ze je to blbost. Skumavka nie je maternica, mam pocit, ze v Heliose to beru az prilis vedecky.
Takze chcem sa len uistit: aj ked poviem, ze chcem ist bez PK, tak mi odmietnu embryjka vlozit? Alebo co?
Ked som si prezerala ceske diskusie, tam sli hloky vacsinou bez PK a teda mam pocit, ze tehotneli jedna za druhou. Pricom v Heliose mi to tak nepripadsa. Ale dufam, ze sa mylim

Tak Vam vsetkym drzim paste 🙂 🙂 🙂

cisielko
19. jan 2010

Gubik..nemôžu ti to rozkáuať..kje to len a len a len na tebe..viem, že to pri prvom raze odorúčajú..porozprávaj sa zajtra s dokim a uvidíš čo ti povie,...ono je takto ťažko povedať či ísť alebo neísť...ja som bola ale pri 2IVF už nechcem ísť ale všetko to závisí aj od toho koľko vajíčok bude...a určite to nieje tak, že ak si nedá šPK tak ti nevložia..to je hlúposť..tak žiadny stres a popýtaj sa nato 😉

romy01
19. jan 2010

ahoj gubik, ja ti neviem povedat, lebo som mala jedno vajicko a oni sami mi navrhli ist bez PK a nechali to na mne ako sa rozhodnem. No Helios v MT ma udajne najlepsie vysledky na slovensku, takze ja by som zas az tak na babske reci nedala. Keby som mala tych vajicok viac, urcite by som PK chcela, lebo ja som naopak hodne citala ze v KE sa PK nerobi a tam sa casto stava, ze na treti den vlozia bez PK, to sa neujme a ostetne zamrazia a ked rozmrazuju tak ich prezije sotva 70 % a uspesnost KET je ovela nizsia. Takze si myslim ze je lepsie vyselektovat tie najlepsie a tie vlozit.
Zas na druhu stranu je hodne bab co PK nechcu, lebo mali predtym negativne vysledky, no nemyslim si ze keby sli bez PK ze je to lepsie. Cele IVF je o vede a myslim ze je dolezite lekarom doverovat, inak by nemalo zmysel tam chodit. A navyse myslite baby na to, ze tym lekarom ide o to aby ste otehotneli. Oni potrebuju mat dobre meno a dobre vysledky a nie aby kazda chodila x krat na IVF - to by ich polozilo.

gubik
19. jan 2010

Cisielko- uvidim co mi povie zajtra
Romy- ved to, ja som tiez pocula, ze MT ma najlepsie vysledky, len z diskusii tu na MK nemam ten pocit. Ale je to mozno len nahoda. Urcite mas pravdu v tom, ze chcu mat dobre meno. Mna osobne ani netlacili do IVF, vyskusali sa najskor ine sposoby, takze ani do financne narocnej liecby Ta hned netlacia, co sa mi zda ferove.
Uz nad tym moc spekulujem, treba to nechat na nahodu, co uz clovek navymysla 🙂

mariamaria
19. jan 2010

baby aj ja sa chcem este raz podakovat...som po vklada..ktory bol nakoniec o 13.30 ,lebo jedna baba tam skolabovala ci co... ☹ no a mam krasnu fotocku s malym embryom...a lekar povedal ,ze bolo 100% 😅 tak som sa tesila..a aj mechur som mala spravne naplneny 😀 vsetko klaplo...a teraz len cakat...4.2.na test..ale ja si doma spravim skor... 😎 no a embryo malo 8buniek..v sobotu bola opu..cize to je ok ,ze?

vsetkym vsetkym vsetkym posielam velke objatie a drzim vsetkym palce !!!

idem oddychovat...sice nie dlho..iba hodku..musim ist pre dieta do skoly...

demizon
19. jan 2010

mariamaria - držim palce nech to vyjde...aj ostatné držte sa

Mne dnes na 7.deň užívania Diphereline prišiel menzes, takže v piatok idem na kontrolu t.j. 4.DC a uvidím ako budem pokračovať, som zvedavá kedy začnem stimulovať...

cisielko
19. jan 2010

Maria..super tak len na seba teraz pozor asoň pár dní 😉

Demizon, držím palce..a potom napíš ako si dopadla....

Gubik, ako píše Romy...ja som tiež s Helíkom spokojná..je to len na tebe a na rade lekárom..je ťažko posdzovať, každá máme svoje skúsenosti 😉

figurka.m
19. jan 2010

ahojte kocky 😀

wodanka, maria, tak uz mate svoje fazulky u seba, to je super 😎 teraz uz len hladkat brusko a verit, ze vsetko je OK, lebo aj je 😉
takto, ja vobec niesom proti PK ak je dost vajicok a embrii nie je o com, tiez by som do toho sla bez vahania, mna len zneistilo, ze mi povedali , ze to neurobia bez PK ak bude vajok viac ako 2, no my sme sa s mm uz dohodli, ze ideme vo stvrtok po obe, budem urcite pokojnesia 🙂 inac, baby musi prist na ET so mnou aj mm? ma ist do roboty zajtra mimo dom, tak neviem, ci tam mozem ist aj sama 😕

denis19
19. jan 2010

figurka.m
pokud mnž už podepsal papíry o souhlasu tak nemusí, jinak Ti to nevloží,pokud nebudou podepsané papíry!!!!!

figurka.m
19. jan 2010

no to keby som vedela, ci ich podpisal 😅 jeho odpoved bola, ale hej cosi som podpisoval aj na recepcii aj dokimu, ale co ja viem.....CHLAPI

denis19
19. jan 2010

no oni podpisují i odevzdání spermií a souhlas s OPU...tak pozor na to,když tak zavolej do heliku a ujisti se!!!!

viera6
19. jan 2010

denis tak čo si sa dočítala v papieroch?

denis19
19. jan 2010

vierka máš IP,ale v podstate jen to, že je to pozitivní a já zítra jdu na amnio..už je rozhodnuto a jasné, že vše dopadne dobre!!!!
jak se vede, cítíš pohyby?

viera6
19. jan 2010

denis maš IP.
neni to bohvie čo ta teplota ma nejak umara pijem vela čaju s citronom a med.Neviem čo to malo znamenat,ale ked som išla teraz k počitaču tak som dostala na pravu stranu bolest ako do krču.A potom sa to presunulo dole z takym zvláštnym tlako.
a ty nejake pohyby?bola si dnes aj na sone vieš čo to bude,alebo to už nehaš na amino.,kde ti to presne ukaže?

jay25
19. jan 2010

nunu, romy chodim do Iscare a teraz vo feruari ma caka KET, tak som zvedava

denis19
19. jan 2010

vierka...nechám pohlací až na amnio, tam to je na 100% 🙂
také asi v podstate nic necítím, jen jednou či dvakrát jsem cítila chvení v bríšku,možná je to ono...
ty pij hodne čaju a teploučko a ta kreč mohla být i dusledek nachlazení a teploty... ☹ hlavne holky si prejme klid a zdravé mimčo!!!

viera6
19. jan 2010

denis to chvení som čítala v knihe to mohlo byt ono...
maš pravdu hlavne klud a zdrave miminka!!!
A čo inač porabaš? Bola si aj na nejakych nakupoch?
Ja som minule nič take nenašla v obchodoch čo by mi cinklo do nosu.

kajka39
19. jan 2010

babulky- vsetky vas zdravim tehulky ,snazilky aj buduce snazilky a dnes uspesne ET..... 🙂 🙂 wodanka,maria 🙂 🙂

figurka- pisala som ti ohladom ET a mm

munu , jay25- vitajte medzi snazilkami 😉

dubik - neboj urcite Martin-Helik patri medzi ceresnicky na torte na slovensku, ale kedze nas privelmi informuju tak sme asi privelmi premúúúúúúdrelé a vela sprtame do toho 😀 😀 😀

denis-zajtra drzim palceky na amino , dobre to dopadne 😉

romy-drz sa na angline a klud, ved nejde o zivot, ale v tejto chvili to mas uz asi za sebou 😉

mirm
19. jan 2010

ahojte
chcela by som sa spytat, dnes vecer by som si mala pichat pregnyl (uz posledna injekcia 🙂 ) 2 ampulky, len tam je pregnyl a aj roztok, to znamena ze si mam dat ich kolko? Nepamatate si ako ste si ich pichali?

dik za info

kajticko
19. jan 2010

🙂 ahojte ,ale ste tu toho popísali 🙂

wodanka držím palce ležkaj ležkaj ležkaj aj mna to už čaka.

mirm ja som píchala 5000 pregnylu a to je jedna ampulka prášku a jedna roztok ,ale niekto pichal aj 10 000 a to je dve a dve

luko
19. jan 2010

wodanka: drzim palce, relax, relax, relax 🙂

romy01
19. jan 2010

ahojte kocky

mirm, ja som si dala pichnut pregnyl na pohotovosti a tiez som mala ako kajticka 5000 jednotiek co je 1 prasok, 1 vodixka.

maria maria - super mas krasne vajko - moje malo tiez 8 buniek a tak to ma byt. len tiez pekne oddychuj a prilis sa nehyb zbytocne.

pisomka dopadla dobre, aj ked vysledky budu asi az za dva tyzdne, ale vedela som a mala by som preliezť. Takze jedna uloha splnena - teraz uz len aby bolo mimco zajtra OK a uz mozem kupovat kocik 😀

kajticko
19. jan 2010

romy super tak gratulujem samozrejme daj potom fotečku ja sa tiež najviac teším na kupovanie kočíku 🙂

wodanka
19. jan 2010

luko dakujem 🙂
kajticko uz aj Tebe sa to blizi 😉 ides vo stvrtok? a kolko si das vlozit, dve?

romy, denis, vierka, dik za tehu virusiky.. urcite ich bolo dost pre vsetky 🙂

luko
19. jan 2010

samozrejme aj ostatnym drzim palce 😉

cisielko
19. jan 2010

Denis, Romy držím vám zajtra palce 😉

Mirm..ja som tiež pichala jeden prášok a jednu vodičku 😉

Jay..vitaj..takže aj teba čaká KETKO, tak to sme dve..ja už beriem liečiky ako si na tom ty?

Vierka..nophy v teple a liečiť sa 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre