Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

denis19
26. feb 2010

jo sanris a nevttipkuj...moje švagrová má díte od dárcu a jde do druhého 😀 😀 😀 😀 a švagr je bílí jako sníh 😀 😀

luko
26. feb 2010

sa odpajam kocky, tak zas neskor, pa zatial 😉

sanris
26. feb 2010

tak možno budú mat prekvapko 😀 😀 😀 😀

sanris
26. feb 2010

luko ahoj 🙂

majaja75
26. feb 2010

ahojte ....tak dnes som bola nakontrole a v nedeľu ideme na OPU...
čuki...gratulujem, tak to je super 😀

podľa sperm, mi budeme musieť mať ICSI a neviem sa rozhodnúť či dať PK? Poradíte, možno s tým mate skúsenosti, alebo ste o tom počuli.....ďakujem za pomoc 😉

brmbolcek
26. feb 2010

maja..- tak to gratulujem v nedelu OPU 🙂 🙂 🙂 🙂 a mate aj ICSI, ja by som sa nebranila PK nie je to nic zle 😉 😉 😉

majaja75
26. feb 2010

brmbolček...my budem musieť mať ICSI, man. mal vešmi zlý sperm...dokonca sa rapidne zhoršil po 3 mesiacocha to bral všetký možné vitamíny pre mužov...
nemôže sa stať že niektoré vajíčko by sa možno uchytilo v maternici a pri PK nie? Zatial uvažujeme o PK, na sone bolo celkom pekne vajíčok, uvidíme po OPU koľko vyberu....
Pri ICSI by sa mali oplodniť všetký nie?

majaja75
26. feb 2010

pozerala som tabuľku...všetkým babám ktorým nevyšlo // mali PK...tak naozaj neviem

brmbolcek
26. feb 2010

maja..- to nevadi ze idete mat ICSI aj mi sme ho mali, ked je to treba tak budis 🙂 🙂 🙂 PK mas preto lebo sa caka na tu najkvalitnejsiu bambulku ktora najdlhsie vydrzi 😉 😉 😉 a keby si nemala PK tak ti ju daju na 3 den a nemusi sa uchytit ale ono to zalezi aj od poctu ak ich mas dost tak nevahaj a chod do PK ma to vyznam, PK sa nerobi ked mas menej vajicok 😉 😉 pri 2 vajicok to nema vyznam davat PK lebo napr., by sa ani nedozila 4dna .

janula18
26. feb 2010

majaja, tak ešte si ma aj predbehla, ja idem na OPU v pondelok 😉

majaja75
26. feb 2010

brmbolček...viem že chodíš do ineho centra....ale nahodou ti doki nehovoril že uspešnosť pri ICSI je váčšia, ja som to niekde čítala...

brmbolcek
26. feb 2010

maja..- tak to mas pravdu pri zlom spermiograme je urcite vyssia uspesnost ICSI 😉 🙂 😉 🙂 🙂 😉

majaja75
26. feb 2010

janula...kedy si bola v centre? kde chodíš?

janula18
26. feb 2010

bola som dnes na kontrole, chodím do Heliosu v Martine

majaja75
26. feb 2010

ja do GF...kolko vraveli že máš vajíčok? budete mať ICSI?

janula18
26. feb 2010

ICSI bude určite
a koľko vajok to neviem, je ich možno 8 ale neviem či to stihnúť dorásť, sú tam dosť veľké rozvdiely. Uvidíme.

majaja75
26. feb 2010

tak ja neviem aké su veľke, mne nič nechceli povedať, tak uvidíme..Rozmýšľaš o PK?

romy01
26. feb 2010

ahojte kocky

brmbolcek to s tou pracou akokeby si pisala o mne. Tiez som makala cele roky, ani raz som za 8 rokov nebola PN a ani k zubarke pocas prac doby som si netrufla. Neplatene odmakane vikendy, denno denne nadcasy a co ? Firma krachla a ja som cakala kvoli stresom na bambuliatko tri roky. Zdravie v kybli a problemy s otehotnenim za to nestali.

kajka, mas ten naj naj naj pristup. Dajte si pauzu. pockate na slnecne dni a mozno ked opadne stres tak to pride samo, ved ani nemate zrejme nejake vazne problemy a ak sa to cez leto nezadari, vzdy to mozete skusit zaciatkom ljesene ako my s denis a vierkou, vtedy su aj najlepsie vysledky co sa tyka statistik

vierka - bola som na socialke, kvoli papierom a zaplateniu DNP, potom v hodinarstve a nakupit nejake potraviny a maso.
no a poobede som si zrdiemla a teraz som zas tlacila ryzu v mlieku a kakaom. Mnam mnam

romy01
26. feb 2010

ozaj luko a cukotka - posielam vam CMUK 😀 😀 😀 😀 😀 Mam ohromnuuuuuu radost baby

brmbolcek
26. feb 2010

romy- presne tak ako pises, viem o com hovoris 🙂 🙂 🙂

.. ja som si urobila banany v cokolade 😀 😀 😀

luko
26. feb 2010

romy dik...aj ked u mna su zatial len tie male vitazstva, dalsi ciel je dostat sa k OPU 😀

denis19
26. feb 2010

hezký večer vespolek.........jak se vám vede takto večer???

luko
26. feb 2010

aj tebe pekny...sanžím sa donútiť isť uvariť spolubývajúcemu keď dojde z badmintonu niečo na večeru 😀

brmbolcek
26. feb 2010

denis- servus , ako mas ? prichystana na zajtrajsi nakup kocika ? 😀 😀 😀

romy01
26. feb 2010

majaja - uz som to tu davnejsie pisala ale my sme mali s mm velmi zle skusenostami s tou vitamino kurou na spermie. Na zaciatku sme nasadili vit E a spg sa zlepsil o 100% no potom sme pridali profertil a kadeco a pred OPU mal najhorsi spg za posledne 3 roky a aj ked sme dovtedy mysleli I.

Baby k tomu PK - neviem ako v inych centrach ale v heliose pokial mate viac vajicok tak robia PK aby sa vyselektovali len tie najlepsie. Ja som mala po OPU len jedno oplodnene tak sme PK samozrejme zrusili.

denis19
26. feb 2010

Romy...tak tak je to s PK, ako hovoríš 🙂
brmbi...vše nachystáno a rozhodnuto, jen to zítra objednat a vyzkoušet ho naložit do auta a atak podobne... 🙂
práve jsem se u našich s prominutím nažrala všeho co mi prišlo pod ruky a ted sotva funím, mamče jsem ukázala spolubojovnice z koníka a absolutne nechápala, jak to dnes vše funguje 🙂

brmbolcek
26. feb 2010

denis- tk to si viem predstavit ako musela kukat 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ale muselo to byt zlate , za jej cias take nieco nepoznala 🙂 🙂 🙂

majaja75
26. feb 2010

romy...mali ste ICSI a mali ste len jedno oplodnené? Ja som si myslela že pri tom sa oplodnia všetký. Ale dôležité je že to bol ten správny bojovník

denis19
26. feb 2010

no to teda ne....ale zírala...duležité je, že se chce učit s počítačem nad rámec práce a to se mi líbí.... 🙂 jen ji nejde do hlavy jak si tak rychle mezi sebou mužeme vymenovat zprávičky..ale i to ji dojde 🙂

denis19
26. feb 2010

majaja...neoplodní se Ti ani pri ICSI všechny, to je fakt co zarazil i mne...ale je tam sedmdesáti procentní šance, že se oplodní...je to proste náročná veda to IVF.... 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre