Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

denis19
5. sep 2010

krivka5 to je ale zodpovednost 😀 že ješte nejsipobalená a na kdy je plánovaná sekce?
ahoj majaja75 a Ty ako?

majaja75
5. sep 2010

@krivka5 aj ja som mala ísť pôvodne sekciou, ale s dokim sme sa dohodli že to skúsime prirodzene a keď to nepôjde tak potom sekcia...odhováral ma od sekcie, že tukové tkanivo sa horšie hojí(a to ja na bruchu mám) a okrem toho mám krčové žily a aj v maternici a to je trochu riziko...veď uvidíme....nejak som sa s tou plánovanou sekciou vžila a teraz sa bojím, že neviem kedy to na mňa príde...čo keď budem sama doma...a pod.

@denis19 ahoj, celkom sa dá....ozaj aj teba Karolínka kopala do žlčníka...ja mávam také bolesti a potom mi ho rozdráždi že mi to vráža až do krížou

denis19
5. sep 2010

@majaja75 asi i kopala,ale ona byla taká, že já to ani necítila a ani na pásech ji leckdy nemohli chytit 😀 😀 😀

majaja75
5. sep 2010

@denis19 to som mala pri staršej dcére, že som cele tehu necítila pohyby, teraz je to úplne iné, normálne je vidieť ako sa mi vlní brucho, poriadne ju cítim ( a to mám tuku až moc)

brmbolcek
5. sep 2010

ahojky, @majaja75- este sme 2v1 🙂 🙂 🙂 aj ked sa to neskutocne rychlo po tej 30tt blizi..... ved to zbadas na sebe 😵
ako sa mas ty ? ako sa citis ?

jejo
5. sep 2010

@denis19 Ahoj Denis, chcem sa ta spytat, po ET je treba kludovy rezim, to uz viem. Znamena to ze vôbec nemozem chodit vonku, na prechadzku do obchodu alebo nieco podobne?
Nasa susedka ma vtedy oslavu 40tky a pozvala nas a mne to vychadza rovno na ten tyzden ked mam ist na ET. Dakujem za odpoved.

denis19
5. sep 2010

@jejo znamená to, dva dny po ET ležet, se doporučuje a potom klasicka život,ale netahat nic težkého, zbytečne nelámat svetové rekordy v behu a podobne, jinak mužeš normálne žít ..jo a nesmíš alkohol 😀

jejo
5. sep 2010

@denis19
Tak super, ja som sa bala ze budem musiet len lezat, chcem si zobrat volno 2 tyzdne po prvu kontrolu krvicky ale ja som taky akcny clovek a rada chodim na prechadzky vonku. Byvame v dedinke nedaleko Ba a byt zavreta by ma zabilo.
Uz si to tak planujem, ako to bude, ja len zaciatkom oktobra zacinam pichat prve injekcie.Ale uistujem sa ze to vyjde a na vianoce uz budem tehuuuu

majaja75
5. sep 2010

@brmbolcek ahoj, ujde to, len neviem či to tak kope malá, alebo mi na tom mieste trdne brucho. Neviem to podudiť. Ide to po 30 týždni rýchlo? Veď uvidím

majaja75
5. sep 2010

@jejo ahoj, ja som po IVF( transfere) prvé 3 dni len ležala a potom v kľude som bola doma týždeň. Po týždni som išla do roboty(nemám náročnu prácu) a robím dodnes. Držím palce nech ti to vyjde

jejo
5. sep 2010

@majaja75 Ahojky, no ja som to tak aj planovala ze po ET budem doma "lezat" dva tri dni a potom len tak "dovolenkovat" doma (aj tak prerabame v dome) ale po tyzdni sa pomaly chcem aspon na ciastocny uvazok vratit
a ty si zacala robit na fullt ime? nesla si na rizikove? vam sa podarilo IVF na ktory krat?

majaja75
5. sep 2010

@jejo mám rizikové tehu, mám to aj v tehotenskej knižke, ale s dokim sme sa dohodli, že skusim byť v robote, aspoň čas mi ubehne, potom som mala 2 mesiace dovolenku (prázdniny) a teraz som nastupila na mesiac do roboty, od októbra mi začína MD. Nám sa to našťastie podarilo na 1 krát..takže treba veriť..tak ako deniska napísala že je tu plno báb ktorým to vyšlo na 1 krát. Ja som pred tým a aj počas stimulky pila čaj z alhemilky a ženský na spevnenie maternici a jedla tabletky femibion (kys. listovu ta je veľmi dôležita)

jejo
5. sep 2010

@majaja75 kyselinu listovu mam , to si davam kazdy den uz cca mesiac (ET je planovane na koniec oktobra) ale ten cajik na spevnenie maternice si kedy zacala pit? vola sa zensky?

martinaaaaa
5. sep 2010

@jejo ahoj aj nam to vyslo na 1x naozaj tomu treba verit aj keby vsetko pred tym bolo akokolvek komplikovane 🙂 velmi ti drzim palce 🙂

majaja75
5. sep 2010

@jejo to som začala piť ako sme vybavili papiere v centre, pred stimuláciou a pila som ho do punkcie (odberu) potom som ho vysadila. Pila som rán čistu alchemilku a večer ženský tam je aj alchemilka a aj hluchavka (myslím že sa volal gynastan a aj ženský)-pozri si zloženie. Tá alcemilka bola na začiatku hnusná ale som si zvykla. Mám doma knihu o liečivých rastlinách a pri neplodnosti doporučovali tieto bylinky tak som to skusila.

majaja75
5. sep 2010

súhlasim s martinou treba veriť a pozitívne myslieť, keď som ja začínala tak som si tu písala s babami (dnes v pokročilom štádiu alebo už maminky) a oni ma povzbudzovali a tiež vraveli že treba hladkať bruško , aj to som robila...

jejo
5. sep 2010

@martinaaaaa, majaja75 a vsetky dievcata
ja sa na to fakt velmi tesim, aj sa preto modlim, ze vsetko co ma prist pride v ten spravny cas, zacala som po neuspesnom IUI cvicit a citim sa fakt fit , prestahovali sme sa z bytu do domceka a viem ze nic ine ako detsky smiech to tu tak nenaplni.
ja som chodila aj s manzelom ku bylinkarke , pili sme najprv bazu s citronom, potom nechtik cisty a potom zase bazu s citronom striedavo s lipovym cajom, pri poslednej navsteve povedala ze to uz pit nemusime a vraj sa nam liecba skonci 15.septembra, ten vikend potom tam ideme posledny krat, necakam od toho zazraky ale nejak v kutiku srdiecka verim a dufam ze to ma svoj pozitivny vyznam a ked zacnem stimul v oktobri uz budeme uplne spravne naladeni a vsetko sa podari 🙂

jejo
5. sep 2010

Este sa chcem spytat mate niektora skusenosti s cajom GRAVOZEN?

brmbolcek
6. sep 2010

pekne dobre ranko 🙂 🙂 🙂

tak ako po vikendiku ? 🙂 🙂 🙂

@jejo- nic mi to nehovori, nazov Gravozen ani caj 😉 😉 😉 , mozno nejaka kocka ti odpise co bude vediet 🙂 🙂 🙂

zelame pekny dnik vsetkym 😵 😵 😵

jejo
6. sep 2010

@brmbolcek ved uvidime, vraj to pomaha pri otehotneni

brmbolcek
6. sep 2010

@jejo- ved bodaj by si mala pravdu 😉 😉 😉

jejo
6. sep 2010

@brmbolcek tak kupila som si caj z alchemilky, dufam ze to tiez pomoze okrem kyseliny listovej

krivka5
6. sep 2010

ahojte 🙂
@denis19 no veru uz aj ja som z toho nervozna ze nemam tasku zbalenu. este ani kojenecku koselu nemam kupenu a ani ziadnu kozmetiku. no este mam dva tyzdne na to 😒 23.9. nastupujem do nemockya neviem ci mi este v ten den spravia SC,alebo si tam este polezim. brusko uz mam uplne padnute a neviem ci sa od piatku drobec otocil ci je stale priecne. vo stvrtok idem na poradnu tak uvidime 🙂 a co Karolinka,uz papa poriadne? 🙂
@jejo ja som ziadne cajiky nepila pred ivf a bola som dost v strese a chvalabohu sa nam to tiez na prvy krat podarilo 🙂 mali sme 8 oplodnenych vajíčok a zostali nám po PK len dve a z toho jedno take slabe ze nam ho neodporucili vkladat. emryjko sa nam uchitilo a uz idem pomaly rodit 🙂 aj tebe to urcite vyjde 🙂 tie caje a vitaminiky maju urco nieco do seba a mozno budes mat taku urodu ze aj na mrazenie ostane 😉

denis19
6. sep 2010

@krivka5 karolínka papá už super, problém byl v tom,že chce u jídla ležet a ne být v mé náruči! no pochopíš to? A práve ted drví podušenou mrkvičku....a kričí na myšáka, že ji neposlouchá či co !!!!
No ale Ty se už chystej holka,ať neco nezmeškáš??? I u vás je tak hnusne?

viera6
6. sep 2010

ahojte
@krivka5 panečku ty si teda kludas.. to ja som bola skoro dva mesiace už pobalená 😝 😵 😵
@denis19 tak Karolinka sa rozhodla štrajkovať v polohách papania 🙂 nevadí hlavne je,že jej chuti 😉

denis19
6. sep 2010

ahoj @viera6 ako sa máte?

viera6
6. sep 2010

dakujem za opytanie 🙂 dobre až na toto počasie 😒 už sa tešime na tu deku mala sa začala hrat aj s tou myškou aj takým medvedíkom,čo hrká 😵 a vy sa mate ako?inak... zatial sa výlet nekoná polovička musela ist do roboty...

jejo
6. sep 2010

@krivka5 dakujeme, spolu s manzelom verime ze sa dockame a coskoro
ako sa citits? uz sa ti to krati

adrika610
6. sep 2010

baby chcela by som sa vas opytat kolko to bude asi trvat umele oplodnenie idem na pohovor 14. 9. urobia mi to este tento rok

annamary27
6. sep 2010

@adrika610 ideš uplne prvýkrát na pohovor do takého centra?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre