Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

majaja75
25. jan 2010

ahojte, chcela by som sa spýtať kolko vás stali lieky na stimulku, v nejakom fore som videla, že od 240 a dokonca v GF vyše 400 eur. Má niektoskusenosti z GF. Neviem prečo také veľké cenové rozdiely. Ďakujem za odpoved, zajtra idem k doki, tak nech viem čo ma čaká

wodanka
25. jan 2010

ahoj maja, my chodime do Heliosu a lieky na stimluku nas stali cca 280 EUR. Tie rozdiely su v tom, ake lieky budes mat a aku metodu ich aplikacie si vyberies.

demizon
25. jan 2010

majaja75: ahoj, ja chodím do GF a myslím si, že cena liekov by mala byť rovnaká všade, nakoľko ich neberieš z centra, ale ideš si pre ne do lekárne, kde je cena určená tým koľko prepláca poisťovňa a koľko si musíš doplatiť...nás stálo 28ks Diphereline + 30ks Fostimon + 3x Utrogestan 285 €. Záležíˇaké lieky sostaneš, či krátky alebo dlhý protokol - je to individuálne 😉

majaja75
25. jan 2010

demizon, ty si sa rozhodla či chceš mať dlhý alebo krátky protokol, alebo to rozhoduje doki, a podľa čoho?

demizon
25. jan 2010

majaja75, rozhodne o tom doktor na základe tvojeho hormonálneho profilu tušim

luko
25. jan 2010

wodanka...ty brdo...no na mne teda nesetrili...sla som s igelitkou jak dochodca a nechala som tam 412,- eur...tusim dipherelin mam, gonal, a tie dalsie uz nem pamatam...stale su v igelitke 😀 teda...niektore aj v chladnicke

majaja75
25. jan 2010

luko, veď práve, že tie ceny su veľmi odlišné. Ale ak si dobre pamätám, tak aj moja kolegyňa bola v GF a platila za lieky okolo 400 eur, je pravda že jej nejaké ostali a potom ich vrátila ale aj tak 400 je dosť

kajka39
25. jan 2010

majaja- lekar by ti mal lieky predpisovbat postupne, podla toho ako reagujes na stimulku, aby si si ich nemusela vybrat v lekarni vopred. Mne predbezne vravel kolko budem potrebovat, ale predpisoval ich postupne po kazdej kontrole, aby mi zbytocne neostali. Skus si zistit co budes uzivat , aky liek a mozno za vyhodnejsiu cenu kupis aj na nete.

kajticko
25. jan 2010

ahoj majaja vítam ťa všetko záleži kolko ti dr. predpíše aku dávku a ake lieky. mne napríklad predpísal tri pera a jedno mi ostalo. doplacala som za všetko 380 eur. záleži kolko budeš potrebovat každý to má iné a každý má iné lieky.

denis19
25. jan 2010

majaja
no já platila za proveru+decapepthyl+menopur 268€ a potom jsem ješte dokupovala pregnyl a utroš a dostalal jsem se na 348€...tak na informaci ješte doplnuji a protokol máš dle rozhodnutí lékare na základe hormonílního profilu jak píše luko!!!

wodanka....to je možná jen zbytková krev ne???? já to mela asi dva dnytak malinko do hneda zbarvené a vierka také.....

majaja75
25. jan 2010

kajka39: myslíš tu na nete-fore? minule som tu čítala ponuku od jednej baby a zdali sa mi tie ceny veľmi smiešne-1 za balenie.

luko
25. jan 2010

katjicko: vidis...ja mam tiez asi tri pera...este som to moc nestudovala, aj ked to mam na papieri a dokyna mi to tiez vysvetlovala...

kajka39
25. jan 2010

majaja-mas IP

denis-ty si mala dlhy protokol?

krivka5
25. jan 2010

caute babky!
musim sa s vami podelit o moju obrovsku radost.dnes je nadherny den 😀 robila som si testik a som 7den po ET a su tam dve ciarocky!!!!!!ale ta druha je taka slabsia,ale jeeeeeeeeeeeeeeeee 😀 myslite ze mi to uz mohlo ukazat tehu?dala som si dve embryjka( vsetky co ostali)tak mozno sa mi obe zahniezdili,babatenka moje nadherne milovane...

majaja75
25. jan 2010

krivka5, super gratulujem

kefalinek
25. jan 2010

ahoj krivka mne v oktobri doktor povedal na tehu test na ktorom je slaba ciarocka ze to neva, jeto pozitivny , len si na zaciatku a mas malo hcg tak preto je slaba, on vravel, ze nezalazi ci je silna alebo slaba hlavne ze je. gratullllllllujem

krivka5
25. jan 2010

majaja...myslis ze to moze byt pozitivne aj ked je len taka ruzova ta druha?

kajka39
25. jan 2010

krivka- supééérrr!! Konecne to tu niekto rozbalil a nastartuje cerstve tehulkovanie!!!
Mslim ze aj maria uz bola pozitivna ale uz sa dlho neozvala, takze ty si prva pozitivna!!! // po dlhsom case 🙂 gratulujem!

wodanka
25. jan 2010

denis, neviem co si mam o tom mysliet.. ale co si budem klamat, skor je to mrska ako uhniezdovanie ☹ uvidim do rana...

krivka gratulujem 🙂

majaja75
25. jan 2010

krivka5: myslím si že áno,slabá je len pre to že je ešte malo hormonu, krátka doba, aj na fotoalbumoch je vidieť ako testuju po dňoch tak sa farba ztmavuje. Bude to dobre

luko
25. jan 2010

krivka...to je naozaj krasna sprava 🙂

krivka5
25. jan 2010

kajka dakujem,chcela by som to kazdemu povedat,ale muz ze nech zatial nikomu nic nevravim,ze im to povieme az v sobotu.Na krv idem az v utorok ale v piatok si urobim este raz testik...vsetkym vam prajem taketo krasne ciarocky 😉 som len zvedava ci vydrzali obaja bojovnickovia moji malilinky...

kefalinek
25. jan 2010

drzim palce podari sa uvidis ta sa potichucky tesme

luko
25. jan 2010

wodanka....jaaaj, dufam, ze to je plany poplach...moc ti prajem, aby to bolo to uhniezdovanie

denis19
25. jan 2010

krivka...paráda...hlavne že je tam!!!

kajka já mela dlouhý protoko

kajka39
25. jan 2010

wodanka-este chvilku pockaj, kym sa mrcha nerozbehla tak to nie je stratene. 😉 Ked si testovala, na testiku nebol ani slaby duch??

wodanka
25. jan 2010

kajka na teste nebolo nic.. este rano tomu dam sancu, a ak tam nic nebude, tak koncim PN a idem sa venovat praci, nech to co najskor dostanem z hlavy 😝

krivka5
25. jan 2010

tak uz za chvilku to dam do albumu,musela som upravit foto,lebo bola velka...dakujeeem deni,luko,majaja,kajka...kuknite zachvilu ten album ci to moze byt...

majaja75
25. jan 2010

krivka5: vyzerá to dobre

krivka5
25. jan 2010

wodanka...este sa nevzdavaj,ved je zavcasu ,ciarka sa ti urcite objavi.ja som o den dlhsie ako ty po ET a mam len taku slabucku.zajtra ju tam budes mat aj ty,neboj 😉 inac ja som uz dnes nastupila do prace a mam tak trochu strach aby sa nieco nestalo...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre