Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

luko
15. mar 2010

Ano lebo vo stvrtok nemozem tak Zavolam ci mozem v piatok😉
Bude to 11 den ked ratam aj den ET

cisielko
15. mar 2010

Ahojte

Tužimpobabatku..neboj, ja som sa na tie predoperčné pýtala, mne platili 2t a na OPU som išla neviem či nie po nejakých 4 ale bolo to v pohode 😉

Luko...na tetsík je ešte naozaj skoro, tak treba ešte vydržať 😉

Virka, denis, ROmy, Cuki...pohladte brušká 🙂

denis19
15. mar 2010

ahoj cisielko...ako máš???? čo nové?

vierka...tkaé jsi mela akční nedeli teda, co????? 🙂 já se ti postežuji, ta ruka tak neskutečne bolí, že nevím co s ní a to si myslím, že mámcelkem slušný prah bolesti...že mne jen tak neco nevykolejí!!! 😢

viera6
15. mar 2010

ahoj cisielko....už som žabku pohladkala za teba 🙂 😉 Ako sa maš?

denis.....tak to ma štve skus ten magnézium,ale magnézium+B6 tento mi odporučil doktor.Včera som ti napísala aj email,no asi ho neodoslalo lebo sa mi kazil notebook.A ty ho môžeš dva krát jednu ja mam nízky tlak 110/65až104/60 tak ja len jednu.

denis19
15. mar 2010

vierka..myslíš jako dvakrát denne dve tablety????? to by mi mohlo potom upravit i ten vysoký tlak,co????
na emali jsem se ješte nedostala, jdu mrknout na druhý PC... 🙂

viera6
15. mar 2010

denis.......áno myslím 2x1 čiže 2tabletky za den 😉

krivka5
15. mar 2010

dobre ranko 🙂
denis...s tou tvojou rukou to asi nebude az tak v poriadku. to moze byt aj z chrbtice 😒
vierka...ty si riadna gazdinka,dva obedy,veterniky 🙂 mne je nejako stale zle,uz som si myslela ze by to aj malo prejst a dnes mi je uz od rana strasne. moja najcastejsia cinnost je polehavanie.
cukotka...tak uz aj ty mas nevolnosti? aj mne to zacalo tak 5-6tt.
pojdem si uvarit zazvorovy cajik, vraj to pomaha...

cisielko
15. mar 2010

No ja som pred chvílkou volala do Helíku, že sa idem objednať na konzultáciu a kedže sa tam dlho čaká tak som čakala, že ma objedná na nejaký máj a ona mi urobí šok jak sviňa že 30.03. o 14.30h no chápete to? som zostala ako púčik, som nechcela tak skoro, ved to ani imuno v Prahe ešte nebudem mať za sebou, no som v riadnom šoku :? :D no čo už, no..opýtam sa aké vyšetrenia mi teda idú robiť, lebo mi majú hladať príčinu môjho krvácania, či nemôžem ísť na na IUI, ako vyzerá môj vajíčkovod a cysta kedže používam tie vložky Anionové..a tak pomaličky nikam sa nebudem ponáhlať ;)

Denis..vidím, že si si už vybrala kočík..vyzerá duper..a tie pleinočky to sú čo zač, to som nikdy nevidela 😕

Vierka..kukla som aj k tebe, videla som núvú súpravikču ale žiande btuško

Krivka, ty tiež..kde máte brušká pofotené, há 😝

romy01
15. mar 2010

ahojte kocky, ako ste vikendovali?

denis to ma mrzi , ale snad ta to prejde. Mna to uz takmer preslo uz mi trpnu len tri prsty na pravej ruke no neboli to. Preslo to samo od seba - aj ked som si musela najst polohu v noci ako si dat ruku. Inak kukam ze uz mas tie plienocky - vypadaju fakt dobre, no nepoznam nikoho kto by mal osobnu skusenost s nimi a neviem teda, ci ich mam skusit ci nie. Nejde mi jedna vec do hlavy. Vravis ze sa do tych gati davaju sacie plienky co nie su jednorazovky ale ze sa neperu ? Ci ako to je ? Tie vkladacie sa musia prat , nie ?

vierka ako sa mas ?

luko - ty nezbednica- si testla priskoro a aj ta krv na 11 den - moze byt vselikaja- ja som bola na 16 ty den - aj ked bez PK.

vitam nove snazilky a zelam, nech sa dari.

tuzimpobabatku - mne kazali jest hodne bielkovin - mliecne vyrovky, syr, masko a pit hodne vody - denne som vypila medzi 3 - 4 litre vratane polievky.

Inak baby co ste v zaciatku tehotenstva - pozor na predavkovanie vitaminu A - Najma pecienka, ktora je sice dobra na zelezo a neviem co vsetko ale prvy trimester sa tomu vyhnite. Predavkovanie vit A ma na babatko fatalne nasledky. - takze aj mrkvu len trosku, nie ze sa budete ladovat mrkvou od rana do vecera.

denis19
15. mar 2010

cisielko...možnáí i dobre ,že te takto šokli a máš skorší termín, určo se to pro neco takto deje, neboj, vše stíháš 😕

romy01
15. mar 2010

no ciselko ved na tej konzultacii sa dohodnete aka je tvoja predstava, nemusis ist hned automaticky v dalsom cykle na IVFko.

denis19
15. mar 2010

Ahoj Romy,
možná jsem se nejak preklepla v psaní, jasan, že je musím prát,ale stačí jednou za 48 hodin, pokud máš dostatek vkladacích plen, neboť v nich neprobíhají hnilobné pochody,ale nemusíš je žehlit, což je pro mne úleva a já je testla jen na neteri, neboť je používí švagrová a je nadmíru spokojená!!!
Ty ruce Ti v dobrém závidím a pokud to neustane do nejaké rozumné bolesti, tak pujdu k dr.!!! Nevidím jiné rešení a Ty se chval jak si víkendovala! 🙂

strelka11
15. mar 2010

ahoj romy a co sa tyka cvikle,ta sa moze v pohode jest na zaciatku tehu?

romy01
15. mar 2010

no my sme sa cely vikend len poflakovali, trosku sme sa povozili po okoli , isli sme vcera obehnut teren kde by mal byt ten pozemok, ale v podstate nic moc, proste relax. Dnes sa neviem donutit makat na angline , lebo zajtra mam pisomku. No a v stredu idem na poradnu, a tam mi urobia ten glukozovy test - bleee. Inak sa mam fajn. Drobcek si so mnou rad pokeca , hlavne ked mu nieco zaspievam - asi ma upozornuje ze nech nemutujem 😀 😀 😀

romy01
15. mar 2010

Ty sa pochval, teraz si uz doma, ze ? a ako je to s vasim kocikom ? mate ho objednany ci uz ho mas doma ? Ja cakam ze sa mi ozvu tento tyzden

viera6
15. mar 2010

cisielko.....ved mam tam foto s bruškom 24tt to bolo nedávno 😵

romy ahoj.........dakujem dobre sa mame 😉 a ten glukózový test je v pohode je to ako tie hroznove cukríky.Bola som na nom minulý týžden 😉

denis.......máš email 🙂

denis19
15. mar 2010

Tak hezký víkend a ríkáš ,že teda pozemek nic moc...no uvidíte, dyť to nejak extra netlačí ne????Bydlet máte kde, malého máš také kam složit, tak není treba neco sílit.Uvidíte jak se to vyvrbí 🙂
Naše malá se už také časteji ozývá,což mi delá dobre 🙂 ale nezpívám jí,pro jistotu, jsem z tech co meli samé jedničky až na dvojku z hudebky a to je co ríct si myslím 😀 😀 😀 A to jsem dokonce hrála i na hudební nástroj!!!! 😀 😀 😀 😀
Ano a kočár je objednaný a dovezou nám ho naši, jak se malá narodí 🙂 Už se na to vše teším!!!!!
Glukoza mne čeká další čtvrtek ☹
Romy a už máte jméno????

cisielko
15. mar 2010

Romy, krásen bruško 🙂

ved hej, pomaličky to teda budem ťahať dalej ked už somňou takto vypiekli 😀 😀 😀 😀 😀

Vierka, to som videla..to bolo nedávno? no mne s ato už všetko pletie 😕

krivka5
15. mar 2010

ciselko...ved to je super ze uz teraz v marci ides na pohovor 😉 inac uz poviem mnz nech mi odfoti brusko,je uz dost velike,ale obavam sa ze je to hlavne tuk, lebo som pribrala takmer 10kg.
romy...tak to ti ten domcek zavidim, urcite je to lepsie ako bytovka. my mame dost hlucnych susedovcov a niekedy mam pocit ze su tu steny z papiera. a drzim palce na zajtrajsiu pisomku...
no ja uz mam zazvorovy cajik uvareny, dufam ze nebude stipat ako vcera...
denis...krasny kociarik a aj tie plienocky vyzeraju v pohode, len ta cena za ne mohla byt trosku nizsia 😒

romy01
15. mar 2010

denis dam na par minut fotku pozemku. Je to na kopci nad dedinou co je od MT len 3 km. Nam sa to tam moc paci, no boli sme to pozriet, lebo sa ma pobliz postavit dialnicny privadzac. No po obhliadke sme zistili ze to bude OK a ze to nebude vadit, lebo su tam same kopce tak ho nebude vidiet. My by sme chceli pozemok na tej fotke vpryvo pri tych stromoch

kajka39
15. mar 2010

Ahojte, zdravim vsetky 🙂 🙂 🙂 vidim ze vsetky nieco planujete,nakupujete a vsetkym sa dari co je velmi dobre! Babätka pekne rastu a priberaju 🙂 🙂

romy-krasny vyhlad. Ja mam v poslednej dobe tiez ,,stavebnu maniu,, Sondujem v okoli PP pozemky ale ta cena je u nas astronomicka!!!!! Jeden mam vyhliadnuty, malicky 512m2 ... 😀 zatial len snivam.... 😀 😀

minka051
15. mar 2010

Ahojte zdravím všetky v rýchlosti 🙂

Čítam že sa tu veselo planúje satavanie. My už tiež začíname v stredu máme strednutie so šéfom firmy čo nám stavajú dom dohodnúť si všetky podrobnosti.

Kajka ahoj tak vidím že ťa to chytilo tiež. 🙂

kajka39
15. mar 2010

ahoj minka- chytit ma to chytilo, ale u nas je problem s pozemkymi, ved sme uz o tom aj hovorili. Cena za 1m2 je 93-100 € takze len cena zapozemok vychadza cca minimalne 50 000€ 😠 😠

minka051
15. mar 2010

kajka No to je teda dosť. Ja sa pomaly chystám na štvrtok tak som zvedavá ako dopadne UTZ. Ale snažím sa byť v klude a beriem to ako to príde.Teraz mám kopu roboty tak aj čas mi ubieha rýchlo.

kajticko
15. mar 2010

ahojte kočky 🙂 ako Vám závidim krásne tehulkovanie ja osm stále nemožná 😠 už pijem magnézium vo štvrtok mi predpísala doktorka čípky na grcanie tie ma postavili trošku na nohy ,ale dúfam,že nie zas iba na chvílu.

naštastie ten stavebný booom mam ja jž za sebou a rok bývame,lebo v týchto stavoch si to vôbec neviem predstaviť a pri dvojičkách 😉

všetkým prajem veľa štastíčka 😉

kajka39
15. mar 2010

kajticko-dvojicky ti davaju poriadne zabrat, nic ine ti neostava len to nejako vydrzat .... dufam, ze ti to co najskor prejde aby si si to tehulkovaniemohla tiez vychutnat, ved o chvilku bide brusko zasa rychle rast a zasa to bude o istych obmedzeniach. Nuz, cakaju ta vesele mesiace.... 😉 😉 😉

minka-drzim palceky, aby to islo vsetko pekne a v pohode... daj potom vediet co a ako. Do 26.3. som doma, potom mam veget na dovolenke 😀 😀

minka051
15. mar 2010

Romy tak to je pekné miestečko na bývanie. Hlavne pekný výhlad. Aj my máme taký pekný a už sa teším kedy budeme bývať. Ak pôjde všetko dobre tak vianoce budú v novom.

romy01
15. mar 2010

no kajka my sme mali stastie v tom ze pozemok nam darovala mm mama a ten ideme predat a kupit tento. Inak by sme sa na nieco take nezmohli ani nahodou. Takto mame zaklad a chceme to vyuzit.
Tu su pozemky v intravilane okolo 66 - 100 eur - ako kde no a tato dedinka sa pocita do extravilanu - aj ked je len 3 km priamo od centra a pozemky su okolo 40 - 45 eur. Takze takto sa to da.

minka ako sa ti dari ?

denis19
15. mar 2010

Romy...vypadá to supr pokud ten obchvat nejak nenaruší idylu, 🙂 tak proč ne!!!! Hurá na to!!!! 😀

Minka...tak ako, ve čtvrtek je UTZ na sliznici???

Kajka. neboj ....pokud máš postavit dum, tak postavíš 😀 Jak se vede?

Kajticko......už jen dva týdny a prejde to, neboj se Ty nic....... 😀 Po 12tt se to vždy ,prevážne, uklidní 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre