Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

gubik
22. jan 2010

Cisielko- KET Ti vychadza na 3-4? Mne tak zase vychadza OPU 🙂 no som velmi zvedava. Ale taky tyzden PNky by Ti bodol podla mna. Aj ked pre niekoho je jeho praca relax, takze...

Wodanka- ja som si vravela, ze fiha, TT po troch dnoch od OPU a ono to bol sen teda 😀 dufajme ze to bol taky "prorocky"

Brmbolcek- odfotim a dam do albumu 😀

demizon
22. jan 2010

ahojte, takže ja od zajtra k Diphereline pridávam Fostimon 225 jednotiek 🙂 a budúci týždeň 28.1. prvá kontrola krv, sono a potom podla výsledkov. Mne sa to zdá trochu neskoro 6 deň po začatí pichania Fostimonu, ale tak snáď vedia čo a ako 😉

demizon
22. jan 2010

Gubík ahoj, kam chodíš do centra ?

mariamaria
22. jan 2010

denis to bude urco stresom a sak aj ti odobrali trosku vodicky 😀

cisielko ja vobec nelezim.Lezala som dva dni a konec.Neexistuje pri dcere lezat 😢 dufam ,ze sa bambulko ujalo 😨

kajticko
22. jan 2010

ahojte baby 🙂

tak som sa konečne dostala k pc. 😉 nechce sa mi to čítať späť ,ale dakujem za to že ste na mna mysleli.

tak mi vložili dve 8 bunkové 🙂 tak musíme už len čakať pocity nemám žiadne tak dúfam,že ostanu u mna 😉

denis19
22. jan 2010

jéééé kajticko......supéééééér 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 už jen hladit bublinky, modlit se a verit!!!!!!!

viera6
22. jan 2010

ahojte dievčata

ale ste sa rozpisaly 😉to bude asi tym slniečkom 😎
všetkým vam držia palce aby ste si našli na testoch // 🙂

wodanka
22. jan 2010

kajticko, no konečne si sa aj Ty pridala k nám, čakateľkám na // 🙂 tfuj,tfuj nech bambulky u Teba zostanu 😉

romy01
22. jan 2010

ahojky kocandy.

Hned za rana Vás ale sprdnem - vy pichandy, nevyhadzujte ihly a ampulky do kosa - nechcete predsa aby sa to raz naslo na pieskovisku kde sa bude hrat vase alebo susedovie babo. Pekne zbierat do sacku a odovzdat bud v lekarni alebo v heliku pri ET alebo na nejakej kontrole. Oni to hodia k svojmu odpadu a likviduju specialne.

ja inak suhlasim s denis. Sice sa plavanie doporucuje ako number 1 pre tehulky ale ma to to riziko nejakej bakterie a podobne. SU zeny co to uz zazili a nie je to bohvieco. Ale zalezi od vas ci verite plavarni kam by se sli.

brmbolcek, maria maria - podla mna ak je pichnutie na nejaky 6 - 8 den po OPU potom je to uhniezdovanie ak je to neskor, ide o roztahovanie maternice. Podla mna je to dobre znamenie ze si najdete // 😀

kevama
22. jan 2010

ahojte, vidim ze uz ste skusene v teme ivf, tak ak sa nenahnevate,rada by som sa pripojila a na co to sa povypytovala.
Nas caka pravdepodobne tiez IVF kedze mi po LSK zistili obidva vajcovody nepriechodne.No skor ako zacneme vsetko vybavovat, nemohli by ste mi aspon zhruba objasnit co vsetko nas caka, popripade co nam hradi poistovna mam SPOLOCNU a kolko peniazkov si mame vyclenit my?
Aby sme neboli zaskoceni ked to na nas vsetko doktor vyvali. 🙂
Inak dufam,vsetkym ktore uz maju v sebe ,,malicke" drzim palce nech im to dobre dopadne a nech najdu vytuzene //.

gubik
22. jan 2010

Demizon- ahoj, chodim do Heliosu. Ty asi do BA, vsak? Mna objednali na kontrolu 5 dni od zaciatku pichania, takze asi tak to ma byt

romy01
22. jan 2010

ahoj kevama a do akeho centra sa chystate, lebo kazde centrum ma ine poplatky a aj v postupoch muzu byt male odlisnosti

brmbolcek
22. jan 2010

romy - moze to byt to pichnutie aj na nejaky ten 5den ET vecer , lebo vtedy som to mala, dnes je 6 a poviem vam, ze som den co den zvedava co sa so mnou bude diat.....

Kajticko napis prosim den OPU a ET.... urobili sme zoznamcek 😉 tak ho budeme priebezne doplnat .....

ups.... romy az som sa zahanbila ze som to hadzala do kosa..... ☹ ☹

kevama
22. jan 2010

kedze sme z ke tak sa chystame do gyncaru.

gubik
22. jan 2010

Ahoj Kevama- ja mam tiez Spolocnu, kvoli tomu som musela cakat od septembra do decembra na IVF, lebo mali precerpane limity. Ale kedze sa Spolocna spojila od januara so Vseobecnou, ktora limity nema, tak vybavenie papierov trva mesiac a potom mozes ist hned na IVF. Tato info je od Krajkovica, takze urcite plati. Vyclente si cca 1000 euro. Zvysok hradi poistovna.

gubik
22. jan 2010

Aha, Ty ides do KE. No toto su info z MT,ale je to podobne hadam 🙂

kevama
22. jan 2010

1000 euro aj ked je dg, ktora neumoznuje ine otehotnenie?V nejakej inej teme baby pisali ze vraj ich to stalo len 5000 sk,co sa mi zdalo sice malo ale potesilo ma to viac ako 1000 euro 😉

denis19
22. jan 2010

kevama
nevík kde to holky psaly o tech 5000.-sk, potešilo by to každou,ale cca je to už tak na celém slovensku, že pokud je to IVF ICSI s PK skutečne to stojí 1000€ plus/mínus,ale spíše plus 🙂 že devčata??? žádná z nás nemohla otehotnet jinak,proto jsme tu!!!!

romy01
22. jan 2010

kevana, ahoj, neviem este som nepocula ze by niekto platil iba 5000SKK lebo len za lieky sa doplaca okolo 270 eur . V podstate cele IVF je hradene poistovnou, ale na lieky sa doplaca bez ohladu na diagnozu - ved kazda baba co ide na IVF nema inu moznost. No a tie zvysne korunky su na urcite kroky ktore poistovna nepreplaca - ako je napriklad ISCI - co je napichovanie vajicka spermiou ( co sa nerobi vzdy, iba ak je horsi spg alebo malo vajicok po stimulacii ) potom sa doplaca za predlzenu kultivaciu , za pohovory s embriologickou, za vysetrenie spermii a podobne. Dokopy to vychadza tych 1000 EUR plus minus, Ale neviem ako je to v gynfyve.

brmbolcek, to bude uz roztahovanie maternice. A vies co to znamena ? Ze drobec si uz uziva v perinke 😀

kevama
22. jan 2010

ja som si len myslela, ze to preplacanie liekov nejako suvisi s diagnozou, s ktorou sa na to IVF ide.Ale tak asi nie. ☹
A nema niektora z vas nahodou s gyncare skusenosti?

brmbolcek
22. jan 2010

romy tichucko, psttttttt potichucky aby sme nic nezakriklyyyyyyyyyy, tak pstttttttttttttttt 😉

romy01
22. jan 2010

brmbollcek, esteze co, toby bolo aby sme nieco pokaslali, takze az do testu pssssst 😀 😀 😀

kevana urcite su tu aj bambulky z gynfyvu, neviem ale je nas tu hooodne, a z roznych centier -a mozes skusit aj temu pipiny z gynfyvu tu v snazilkach.

denis19
22. jan 2010

Romy....jak je???? co fotbalista 🙂

dana10
22. jan 2010

Wodanka ale som sa potešila 😀 😀 , ten sen nemal chybu.
Zdravím ostatné čakateľky 😉 na //
Dievčatá ako ste na tom s keksíkom 😝 😝 , máte či nemáte šup, šup 😀 😀 😀
No ja sa priznám ja som ho od vkladu ET nemala, chlapec si to môže urobiť aj sám no nie 😀 😀 😀

minka051
22. jan 2010

Ahojte tak ja len na skok.
Dnes som posledný den v práci. Od pondelka som PN tak dorábam čo sa dá aby som ked sem tam prídem nemala toho veľa. Tak zajtra je OPU teda u darkyni ale už sa to blíži.

romy01
22. jan 2010

minka, moc sa s tebou tesim, a prajem ti aby to vyslo

denis krpec kopol zas v noci o 11.42 a tak som zavolala mm - lebo sa chuda pripravoval na skusku co ma v sobotu, tak ako pribehol a dal ruku na brusko tak krpec prestal. Zistila som ze to kopkanie citim zasadne len ked lezim na lavom boku . Ono mozno kope aj inokedy ale necitim to - iiba ked lezim na lavej strane.
dani no ale zas mozes mm aj pomoct 😀 😀 😀
inakl sa priznam ze do 12tt sme nic ozajstne nemali - iba take rucne prace 😀 Ale ja som mala spinenie v 8tt takze sme sa bali aby sa nieco nepokaslalo

viera6
22. jan 2010

minka pripajam sa k romy 😉
no u nas to nebolo už od vkladu mame ho totiž zakazany takže ako romy 😀 ručna praca 😝
danka tak ako je už lepšie?

brmbolcek
22. jan 2010

dievcence , chcem sa vas opytat ako je to s kupanim, ja mam rada horuci kupel a dobre dlhy vo vani... je to teraz nebezpecne ? mala by som mat nizsiu teplotu ? zatial sa sprchujem ale to kupkanie mi chyyyyyyyyyyyyyba 😉

mariamaria
22. jan 2010

danka ziaden keksik u nas do potvrdenia tehu 😝 ale tiez som ako na ihlach 😀 ale babo je dolezitejsie ako moje chutky 😀 vydrzime a rucne strucne funguje 😕 🤐 😵

denis19
22. jan 2010

brmbolcek
to si det vyhod z hlavy, jakýkoliv koupe a to i celé tehotenství. to by musela mít voda do 36,5stupňu a max 1-15minut,ale ted určite ne!!!!!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre