Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

katti77
2. nov 2009

kajti a kedy začínaš?

kajticko
2. nov 2009

jasne denis a velká radosť už sa teším 😎 😎 😎

katti ja tento týžden dostanem písomne povtrdenie od pistovni a idem na to 😎 😎 😎

denis19
2. nov 2009

kajti už máš léky a tak???

kajticko
2. nov 2009

nie ked mi príde ten papier z poisťovni objednávam sa hned k lekárovi a uvidím čo dalej 🙂 verím,že už tento týžden dostanem aj termín k lekárovi 😒

kajticko
2. nov 2009

idem nakupiť za chvílu sa k Vám vrátim

denis19
2. nov 2009

ok hezké nákupky 😀

romy01
2. nov 2009

tak sa mi to podarilo, lenze mi nechcelo vziat kvoli velkosti fotky tak som dala najnizsiu kvalitu, nech to ma menej kb

denis19
2. nov 2009

romy,
tak ty vypadají nádherne, to by jsi mi mohla ten váš obchudek jednou ukázat, neboť mne už také vše tlačí a co jsem koukala tu u nás tak to byla strašne tvrdá riflovina a zdálo se mi ,že jen na dotyk jsem mela celé modré prsty! co stály?a líbí se mi ten úský strih!

kajticko
2. nov 2009

tak už som späť 😉 romy fakt pekné 😎 😎 😎 už sa aj ja teším n atakéto nákupi 😉

denis19
2. nov 2009

to bude neco co kajti!!!!!! 😀
také si chci neco podobné koupit!!!!! má dobrý vkus, holka jedna

kajticko
2. nov 2009

že ale su fakt dobré. 😉 to bude teda ved si to prajem už 6 rokov takéto nakupovať 😀 😀 aj u Vás je taká kosa??, teraz som si zakúrila v krbe a dúfam,že sa budem takto pozerať cez okno nepojdem do práce celú zimu 😝

cisielko
2. nov 2009

Ahojte 😀

Nestíham vás dočítať, veľa práce ale večer počítam..len som vám prišla povedať, že v stredu začíname..mám to oficoš potvrdené..žiadosť je už schválená a čaká ma v Helíku..ICSI sa začína 😀 😀 😀 😀 😀

kajticko
2. nov 2009

gratulujem čisielko 😎 😎 😎 dúfam,že aj ja tento týžden začínam potom napíš akos i tam dopadla 😉

romy01
2. nov 2009

diky baby , no pobehala som vsetko mozne a vacsinou maju strasne volne gate pre tehulky ale ja mam radsej trosku obtiahnute cez zadok, staci ze budu volne na brusku. Je to mäkka riflovina, trosku elasticka, tak super. Denis boli hodne mastne - 47,30 eur - est som ani mm nepovedala. No tie ostatne gate su fakt ako vrece a tiez stoja dost - okolo 36 eur - tak som si doplatila no uz mi len ostava dufat, ze budem priberat len na brusku, lebo ak priberem na zadku tak ich moc nevynosim 😀

denis19
2. nov 2009

Romy, cena je to bežná jak jsem se i dnes utvrdila a vypadají skutečne moc hezky, tak mužeš být spokojená. Já se dnes koupila 3/4 čižmičky a dvetrík na tehul bríško,ale i bez tehul bríška potom 😀 kalhoty jsem nestihla, mela jsem rande s kolegynemaa dali jsem čajíček a koláček 😀
čo inak porábete baby????

soni1
2. nov 2009

Ahojte baby, potrebovala by som poradiť.
1. na koľký deň cca odoberajú vajíčka?
2. oplodnia ich ešte v ten deň?
3. aká je to tá metóda ICSI?

denis19
2. nov 2009

soni1
ober je cca na 33 den od začátku prodlouženého protokolu
oplodní je hned ten den za čerstva
ICSI - výber jedné nej spermie, která se spešl injekcí vpraví do odebraného vajíčka, obchází se tím prirozený výber spermie a to proto , že samotná spermie není schopná k vajíčku proniknout.

soni1
2. nov 2009

ale keď ja začínam stimulovať od 2.DC?
a nemusí sa použiť ICSI metóda?

denis19
2. nov 2009

tak to nevím, nevím jak se stimuluje od 2DC,myslíš jako stimulaci pichání hormonu do bríška??? záleží od toho jaký máš protokol a je už jedno jakou je to metodou či ICSI či jen klasické IVF, tam už je vše stejné

soni1
2. nov 2009

ale aj pri tom klasickom IVF sa môže vajíčko oplodniť?

denis19
2. nov 2009

jasan, to je základ celého IVF, že odepberou vajíčko dají na petriho misku k nemu prišoupnout spermoníky a vajíčko se oplodnuje,pohoda. ICSI musí být v prípade, že jsou špatný spermoníci(pomalý,špatná morfologie či je jich málo)
co te trápí???

soni1
2. nov 2009

aha, ďakujem, toto mi bolo nejasné. Manžel má spermie v poriadku, dobré, aj rýchlosť, pohyblivosť...
Takže mi môžeme zvoliť teda klasické IVF. A stále vkladajú dve oplodnené vajíčka?

denis19
2. nov 2009

no to záleží kam chodíš????
V heliose kam chodím já se snaží vkládát jen jedno,ale pokud si zažádáte tak vloží i dve,pokud to tvá konstrukce dovolí, já také vložila dve ,ale chytlo se jedno

romy01
2. nov 2009

dobrý vecer kocky.
soni ja doplnim Denis - ak zacinas stimulovat na 2DC zrejme mas kratky protokol no tak ci onak ten odber býva niekde medzi 14-16 tym dnom po ms. Záleží od toho ako ti budu reagovat vajecníky.

baby idem dokukat superstar a potom sup hajat

cisielko
2. nov 2009

Ahojte 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Romy..aj ja chcem vieieť gaťuše 😀 😀 😀 😀 sú krásne 😀 😀 😀 😀

Katka..kráti sa nám to ...ešte 2 dniííííííííííííííííííííííííí 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Kajtičko..ja tebe..budeme v tom spolu 😀 😀 😀 😀 😀 opviem, v stredu tam idem tak potom napíšem 😀

Denis ako kočiarik..už vybratý?

Soni.....vám bude podľa mňa stačiť klasické IVF..a myslím, že v Heliose vkladajäú najviac dve ale záleží to od toho čo ti povie doki 😀

romy01
3. nov 2009

dobré ránko baby
posielam snazilkám
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😀
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😀
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😀

denis19
3. nov 2009

Dobré ránko holky,
nechci opet rýpat,ale stará garda to tu fláká!
Zdar romy, dýchám Ti na krk 😲

romy01
3. nov 2009

hehehe denis sa mi nezdá ty spachtoš

denis19
3. nov 2009

no už druhý den nejak vyspávám,ale celou noc jsem nespala, pred očima samé blbosti a tak jsem zalomila ráno v pet jak mnž odešel do práce!

romy01
3. nov 2009

ach jaj - aj mne sa snivaju blbosti - to bude tým že uz dva mesiace vkuse kukam telku v jednom kuse - asi mi to lezie na mozog.
No dnes som sa zobudila na strasne krce v bruchu - ty ale take ako este nikdy som myslela ze sa mi vsetko tam dnu dnuka otocilo o 360stupnov

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre