Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

annamary27
2. dec 2010

@adrika610 paráda,dvaja krpčekovia v brušku a ešte aj zmrzlinky,pkene Vám to vyšlo.Tak ja sa snažím na zajtrajšok nemyslieť a nejak si zamestnať mozog inou činnosťou 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a ešte aj to počasie nám vždy vyjde také parádne 😒 ,ale nejak to zvládneme.Doma chcem povedať,že výsledky budu po 15tej,aby ma okolo 14tej,kedy naozaj môžem volať svokra neotravovala ,že čo je nové 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

majda27
2. dec 2010

@makovicka53 ahojky
Myslela som ze poistovna to schválila, dnes manzel opat volal do dovery, a tam mu povedali citujem " ziadost sme neposlali, nie su schvalene este lieky tie budu buduci tyzden, ziadost zevraj dostali až 18.11.- my sme ju pritom vypisovali 4.11.2010 a 5.11.2010 sme poslali este mailom 2 spermiogramy co sme mali robene v pn - nemyslim si ze by dr. Krajkovič takto neskoro posielal tu ziadost. Manzel je s tohto pristuju uz zhrozeny. V pondelok tvrdili ze cast je schvalena a cast nie je. V utorok zasa povedali ze je vsetko schvalene a ze to uz poslali do Heliosu. Mam stoho celeho zasa nervy, najprv peripetie z genetikou, kde sme sa nevedeli dostat k vysledkom, pre ktore si konecne ideme zajtra a to nám krv brali 30.8.2010. Nejak sa nám stále lepí smola na paty, takze asi tak skoro sa ani nezacnem na to pripravovat. Som uz ztoho celeho zufala.

annamary27
2. dec 2010

@majda27 pravdupovediac s poisťovnou Dôvera nemám dobré skúsenosti,čo sa schvalovania týka.Robím v zdravotníckych potrebách a niektoré drahé pomocky musi schvalovať poisťovna,kým iné poisťovne to schvália hned alebo max. do týždna tak dôvera to schvaluje minimálne mesiac a ten pacient si zatial môže pískať ,ked nutne potrebuje vozík,postel alebo niečo do kupelne a pod.
Takže do konca roka to už asi nestihnete absolvovať? 😒

majda27
2. dec 2010

@annamary27
My sme s tym aj ratali že to do konca tohto roka nestihneme, ale som myslela ze stimulovať by som ešte mohla stihnúť. Nechce sa mi veriť, že by takto sa nám to nakoniec všetko posralo. Nuž čo už...asi skusim napisať dokymu že kedy sa to posielalo. Viem, že nam povedal ze zhruba 1 -1,5 mesiaca. A teraz som pisala na doveru a oni mi odpisali, že do 30 dní schvaluju a hned posielaju do car.
Tak som zvedava kedy sa mi ozvu z heliosu. ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

katyka10
2. dec 2010

tak damy mame 6 embryi.z 5 sa oplodnilo 1 a z 8 napichavanych 5 tak zajtra si idem po 2 a 4 dame zamrazit.

makovicka53
2. dec 2010

@denis19 ...si zlata dakujem 😉

makovicka53
2. dec 2010

@majda27 ...juuj vidis treba mi kupit kyselinu listovu a mojmu dake vitaminy do zasoby uz pominal a vit E berie 400?

makovicka53
2. dec 2010

@majda27 .ale neboj treba dufat.najsmutnejsie na tom je to ze dnes je vsade bordel...nikde ti nic nedaju nacas katastrofa...ja zatial po tom este nepatram lebo aj tak idem na IUI bud mesiac,ale tak budem to riesit tiez...a tu genetiku mne nerobili a dr. nic nespominal...uvidime 🙂

annamary27
2. dec 2010

@katyka10 ahoj gratulujem a moja na kolkátu idete?budeme si musieť dávať pozor na ceste ,lebo strašia snehom.

katyka10
2. dec 2010

@annamary27 dakujem dufam ze preziju aj tuto noc.ideme na 10:45 tak sa neuvidime.dufam ze krv ukaze pozitiv nech ti to vyjde.veru je vystraha poladovica tak snad nebudu tazkosti.daj mi hned vediet ked budes volat.

majda27
2. dec 2010

@makovicka53 ahoj prvy krat bral E 200 a teraz som mu kupila 400. Ja uz cca mesiac beriem kys. listovu produkt Femibion. Manžel ešte berie zinok 50 a zenšen - kórejský

makovicka53
2. dec 2010

@majda27 ...ahojky no moj tiez bral len 200 a to mi prisla slaba davka 🙂....tiez zaobstaram 400....a ten zensen je naco dobry 😅 ...nepocula som o nom este....

adrika610
3. dec 2010

babenky prosim vas som po umelom a boli ma spodok brucha ako na menstruaciu je to v poriadku neviem nekrvacam vobec ale sa citim pocas dna ako keby som mala kramuse

denis19
3. dec 2010

@adrika610 to je úplne normální stav, klid!

adrika610
3. dec 2010

@denis19 dakujem ti takze sa nemusim bat lebo mi doktor povedal ze mam nizko sliznicu to snad nevadi na to uhniezdenie v maternici dal mi aj tabletky na tu sliznicu a uzivam aj tabletky so spodu aj teba bolelo brusko po oplodneni

denis19
3. dec 2010

@adrika610 také mne bolel celý spodek po IVF a celou domu jsem lítala na wc, že jsem si mylslela, že jsem to dostala, takový divný pocit,ale bylo to ok a vím, že jsme tento pocit mela každá....už jen verit a nestresovat.
Čím je sliznice vyšší tím je to lepší,ale není duvod na paniku ,kolik dní jsi po ET?

annamary27
3. dec 2010

@adrika610 neboj,bolesti s týmto zákrokom súvisia a budu niekolko dní aj trvať,potom možno prejdu do takej pichavej fomy.

katyka10
3. dec 2010

dievcata doporucujem uzit diazepan nalacno a citim sa uzasne.ete hodinka a idem si po embryjka.boli to moc ked to vkladaju?

annamary27
3. dec 2010

@katyka10 ahoj,tak so mnou tie lieky nič neurobili 😀 😀 😀 😀 vklad nebolí,len je to taký tlak ako pri každom gynek.vyšetrení.Ešte si šupneš čípok a budeš v oblakoch 😵 😵 😵 😵

adrika610
3. dec 2010

@annamary27 vkladali mi to v stredu takze 2 dni a dakujem za upokojenie uz som kludnejsia

katyka10
3. dec 2010

tak deturence su v poriadku pekne sa delia.prirodzenou cestou malo mat 4 bunky a ma 6.tak cakam dalej.

annamary27
3. dec 2010

@katyka10 gratulujem 😵 😵 😵 a cez víkend pekne oddychuj 😉

katyka10
3. dec 2010

@annamary27 tak ja uz doma v postielke lezkam.len neviem ci vydrzim.uz aj pn mam vybavenu tak a mozem ist lustit hm.skoda ze sme sa tam nestretli.dufam ze dnes ti oznamia dobru spravu.a aku ste mali cestu?

annamary27
3. dec 2010

@katyka10 ahoj,cesta bola fajn,vyrazili sme o piatej vtedy ešte nesnežilo a asi o 7.45 sme opúšťali Blavu,takže tiež v pohode.
No....dovolala som sa ................a sestrička mi vraví STE TEHOTNÁ 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

cherryl
3. dec 2010

@annamary27 no niekedy aj ta hnusná sestricka v GF vie povedat take krasne správy 🙂 🙂 🙂

annamary27
3. dec 2010

@cherryl myslím,že to bola sestrička Szakálová 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

cherryl
3. dec 2010

@annamary27 menom som sa nikdy nezaoberala stacilo kysly pohlad a sucha odpoved na moje jasneze infantilne- neodborne- hlupe otazky 🤐 😵

katyka10
3. dec 2010

@annamary27 moja gratulujeeeeeeeem jupiiiii tesim sa s teba.boze to je nadhera moja si ma potesilaaa to je krasny darcek na mikulasa a vianoce.cmuuuuuuk vam leti.moja ako dlho si lezala?ja sa bojim aj kaslat fnuk

annamary27
3. dec 2010

@katyka10 ja som ležala asi tak 2dni a na tretí som už bola frajerka a čo to som v kuchyni ukuchtila,lebo niekto vraví,že 2-3dni sa šetriť a potom by si mala fungovať normálne dalej len bez väčšej námahy.

adrika610
3. dec 2010

@annamary27 ja ti gratulujem moc si ma potesila ze ti vynslo super darecek pod stromcek

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre