Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

tuzimpobabatku
4. apr 2010

ahojte kočky, noo....včera pichnutý pregnyl, zajtra punkcia 🙂

tuzimpobabatku
4. apr 2010

......a veselé velkonočné sviatky prajem, veľa vody a šibačov! 😀

cukotka
4. apr 2010

túžimpobabatku, júúúúúúúj Tebe to teda rýchlo ubehlo. Takže na veľkonočný pondelok budú vajíčka? 🙂

majka21
4. apr 2010

denis, ďakujem. Konečne som už aj ja začala, tak verím, že to dotiahnem na //. 🙂

majka21
4. apr 2010

Ostatne kočky pozdravujem a prajem krásnu velkonočnú nedelu. 🙂
Ja musím byť v práci 😒

cukotka
4. apr 2010

ahoj majka, tak vitaj späť 🙂 no ešte pár dní a máš dve čiarky 🙂

majka21
4. apr 2010

Ahoj cukotka. Dakujem za privítanie. 🙂 A ty ako? Je tu toho tolko napísané, že sa mi to spätne nechce čítať. 😵

cukotka
4. apr 2010

majka, ja celkom fajn. Prvé IVF nám vyšlo, tak sa teším 🙂 Ako prebieha stimulka? Všetko ok?

majka21
4. apr 2010

To je super, teším sa s tebou. 😉
Zatial v poho, trocha ma pobolieva v podbrušku na obidvoch stranách a ťažšie sa mi sedí,cítim sa akoby nafúknutá. Pijem asi 3-4l vody denne a každú pol hoďku som na vecku.

cukotka
4. apr 2010

no to je stimulka 🙂 to sme chceli 🙂 kedy by si mala mať OPU?

majka21
4. apr 2010

Ja mám krátky protokol a cca. na 12 deň, takže rátam o týždeň v nedelu al.pondelok. Teraz mám menopur a druhé inj. orgalutran. Už chcem byť po. Ako to je po OPU, sú velké bolesti, keď to odtial odsajú? Tak trocha sa bojím, aj keď si už dohováram, že veď budem spať, tak nech si robia čo chcú.
Aj teba pobolievalo bruško počas stimulky?

janemari
4. apr 2010

Ahojte prepacte ze vam sem leziem.Mam na vas jednu otazku.Aj mna caka prve IVF a na nete som citala ze odber sa vykonava v uplnej anesteze a pred tym je potrebne urobit predoperacne vysetrenia.Robili ste si ich u svojho obvodaka,alebo v centre alebo vobec.Dakujem za odpovede.

romy01
4. apr 2010

ahojte

reachel - nezufaj, drzim palceky, smad ste dnes mali vklad . Moc ti drzim palce.

Majka - ako pise denis, ńie je dolezite kedy si pichas ale aby to bolo kazdy den v rovnakom case.

vsetky zdravim a prajem pekny zvysok volnych dni

majka21
4. apr 2010

Ahoj romy. 🙂 A ty ako?

Janemari, ja som si predoperačné vybavovala u obvodného. 😉

janemari
4. apr 2010

majka tak dakujem.No moj doki sa potesi naposledy som bola u neho ked som si robila predoperacne na laparku a od vtedy som tam viac nebola ani kartu zaniest.Som zvedava ako zareaguje ked tam pridem ze zase potrebujem preoperacne. 😒

majka21
4. apr 2010

Veď aj ja tam chodím len sem-tam. Ja som to konzultovala len so sestričkou. dostala som rozpis aké vyšetrenia treba urobiť, na čo všetko treba odobrať krv. Ona odobrala len krv a moč a potom s hotovými výsledkami som išla na interné vyšetrenie k internistovi. Urobili EKG, z výsledkov spravil záver, napísal, vyplnil tlačivo a bolo. 😉
Aj ja mám kartu stále u seba doma, lebo ja chodím aj so štítnou žlazou pravidelne na kontroly a nechce sa mi stále pre kartu behať. 😒

janemari
4. apr 2010

No ja mam doktora v inom meste ako byvam,chodime na preventivky aj z roboty a stale sa nieco udeje preco s kartou nejdem.Ale snad to bude bez problemov.

zuzana
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
reachell
4. apr 2010

Ahojte kocky chcem vam podakovat za podporu ktora mi velmi pomohla 🙂 a naozaj asi tie moje prozby niekto vypocul 😉 prezili dve blastocysty jdna dvojkova a jednna trojkova po konzultacii som sa rozhodla vlozit obe tak dnes som mala ET zmrazenie by to jedno nemuselo prezit je tam mala sanca aby sa ujali obe ale vzdy je nadej pa 😵

cukotka
4. apr 2010

reachell, paráda držím palce 🙂

zuzana, ubehne to ako voda 🙂 a predooperačné bude to najmenej 🙂

romy ahoj 🙂

janemari, ty kam chodíš do centra?

zuzana
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janemari
4. apr 2010

reachell super.

cukotka chodim do Iscare v Martine

zuzana ja este stale cakam na papiere od poistovne.Ale uz to bude mesiac tak cakam zeto bude kazdu chvilku.

zuzana
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cukotka
4. apr 2010

zuzana, bolo to moje prve IVF a podarilo sa 🙂

majka21
4. apr 2010

reachel,super správa, držím ti palce. 🙂

janemari
4. apr 2010

zuzana ja som do tejto temy vhupla len pred chvilkou.Idem na svoje prve nieco mi bolo povedane a nieco si este hladam na nete.Aj ja som vo VZP.A ak to bude trvat teda este 10 dni tak tento cyklus to nestiham,lebo ako viem to by som mala mat dlhy protokolo a tam sa zacina 22 DC.Co sa tyka penazi ja som zase cakala ze ma to bude stat ovela viac.

zuzana
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzana
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cukotka
4. apr 2010

zuzana, ja som musela najprv absolvovať genetiku a až potom som mohla začať so stimulkou. Ja som bola celú stimulku na PN, do práce som išla až keď mi potvrdili tehotenstvo.

janemari
4. apr 2010

zuzana no moj muz ma vynikajuce vysledky teda tie vysledky co boli pohyblivost a tak,ale keby bol zly tvar uz by nam volali.Na chybe som ja mam endometriozu.Inak mam vsetko ok,priechodne vajickovody,ovulku,foliky skratka vsetko ok az na tu endosku a ktomu moj vek.Takze ine ako ivf uz nieje.Cakat sa neoplati.No ja tobim vo vyrobe na tri smeny tak neviem ako to bude.Dovolenky nedavaju,paragrafy nechcu uznavat tak to len odrabat budem musiet.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre