Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

denis19
29. nov 2009

ahá jako monitorink malé že??? na to chodila i kámoška a nakkonec si ji nechali v nemocnici, jen ji stresovali, že malý se nehýbe a blbosti a nakonec je to takový neposeda jako blázen!

kuspitka
29. nov 2009

denis tak nasa mala je uz v brusku neposed

cikyta
29. nov 2009

Kuspit,trošku som nkukla...
Prečo sa bojíš,že nebudeš rodiť normálne?

kuspitka
29. nov 2009

tak lekar mi povedal,ze najskor musi konzultovat ako budem rodit a potom sa rozhodne.
ale ja chcem rodit normalne aj ked u nas nieje epiduralka

cikyta
29. nov 2009

Ale prečo ti hrozí rodiť "nenormálne?"

cikyta
29. nov 2009

Pýtam sa len preto,či som niečo neprehliadla ako napr.či má bábätko pupočnu šnuru okolo krku,alebo je velke,alebo máš čosi s panvou... 😕

kuspitka
29. nov 2009

cikyta nic kvoli tomu,ze som po IVF.tak lekar chce ,aby sa aj mne aj malej nic nestalo.ale zas este nieje iste ako budem ordit len sa to dozviem ,ked bude cas.
inak sme ok.

cikyta
29. nov 2009

Poznám vela báb po IVF a nikomu nehrozil cisársky skrz to.Ani len slovkom to nenavrhli.Dokonca ani na PN netreba byť.Je to normálne tehotenstvo,ako každe ine.
Aj ked preventívna PN je na mieste.Čo sa o cisárskom povedať nedá 😒

kuspitka
29. nov 2009

cikyta ja zas to necham na lekarov nechcem im do toho nic povedat.

denis19
29. nov 2009

no určite je to normální tehotenství,ale jsou tam i nástrahy, tech pár dní mimo tela matky, tam stále visí a i muj dr se na to dívá s durzným respektem

kuspitka
29. nov 2009

denis aj moj.a vie co vsetko sme preto urobili.
bolia ma velmi krize

denis19
29. nov 2009

no neboj kuspi to už brzo prejde 😀 .....
já mám dnes žravý den, melu páté pres deváté, čekám, kdy mi začné býti blbe 😀

kuspitka
29. nov 2009

denis ved aj ja som tak vsetko zerem a potom ,ze priberam.
idem papat teraz vianocne oplatky.

cikyta
29. nov 2009

Jasne,že su tam nástrahy atd...Ale cisarsky je niekedy o dosť horší ako spontánny.
Ved aj ja som bola na PN a brali na mna väčší ohlad všade,ale cisársky mi ozaj neponukli.Možno až ako poslednu alternatívu,ak by išlo o život-čiže zamotaná šnura,velké bábo,nejaké vnutorné krvácania atd...To s IVF nemá absolutne nič spoločné.
Ale každý dr.je iní a aj iní kraj,iní mrav-bohužial.
Každopádne držím všetky palčeky kuspitka,nech všetko dopadne dobre a stískate krásne vytužene dievčatko 😉 (Stanku,alebo Kamilku.)

denis19
29. nov 2009

no cikyta nevím, dle statistik, se za posledních 5 let pri císari stal minimální počet úmrtí matky či dítete , či poškození jejich zdraví, je to asi 1,5%,ale pri normálním porodu je toto procento 9,5, což je neporovnatelné mnpžství na daný počet porodu.

tremonti
29. nov 2009

dievcata par stran dozadu niekto pisal ze mal OHSS co toje?

denis19
29. nov 2009

ovario hyper stimulační syndrom, stává se to pri stimulaci vaječníku

tremonti
29. nov 2009

a co to sposobuje je to nebezpecne?

cikyta
29. nov 2009

OK.Tak prečo nerodia všetcia cisarskym? To percento 9,5 je velmi vysoke. Hm?
Hod sem link tej štatistiky.
Ja len viem,že cisársky porod začal byť len "moderný" a vela žien si ho bez príčin pýta,lebo sa boja normálne rodiť.

cikyta
29. nov 2009

Tremonti-klikni na to.

denis19
29. nov 2009

jo, já ten článek najdu a hodím ho sem.
je jasné, že pri císari je méne nástrah, je to plánovaná operace.
já jsem pro prirozený porod všemi deseti,ale pokud není jiné cesty....porod prirozený není ani tak duležitý pro matku jak pro samotné díte! dle mne.
a císar se nedelá proto, že dr ho nechtejí delat a na slovensku si dobrovolne nemužeš vybrat, že budeš rodit císarem, ale máš spoustu alternativ prirozeného porodu, to ano.
a pokud by jsi šla do detailu, tak podstatná část žen gynekologu či samotné gynekoložky rodily císarem,jen pro jistotu, jak se ríká 😕 a to hlavne ve vyšším veku. ale to není potvrzená informace, to se jen ríká, ale já takové znám osobne tri. 🙂

kuspitka
29. nov 2009

ja dnes zeriem vsetko zaradom.teraz zas ovocie ,potom asi oplatky vianocne 😅

denis19
29. nov 2009

už máš vánoční oplatky, já je mít, tak je už vlastne ani nemám 😀

kuspitka
29. nov 2009

denis hej mama piekla ,ked som bola v nitre

cisielko
29. nov 2009

Kajtičko..no ono je to ako naschval s mrchou..musíš vydržať ona príde..aj mne meškala a pred tým nikdy..sa tomu hovorí, že zákon schválnosti 😠

Denis..ďakujem..vy ma vuite vždy povzbudiť 😀

Romy..tak aj ty si na fotečke 😕 vyzeráte tam skevlo, som si vás úplne inak predtsavovala...sú tam 3 tehulky..krása 😀 😀 😀

kuspitka
29. nov 2009

cisielko to je aj stres co mas stale.cele IVF je stres

cisielko
29. nov 2009

Kupsitka..súhlasím, že je to stres...poviem vám, že som si nemylsela, že je to až také náročné..ani neviem čo som čakala 🙄 ale verím, že to zato stojí..stačí sa mi ozrieť na vás tehulky 🙂

denis19
29. nov 2009

to je pravda a ten stres je dobý prevít 😀
ty se máš, domácí vánoční, to já budu muset koupit nejaké na trhu,ale i ty jsou dobré....už se na ne teším. kuspi já jsem strašne zvedavá na vaše vánoce 😀 😀
cisielko
a jak jsi si nás predstavoala. a je to tak jak je popsaná ta fotečka, červená je Romy(adka), s bríškem je kuspitka(také adka) a ta poslední jsem já 😀 😀
super nás kuspitky mnž odfotil co????? 😀

denis19
29. nov 2009

cisielko
to je tan správný postoj, já také v podstate nevedela až tak do čeho jdu, myslím jako pocitove a stresove a nemela jsem ani v pate, že to bude vyžadovat takovou dávku trpelivosti 😎

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre