Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

zuzumajko
18. aug 2010

@slavka32 Ahojky, tak to sme na tom podobne s tym cakanim. My sme furt na nieco cakali uz pocas nasho prveho tehotenstva ktore dpadlo fakt zle.. 😒 teraz budeme cakat kym mi skonci sestonedelie, potom na tu poistovnu budeme cakat, potom na liecbu a potom snad uz len 9 mesiacov na jedno alebo dve babatka 😀 inak ja som hrozne netrpezliva, takze neviem ako budem v pohodicke pocas cakania 😀 ale pokusim sa 😀 dik za radu 😅

@figurka.m aj som myslela ze predimplantacnu poistovna nepreplaca. pre nas to mozu byt aj zbytocne vyhodene peniazky, lebo sa moze zistit, ze ani jedno moje vajicko nie je schopne vytvorit zdrave babatko. uvidime ako to nakoniec bude. Inak som myslela, ze predimplantacnu diagnostiku robia kazdemu paru aby sa nestalo, ze im vlozia chore babatka do maternice. 😒 ci to sa vobec nezarucuje?

slavka32
18. aug 2010

@zuzumajko to uz je udel cakatelov 😀 cakame a cakame...ale vies co je dobre? No ze sa dockame 😀 😀 😀
Ani si neviem predstavit cim ste presli ☹ len predstava je strasna ☹ Ked budete cakat zdraveho drobceka tak to urcite preboli.

figurka.m
18. aug 2010

@slavka32 😀 no ako inak nas nazvat, ved som bola dopichana ako sitko, injekcie do bruska, odbery krvy v centre, odbery na interne pred anestezou..... 😀 😀 😀
@zuzumajko no musis ratat aj s tym, ze nebude ani jedno, ale treba verit, budeme drzat palceky 😉 😉
PIGD sa nerobi kazdemu paru, iba tym ktore chcu alebo musia ako je tvoj pripad, zdrave babatko ti nezaruci nikto, mne amnio tentoraz vyslo dobre, ale mame problemy s oblickami, takze aj ked ti genetika dopadne dobre, vzdy sa moze nieco pokazit, ale s tym sa nezatazuj a mysli pozitivne, to je polovica uspechu 🙂

holly74
18. aug 2010

zuzumajko: myslím že samo osebe sa to nezaručuje ...Inak čo som čitala, tak žiaľbohu sa aj pri IVF komplikácie typu mimomatern. tehu, vady plodu, samovoľné potraty vyskytujú štatisticky rovnako ako u normálne počatých bábätiek...
Injekcií som s aj bála, ten pocit sama seba pichnúť..ale v skutočnosti to nič nie, tie ihly sú tak tenučké, že to nie je žiadna bolesť apod tu kožu to ide ako po masle...človek to vydrží, myslím že "my ženy" za život musíme zvládnuť aj náročnejšie veci.

brmbolcek
18. aug 2010

@krivka5- ahoj moja uz si tu dlho nebola 🙂 🙂 🙂 ako sa mas ?

ja som akurat dnes prala prve detske vecicky, zajtra ma caka dalsia varka a veru ze aj ja si uz zacinam chystat tasku do porodnice 😀 😀 😀 keby-nieco , nech som nachystana, veru este ani ja nemam kozmetiku a tu chcem kupovat az v poslednom mesiaci, nech je co najcerstvejsia 😉 😉 😉
nase male je v poriadku otocene, len velmi kopkameeeeeeeeeeee 🙂 🙂 🙂 a veru beriem aj magnezko.... koli tvrdnutiu bruska a mam kludovy rezim aby sme skor neporodili.....
a domcek je paradicka , super velmi rychlo som si zvykla na nove , vybudovane 🙂 🙂 🙂 som velmi spokjna aj s manzelom a teraz na prirastok sa velmi tesime , velmi si to uzivame a zijeme naplno zivotom 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
Zajtra daj vediet ako si pochodila na poradni a ci sa nam drobec uz otocil... a co tvoja vaha ? ako ste na tom ? v poslednom mesiaci by sa mal brat aj vyter ..... a potom nas budu posielat na pasy ...... 😵 😵 😵

@figurka.m- ja som to nepocitovala, lebo som ho prestala uzivat ale akosi som ho musela nasadit zacat brat tak 3krat 1 ale davam to na 2 krat 1 no krce mam v nohach 😒 😒 😒 ale zvladam 🙂 🙂 🙂 ale inak ku koncu tehuhu uz to brusko ani ine nebude , babo je uz velke tak to ma aj svoju tvrdost 😉 😉 😉 Niekto to citi uz od zaciatku tehuhu a niektore ku koncu 😉 😉 😉 A vytok nemavas ?

vitam nove snazilky, 🙂 🙂 🙂 a drzime silno palce aby boli uz v takom stadiu uspesnom ako sme mi 😉 😉 😉

tara_
19. aug 2010

no vidim, ze sme spolu so zuzumajko boli naivne 😀 a presne aj ja som si myslela, ze tu diagnostiku robia každému, aby sa predišlo choremu babätku ... no čo už.
Baby, ja mám stále v sebe presvedčenie, že IVF musí výjsť, beriem to ako samozrejmosť. Verím, že nejakým spôsobom sa to musí podariť, aj keď nie na prvý krát.

Zuzumajko - určite nepomáha to, keď sa už človek bojí toho zlého, čo môže síce prísť, ale vôbec nemusí. Ja viem, že každý sa v kútiku duše obáva toho najhoršieho, ale verím, že keď človek na to myslí viac ako je normálne, hovorí o tom často, tak si to dokáže aj privolať :( A naopak, ak bude myslieť pozitívne, tak si privolá pozitívne! Presne tak, ako píše figurka, to je polovica úspechu 🙂 Takže určite sa Vám to podarí, určite sa tam nájde vajíčko, ktoré bude geneticky zdravé a končne sa dočkáte! Držím palce!!!

krivka5
19. aug 2010

@brmbolcek ahojky 🙂 tak to som rada ze si sa uz zabyvala a si v pohode 🙂 ja som akurat prisla z poradne a dokina ma moc nepotesila 😒 maly je stale zadockom dole a vraj na 90% pojdem cisarskym ☹ o dva tyzdne si idem zacat robit predoperacne a uz aj monitory. ty si ides kedy robit predoperacne? uz mi aj magnezko zvysila na 3x denne, ale potom pred porodom ho budem musiet uplne vysadit. no co uz , pomaly sa nam to krati 🙂 mozno sa aj stretneme v porodnici 🙂 pockaj ci ty ides do MT, nejaky vypadok mam 😒 ktovie ako to je s cisarskym, keby som sa nedala uplne uspat ci by mohol byt aj muz pri porode...

@tara_ presne takto som to brala aj ja. tusila som ze sa ivf a aj sa podarilo a to hned na prvy krat.
vsetkym snazilkam prajem nech im to vyjde a nech sa tesia na babatka 🙂

kajticko
19. aug 2010

ahojte dievčatká staré aj nové čakateľky 🙂 všetky Vás zdravím prajem veľa veľa šťastíčka 🙂

my sme ešte našťastie stále doma mala som zle pečeňové testy ,ale už sú v poriadku začala som chodiť už do rizikovej poradne. bábätkám sa vedie zatiaľ super pred 2 tt mali každé už 1600g. tak len dúfame,že vydržia čo najdlhšie v brušku 🙂 len som trošku lenivá sadať za PC. inak sa doma len povaľujem mám na sebe našťastie len cca 7kg tak sa to dá ešte zvládnuť.Do poradne už chodím automatický so sbalenou taškou 🙂 držím všetkým palčeky figurka ,brmbolček ......., a mamičkám veľa trpezlivosti pri krásnych bábätkách 🙂 denis pozdravujem 😉

brmbolcek
19. aug 2010

servus moja 🙂 🙂 🙂 @krivka5- tak cita, ze uz mas poradnu za sebou , a myslis si ze sa maly este otoci ? a co vaha ? netvrdne ti brusko ? krcok mas v poriadku ? robili ti ten ster ?
i ja uzivam magnezko ....... tak si z toho nic nerob niektorym to pomaha a niektorym nie .... a co sa tyka cisaraku manzela pri nom mat nemozes iba pri normalnom , ja si zacnem vybavovat zaciatkom septembra predoperacne vysetrenia ......
dnes som sa dala na dalsiu varku detskych obleceni, a ak budem mat kde povesat tak aj plienky si poperiem , mamina mi oprala perinky , ja este si to pozehlim nachystam do komody a taska uz je prichystana ale pravda je ze v nej nemam este vsetko... ked si budes kupovat poporodne nohavicky tak povedz ze potrebujes take na cisarak, su trosku ine aby ta rana nerezala ....... uz sa musime zacat chystat aby nas to neprekvapilo...... uz sa nam to krati ....

@tara-dobre robis ze to beries pozitivne 🙂 🙂 🙂 len tak dalej 😵 😵 😵

brmbolcek
19. aug 2010

@kajticko- servuste , uz viete pohlavie ? tak ty uz zbalena taska 🙂 🙂 🙂 no mi mame co dohanat 🙂 🙂 🙂 a co si mame este kupit ? poradis nam ? ako ides rodit s dvojickami ?

kajticko
19. aug 2010

brmbolček ahoj 🙂 neviem stále je len chlapčeka vidieť a to druhé je za ním skované bude to prekvapko ja verím že baba 🙂 neboj ani ja by som nebola zbalená ešte keby som nečakala dve čo neviem kedy to môže na mna prísť 😉 a rodiť mi stále hovoria ,že pokiaľ bude všetko ok ako do teraz tak normálne 🙂 inak sa dosť bojím pôrodu.a stým balením so si povedala,že keď niečo bude chýbať manžel donesie 😉

brmbolcek
19. aug 2010

@kajticko- teda tak to bude riadne prekvapko 😀 😀 😀 nech je to co chce hlavne aby bolo zdravuckeeeeeeeeeeeeeeeeeee 😵 , ono to clovek uvidi aj v porodnici, ze ked bude nieco pochybovat manzelikovia z radostou odbehnu 🙂 🙂 🙂 a trufas si rodit normalne ? teda myslim, ci sa citis viac na cisarak ako na normalny porod ......

figurka.m
19. aug 2010

@brmbolcek tiez beriem magnezko 3x1, ale ziadny ucinok, malicky je uz otoceny, kope ako za 1 ligu, na UTZ sa doki rehotal, ked sa mu maly triafal do sondy a odkopaval mu ju z bruska, zabava... 😀

@kajticko no ahoj kocka, tak ty sa drzis statocne, babatka maju dobru vahu, vyzera to dobre, som strasne zvedava, co sa ti to tam schovava za tajnostkara 😀

@krivka5 tak aspon sa pripravis na cisarsky, drzim palceky 😉

@tara_
@tara_

figurka.m
19. aug 2010

@tara_ nas je tu veru viac co im vyslo IVF na prvy pokus, takze sa to da, a mas pravdu pozitivne myslenie je polovica uspechu, aj ked ja sa musim priznat, ze som vobec neverila, ze by to mohlo vyjst, a vyslo 😀

denis19
19. aug 2010

Ahoj holky, všechny vás moc zdravím a preji rychle a dobré porody a zdravé miminka!!!! Jupíííííí 😀 Já vegetím u našich a max si to užívám 🙂

majaja75
19. aug 2010

ahojte.....
@figurka.m
@brmbolcek
@kajticko
@krivka5 ..už sa vám to pomaly kráti, držím vám palce a potom dajte vedieť ako sa máte a dufam že ukážete foto miminiek

@denis19 príjemné oddychovanie. Dnes mi doki vravel že sa ešte uvidí či budem musieť mať tu sekciu, že ak sa bude dať tak by sme skusili prirodzene. Na jednej strane som rada, že nebudem mať problémy s ranou, na druhej strane sa bojim že to príde nečakane ( termín sekcie plánovanej by som vopred vedela)..ešte sa uvidí...ale zase rodiť 2 dni ako pri dcére sa mi moc nechce...všetko ma za aj proti.... Karolínka sa má ako?

brmbolcek
19. aug 2010

@figurka.m-tak to mas take iste ako ja i to moje je teda taky bezec akoby nahanalo v mojom brusku mys to su ine preteky u nas 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

@denis19- v tichosti ti vsetky zavidime 😉 😉 😉 uz aj mi aby sme boli v takom stadiu ako ty 😉 😉 😉

@majaja75-ale aj tebe to letiiiiiiiiiiiiii, ako sa citis ??? presne ako pises vsetko ma svoje za a proti ..... uvidis ako sa bude javit posledny mesiac .......a uvidis sama ko sa to bude javit 😉 😉 😉

majaja75
19. aug 2010

@brmbolcek veru ako to letí...nedávno som sa vás stále pýtala ohľadom stimulky, bála som sa všetkého(inj, odberu a pod) a čo chvíľa budeme mať slniečko pri sebe....Zdá sa mi to ako keby to bolo minulý meiac, to nekonečné čakanie, pichanie, čakanie na výsledok, prvých 12 rizikových týždňov a pod. Ty sa máš ako? my celkom dobre, malá stale kope...je to zvláštny pocit, lebo pri staršej dcére som pohyby necítila a teraz si pripadám ako prvorodička

brmbolcek
19. aug 2010

@majaja75- xi xi , mi hovor nico o tom kopani ako pisem tak to moj male asi nahana mys v brusku su to ine preteky 😀 😀 😀 😀 este do konca septembra a uz nas tu bude o par miminiek navyse.......

brmbolcek
19. aug 2010

ideme sa napapat , manzelik nam navaril super gulasik, zelam vam ostatnym pekny vecer

a zajtra som tu zas a znova 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

pekny zvysok vecera 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

majaja75
19. aug 2010

@brmbolcek a ty nevieš ešte čo to bude? No tebe sa to už veľmi kráti, môžeš ísť aj začiatkom septembra.
nech len kopu, aspoň vieme že su ok, minele mala deň nekopala, taká som bola z toho nervozna, šťuchala som si do brucha a potom keď ocino, popočuvla tak sa ozvala, taká som bola šťastná..

krivka5
20. aug 2010

@brmbolcek no krcok mam v poriadku, nejake stery mi robili pred troma tyzdnami a vaha sa konecne ustalila, ale aj tak mam uz 92kg co je 28kg navyse 😒 teraz ma zase trapi zaha, to som nikdy ani netusila co to je. no ja si musim asi v tomto tehotenstve odskakat vsetky tehu neduhy 😠 a ty si na tom ako? mozno sa aj na pasoch stretneme 🙂

brmbolcek
20. aug 2010

pekne dobre piatkove ranko 🙂 🙂 🙂

@majaja75- vsetko je mozne , no termin mam az koncom septembra ale pocitam ze sa to asi v tom septembri narodi.... ved uvidime , skor ci neskor uz je to skoro za dverami.... a to ti verim, ze ked male kope a zrazu je ticho, ze si mala obavy..... Tatino to vie 😀 😀 😀 uz si dohaduju plany spolocne 😀 😀 😀 a mas IP 😉 😉 😉

@krivka5 - a ty co nemozes spavat ? co tak skoro hore ? co je tomu pricina ? som rada ze mas krcok v poriadku a ze sa neotvaras , je to teraz dolezite ku koncu tehuhu a v 8 mesiaci 😉 😉 😉 Aha tak tebe uz stery robili uz mas za tym ,hm.. mne budu ku koncu augusta mam poradnu tak vtedy to aj mna caka 😉 😉 😉 no som zvedava ake budu , ved je to tehuhuhu ster ...... a ta vaha to neva uvidis porodom uz to pojde raz dva dole ani sama nebudes verit ze to tak je 😉 😉 😉 Mas IP 😉 😉 😉 aj ja by som bola rada keby sme sa stretli na pasoch...... 😵 😵 😵 kedy ides ? ja neviem , dozviem sa na poradni 🙂 🙂 🙂

ostatnym zelam pekny piatocek 🙂 🙂 🙂

holly74
20. aug 2010

Dobré ránko žienky...tak ja idem teda zajtra na OPU, bude to moja prvá operácie vôbec, dúfam, ež si dobre pospím 😉
Tak mi držte palčeky, nech sú tam vajká, nech sa do nich trafia nejaké spermie, nech sa vyvíjajú a uchytia... je toho ešte toľko čo sa má podariť, aby sa topodarilo, ach jaj...
Tak pekný piatok všetkým.

annamary27
20. aug 2010

@holly74 držím pästičky,aby všetko dobre dopadlo,aj slniečko sa bude na teba zajtra usmievať 😀 😀 😀 😀

brmbolcek
20. aug 2010

@holly74- az tak sa nemusis bat , da sa to prezit 😉 😉 😉 , ber to tak ze si dobre pospis , zobudis sa a zistis ze uz ma po tom 😉 😉 😉 a povedia ti kolko ich z teba vylovili a kolko sa im podari oplodnit 😉 😉 😉 , drzim palce 😉 😉 😉

....hlasi ozaj krasne pocasicko 🙂 🙂 🙂

holly74
20. aug 2010

práveže som zistila že vlastne nemám strach ani z narkózy, odkedy som si zistila že si tie injekcie celkom v pohode dokážem pichnúť, tak som v sebe objavila netušené možnosti + mám naozaj dôveru v ten personál v CAR zatiaľ, teda klop klop
Počet oplodnených vajok sa dozviem hned tam?

brmbolcek
20. aug 2010

holly74- pri OPU ti ich vyberu a hned ich oplodnia , ked sa prebudis tak na izbu za tebou pride embriologicka a oznami ti kolko ich oplodnili a kolko sa im nepodarilo oplodnit, davaju im aj znamky 1,2,3,4........ oplodnenen vajicka mozes mat aj 4 -jednotkove atd..... treba brat do uvahy ze staci ked sa jedno oplodni a clovek je stastny 😉 😉 😉 a podla toho kolko ich vydrzi budes mat PK - predlzena kultivacia..... a mate ICSI ?

holly74
20. aug 2010

brmbolcek - nie nemáme, teda asi by som vedela keby sme mali, bo sa to platí extra, že? Spermiogram bol v norme, možno preto...??? 😕 😕 😕

brmbolcek
20. aug 2010

tak preto ak ste ho mali dobry tak neni o com 😉 😉 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre