Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

denis19
23. okt 2009

JOJO, jsem čechoslovák a to doslova!!!!ale jsem komletní, tak pohoda 😀 😀
ahááá, takže když jsem ted v roku 2009 od septembra na PN, tak se to bude počítat, jen do septembra 2009,ano???? tak to potom není žádná katastrofa 😀

cisielko
23. okt 2009

Romy..popýtam sa a uvidím 😉

romy01
23. okt 2009

denis Pnka ti neznizuje zaklad pre vypocet , budes poberat nejaku ciastku z platu a zvysok ti doplatia z DNP do tych 576 eur - aspon myslim ze to je ten strop

cisielko
23. okt 2009

Romy..je to strop..a oplatí sa DNP len vtedy ak váš príjem nebol vyšší ako 1058 € alebo tak nejak..ak bol vyšší už sa to eopltaí platiť lebo viac aj tak nedostanete 😉

denis19
23. okt 2009

Tak dobre, už se tedy nebudu materskou zabývat!!!! bude se radeji tešit na úterý 😀 😀

dana10
23. okt 2009

Teraz je 596,502EUR-strop, ale neviem ako sa to zaokrúhľuje.Vždy k 1.7. sa to zvyšuje ale vidím že pre Vás je to už potom pase 😉

denis19
23. okt 2009

no to je, jedine, že bychom je tam uzamkli a čekali do 01/07 😀 😀

romy01
23. okt 2009

dana a ked mam ten max vymeriavaci zaklad a povedzme ze byihnu bude to platit aj pri tomto teraz max zaklade ? som par dni prenasala a oni matersku dv

viera6
23. okt 2009

Ahojte,tak som tu.
Tak na socialke som si dala žiados na DNP s tím, že pre mna to neplati chybaju mi tie dni,ale vraj sa treba o to zaujímat.Začiatkom roka má prís ohladom toho novy zakon.
Ked som si išla dat žiados romy vieš do 1okienka, tak sa ma spítala tá pani a to čo je DNP.No skoro som skolabovala potom som jej povedala o čo ide tak jej to došlo.

denis19
23. okt 2009

není nad kvalifikaci!!!!

evulka777
23. okt 2009

ahojte baby. Tak už sa tu dosť tehotných babeniek, čo je super. Ako je to s tým DNP a PN? Čiže počas PN neplatím DNP, ale dni PN sa mi teda nepočítajú do tých 270 dní, či áno?

martinkasman
23. okt 2009

evulka777 - do materského ano, ale pozor ak skôr porodiš ako dosiahnes 27O dni, tak nedostanes nič z DNP

dana10
24. okt 2009

Martinkasman,ahoj.Chcem sa ťa spýtať videla som že ty robíš aj mzdy.
Ja som na PN-ke od 5.1.2009.Mám hrubú mzdu 1028EUR.V januári som mala HP=129,44EUR.Mne by vychádzala MD takto 129,44:4=32,36EUR/kal.deňx55%=17,798EUR/deň x počet kal.dní v mesiaci pr.30=533,94EUR na mesiac
Teraz je 1084,55EURVZ na materskú t.j.max. mat.596,50EUR/mesiac
Keby som si platila DNP stačí mi len ten rozdiel 596,50-533,94=62,56EUR

VZ pre DNP by bol 62,56 a z toho 4,4%%=2,75EUR/mes.
Môže sa platiť len takáto malá suma,alebo sa to musí platiť z minim.mzdy?
Koľko musím platiť DNP pred nástupom na MD keď som zamestnaná ale momentálne na PN?

romy01
24. okt 2009

baby teraz som kukla a zistila som ako sa mi tam povymazavali pismenka aka haluz z toho vznikla 😀 😀 😀 skriatok no co narobim
snazilkam posielamTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

cisielko
24. okt 2009

Rmy..som si ich pár uchmatla pre seba 😀

martinkasman
24. okt 2009

dana10 - musis minimálne z minimalnej mzdy čo je 295,50 a z toho 4,4 % ale v tvojom prípade sa to neoplatí, pozor minimálna mzda sa mení zasa od 1.1.2010. Minimálne DPN musis platit 27O dní za posledné 2 roky, nemusís to mať vcelku ale musí byt od 2 rokov sumar 27O dní a dalšia podmienka pred nástupom na matersku musit si to platit min. 26 týzdnov - prípadne ze si platis z VZ vyššieho ako z minimálnej mzdy. Ak mas v niečom este nejasno kludne sa ozvi.

denis19
25. okt 2009

dobré ránko devčata, tak vidím, že včera jste to tu trochen flákaly!!!!Kde jste se toulaly??? 😖

minka051
25. okt 2009

denis ahoj dobré ránko 🙂 no asi cez víked viac práce ako cez bežné dni 🙂

cisielko
25. okt 2009

Peknú nedlu..no ja som bola do 16.h v práci a potom, veget 😀

denis19
25. okt 2009

o víkendu a práce,???? katastrofa!

romy01
25. okt 2009

ahojte , konecne sa vyčasilo, že ? Moj mm isiel von sa prejst ale mne dnes doobeda prechadzka stacila - som uťahana ako po hodinovom treningu v posilke 😀
ako sa mate ? Čisielko - to poznam este z predchadzajuceho zamestnania, no aj ked vikendy nie su bohvieco ma to vyhodu - takmer nikdy som nemala šefku v robote - takze to bolo celkom OK 😀
baby ja mam furt chut na sladke , kazdy den priam zožerem balik arašidov v čokolade - zakážte mi to niekto lebo moj mm mi vzdy len povie ze si mam dopriat, takto sa neda tehulkovat

dana10
25. okt 2009

Martinkasma, dík.Ešte by som sa opýtala:Keď budem PN 52 týždňov a potom pôjdem do práce.Tam odrobím mesiac a pôjdem znova na PN.Už nebudem dostávať nemoc.dávku lebo som si ju vyčerpala.Chcem sa spýtať kedy by som mohla dostávať zo sociálky nemocenskú za aký čas určite musím niečo odrobiť??.A keby som si platila už teraz DNP kedy by som mala nárok z neho na vyplatenie nemoc.dávky??Mimochodom teraz je minimum 307,70EUR od 1.1.2010 🙂 😉
Vitajte baby dnes to je ako oddychovka, nikoho tu není.Čo spíte 😲

denis19
25. okt 2009

Romy, co Ti na to ríct, arašidy ted ale nejsou nevhodnejší, ikdyž jsou v čokoláde,anebo i práve proto! Ale na stranu druhou, máš chutove strádat???? 😀 😀
Mne ti zničeho nic začal bolet prst u pr. nphy a to tak, že nemohu skoro chodit, vubec tomu nerozumím a ješte se mi dost naprd dýchá!!!!ale jinak krásný slunečný den!

martinkasman
25. okt 2009

dana10 - po 52 tyzdnoch ti zaniká, ak odrobís jeden mesiac tak mas zasa narok na 1 mesiac, aby ti vznikol nový nárok na PN ( dalších 52 tyzd.) musís odrobiť 26 tyzdnov. Ak začnes platit teraz tak nárok mas az za 27O dní. Minimum 307,7O je az od 1.1.2010, teraz je minim. 295,5.

denis19
26. okt 2009

Dobré ránko
martinkasman jsi jko chodící zákon, ješte , že to máš tak zmáknuté!!!!dekujeme!! 😀 😀

denis19
26. okt 2009

ROMY a i ostatní, tu je odpoved z Genetonu:

Dobry den, bohuzial Vas velmi nepotesim, analyza volnej fetalnej DNA
ziskanej z krvi tehotnej este neumoznuje nahradit invazivne sposoby
ziskania genetickeho materialu plodu akymi su odber choriovych klkov ci
amniocenteza. Nikde vo svete sa este rutinne neprevadzaju testy
zalozene na neinvazivnych metodach, pretoze este stale su vo faze vyvoja a
validacie ziskanych vysledkov. My sa tiez len pripravujeme
na zavadzanie metod vyuzitelnych pre priamu a nepriamu DNA diagnostiku
dedicnych ochoreni za vyuzitia analyzy DNA plodu ziskanej z krvi matky,
a v dalsom kole na identifikaciu chromozomovych aneuploidii (Downov syndrom
a pod.) ale momentalne nemame co v tomto smere ponuknut,
odvalidovanu sice mame metodu detekcie pohlavia plodu z krvi matky, toto ma
vsak klinicky relevantny vyznam len v pripade,
ze sa jedna o skrining na pohlavie viazanych dedicnych ochoreni ako je
napr. hemofilia A, B, Duchenova svalova dystrofia, Huntingtonova chorea, a
ine.

S pozdravom
Gabriel Minarik
Geneton s.r.o.

> Dobrý den,
>
> chtela bych se zeptat, zda-li vámi delane prenatalne DNA testy nahradi
> amniocentezu v prípade, ze jsem tehotna zena ve veku 37 let a lekar mi
> toto invazivni vysetreni doporucil? A pokud ano, co takoveto vysetreni
> stoji a jak dlouho dopredu je nutno se objednat?
> Dekuji a preji hodne pracovnich zdaru, pomahate!
>

martinkasman
26. okt 2009

bre ranko 🙂

denis19
26. okt 2009

martinkasman
tak jsi tu nejdéle a hned zase mezi prvníma???? jak to deláš ženská 😀 😀

martinkasman
26. okt 2009

denis
ani ti neviem 😀 ale nie, nie som tu stale len tak občas tu kuknem 🙂

denis19
26. okt 2009

neríkám stále,ale máš nejdelší výdrž večer a a ráno nemáš problém.
Jak Ti je????

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre