Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

gubik
2. mar 2010

Ahojte,
KAjticko- ja som si najprv precitala, ze Tvoj Dr. ti povedal, ze ak schudnes aj 10 kg, tak si to nik nevsimne 🙂 🙂 🙂 Tak si vravim, divne, takto zartovat s pacientkou, tak som to radsej precitala znova, no a je tu muz samozrejme 😀 😀 😀

Figurka- a preco mne teda pise tu na MK, ze om 7tt, ked ET bol pred 22 dnami, to su 3 tyzdne, no a +2 by bolo 5tt, nie? 😕

figurka.m
2. mar 2010

brmbolcek, no zlatucky je teda, som rada,ze ho mam 😀 no ja viem urcite, ze idem na amnio, uz som s dokim dohodnuta, bola som uz aj v predchadzajucom tehu, tak viem co ma caka 😎
prajem dobru chut, brmb 😀

kajti, ja som mala asi 3 dni take slabohnede spinenie, ale mne to prestalo samo, ani som nevolala do CAR-u, no ak sa ti to nezhorsuje uvidis vo stvrtok, co ti povie doki, drzim palceky 😉

figurka.m
2. mar 2010

gubik, lebo konik nerata podla ET, ale podla poslednej mrchy 😀

brmbolcek
2. mar 2010

figurka- tak o to to budes mat lahsie ze uz si to absolovovala 🙂 🙂 🙂

kajticko
2. mar 2010

dakujem baby tak budem len čakať nech to same prejde 😉 a vo štvrtok uvidím 🙂 gubik no pekne to len moj muž je taký drzí 😀

figurka.m
2. mar 2010

no len to cakanie na vysledky 🙄

kajti, aky mily manzelik, ze 10 kg, moj by uz mal nakladene po zadku za taku poznamku 😀 😀 😀

kajticko
2. mar 2010

ved mi hovorí tučko bombička no zabijem ho?? 😀 oki prajem každej pekný slnečný dník idem pozerať dámsky magazín.

demizon
2. mar 2010

inak viete niekto niečo o Cukotke? ako dopadla ?

brmbolcek
2. mar 2010

figurka- to uz patri k tomu, neboj vsetko dobre dopadne a ver tomu a nicomu inemu 😀 😀 😀

figurka.m
2. mar 2010

kajti 😀 😀 😀 a ako ta bude volat o par mesiacov?

brmbolcek
2. mar 2010

gubik- tu je nieco o vypocte porodu podla oplodnenia 🙂 🙂 🙂 http://www.fit-porod.cz/porod/vse-o-porodu/term...

krivka5
2. mar 2010

ahojte!
kajticko...ten hnedy vytok som mala v sobotu a nedelu aj ja ,ale uz dva dni mam pokoj. moja dokina ma hned posielala do nemocnice ze to neni dobre,taka som bola vystrasena,ale chvalabohu uz to nemam.
brmbolcek...my sme s tym tehu rovnako a aj je nam rovnako ee.ja ked sa nenajem tak mi je tak zle ze som nervozna ako pes.keby mi aspon chutilo jest,ale mne nic nejde na chut. 😝
figurka...ten tvoj maly je zlaty,ze ci uz mas mliecko 😀 ja mam uz velkeho synatora a tiez sa tesi ze bude mat konecne surodenca. inac mne este tiez dokina nedala tehu knizku a to som podla mnz uz 10tt.zajtra idem na kontrolu tak ju uz mozn lkonecne dostanem,nemozem sa jej dockat 😀

leoni1503
2. mar 2010

ahojte 🙂 vidim ze dnes je tu zivsie ako vcera 😀

gubik, moje hcg bolo najprv 259 a potom 838.7, takze dobre 😉

akurat vcera ma zacalo pichat napravo v podbrusku, v noci som mala zimnicu, tak som si povedala ze asi to nebude ok, isla som do car, prave som sa vratila, no a mam hyperstimulacny syndrom 😒 ale doktor uz pekne videl na ultrazvuku tehotenstvo, len vraj este nemoze povedat ci nie su dve, tak uvidime. Vraj je este strasne skoro, ze ani necakal ze vobec nieco uvidi. Teraz musim strasne vela pit a chodit na kontroly. Pravy vajecnik mam ako tenisovu lopticku ☹

leoni1503
2. mar 2010

krivka, tak si davaj pozor, nech len vsetk ide ako ma, drzim palce. inak kedy sa normalne dava knizka? 10tt je este skoro? to cakanie je na zblaznenie, radsej ani nechcem vediet, co mna caka s tym mojim ohss.. 😖

cisielko
2. mar 2010

Ahojte

Majaja..teda, krásna úrodička 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Gubik..tak len krásen ratsite..kedy máš kontrolu? a tehu nevolnosti, máš čas, ved ešte je hádam aj skoro 🙂

Figurka, kajtičko..krásne tehulkovanie 🙂

apple7
2. mar 2010

Ahojte,
tak som sa vratila od lekara, budem pichat diphere...neviem co ..od 22.marca
lieky som si vybrala ale asi si mam kupit este nejake striekacky a ihli, cim si to budem pichat?
Inak lekar bol velmi strohy, vraj vsetko uvidim postupne....tak neviem sa uz dockat🙂

tuzimpobabatku
2. mar 2010

apple7: teraz začínaš? ja som si včera k injekciám dokúpila aj striekačky a ihly. 😉
😉

tuzimpobabatku
2. mar 2010

apple7: aké injekcie si dostala okrem diphere....?

majaja75
2. mar 2010

leoni..ako doki zistil že máš OHSS ? Lebo mňa pobolieva brucho po OPU, ale skôr to prikladám k tomu že som mala veľa vajíčok a mám to ubolene, hned mi aj davali infuziu

ozaj chcem sa spýtať aj iných či vás nepobolievalo brucho po OPU? , občas ma zabolia vaječníky a niekedy spodok maternice

luko
2. mar 2010

apple: ano, treba si kupit aj ihly a striekacky 😉

tuzimpobabatku
2. mar 2010

chcem sa Vás spýtať, kto si pichal fostimon HP? pichali ste si ho do svalu, alebo pod kožu?

majaja75
2. mar 2010

tuzimpobabatku..ja som si pichala do brucha

tuzimpobabatku
2. mar 2010

majaja: fuu, odľahlo mi. Takže injekcie čo som doslala, budem si pichať iba podkožne( aspoň dúfam). Samozrejme okrem pregnylu ☹. Fostimon som doslala 30 krabičiek. Kolko krát si si ich denne pichala. Kukám do protokolu, nemám to tam napísané. Lekár mi určite pri najbližšom sedení povie dávky, ale aj tak som už teraz zvedavá 😉

leoni1503
2. mar 2010

majaja75 po OPU ma bolelo asi vsetko, neboj, to prejde. Mna bolel este aj ET, som mala taky plny mechur, ze ked mi pritlacili ultrazvuk, tak mi slzy vyhrkli. Pokial ide o moje OHSS, mne po OPU aj po ET doktor povedal, ze mne to nehrozi. Lenze odkedy som tehotna, teda od pozitivneho testu, ma strasne boleli vajecniky a ked som si kychla alebo zakaslala, tak som sa zvyjala od bolesti. Sestricky mi zakazdym povedali ze to je normalne, vsetko sa roztahuje a babo uhniezduje. No ale minulu noc ma zacalo pichat v pravom boku a v noci som mala zimnicu a celkovo ma to tam tak ominalo, tak som dostala paniku ze to moze byt mimomaternicove. OHSS ma uz ani nenapadlo, hoci take tie priznaky, co sa pisu, mam. Doktor mi urobil ultrazvuk no a to som uz aj ja videla ze to tam je nejake moc velke... Aj tak mi povedal len ze mam pit vela vody a prist na kontrolu. Takze sa uvidi.
Nestresuj sa hlavne a ak sa bojis, tak chod do CAR nech ta vysetria..Ja som po OPU sotva chodila, jasne ze to je ubolene 🙂

majaja75
2. mar 2010

tuzim...ja som si pichala od 4 DC po 3 amp. fostimonu a jednu dipherelin

tuzimpobabatku
2. mar 2010

majaja75:...fuuu, takže 4 injekcie denne??!...dokelu, tak toto nerozchodím....bojím sa strašne

tinka1987
2. mar 2010

ahojte, všetkým držim palce, mňa tiež čaké umelé oplodnenie, zajtra idem na konzultáciu k lekárovi a rada by som sa dozvedela ako to všetko prebieha, na čo sa mám pripraviť 🙂

majaja75
2. mar 2010

tuzim..picháš len dve, lebo tie 3 fostimony daš do jednej inj...neboj zvládneš to

luko
2. mar 2010

tinka: ahoj....ja som absolvovala len hormonálny profil a bežne gynekologicke vyšetrenie s odbermi, muž spermiogram, ale ja som boal v júni na operácii cysty, takže u mňa diagnóza bola jasná, viem, že niekde vyžadujú aj laparku

luko
2. mar 2010

ja idem dnes na ten Pregnyl....skúsim zrejme ružinovskú pohotovost

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre