Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

denis19
21. dec 2009

já zabalila kámošce dárek a nachystala na poslání do ČR, byla vyzvednout cukroví co mi napekla má ekonomka a polehuji u topení 😀 dnes je tu opet super zima a i snežilo...ale vánoce prý budou na blate, tak se necháme prekvapit...mnž si čte, už má také volno a je nám tak fajn, jo a dnes jsme nazdobili náš smrček, už padá jako blázen,ale nevadí ta vune je super.... 😀

guginenka
21. dec 2009

ahojte,
chcela by som sa vas spytat. dnes mi prisla schvalena ziadost o IVF - 1.cyklus zo zdravotných dôvodov, z dôvery. to znamená, že máme len jeden pokus? a máme to schválené len do 31.03.2010. stretli ste sa niektorá s niečim podobným? 😒 lebo ja som z toho úplne mimo 😅 a neviete mi povedať či sú tam zahrnuté aj lieky?
ďakujem vám velice pekne.

denis19
21. dec 2009

guginenka
máš schválený klasicky 1. cyklus IVF to znamená jeden pokus, neboť na každý další až do tretího potrebuješ nové povolení, teda schválení, čtvrtý a další následující si už platí každý celý cyklus sám. Léky u IVF si platíš sama, je to neco kolem 240€ plus mínus, pojišťovna platí odber vajíček a ET a ano nekteré pojišťovny mají časové omezení platnosti žádosti, je to bežné.

guginenka
21. dec 2009

denis dakujem,
takze lieky nezávisia od poistovne? lebo ked som do pistovne volala mi hovorili, ze este cakaju na schvalenie liekov. no mam z toho mišung.

vsetky vas pozdravuje moj manzel, sa tesi ked sa vsetky stretneme v porodnici 😀 si z toho robi srandu 🙂

miminap
21. dec 2009

ahojte babúle. aj ja vas ydravim. davnejsie som nebola, len sm chcela povedat cisleko, nie si v tom sama, ja uy mrchujem, bobak sa neuchztil, uy mrchujem ☹ tentoray nastastie beybolestne - ale len fzyickz. pszchickz.. au au au...

denis19
21. dec 2009

guginenka
pojišťovna jen nejakou částkou prispívá na léky, tak to asi proto...

guginenka
21. dec 2009

ou.
dakujem ti velmi pekne.

wodanka
21. dec 2009

ahojte bambule, najma snazilky... citam ako sa vam dari - nedari a chcem napisat, ze ak sa nam nepodarilo otehotniet v tomto roku, ten buduci to isti 😉

cisielko
21. dec 2009

Denis..asi treba kupsi naozaj nechať vydýchnuť, ale potom budem čakať ako sa majú 😉

Minamp..čo sa stalo? som trošku mimo, bola si na ET a prišla ti mrcha?

Wodanka..bodaj by si mala pravdu a ty ako, už papáš Proveru?

Guginenka vitaj...

Romy..a yt ako sa máš, bruško rastie?

viera6
21. dec 2009

Ahojte dievčata

denis, tak ty už stromček hotoví?Ja sa chystám zajtra som zvedavá, či mi tiež už nebude opadavat.Napečene už mam až bohate 17 druhov.

romy, Krajko mi nič nepredpísal povedal,že sam mam hlasit u svojho gynek.A ten moj gyn.ma dnes pozrel a je vše ok.Spital sa ma kedy idem na dalšie sono do heliku a ja ,že najbliššie nie iba na krv.Tak ten mal zase problemi s tou mojou krvou a hned mi stopol tu čo sestrička mi brala.Vraj čo bude stoho v poistovni,ked aj on bere na to iste krv.Že radšej to stopne ak by mi nebrali v heliku na NT a to bude potom brat on.No vždy ma s niečim prekvapí.

cisielko držkaj sa v stredu.

wodanka
21. dec 2009

cisielko, nebud smutna, ak to nahodou aj nevyslo.. musis mysliet pozitivne, to je zaklad uspechu

ja uz papam Proveru a je mi z nej pekne blbo, bolia ma vajecniky, je mi na zvracanie a neustale som smadna 😒

cisielko
21. dec 2009

Vierka..tak už končíš s Helíkom?dakujem, budem sa nsažiť 😉

Wodanka..všetko chce čas...ale bude dobre..len keby to tak nebolelo...a tebe je zle s Proevry, mne nič nebolo, musím ovedať, že celá stimulka u mňa našťstaie prebehla ok.

wodanka
21. dec 2009

všetko chce svoj čas, cisielko.. a ako si aj sama písala, ešte to nemusí byť úplne stratené ..
no ja budem strašne prekvapená, ak by nám to vyšlo.. ja sa totiž teraz necítím vôbec dobre po psychickej stránke a to má na to dosť veľký vplyv podľa mňa 😒 je toho na mňa veľa aj doma aj v práci

viera6
21. dec 2009

cisielko ,nekončím s helikom prečo?

Wodanka ,to je zvlašne mne čiež nebolo zle ešte pri Provere,ale každá mame ine telo.

cisielko
21. dec 2009

Wodanka..doma sa nič nezmenilo a ešte aj v práci? nerozmýšlaš, že pôjdeš na pN?

Vierka, ja som mylsela tak, že už budeš chdoiť iba ku svojmu dokimu či aj do Helíku budeš chodiť?

wodanka
21. dec 2009

doma je zmena len v tom, ze som sa rozhodla do toho ist..a v praci sa mi to kopi, neviem co mam robit skor a hlavne kedy 😒 som tam kazdy den viac ako devat hodin a ani to nepomaha.. PN-ku som im avizovala od januara ale asi aj tak nezostanem doma, nechcem nechat kolegyne v kasi .. vsetko bude zavisiet od toho ako sa budem citit..

viera6
21. dec 2009

cisielko,do heliku budem chodiat na všetky sona môj lekar nemá take vybavenie.

cisielko
21. dec 2009

Vierka..aha, ja som nevedla..prepáč..tak to je super..ja by som tiež brala Helík..a ako sa cítiš, bruško?

Wodanka..pozri, ja viem aké to je ale ked ti je už teraz zle a to užívaš len Proveru čo bdueš robiť ked budeš pichať..je to fakt zátaž a každá žena to zvláda inak...

wodanka
21. dec 2009

možno tie dalšie už budem znášať lepšie, si zvyknem dovtedy 🙂

cisielko
21. dec 2009

Wodanka...hlavne sa daj do pohody, stojí ti to zato..ten krpec zato stojí..budem držať palce 😉

wodanka
21. dec 2009

no dokopy sa dam asi az ked bude po vsetkom

viera6
21. dec 2009

cisielko nemaš začo sa ospravedlnovat.Najradšej by som do heliku chodila aj do poradne škoda však,že sa to neda.
Citim sa dobre a konečne som aj pribrala jeden gram.

denis19
22. dec 2009

dobré ránko preji!!!!! 😀

cisielko
22. dec 2009

Ránko želám

A stále nám krásne sneží

romy01
22. dec 2009

ahojte baby

denis, si šikulka. Ja sa chystam robit stromcek az zajtra.
vierka ale pozor, kedy ides na krv do heliku ? podla mna ti krv v heliku zoberu na tripple test a nie na NT. Krv na NT sa predsa berie do 12 max 13 tt. Takze ak ti zobral doki krv na NT tak by to nemal stopnut - ale dnes je uz asi neskoro nieco riesit. Dokonca som citala ze idealne je to v 10 a 11 tt a potom sono v tom 12 tt, takze si to over.

guginenka - poistovna preplaca obrovsku cast tych liekov. Ono sa sice doplaca - ja som doplacala len za injekcie 268EUR ale tie lieky su ovela ovela drahsie. Prajem ti vela stastia v novom roku. Nech ti to vyjde

ciselko, dnes som sa zas vazila a mam dalsie kilo na sebe oproti min tyzdnu. Ja uz fakt neviem ze co mam robit. No asi len dufat ze to nedotiahnem na 100vku

cisielko
22. dec 2009

Romy..to nieje niíč strašné a neboj , po pôrode to všetko krásen zhodíš..teraz musíš papkať ved ste dvaja...

afrika
22. dec 2009

Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš ahojky,
práve som prišla od dokiho. mám dobrú a zlú správu. dobrá je tá, že sme videli bambuliatko o veľkosti 0,49cm . ale zatiaľ len bodku, nič viac. zlá je tá, že zajtra o 8,30 hod. mi idú odsávať vodu z brucha . teraz ju mám hlavne vyššie ku prsiam. držte nám pršteky, zajtra to budem potrebovať. baby ja som šťastná, že by som aj z okna skočila

cisielko
22. dec 2009

Afrika..takže to máš už oficoš potvrdenéé..teším sa stebou, mylsím to naozaj úprmne..z celého srdiečka ti gratulejem 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 a zajtra ti držím palčeky 😉

viera6
22. dec 2009

ahojte!!!!! 😉

afrika gratulujem k bambuliatku a zajtra na teba myslím aby všetko dobre dopadlo.

romy,v heliku mi brali krv 18/12 a na druhu mam prist 8/1 to je v 16tt.A moj gynek.povedal ,že NT je čas robit do 18tt tak to stopol.Už som stoho total zmagorena.

afrika
22. dec 2009

baby moc vám ďakujem, ale zatiaľ strašne potichúčky 😵 .
čísielko zajtra na teba myslím-a tiež to nepíšem len tak 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre