Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

patrissia
4. mar 2014

@wanda1986 ahoj ďakujem pekne, my už máme skoro všetko za sebou.. poisťovňu nevybavujeme, ideme ako samoplatci... nás už štvrtok alebo piatok čaká ET... a ty ako?

lilitela
4. mar 2014

@wanda1986 Ta genetika zbytocne zdrzuje.

ivec16
4. mar 2014

@anuska661 ako sa ti dari? ako postupujete, my sme dnes boli na prvom sone... vypada to na 29 vajicok... to je az az podla mna, uvidime aka bude kvalita... vcera som bola na krv a znizili mi davku gonalu zo 150 na 100, dnes znovu krv, sono a cakam co mi zavola lekar... vcera sme uz zacali pichat aj druhe injekcie, takze dve vcelicky som dostala

wanda1986
4. mar 2014

@patrissia zatial len mrazenie spermií a čakáme na výsledky z genetiky,len to trvá 2 mesiace,tak musíme este vydrzat do konca marca ☹ ale tak snad to rýchlo ubehne a uvidime čo dalej vymyslia. a na akej kar ste?

wanda1986
4. mar 2014

@lilitela no to hej, ale ked to musí byt, čo narobim. a vy v akom ste štadiu?

lilitela
5. mar 2014

V stadiu objednania sa na konzultaciu na druhe IVF. Dufam, ze to nebude trvat tak dlho ako pri prvom. Som to totiz ratala, ze to od zaregistrovania v centre az po ET trvalo 3 mesiace - a zrazu si neviem spomenut, co trvalo tak dlho, lebo ziadost schvalili za 3 tyzdne a injekcie som pichala tiez 3 tyzdne, tak neviem, kde sa "podelo" tych zcysnych 5-6 tyzdnov?
@wanda1986

wanda1986
5. mar 2014

no my uz od novembra riesime a az koncom marca budu vysledky z genetiky ☹ a potom este bohvie čo budú riešiť. my mame hlavne problem so spermiogramom ale aj mne si chodí mrcha ako chce. tak kazdých 40 - 53 dní,ale ja som mala nízke endometrium, ale naposledy vraj bolo v norme vzhladom na cyklus. horm.profil u gynekológa môjho, ktorý mi robil v decembri bol tiež ok. pôvodne sa malo riešiť to endometrium, ale pre vylúčenie chyby v partnerovi isiel na spg a bum, hlavný problem je tam. mame asthenoteratozoospermiu ,no radost. tak preto ani iné východisko nemáme ako ivf s icsi. a prve ivf nevyslo? po akej dobe ides na druhe?

wanda1986
5. mar 2014

@lilitela prepač za vela otázok, len nemam nikoho s touto temou 🙂

wanda1986
5. mar 2014

@lilitela no my uz od novembra riesime a az koncom marca budu vysledky z genetiky emoticon a potom este bohvie čo budú riešiť. my mame hlavne problem so spermiogramom ale aj mne si chodí mrcha ako chce. tak kazdých 40 - 53 dní,ale ja som mala nízke endometrium, ale naposledy vraj bolo v norme vzhladom na cyklus. horm.profil u gynekológa môjho, ktorý mi robil v decembri bol tiež ok. pôvodne sa malo riešiť to endometrium, ale pre vylúčenie chyby v partnerovi isiel na spg a bum, hlavný problem je tam. mame asthenoteratozoospermiu ,no radost. tak preto ani iné východisko nemáme ako ivf s icsi. a prve ivf nevyslo? po akej dobe ides na druhe?

anuska661
7. mar 2014

@ivec16 ahoj 🙂ja som dnes pichala druhy den gonal 225 jedn. V pondelok idem na kontrolu tak uvidime,gonal mam pichat iba 4 dni,tak uvidime 😉 to mas pekne vela vajok 🙂

ivec16
7. mar 2014

@anuska661 mne tiez povedali najskor ze pichat 5 dni a potom som sla na krv, podla krvi mi to znizili. Toti je tvoje prve ivf, ak sa dobre pamatam. Nevies ake si mala AMH? Ze u teba zacali s vyssimi davkami. Vcera som bola na sono a folikulov naratali 34, zajtra idem na punkciu. Uz to potom bude ok... Trosku mam z toho stres...

ivec16
8. mar 2014

@anuska661 tak konecne po OPU bolelo to riadne, a vytiahli 6 vajek. Neviem ci ma uz nechcel dlhsie trapit alebo vytahoval iba tie najvacsie, myslela som ze z tych 34 folikulov ich bude viac... Tak teraz dufam ze sa co najviac z nich oplodni a ze to vyjde na prvy krat a ze sa bude mat aj co mrazit (treba aj surodencov).

lila2601
8. mar 2014

Ahojte baby ten papier do poistovne mi daju v centre ci kde ho zozenem...a kedy si to mam pytat ... Uz sme boli na konzultacii aj na testi hormonalne spermiogram aj geneticke (ze 2 mesiace to moze trvat kym budu vysledky)

anuska661
9. mar 2014

@ivec16 ahoj,neviem kolko bolo to AMH 😒 fíííha,to tak rychlo som myslela ze ta stimulka trva dlhsie,kolko dni si si pichala?Aj ja sa uz neviem dockat co povedia zajtra na kontrole 🙂 drzim ti palce aby vsetko dobre dopadlo 😉 To embryoglue alebo SPF budete mat?

anuska661
9. mar 2014

@lila2601 ahoj 🙂 no na vysledky z genetiky sme cakali aj my nieco vyše dvoch mesiacov,ale dovtedy som bola na 3 iui(neuspešnych) a až potom nam dali v centre podpisovat papier do poistovne na IVF,poistovna ho schvalila do cca troch tyzdnov.Ak sa smiem spytat aky mate problem?

ivec16
9. mar 2014

@anuska661 pichala som si 8 dni injekcie, teraz som 13DC zajtra mam vklad... Uz sa tesim 🙂

anuska661
9. mar 2014

@ivec16 budem ti silno drzat palce ,nech sa to podari 🙂 a kolko si das vlozit?

ivec16
9. mar 2014

@anuska661 mame vraj 3.. Som rozhodnuta pre 2 a dufam ze jedno zmrazia

anuska661
12. mar 2014

Ahoj 🙂 no ako si dopadla?dufam ze je vsetko o.k 🙂
@ivec16 si predstav ze to AMH mam fakt vysoke,hrozy mi OHS,tak pojdem len na OPU a vklad budem mat az o taky mesiac ☹

ivec16
12. mar 2014

@anuska661 kolko si ho mala? ja som ho mala tiez zvysene, asi preto som mala az 34 folikulov

ivec16
12. mar 2014

@anuska661 a mame vlozene dve 🙂 ET nebolel, co bolo fajn, lebo po tej OPU som bola mierne v strese... teraz sa citim dobre, len prsia ma bolia, ale to asi aj z toho progesteronu... buduci piatok pojdem na krv..

anuska661
12. mar 2014

zabudla som presne kolko,zajtra idem na kontrolu a povedia ci budu vyberat piatok alebo sobotu 😒

anuska661
12. mar 2014

@ivec16 setri sa a nenatahuj 😉 mna boli brucho aj prsia...stym OPU si ma teda riadne postrasila,ze bolelo

ivec16
12. mar 2014

@anuska661 teba nebude boliet, sak budes v narkoze.... ja som mala iba lokalku (to bolo slabe), uz po zakroku to neboli... mala som raz aj punkciu cysty, to mi robili v narkoze a to som ani nevedela ze mi nieco robili... takze keby som v narkoze, tak je to v pohode.. nemusis sa bat... (ak budem musiet znovu, tak jedine v narkoze)...
setrim sa.. v podstate sa povalujem v posteli, od pondelka,.. vcera som bola len na kurze francuzstiny 15 minutova prechadzka tam a 15 spat.. ale uz som citila, ze ma zacalo brucho tahat... takze odpocivam... a tesim na dvojicky 🙂 tak ti drzim palce, daj vediet... mne vyberali sobotu a pondelok v kladali...

kika2050
12. mar 2014

Ahojte! Má niektorá z vás skúsenosti s Dipherelinom? Po dvoch neúspechov s IUI od marca začíname s IVF a doktor mi naordinoval hore uvedené injekcie, ale ešte som nedostala mršku a v príbalovom letáku a aj v protokole na IVF sa píše, že sa má pichať od druhého dňa menštruácie a mne ho nakázal pichať už od minulého pondelka, je to podľa vás normálne, že si ho pichám už teraz a menštruácie nikde! Poraďte ak máte skúsenosti. Ďakujem

kika2050
12. mar 2014

Ahojte, ešte by som potreboval vedie ohľadom genetických testov, to tam posielajú pri IVF všetky páry, alebo je to od určitého veku alebo čoho? Lebo nám nič také nerobili. ďakujem

ivec16
12. mar 2014

@kika2050 nie neposielaju vsetky pary... my sme tiez neboli... posielaju az po viac neuspechoch, popripade potratoch, ak sa hlada dalsia pricina, napriklad preco sa embryo prestane vyvijat a dochadza k potratu... alebo ak mate rodinne predispozicie... a myslim, ze tu boli dievcata co pichali uz pred menstruaciou...

kika2050
12. mar 2014

@ivec16 ahoj! Ja som po potrave,ale doktor len vravel, že som mala asi chybné vajíčko.

ivec16
12. mar 2014

@kika2050 ja som tiez po potrate... no pokial sa to stalo len jeden krat, tak sa testy DNA neriesia.. iba ak sa ti to stane minimalne 2 az 3 krat... potom ta poslu na hematologiu, imunologiu a DNA... jeden krat sa to berie, ze s najvacsou pravdepodobnostou bolo chybne embryo

kika2050
12. mar 2014

@ivec16 aspoň že tak, nechcelo by sa mi čakať ešte dva mesiace na výsledky z genetiky.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre