Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

majaja75
21. feb 2010

ďakujem, pýtam sa preto, že som počítala skôr že pôjdem na OPU, vyzera to tak , že 3 deň po transfere by som mala ísť do roboty, lebo ma riad. posiela na jednu akciu. No neviem čo s tým spravím

cukotka
21. feb 2010

majaja75, no a tú akciu nemôžeš odmietnúť? ale zase keď už to bude tretí deň 🙂

majaja75
21. feb 2010

po kolkých dňoch po transfere sa môže ísť do roboty ? Neviete mi poradiť? pokial by som len v kľude sedela a nijako sa nenamáhala....Mala som v pláne byť niekoľko dní doma a ležať....predsa mám už 35 rokov a podľa obvoďaka som už stará.... 😢

cukotka
21. feb 2010

majaja75 tak v tomto Ti ja neporadím, mne tuším v centre doporučili dva až tri dni kľudový režim, ale viem, že dievčatá sú zástancami toho, že počkať si aspoň do výsledku 🙂

krivka5
21. feb 2010

majaja...no ak sa na tej akcii nebudes velmi namahat ,ale aj tak aspon 6 dni by si mala byt v klude,pokym sa embryjko neuhniezdi. mne doki po transfere povedal ze mozem robit vsetko,len byt v psychickej pohode...

cukotka
21. feb 2010

halooo 🙂

denis19
21. feb 2010

no halooooo NEmo.....ako?

cukotka
21. feb 2010

no užívam si nedeľu, a ty denis? 🙂

denis19
21. feb 2010

podobne...mela jsem tu bráchu s potenciálníšvagrovou ,t ak bylo veselo 🙂 a ted jsem grogy.... 😅

cukotka
21. feb 2010

no a ako na Teba zapôsobila potencionálna švagrinka? 🙂 Ja práve brúsim po internete obchody v Rakúsku, chceme ísť v týždni spraviť nejaký väčší nákup, takže porovnávam či Rakúsko alebo Maďarsko 🙂

brmbolcek
21. feb 2010

ahojte----

denis tak ako dopadla navsteva )? romy, neboj zajtra idem ku dokimu tak uvidim 😉 😉 😉

ozaj a myslite, ze neublizujem mojmu brmbolcovi tym ze kycham a smrkam , ? neblizi mu to ? 😒 😒 😒

cukotka
21. feb 2010

brmbolček, ja si myslím, že mu to neublíži 🙂

brmbolcek
21. feb 2010

no ja neviem... 😒 😒 😒 , zajtra idem do heliosu tak sa tam opytam ...

cukotka
21. feb 2010

brmbolcek, nemá mu ako vadiť tvoje kýchanie a smrkanie. Myslím, že to sa nemusíš vôbec báť.

brmbolcek
21. feb 2010

cuki- a ako sa dnes Nemo, sprava ? uz si mu dala na vecer utrogestan ? to moje uz dostalo svoju davku 😉 😉 😉

cukotka
21. feb 2010

Nemovi som poslala pred dvoma hodinami nejaké to jedlo, a utrogestan ešte len príde na rad, ale až tak za dve hodiny, lebo naposledy som si dávala o štvrtej poobede. No a ako sa správa tak to vôbec neviem, predchvíľou som mala také slabé krče v bruchu. Netuším čo si už mám o ňom myslieť 😒 ... no a ako píšem, tak zas ma pichá

demizon
21. feb 2010

Ahojte, baby ktorá bola na KET ? Kedy po prvom IFV by som teoreticky mohla isť? dik za odpoved

brmbolcek
21. feb 2010

Cukotka- pichanie je dobre znamenie 😉 😉 😉

demizin. neporadim ti s KET, ale skus na teme KET tu na frore tam by vedeli viac 😉 😉 😉 a po IVF niektore zeny chodia hned na dalsi cyklus alebo az na druhy mesiac zalezi ako sa ti chova cyklus ... ale da sa ist hned alebo az o na ten dalsi mesiac 😉 😉 😉

romy01
21. feb 2010

brmbolcek, urcite mu neublizujes kychanim - ja som kychala tolko ze som sa raz aj pocikala ja som pri kychnuti krpca zatlacila na mechur. A keby toto malo ublizit miminku tak ludstvo by uz vymrelo.

demizon, teoreticky hned v dalsom cykle ale porad sa s lekarom ci by nebolo dobre dat telu pauzu od liekov aspon jeden mesiac. Nech ti poradi kedy je vyssia sanca aby si zbytocne nepremarnila moznost. Inak ja by som pri Ketku urcite vkladal dve - ako ste sa rozhodli vy ? Tiez mysli na to ze pri rozmrazeni sa nemusia rozmrazit a prezit vsetky, treba podla mna rozmrazit o jedno viac

demizon
21. feb 2010

Diky za odpovede, máme dokopy 9 embryjok...z toho sú 5 hneď po oplodnení zmrazené 4 po PK...lenže doktorka mi spomínala, že problém môže byť nejaká tekutina z vaječníkov, že po 1.neuspešnom IVF sa robí zákrok aby sa netvorila táto tekutina a neznižovala šancu naúspech. Ja sa neviem rozhodnúť či podstúpiť hneď tento zákrok alebo až po prípadnom neúspechu v 2.IVF...

demizon
21. feb 2010

pri KET by sme chceli 2 vložiť, presne ako pri 1.IVF

denis19
22. feb 2010

Dobré ránko!!

demizon....do KETka mužeš jít na další cyklus,ale nejaká pauzička je asi na míste.....a o té vode či tekutine vubec nic nevím ☹ tak to neporadím....ale držkaj sa.

cukotka....ako testujeme????? 🙂 holky já se z toho čekání na vaše výsledky asi i zcvoknu 😕 😕
Jak se dnes máte?

kajka39
22. feb 2010

dobre ranko babulky a pekny den prajerm !!!

vierka,denis-pekne fotecky

demizon- asi by si sa mala poradit ohladom tej tekutiny s lekarmi, myslim ze cisielko mala podobny problem, asi sa to da nejako odsat. Ona by ti vedela lepsie napisat. V kazdom pripade ohrozuje to uspesne KET, skoda by bolo mrazacikov, ak by to malo dopadnut koli tomu neg. a druhy neuspech tiez neprida na psych.pohode.

cuky-dufam, ze to bude // 🙂

brmbolcek - mozno naparovanie troska uvolni noc, pokial si doma budes mat nato aj visc casu. Na hrdlo je super medicina: med+maslo+citron roztopit a dasvkovat po lyzickach.... mnam 🙂

minka - myslim na teba, uz sa ti to krati

Vsetky ostatne babulky pozdravujem a zaroven aj preposielam aktualnu tabulku. Ak som nieco spiskla tak ma opravte cez IP. 🙂 🙂 🙂 🙂

kajka39
22. feb 2010

ZOZNAM CAKATELIEK ZACINA : 4.2.2010
Pre opravu alebo doplnenie udajov piste na IP.

Vysvetlivky: MESTO-CENTRUM* VLOZENE EMBRIA ** ODBER VAJICOK-OPU ** TRANSFER-VKLAD **
**ZMRAZENE EMBR.**VEK**VYSLEDOK: // tehu * = negativne**

V STIMULACI r.2010

07. GUBIK ***** MT- HEL ** EMB. 1 * OPU 03.2. ** ET: 8.2. ** 0 mrazacik ** VEK:29 ** výsledok ?
08. SANRIS *** MT -HEL ** EMB. 1 * OPU 08.2.** ET: 13.2. ** 4 mrazacik ** VEK 35 ** výsledok ?
09. CUKOTKA ** BA - ISC ** EMB. 1 * OPU 12.2.** ET: 15.2. ** 0 mrazacik ** VEK 27 ** výsledok ?
10. GUGINENKA * BA -ISC ** EMB. 2 * OPU 13.2.** ET: 16.2 ** 0 mrazacik ** VEK: ?? ** výsledok ?
11. MAJAJA75 ** BA - GF ** EMB. ? * OPU ? ??? ** ET: ???? ** ? mrazacik ** VEK 35 ** výsledok ?
12. LUKO ***** BA - GF ** EMB. ? * OPU ? ??? ** ET: ???? ** ? mrazacik ** VEK: 30 ** výsledok ?

NOVE TEHULKY po IVF r.2010

04.BRMBOLCEK ** MT- HEL**EMB.1, * OPU 11.1. ** ET: 16.1.** 0 mrazacik ** VEK: 28 ** výsledok 9tt/1
05. KRIVKA****** MT- HEL**EMB.2, * OPU 12.1. ** ET: 18.1.** 0 mrazacik ** VEK: 38 ** výsledok 9tt/1
06. MARIAMARIA * ZAHRA ** EMB.1, * OPU 16.1. ** ET: 19.1.** 1 mrazacik ** VEK. ?? ** výsledok //
07. NUNU 81 *** BA - ISC ** EMB.2, * OPU 17.1. ** ET: 20.1 ** 1 mrazacik ** VEK: 28 ** výsledok //
08. KAJTICKO *** BA - ISC**EMB.2, * OPU 18.1. ** ET: 21.1.** 7 mrazacik ** VEK: 28 ** výsledok 7tt /2
09. FIGURKA *** MT - HEL**EMB.2, * OPU 18.1. ** ET: 21.1.** 0 mrazacik ** VEK: 37 ** výsledok 7tt/1

NASE POKROCILE TEHULKY po IVF r.2009

1T, ROMY *** MT- HEL** EMB.1, * OPU 30.9. ** ET: 3.10. ** 0 mrazacik ** VEK: 33 ** výsledok 23tt /1
2T, DENIS *** MT- HEL** EMB.2, * OPU 30.9.** ET: 5.10. ** 2 mrazacik ** VEK: 38 ** výsledok 23tt /1
3T, VIERKA ** MT- HEL** EMB.2, * OPU 2.10. ** ET: 8.10. ** 3 mrazacik ** VEK: 32 ** výsledok 23tt /1

PO IVF r.2010 - NEGATIVNE

01.DANKA ****** MT- HEL**EMB.2, * OPU 11.1. ** ET: 16.1.** 1 mrazacik ** VEK: 38 ** výsledok = neg.
02. WODANKA ** MT- HEL**EMB.1, * OPU 13.1. ** ET: 19.1. ** 0 mrazacik ** VEK: 28 ** výsledok = neg.
03. KAJKA ***** MT- HEL**EMB.2, * OPU 22.1. ** ET: 28.1. ** 0 mrazacik ** VEK: 39 ** výsledok = neg.
04. MINKA051 ** BR - REP**EMB.2, * OPU 23.1. ** ET: 28.1. ** 1 mrazacik ** VEK: 43 ** výsledok = neg.
05. MIRM ****** BA - ISC ** EMB.2,* OPU 18.1. ** ET: 26.1. ** 4 mrazacik ** VEK: 26 ** výsledok = neg.
06. CISIELKO *** MT- HEL** EMB.1,* OPU ???? * KET: 04.2. ** 1 mrazacik ** VEK: 29 ** výsledok = neg.
07. DEMIZON*** BA - GF ** EMB. 2 * OPU 04.2 ** ET: 09.2. ** 9 mrazacik ** VEK:29 ** výsledok = neg.

denis19
22. feb 2010

ahoj kajka.....co víkend?????
co se tabulky týče...v mých očích je temer dokonalá...až na ten poslední odstavec,ale to se určo zmení 😲

kajka39
22. feb 2010

denis-vikend v pohode, u nas v sobotu prsalo, ale v noci napadal sneh, tak sme boli na bezkach....
Co sa tyka posledneho odstavca, pevne verim ze sa to zmeni, asi to chce len ten spravny cas... 😉
Este pracujes alebo si uz domka??
Zaroven sa lucim pre dnesok idem pracovat.... 😒 😒 😒

luko
22. feb 2010

ahojte,
kocky, kolky den cyklu je odber vajicko ak ide vsetko OK a je dlhy protokol?
Ja som 6DC a som teraz v chvate vybavovala muzovi vysetrenie krvne v sukr. centre a ja idem zajtra na odbery a vysledky by mali byt do 4-7 dni tak dufam, ze to stihnem 😅

luko
22. feb 2010

som lietala s mamou po nemocnici minuly tyzden a uplne som stratila prehlad...vsak mne treba predoperacne...takze na poslednu chvilu secko

denis19
22. feb 2010

luko...pokud jse vše dobre tak kolem 12-tého dne je OPU 🙂

luko
22. feb 2010

...tak to je problem...vysledky budu tak najskor v piatok pri dobrej konstalacii 😅 mama na onkologii ja som uplne zabudla ze vsak mne to uz treba...no to budem v inoms trese ci to stiham 😅 som myslela ze OPU je az tak 14 DC

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre