Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

viera6
24. aug 2010

@krivka5 ano Sára je poriaden smejko,ale niekedy vie spustiť poriadne plač z ničoho nič 🙂


@ivka1910 za umele oplodnenie sa dopláca zatial čo viem tak vo všetkých centrách.

holly74
24. aug 2010

@ivka1910 ajoj Ivka, doplácaš, podľa toho aké výkony ti budú okrem samotného odberu vajíčok a embryotransferu robiť + platíš si lieky na hormonálnu stimuláciu. Držím palce nech ti všetko vyjde ak do toho pôjdeš. 🙂

ivka1910
24. aug 2010

@viera6 a poistovna nic neuhradza? A nevies cca kolko sa plati?

ivka1910
24. aug 2010

@holly74 ahoj...dakujem ti za odpoved...tak ano idem do toho lebo inak nebude babo...manzel ma malo spermii a ktomu su aj pomale....

holly74
24. aug 2010

@ivka1910 tak to je možné že ti budú robiť oplodnenie vajíčok metódou ISCI, t.j. že vyberú 1 spermiu a priamo ju zavedú do vajíčka a za to sa platí (podľa toho, koľko vajíčok takto oplodnia) a tiež to asi záleží od centra. Potom sa tiež platí za mrazenie a uskladnenie embryí, ak sa ich oplodní viac než ti budú zavádzať do maternice, a teda väčšinou zavádzajú 2. My sme konkrétne platili za tie horm. injekcie a za zmrazenie embryí dohromady cca 500eur...za tie lieky samozrejme platíš v lekárni, nie v centre.

ivka1910
24. aug 2010

@holly74 tak neviem co mi budu robit, lebo 2.sept. teraz idem na laparko a potom sa uvidi co dalej....tak potom sa plati, no aby som vedela kolko cca potrebujeme penazi...ty kde chodis do centra? ja chodim do Gyn-fiv do Bratislavy...

holly74
24. aug 2010

No, veď uvidíš. Ja do Iscaru, v BA tiež.

ivka1910
24. aug 2010

@holly74 Ano uvidime co bude.....Drzim palceky aby ti to vyslo.... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

denis19
24. aug 2010

nazdárek, tak nás nakonec neočkovali, že si počkají na výsledky z hematologie.ty byly dnes a dopadly na výbornou a více tam nemusíme a ješte nás poslali na kardiologii,ale tam se nejdu dovolat a v pondelí máme neurologii a uvidí se, kdy nám tu vakcínu ted dobnou 🙂 jinak se máme, jen karolínka trochen stávkuje s jídlem,ale snad je to stav jen prechodný....@romy01 jdu mrknou foto , také jsem dala neco new......viera6 zdravím....

annamary27
24. aug 2010

@krivka5 to by bol vegetík byť tehulka pred Vianocami a ešte k tomu doma 😀 😀 😀 😀 😀

tara_
24. aug 2010

@ivka1910 ja som sa tiez pytala kolko sa doplaca pri ivf (je to par stranok spat) baby pisali, ze pri tejto metode cca 1000 €. Neviem, ci pojdes na tuto metodu.

Moj ma tiez malo spermii a este su aj pomale, ale teraz mu nasadili trojmesacnu liecbu Tamoxifenom, tak cakame, co to urobi. Tvojho nejako skusali liecit?

ivka1910
24. aug 2010

@tara_ ahojky,....ano pojdem na tu metodu, lebo inaksia cesta neexistuje...ale najprv idem na laparko a potom sa uvidi...manzela neliecili nijak zatial....ze vraj viac sa bude vediet po laparke...tak snad budem ok a potom uz hor sa do prace aby som bola tehotna 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

A teba liecia nejak?

brmbolcek
24. aug 2010

@krivka5- tak potom tvoj mm je moj clovek uz to ze ma v septembri narodky ako ja 🙂 🙂 🙂 a k tomu este aj zemiakova kasa , 😀 😀 😀 mmnam mnam mnam 😀 😀 😀 , no ved i ja sa uz zajtra obavam tej cesty ....

@mirka7582- oki 🙂 🙂 🙂

@ivka1910- ked mas schvalenu ziadost tak ti umele oplodnenie preplaca poistovna ty si hradis iba lieky a zalezi od spermiogramu aky mate tam sa priplaca ICSI, napichovanie vajicka , ak mate dobry sperm. tak neplatite , potom sa este priplaca za zmrazenie vajicok , ale to vsetko v priebehu IVF ked budes sledovana v centre 😉 😉 😉

ivka1910
24. aug 2010

@brmbolcek dakujem ti za rozpisanie....ale sperm. máme zly mame ich malo a pomale su tak este aj tam budeme platit...no ved snad viac sa dozviem uz aj ja po laparke 🙂 🙂 🙂 🙂

mirka7582
25. aug 2010

tak vsetko je v poriadku malicke sa ma dobre od piatku 1mm narastlo 🙂 😀

cukotka
25. aug 2010

ahojte dievčatá 🙂 , všetky Vás pozdravujem a aj Vaše bábetká (tie čo sú už na svete, a aj tie na ktoré sa ešte čaká). Dúfam, že sa máte všetky dobre a bez nejakých komplikácii. Už sa väčšine čas kráti 🙂 A pošlite linky na fotoalbumu, nech vidím ako deťúrence rastú 🙂

brmbolcek
25. aug 2010

@ivka1910- nemas zaco 😉 😉 😉 ved od toho sme tu 🙂 🙂 🙂ak mate zly spermiogram, tak budete doplacat, a do akeho centra chodis ???

ostatne zdravim 🙂 🙂 🙂

ivka1910
25. aug 2010

@brmbolcek chodim do Gyn-fiv do Bratislavy....a ty? 🙂 🙂 🙂 🙂

tara_
25. aug 2010

@ivka1910 mna v podstate neliecia, aj ked aj ja mam problem - nemam ovu.Ale mne ju vedia vyvolat liekmi, cize tam nejaky problem nevidia. Aj mi ju vyvolavali, len potom zistili, ze aj u neho je problem. Teraz mu nasadili tu liecbu a cakaju, ze sa mu to upravi. Ak sa mu upravi, tak potom mi ju zasa vyvolaju a ak nie, tak potom sa to bude nejako inak riesit - pravdepodobne ivf. Preto som sa pytala, ci aj tvojmu to skusali nejako liecit, lebo ma presne to iste ako moj ...
A ty si uplne ok? Ja som zatial na laparke nebola ...

Kolko sa uz snazite? 😎

ivka1910
25. aug 2010

@tara_ Tak ja neviem ci som uplne ok...preto idem na laparko aby mi to zistili.... Tak jeho nechceli liecit, neviem preco.....A tvojho kto lieci? A kde chodis ty do ktoreho centra?

My sa snazime uz od vianoc...a vy? 😉

tara_
26. aug 2010

@ivka1910 no vidis, kazdeho inak. Ja zatial do centra nechodim ziadneho, mna riesi len gynekolog s endokrinologom a on chodi urologovi (cize jemu dal liecbu ten). No a samozrejme, ze moj gynekolog pozna jeho vysledky. Teraz v podstate cakame, kedy mu skonci ta liecba a ci sa mu to upravi alebo nie ... 😖 no a podla toho sa urci, ci budeme skusat dalej prirodzenou cestou alebo rovno ivf 😎

Zacali sme minuly rok v septebmri, cize teraz to bude rok 😎
A vas kto poslal do centra, ci isli ste tam priamo? No tak vy ste celkom rychli, ked uz idete na ivf 😉 Takze za chvilu si mamina 😀

kikus77
26. aug 2010

@tara_ my mame presne taky isty problem ako vy. Tiez nam androlog nasadil liecbu- tamofixene, profertil a agapurin, no a po 3 mesiacoch uzivania sa spermiogram zhorsil. Mame ich este menej a nadalej su pomale. Teraz sme absolvovali prve IVF/ICSI, zial neuspesne, dnes som bola na druhom odbere, ale uz je to viac menej potvrdene takze cakam na menzes lebo este som ho nedostala a sup na KET.

Dufam, ze som Ta nevyplasila, nam liecba u androloga nepomohla, ale aspon si nemame co vycitat a viem ze sme spravili preto vsetko 😉

matakrok
26. aug 2010

ahoj @tara_ , citam o tvojej liecbe. my to mame odzadu 🙂 uz sme boli na neuspesnom IVF, bez vysetreni 😢 vraj neboli treba.
az teraz som nasla "normalneho" gyndosa, ktory ma poslal aj za endokrinologom. myslis, teda v tvojom pripade, by vysetrenia u gyndo a endokrinol. mali prebiehat paralelne? ako je to u teba? na gynde mi az teraz idu robit kadejake odbery a na endokrinol. ma objednali az o 3 mesiace! muz ide k urologovi....sa prosim necuduj, tu na vychode je to trochu "ine" ako by malo byt ☹ veim,ze vsetci 3 by mali kooperovat

ivka1910
26. aug 2010

@tara_ nas do centra poslal gynekolog lebo vedel vysledky manzela od urologa.... Tak ziadost je podana ale ci sa schvali neviem ale doktor hovoril ze ano lebo je problem u manzela tak ze inak to nepojde...

Joj keby si hovorila pravdu ze budem onedlho maminou.... 🙂 🙂 🙂 🙂
Prajem to vsetkym...aj tebe....

A kedy sa skonci liecba manzela?

tara_
26. aug 2010

@kikus77 no ty si tusim prva, co ma rovnaku liecbu partnera 😉 Nevyplasila si ma, lebo pravdu povediac to tak aj beriem, ze zlepsi/nezlepsi, riesenie najdeme 🙂 Endokrinolog tomu velku nadej nedaval, urolog s gynekologom povedali, ze zlepsit sa to moze ... tak uvidime. Inak moc este tym vyrazom nerozumiem 😀 cize ked ides na KET to znamena, ze stimulovat? 😅
Ja si tiez myslim, ze treba to najprv vyskusat normalne a potom sa da rozmyslat nad inymi alternativami 😎

@matakrok no "sranda" ze odzadu ... urcite by vysetrenia mali byt paralelne, u mna to tak v podstate aj je. Naposledy som doniesla gynekologovi vysledky od vsetkych a ten uvazuje co ako ... a oni v podstate spolupracuju s endokrinologom. Nie som si ista, ale jedna kamoska ma to vysetrenie, co absolvujem u endok. (z krvi) u gynekologa. Cize on jej tu krv zoberie a urobi testy, ci mala naozaj ovulaciu ... Lebo mne uz endokrinolog sleduje iba to z krvi a gynekolog na sone a folikulmetrii ... cize mozno sa to da vsetko absolvovat aj u gynekologa 😖 Ale urcite nie je na skodu, ze pojdes na vysetrenia aj tam, zo zaciatku urcite. No ale neviem posudit, ci je to ok, ze ides az za tri mesiace ... neviem co ti tam presne riesia, lebo mne ziadne odbery gynekolog nerobil ...

@ivka1910 no tak vyzera to, ze ta budem nasledovat 😒 Ale je to fajn, ze to v celku rychlo riesite, niekto caka roky snazenia a az potom ho poslu ... Ked mate dovod, tak urcite ju schvalia 😉
Moj pojde na kontrolu niekedy koncom oktobra, len minule mu trvali vysledky z krvi mesiac, cize pocitam, ze az v novembri budeme vediet presnejsie 😖
Jasne, ze budeme vsetky 😀 !!!

:

matakrok
26. aug 2010

@tara_ vdaka za odpoved. asi ma sestricka na fone nepochopila,co potrebujem. zajtra idem na krv, takze ich skusim prehovorit na skorsi termin.ale tato endokrin. je taka dobra,ze sa u nej dlho caka. zda s ami to logicke, ze mi robia folikulometriu u endokr.a vysetr.u gynd.paralelne...no kazdopadne, asi je vsetko individualne.len s a tam dostat... 🙂 maj sa pekne

tara_
27. aug 2010

@matakrok a na krv ides kam? No ked si to tak spatne zoberiem, tak ja som bola prvy krat u endokrinologa v januari a pozri ako sa to natahuje, teraz je uz pomaly september a stale tam chodim 😖 Cize nebolo by od veci ist skor keby sa dalo 😎
Tak držím palce, nech sú výsledky z krvi také aké majú byť 😉

matakrok
27. aug 2010

@tara_ tu v KE. ku gyndosovi. si predsatv...takye dalsia neverending story 🙂 idem sa objednat a dam 7 evri nech ma veymu buduci tzyden. bo sestricka mi na krvi povedala, ze ma budu sledovat podla MC. a to bude zanedlho. a v oktobri uz buzdem mat taky kolotoc v praci,ze rano na ziadn e odbery sanca nebude
dakujem, aj ty s a drz.papa 🙂

romy01
27. aug 2010

ahojte dievcata

denis, tak vam odlozili ockovanie ? To je podla mna fajn aspon to Karolinka lepsie zvldne ked bude vacsia. Ja to ockovanie mam odlozene o 3 mesiace minimalne a mozno aj viac. Idem kuknut vase fotecky, ozaj dostala si ich na net ?
Ahoj vierka - super ze si so Sarou užívate.
Krivka - aj dost tych 29 kil ale neboj hlavne prve dva - tri tyzdne to pojde samo dole.
brmbolcek, uz sa vam to s krivkou blizi - juj sa tesim na foto miminiek 😀
vitam nove snazilky. Inak kikus aj moj mm bral ten profertil a fest sa mu zhorsil spg - ja to nikomu neodporucam, lebo som citala viac neg skusenosti ako poz.

brmbolcek
27. aug 2010

ahoj @romy01- preco mate odlozene ockovanie ? koli comu ? to sa da ? ? ?
ako sa inak mate s Timkom ? kojite ? ako spinkate v noci a co cez den ? ty sa drzis ako moja ?

---no nam sa to s @krivka5 veruze coskoro blizi ......

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre