Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

majka21
15. jan 2010

Ahojte kočky.
Viete mi niektorá povedať, nakolko sa pri odbere ide pod narkozu, v prípade umelých nechtov treba ich obrať?

mariamaria
15. jan 2010

ahoj brmbolcek tak som zvedava co ti zajtra aj danke o 7.30 povedia..a wodanka???s nou je co???? 😕

romy tak ked mas ten pocit ,ze je to chlapcek,aby si este nebola surprised🙂))kamoska mala cely cas pocit na CH a je to D 😉 nic nie je iste,kym ti to nepotrvrdi bud lekar aj to musi povedat na 99% min...aspon ja si myslim...ale aj tak je tam stale sanca ,ze ked to vylezie von 😀 bude to prekvapko 😅 mamke povedali ,ze caka babu a cakala chlapceka 😀 ale to ona zase bola tomu rada 🙂 aj tak si mylsim,ze je jedno co to bude ,ale zdravie babetenka je to naj !!!ale vecicky moze aj dievcatko nosit modre a aj ine!a uz aj chlapci nosia ruzove 😵

vierka a denis aj ja som mavala nekonecne bolesti hlavy v 1.tehu ☹ale zase stalo to za to!a aj vase bolesti maju svoje opodstatnenie 😀vase vytuzene babetko 😅

vsetkym krasny vikend!dufam,ze aj ten moj bude peknucky a plodny 😀

mariamaria
15. jan 2010

gabika to mi je luto,ze sa snazite uz 8 rokov a doslo k mikropotratu ☹ !ale dobra sprava je ,ze sa to uz raz podarilo!cize otehu vies..ale zadrhel bude asi v udrzani plodu ,ze?bola si uz asi na roznych vysetreniach...aj ti povedali preco sa to stalo?ako postupovat v pripade dalsieho oplodnenia??? drzim palce!!!!

majka mne dnes rano povedali ,ze ani lak nesmiem mat na nechtoch ,kedze potom zle zaznamenava ekg hodnoty... takze podla mna nie...nesmies mat umele nechty..ale pre istotu sa opytaj..ved umele nechty nie su lacny spas... 😖 ale zase radsej byt dobre monitorovana..zdravie je zdravie 😉

wodanka
15. jan 2010

ahojte holky 🙂
dana, bembolcek aj ja volam az zajtra rano ... a straaasne sa bojim tej spravy co mi povedia, kolko drobcov este mame 😒

marai, kajticko, tfuj, tfuj nech su vajicka co najlespie 😉

majka, ja som pri OPU mala gelove nechty (de facto pod nimi su umele) a nikomu to nevadilo 😉

kajka39
15. jan 2010

majka- ja som bola 2x pod narkozou a mala som umele, sice viac som ich opilovala aby boli priehladne a kratke..dole som ich nedavala. Pri tej druhej narkoze si to anesteziologicka vsimla, cosi aj povedala,ale ja som uz bola v risi snov..... 😀 V pokynoch vsak bolo uvedene, ze nesmu byt umele a ani nalakovane!

kajka39
15. jan 2010

wodanka, danka- zajtra hlaste co a ako hned rano. Ja to prezivam akoby boli moje.....drzim palceky!!!!

gabika75
15. jan 2010

Ahoj Mariamaria! Ja som chodila k jednemu liecitelovi do Prievidze p.Durak sa vola a po jeho liecbe som aspon otehotnela, zial ten mikropotrat, ale aj tak mi to dalo nadej. Potom mi na hematologii zistili, ze mam zlu krv, tak teraz beriem kyselinu listovu 2xdenne, od tej doby uplynul skoro rok a zas ziadne tehotentvo, takze ideme na to IVF. Uz som sa aj objednala na imunologicke vysetrenie do Prahy a chcem ist na stitnu zlazu. Inak spermie mame super vela a pohyblive a moja ovulacia je tiez ok. Mozno mam endometriozu...Myslis, ze by som mala ist na laparoskopiu pred IVF? A ty sa mas ako? Este som si nestihla o tebe vela precitat.

mariamaria
15. jan 2010

hej viem kajka,ved v najhorsom pripade ich majka bude mat...co uz jej ich nebudu trhat dole 😀 ale pre nasu bezpecnost je vraj lepsie fakt priehladne a tenucke... 😀 tak ja si dnes odlakujem ...

wodanka tebe drzkam palceky ,aby sa drobcekovia drzali 😅 a drzia sa ..neboj!musis im posielat silnu energiu a hlavne pozitivnu 😲

wodanka
15. jan 2010

kajka, urcite dam vediet, ako sa nam dari 😉 ale ako som citala, uz aj Tebe sa to pomaly, ale isto blizi, uz len par vceliciek a ides na to.. tiez mooooc drzim palce.. 🙂 kolko mas folikov?

brmbolcek
15. jan 2010

vierocka .. drzim silno pasticky na testicky aby dobre dopaliiiiiiiiiiiiiiiiiii.... 🙂 🙂 🙂

Gabika - hlavku hore viem, je to velmi dlhy cas .... ale pokym mame maternicu tak BOJUJEME !!!!!!!!!!! 😉 🙂

Majka.. neporadim ti s umel.nechtami....... 😉 😉 😉 ale staci mensi stres a zacnes ohryzat a bude po nich raz dva

Wodanka viem co prezivas , som na tom takisto ako ty ... a uz teraz trpnem ..........

mariamaria - zajtra nahlasime stav drobcouuuuuu vsetky tri- wodanka, danka a ja .... ach jaaaaaaaaaj ....

wodanka
15. jan 2010

brbmbolcek, ja som viac nervozna ako nevesta den pred vydajom 😀 😀
maria - jasne, ze im posielm energiu, velaaaa energie, aby bojovali a vydrzali.. 🙂

brmbolcek
15. jan 2010

wodanka - a rozmyslala si kolko siich das vlozit ????? 🙂

mariamaria
15. jan 2010

🙂 😉 brmbolcek ty si taka zlata,ze pokym mame maternicu tak bojujeme!!!to su slova do bitky!!!!!!!!!woooooow

neboj vsetky tri zajtra nahlasite krasnych drobcekov a ochvilu sa vam budu uhniezdovat v brusku 😝

brmbolcek
15. jan 2010

wodanka- tak to sme uz 2 nevestičkyyyyyyyy 😉 😉

brmbolcek
15. jan 2010

mariamaria---- co je pravda neni hriech , poznas to , pravda 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 a mi vsetky bojovat budeme aj ked to nevyda na prvy sup ale mame este v zasobe par cielov a do nich uspesne docielujeme 😉 😉

kajka39
15. jan 2010

brmbolcek-plati to aj pre teba, hlasit .... 😀 drzkam palceky silno!!!

wodanka- v stredu som ich mala okolo 13ks od 6-10mm. V nedelu budem hlasit cerstve info.

gabika - a aky je u vas problem ak mozes? Ja som lezala z jednou babou z BA a vravela, ze bola vo vsetkych centrach v BA + nejake v cechach a skoncila v Martine, vraj pristup je v MT neporovnatelny a velmi dobry v porovnani z inymi car, tak neviem. Popradia ti v iac byby z BA.
vela stastia 🙂

gabika75
15. jan 2010

Ahoj Brmbolcek! Dakujem za povzbudenie, si zlata! Mam super spravu. Vcera som volala do Prahy na tie imono testy a dali mi termin az na 10.3. a ja som prosikala nech mi zavolaju, ked sa im nieco uvolni skor...a predstavte si, ze mi prave volali, ze mozme prist uz buducu stredu 20.1. /Musim prelozit ten Gyn Fiv/ Super!!!! Aspon nebudem musiet tolko cakat a aj IVF mozem absolvovat coskoro. Hura!!! Ak mi zistia nejaky problem, budeme ho liecit /mozno zabijam muzikovie spermie..neviem/ ale je to dolezite vysetrenie. Boli ste niektora na tom? Brmbolcek, idem si aj o tebe precitat. Som v praci, tak toho vela nestiham, ale ste uplne perfektne, ze sa tu mozem s vami podelit o svoje radosti, starosti, plany a pod.

gabika75
15. jan 2010

Kajka, no ved to je najtahsie-vybrat si spravne centrum...ja by som isla aj na Mars kebyze ma tam 100% oplodnia..Uz sme rozmyslali aj na tym Martinom...no neviem, citala som tu aj o Brne. Ty si ako na tom?

brmbolcek
15. jan 2010

gabika - tak to je super 10.3 je tu coskoro jeden mesiac i niake drobneeeeeee, ty kokso tak ono sa to este aj posunulo skor to je bombaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, tesim sa s tebouuuuuuuuuuuu

Gabika vsetko ak ma problem riesitelny sa da riesit to znamena je vzdy lepsie ak je par ktory ma problem ako par ktory ho nema a nedari sa im , ......... ak zabijas muzickove spermose tak na to sa da liecit , ja som sa s tym chvalabohu nestretla...... ale budem drzat palceky a silno studovat ako pokrascujes dalej 😉 😉
toto bude tvoje prve IVF ??????

wodanka
15. jan 2010

brmbolcek, ak budu kvalitne, tak si chcem dat vlozit jedno, ak nie tak dve... ale ak zajtra zavolam a povedia mi, ze je uz len jedno alebo dve, idem hned na to bez PK

gabika, to su dobre spravy, ze Vam to takto presunuli skoro o dva mesiace 😉

mariamaria
15. jan 2010

gabika ,neviem musis sa opytat priamo v centre ,co ti odporucaju,ale aj tak sa cudujem,ze si nebola na laparke skor ,ved 8rokov je dost na to aby ti ju nariadil hoc i tvoj gynekolog..aby si si bola ista..ale myslim,ze IVF sa podari!!!

ja mam 1dcerku...a o druhe sa snazime uz dlhsie...ale nie dlhsie ako vy 😨 a moj muz ma zly spermiogram a zhorsuje sa mu..cize druhe musime cim skor spachat!a zajtra mam velky den..idu mi odoberat folikuly..dufam,ze budem mat dobru urodu s kvalitnymi vajkami 😀

tebe drzim palce a v PRahe siu uzasni ,ze ti dali taky skory temin!!!drziiim palceeee

sandy16
15. jan 2010

Ahojte babenky,
dlho som tu nebola lebo sa musim učit na bakalárske štátnice 😠 , ale musim sa s vami podelit o novinky.
Dnes som bola v heliose u dr. Gatovej a ta ked si precitala moju správu tak mi povedala, že vďaka bohu že mi tie vajickovody zobrali. Som bola naskôr vyjavena ze sa raduje z môjho nešťastia ale ked mi vysvetlila že čo môže zapríčiniť jeden hlúpy nefunkčný vajičkovod tak dakujem bohu aj ja. 🙂 Teraz musime ale čakať, lebo som len mesiac po tej laparke, ale v marci ideme na konzultáciu a podať žiadosť a v apríli hurá na to. 😵 Joj, len či vydržím toľké čakanie. 😀

gabika75
15. jan 2010

Mariamaria tak to drzim palce, aby si mala vela vajkov!!!! Ako sa citis po hormonalnych liekoch. A co tie injekcie?

mariamaria
15. jan 2010

gabika pravdu?citim sa otrasne..neviem ,ci aj ostatne baby,ale ja som K.O.unavena..boli ma hlava..brucho ako balon..citim sa malatna..uplne zle sa mi dycha..a bolia ma zily pod kolenom...ale hrozne...ale uz vcera som si pichla poslednu a mam po tom...este sa mi zda ,ze sa bude pichat pregnyl alebo nieco ine...to uz pre nase vytuzene babo vydrzim...dufam,ze sa malicke uchyti a dotiahneme to spolocne od uspesneho konca... 😅

sandy to som rada,ze ti Dr vysvetlila pekne ,co sa mohlo stat..a tak si aj v podstate zmierena s tym vajickovodom...tak drzim palce pri Bc.skuskach a v aprili hor sa do snazenia!!!

wodanka uplne rovnako rozmyslas ako ja!!!a co to znamena ,keby boli embrya slabe???to su 2-kove??ci 3-kove alebo ako???za dobre sa povazuju 1-tkove ci aj 2-kove???dakujem!!ja som tiez akurat predchvilou vravela muzovi ,ze ak budu horsej kvality dam si vlozit 2 😀

wodanka
15. jan 2010

maria ja by som isla do dvoch asi aj pri dvojkovych.. ale vsetko to budem najskor konzultovat s embryologickou.. a inak tie priznaky pri pichani som aj ja mala.. hlavne bolest hlavy, tu som mala stale a ku koncu aj to brusko, velke ako svet 😀

kajticko
15. jan 2010

ahojte kočky vítam tu aj nové 🙂

ďakujem všetkým za podporu :vkladačkám prajééééééééém nech to má uspešne uhniezdenie 🙂

pichandám bezproblémove pichanie 😉

a tehulkám nech ich muží posluchaju 😀 ale nie nech to dotiahnu do úspešneho konca 😉

a ktým nechtom ja mám tiež gelove a pri laparoskopii mi povedali ,že jeden stačí ked je dole podla tohoo to odsleduju

wodanka
15. jan 2010

ahoj kajticko.. ako sa citis?

kajticko
15. jan 2010

ospalo 😔 a ty ako?? budem na teba myslieť 😉

figurka.m
15. jan 2010

ahojte kocule 😀

maria, zajtra drzim palceky, nech je vsetko OK a plllllno vajok 😀

wodanka, brmbolcek, danka som zvedava na vase fazulky zajtra 😉

tehulky nase vam to ale naskakuju tie tt, som zvedava ktora nahlasi prva, ze citila pohyby 😀 😀 😀

vitam aj nove snazilky 😉

my sme boli v heliose, takze, dnes a zajtra rano merional 225 IU, zajtra vecer o 21.hod. pregnyl a v pondelok rano odber, folikov asi 5ks, 17,17,17,19,20mm, metoda ICSI a PK, ale tym si niesom ista, podla toho ako to bude vyzerat ten treti den, presne ako wodanka 😎

wodanka
15. jan 2010

figurka, wow tak sa to tu riadne rozbehlo.. krasne foliky mas, takze v pondelok bude super urodicka.. 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre