Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

wodanka
8. jan 2010

dobre rano dievcata.. konecne som sa zobudila 😅

cukotka, minka tak tie vase mrsky si davaju ale na cas..

kuspi, mala je nadherna 🙂

denis19
8. jan 2010

dobré ránko wodanka...vidím, že PN užíváš jak máš 😀

wodanka
8. jan 2010

uz som to potrebovala ako sol, takto dobre sa vyspat.. doteraz som stale musela skoro vstavat kvoli Heliosu a predoperacnym, tak dnes som si to dospala 🙂 ale zajtra ma zasa caka budik tak 5.40, idem do Heliosu

babulka555
8. jan 2010

ahojte 🙂

vcera volali z Gynfivu, ze mame schvalenu ziadost, v pondelok idem za Drabekom dohodnut
laparku a potom IVF.
pls na ktorej stranke v ramci tejto temy najdem infosku co vsetko IVF predchadza, injekcie, tabletky atd...
vzdy sa riesi hormonalna priprava? aj ked je dostatocny pocet folikul?
mam v tom riadny chaos ☹

luko
8. jan 2010

baulka: ahoj, mne tiez vcera z gynu volali, ze mam schvalenu ziadost, ale moja doktorka mala volny termin az 20-teho 😖 takze tento cyklus uz stimulku nestihnem, lebo o tyzden mam dostat MS

denis19
8. jan 2010

ahoj babulka..pokud jdeš na IVF, vždy se reší hormonální príprava, s ohledem na tvuj součastný hormonální profil, to znamená, že možná budeš mít kratší protokol a nižší dávky hormonu,ale budeš je mít a zkus tak první až čtvrtou stránku, tak jsem o tom já a ROMY dost psaly.....

denis19
8. jan 2010

wodanka tak zítra helik a potom už asi odber co????

wodanka
8. jan 2010

ahoj babulka, tak v skratke Heliose je asi takyto priebeh:
- na zaciatku mi robili hormonalny profil a mm spermiogram, podla toho sa rozhodli ktora metoda je pre nas vhodna, ci IUI alebo IVF
- potom sa podava ziadost na poistovnu a caka sa na schvalenie
- po schvaleni sa zacina so stimulaciou, tzn. ze v dany den cyklu (podla toho ci mas dlhy alebo kratky protokol) zacinas uzivat bud lieky alebo hned pichat injekcie. Dlhy protokol zacina s liekmi a po par dnoch prejdes na injekcie, pri kratkom mas hned injekcie
- pocas stimulacie sa chodi na krv a ultrazvuk, aby sa zistilo ako dozrievaju folikuly
- ked dozru ides na OPU - cize odber vajicok a manzel odovzda spermie
- zaver - vklad vajicok a od dva tyzdne potvrdenie tehotenstva 🙂

wodanka
8. jan 2010

denis vyzera to tak, ze ano.. uvidim co mi povedia zajtra.. u mna to ma cele akysi rychly priebeh, mrska dorazila na 27DC miesto na 30-32DC, dnes picham este len osmy den a uz to pomaly vyzera na odber.. aj sa straaasne tesim aj sa bojim

denis19
8. jan 2010

wodanka je dnes optimisticky naladená,paráda. wodanka a jaké máte kandidáty na jména?

luko
8. jan 2010

wodanka: ak som spravne pochopila, t.z. ze nemusim cakan na 1. den noveho cyklu, resp. kym skonci MS, ale nabieha v zavislosti toho, ktory DC si?
Ja mam za sebou hormonalny profil, aj schvalenu ziadost na IVF a o dva tyzdne mam dohodnuty termin k dotkorke.

dufam, ze nevadi, ze soms em tak vpadla 🙂

wodanka
8. jan 2010

dievcenske meno je bud Lucia alebo Julia a chlapcenske sa nevieme nejako dohodnut, ale na vyber je Ondrej, Marek, Oliver, Daniel, Michal..
a co vy denis? uz mate v tom jasno?

denis19
8. jan 2010

luko nevadí, to je ok a presne si to pochopila, ted nezáleží na menstruci, klidne jdi na termín a oni ti presne reknou, že kdy začneš brát první tabletku...teda ta tabletka záleží od typu protokolu. až potom se čeká na menstruaci a začíná stimulovat.... 🙂 hodne zdaru.
co máte za problém s mnž či partnerem?

wodanka
8. jan 2010

luko tak ako pisala denis, v zavislosti od Tvojho hormonlaneho profilu Ti urcia, ktory protokol budes mat..
dlhy zacina na 16DC uzivanim liekov a myslim ze na 23DC zaicnas pichat prve injekcie a na zaciatku dalsieho cyklu pichas druhe injekcie
kratky protokol zacina ak sa nemylim 1DC pichanim injekcii

denis19
8. jan 2010

wodanka jasno nemáme ,ale favoriti jsou 😀
karolína a teodor, je to dohoda. manžel chtel karolínu a denise, já karlu a teodora, tak jsem se nejak prozatím dohodli. uvidíme jak to celé dopadne , víš jak se to ríká, šedivá je teorie a zelený strom života 🙂
také se mi ješte líbí i marek a tereza 🙂

luko
8. jan 2010

dik🙂
u nas je to tak, ze ja som po liecbe endometriozy (aj po operacii cysty) a jeden vajickovod mam nepriechodnym, manzel nema najlepsi/ani najhorsi Spg, a IVF mi navrhli koli tomu, ze vraj mam teraz dokonale telo pripravene na iVF aj koli injekciam, ktore som brala, teraz este mam dva mesiace antikoncepciu, kedze endometrioza je svinucha a moze sa zacat tvorit, lebo som absolvovala len dva mesiace liecby (miesto 6),
takze tak...no nikto mi nepovedal, zee nemozem byt tehu aj prirodzene, ale museli by sme si svihnut, kym sa endometrioza oapt nezacne tvorit, takze mi aj tak daval len tak 3 mesiace. nakoniec ideme hned.

denis19
8. jan 2010

wodanka je ted v dojkonalém obraze 🙂

luko
8. jan 2010

myslim, ze doktorka mi spominala dlhy cyklus...uvidime, co bude 20teho, ked mam termin u nej.
dik kocky za info 🙂

wodanka
8. jan 2010

ja sa spolieham u nas na to, ze ja budem mat posledne slovo pri vybere, takze ak sa aj nahodou nedohodneme, tak ja rozhodnem 😀

luko
8. jan 2010

wodanka: ja stale hovorim muzovi, ze ked to odrodim, tak vyberiem 😀
pekne mena mate povyberane 🙂 mne sa paci Tomas a Tamara.

denis19
8. jan 2010

no jasan, dyť my to nahlásíme v porodnici matrikárce, tak to chlapi moc nenadelají 😀

luko klidne s náma pokecej pohoda....

luko
8. jan 2010

hlavne myslim, ze moj muz so mnou nebude na porodnici ...on je sice riadny chlap co do vysky aj šírky, ale inak citlivka na taketo veci 😀

wodanka
8. jan 2010

luko myslim ze my sme sa uz polu stretli v teme laparoskopia.. ja som na nej bola chvilku pred Tebou

luko
8. jan 2010

jej, vidis... 🙂

wodanka
8. jan 2010

luko budete to skusat aj prirodene alebo ste rozodnuti len pre IVF?

luko
8. jan 2010

doktorka mi odporucila antikoncepciu, kedze som absolvovala len 2 cykly hormonalnej liecby namiesto 6 tich (no chvalabohu, uz tak som cakala 2 mesiace na MS, ak by som brala 6 tak mozem cakat na MS aj pol roka aj viac, lebo vajecniky sa uplne utlmia), takze ju beriem...moj muz aj tak koncom roka mal taky stres v praci, ze pochybujem, ze by sme daco stvorili. Takze nie, od mojej operacie sme skusali len raz...na dovolenke...to bol jediny cyklus, ktory sme mohli pred liecbou ale nevyslo to.

luko
8. jan 2010

a tu HAK beriem aby sa ta endo nestihla tvorit kym pojdem na IVF...viem, ze vela kociek otehotnelo pred IVF, tiez som bola na vazkach ci posluchnut, nakoniec sme sa rozhodli takto

wodanka
8. jan 2010

mozno to je naozaj takto lepsie, co som citala tak endometrioza je naozaj poriadna neplecha a je lepsie nedat jej ziadnu prilezitost na to, aby sa mohla znova zacat rozliezat.. drzim palce, aby Vam to vyslo.. nemal by to byt az taky prbolem, ked manzel je OK

cisielko
8. jan 2010

Luko, babulko, držím silno palce 😉

Wodanka..tak ti dnes až žiariš..to je super..a neboj nemáš sa čoho báť, opu je rýchle a bezbolstné, len potom ťa bude trošku bruško boeluť ale to vyležíš..hlacne pfuj pfuj aby boli krásne folíky 🙂

Denis..tak vy tu už mená rozoberáte..žena má posledné slovo a batsa..chlap môže tak prikývnuť 😉

kuspitka
8. jan 2010

wonda tak drzim velmi palce.
ja nestiham sem pisat upratujem zajtra mame navstevu.
a este chcem ist s malov vonka.kazdy den chodime

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre