Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

luko
22. feb 2010

ahoj apple, ja chodim tiez do GF 😉

apple7
22. feb 2010

ahoj teba tiez caka ivf, vsakaky mas protokol? ku komu chodis? ja chodim k drabekovi

apple7
22. feb 2010

luko, kolko si cakala na ivf?

luko
22. feb 2010

apple...ja som cakala dlhsie, lebo som po liecbe endometriozy cakala 2 mesiace na menzes, potom mi az urobili horm. profil a az ked boli vysledky cca o 1O dni sme vypisali ziadost, v decembri sme vypisali a k vlozeniu dojde predpokladam ak bude vsetko OK koncom buduceho tyzdna prip zaciatkom toho po nom,
chodim k Stenovej, protokol mam dlhy

nett
22. feb 2010

Ahojte. Ma niekto skusenosti s dlhym protokolom?

luko
22. feb 2010

ano...ja 😀

nett
22. feb 2010

luko, zacinam na 21.DC injekciou, zatial mi lekar nepovedal akou, potom mam cakat kym to nedostanem a zacinam potom stimulovat Gonalom. Nevies za aky cas po pichnuti injekcie na 21. DC sa dostavi krvacanie?

luko
22. feb 2010

to mame asi pobne, ja som zacala na 21DC dipherelinom pod kozne a teraz ma Gonal pero,
mne MS nikdy nechodi pravidelne...teraz mi dosla na 32 DC takze u kazdeho je to ine, niekomu meskala aj 10 dni, inym prisla na čas 😉

apple7
22. feb 2010

luko, drzim ti palce, aby ti to vyslo 🙂

luko
22. feb 2010

dakujem...podobne nam všetkym 🙂 😉

nett
22. feb 2010

luko, toto je moje prve IVF, nevies co ma vplyv na vyber dlheho, ci kratkeho protokolu lekarom? Je dlhsi protokol lepsi, ci horsi???

sandy16
22. feb 2010

ahoj kočky, tak este týzden a ideme do helika na prvú IVF konzultáciu. Inak chcela by som sa spýtať (ak máte skúsenosti) - sono prsníkov sa robí len od 1. do 10. dňa cyklu alebo sa môže aj iný deň? Ď 😉

demizon
22. feb 2010

Gubík, držím palce...aj keď ty teraz už výsledok vieš 😉 dúfam, že sa pridáš k tým čo už sú tehu...Ja idem zajtra na druhú krv, krvácam stále aj keď menej, takže si idem len po potvrdenie negatívneho testu z piatka, hneď sa objednám aj na konzultácie a uvidím, čo mi poradia. S tekutinou som problém nemala, uvidím čo navrhne Dr-ka ja by som možno skúsila hneď ako sa bude dať KET s vložením jedného embryjka, ak prežijú rozmrazenie obe, tak aj dve 😉 Viete o niekom kto si priplatil služby asistovaný hatching ? dik

gubik
22. feb 2010

Tak ja mam HCG 760 🙂
Len neviem, preco este nic nebolo vidiet 😒 Mam ist na kontrolu buduci utorok. Dievcata, ktore ste tehu, ake ste mali HCG 14 dni po ET?

Demizon- zajtra drzim paste

denis19
22. feb 2010

gubik...no já skoro 1900,ale také nevideli na UTZnic,až potom za necelý týden jsem šla znova a už tam bublinka byla 🙂

demizon
22. feb 2010

gubík gratulujem 😉 zázraky sa občas dejú, ale ten môj ma čaká neskôr a nie zajtra 🙂

figurka.m
22. feb 2010

ahojte 🙂

gubik, gratulujem 😀 tak je nas zasa o jednu viac 😎 ja som mala HCG 397 IU, ale nemali sme PK, tiez nic doktor nevidel,o dva tyzdne sme uz mali srdiecko aj sme ho poculi, neboj, vsetko je OK 😀 😀 😀

demizon, tak nech KET-ko vyjde, drzim palceky

vitam nove stimulky 🙂

gubik
22. feb 2010

Dakujem, baby 🙂

Demizon- ale Ty mas este dost mrazacikov, vsak?

demizon
22. feb 2010

gubík, mám 9 - z toho je 5 zamrazených hneď po oplodnení a 4 po PK...tak plánujem 2 z PK dať rozmraziť, ak prežijú obe, dám ich vložiť + zisťujem, či má význam ten asistovaný hatching t.j. narezanie obalu embryja pre lepšie "zakusnutie"

gubik
22. feb 2010

Aha, tak to neviem, este som o tom nepocula. Ale ked lekari vravia, ze je to lepsie...

demizon
22. feb 2010

Spracovanie obalu embrya - hatching

- asistovaný hatching (vyliahnutie) je cielené narušenie obalu embrya, aby sa mohlo ďalej vyvíjať. Bez neho by sa niektoré embryá zastavili v raste.

majaja75
22. feb 2010

ahojte..dnes som bola na kontrole v centre, a doki vravel že na každej strane je po 10 vajíčok. Dnes pichám fostimon 6 krát a som 9 DC. v stredu mám ísť znovu na kontrolu. Neviete mi poradiť, či sa stava že vajíčka počas cyklu sa stratia-lepšie povedané že sa zmenší ich počet? Kolko ste mali vajíčok počas stimulky? Ja viem že je to individuálne a že tu nejde o kvantitu ale kvalitu. Človek sa radšej opýta

gubik...tak to je super správa-gratulujem

romy01
22. feb 2010

ahojte

bermbolcek super ze ste uz poculi srdiecko a uz ste sa rozlucili s helikom. Presne ako pises, mne v 8tt tiez vznikol hematom, no myslim si ze to bola moja chyba, lebo som sa dost natahovala s drevom na chate. Vtedy mm seklo v krizoch a chceli sme to dokoncit. Tak som aj spinila a pridali mi k utrosu ten duphaston. To spinenie bolo len jeden den a este sa vratilo o par dni ale zas len jedno rano. Potom to uplne samo zmizlo, no ja som fakt asi tyzden poctivo len lezala. Som sa bala, aby sa to nezvacsilo.

krivka tak ako pises, ak mas mat stresy v praci, tak je lepsie sa na to vykaslat. Jedine ze by bola praca pohodova a ty sa citis dobre.
Denis - je to na tebe ale zvyz ci su tie stresy bezne alebo su prilis velke.

luko
22. feb 2010

nett, netuším podľa čoho určujú dĺžku ptorokolu

gubik, gratulujem 🙂 🙂 🙂

denis19
22. feb 2010

Romy.....težkjo ríci, každý stres se dá zvládnou,ale co potom 🙂 toto je spíše buzerace a to je ješte horší 🙄

romy01
22. feb 2010

gubik, mne dokina povedala nieco podobne ako tebe na prvej kontrole po ET. Pytala sa ma ze ci som si robila test a ze ci nekrvacam, lebo tam bol vraj naznak odlupovania sa sliznice. No nekrvacala som a krv bola pozitivna. Az v 8 tt som zacala spinit a tak som hned v ten den letela k dokine. Vtedy uz bilo aj srdiecko a nasla hematom par cm od plodoveho vacku, tak mi dala duphaston a poctivo som si odlezala tyzden v posteli. Potom to cele preslo.

apple - ako pisu dievcata - zrejme mate uz vsetky vysetrenia za sebou. Ak mas schvalenu ziadost pockas si na najblizsi cyklus a s prvymi tabletkami zacinas na 16DC. Tie beries 10 dni. Pocas toho na 23DC sa zacina pichat vcelicka do bruska a cakas na ms okolo 30 - 32 DC. Ides na krv aby zistili ako reagujes a pridaju ti dalsie inj - takze budes pichat 2 inj denne. asi 12 dni - nasleduje pauza 2 dni a odber vajicok. Po 3 - 5 dnoch nasleduje vklad a po dalsich 14 dnoch krvny test ze ako sa to podarilo. Injekcii sa neboj. Su to male asi 2cm diabeticke ihly tensie ako vlas ani to neucitis- pokial si netrafis nejaky citlivejsi nervik. OPU sa robi v narkoze ale trva to asi 10 - 15 min - nic hrozne a hned potom sa v pohode preberies nic ta neboli ani brusko ani hlava, vobec nic.
Drzim ti palce

luko
22. feb 2010

...a potom si ešte nájsť // a je to 😀

denis19
22. feb 2010

úplná malina co????? 🙂

romy01
22. feb 2010

gubik 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 zacni si zvykat na nove meno " maminka "

no denis to som neznasala ked sa niekto snazil v robote buzerovat, lenze ja som bola drzka, hned som takych poslala do r . . . 😀 😀 😀 Šéf nešéf a napriek tomu si ma tam čičíkovali

luko
22. feb 2010

hej..len prežiť tie dva týždne do testu 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre