Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

cukotka
7. okt 2009

sisi neozvali sa Vám náhodou z centra za tie genetické testy ?

cisielko
7. okt 2009

Angie..ako páíše cukotka, viera a nádej ná ženú vpred 🙂

Minka je..ale po vysadení HA som to až tak nebrala, pred skoro 2 rokmi to začalo a čoraz viac sa to stupnuje 😠

Cukotka..no zatial fajn..teraz idem 4-5 týždnov čakať na odsúhlasenie žiadosti z pistovne a ide sa nato..ale zase treba čakať..a čo ty, ako si natom vlastne ty?

cukotka
7. okt 2009

cisielko, aké centrum a aká poisťovňa je to vo Vašom prípade?

No my máme schválenú žiadosť, boli sme na genetických testoch v pondelok a musíme čakať na výsledok /trvá to asi dva mesiace/, a potom môžme začať stimulovať. Ale dnes sa stala zvláštna vec, na obed mi volali z centra, že sa mám čím skôr objednať na stretnutie s doktorkou kvôli liekom. A teraz neviem na čom som, mám nervy, lebo neviem či sa doktorke podarilo pourgovať tie výsledky z genetických testov, alebo je zase nejaký iný problém.

cisielko
7. okt 2009

Cukotka..my chodíme do Heliosu v Martine a máme všeobecnú...no tak to som teda zvedavá čo ti povedia..a to si sa ich neopýtala prečo tam máš čo najskôr prísť?

cukotka
7. okt 2009

cisielko ja mám tiež všeobecnú a do mesiaca som mala žiadosť schválenú. No pýtala som sa to sestričky, ktorá mi volala a tá mi povedala, že ona má len dohodnúť stretnutie, a že nie je kompetentná mi nič hovoriť. Tak ja teraz fakt neviem. Ale keď mi už raz dávala nejaké lieky lekárka, tak mi nechala iba recept na recepcii a nechcela sa so mnou stretnúť, takže neviem čo si mám o tom všetkom myslieť. Cisielko idete na ICSI?

cisielko
7. okt 2009

Cukotka..no tak to je zvlášne ale tak hádam vedia čo robia..možno sú už tetsy naozaj spravené..a kedy tam idete? áno, zatial to vyzerá na ICSi, bohužoal..mám už pred sebou aj cenník a poviem ti mám dosť 😠

cukotka
7. okt 2009

ideme tam zajtra na obed 😒 a čo hovorí cenník? hmm?

cisielko
7. okt 2009

No čo hovorí, ani sa nepýtaj..len pretože ICSI neprpeláca ostivnň tak to bude 8-10000sk, injedkcie 6,500sk, zamrazenie ermbryjok 3000sk za jedno a tak..no tak to som zvedavá čo sa ideš dozvedieť..a kde chodíš ty?

cukotka
7. okt 2009

ja chodím so ISCARU v BA

cisielko
7. okt 2009

Tak sa zajtra drž a určite mrknem ako si doapdla 😉

minka051
7. okt 2009

cisielko

Ano sú to hrôzostrašné ceny a hlavne pre mna lebo mne už poisťovňa nepreplatí nič Tak všetko platím. Už len aby sa to podarilo.

cukotka
7. okt 2009

no potom sa ozvem, keď budem vedieť. a vy ste už podávali žiadosť?

cisielko
7. okt 2009

Minka..panebože, a prečo ti poisťovna nič nepreplatí?

Cukotka..práve dnes sme ju vypisovali v centre takže teraz sa ide čakať 🙂

cukotka
7. okt 2009

cisielko to Ti strašne rýchlo ubehne

cisielko
7. okt 2009

Ja viem..len to čakanie..všade musíš čakať ako pako..bolo byto o veľa rýchlejšie keby sa nemuslo všade čakať 😠

cukotka
7. okt 2009

absolvujete aj genetické testy?

cisielko
7. okt 2009

Nie, vraj teraz niesu potrebné..na to som sa jej pýtala hneď..idem ja k telke..pekný večer a drž te sa zajttra 🙂

cukotka
7. okt 2009

aj ja sa lúčim, dobrú noc.

minka051
7. okt 2009

cisielko

No ja už mám 43 rokov a poisťovňa prepláca len do 39. A to som už prepásla. Ale čo už, pre miminko všetko. Ja už deti síce mám ale v mojom živote sa strašne vela zmenilo. Najprv bolo šťastné manželstvo skoro 17 rokov potom peklo"rozvod" a teraz začínam byť znovu šťastná už len taká" maličkosť" mi k tomu chýba..

miminap
7. okt 2009

ahojte dievcence. dnes som sa rozhodla prvy raz k vam prispiet, hoci vas citam celkom od zaciatku. drzim palce vsetkym, co bojujejete aj tym, co su uz stastne tehule a pridavam sa k vam, lebo po dalsej mrche - neikedy buduci tyzden - zacinam stimulovat. povodne predpisany dlhy protokol: provera - decapeptyl - gonal - pregnyl. vedela som, ako vyzeraju pregnyl injekcie, aj ako sa pichaju a ze sa drzia v chladnicke,ale vcera ma vratili z lekarne, ze tento liek uz v SR nedostat a dali mi diphreline. ja som nestastna, lebo tieto lieky nie su namiesane, ale treba k nim nakupit striekacky a ihly a namiesavat a ja netusim, kolko z tej ampulky sa nakoniec pichne a ci to tiez treba drzat v chladnicke a ci sa to picha do brucha a vobec, co s tym teraz? poradite mi? vdaka.

minka051
7. okt 2009

miminap

Ahoj j mám krátky protokol pichám si Dipereline a Merional. nemusia byť v chladničke. A to namiešanie je úplne jednoduché. jedna amppulka s roztokom a druhá je prášok. Najprv nabrať do striekačky so zelenou ihlou roztok a napichnúť do ampulky s práškom vsterknúť do nej a potom nasať naspäť do striekačky . potom si vymeníš ihlu za maličkú ihlu sú oranžové a stou si ju pichneš. Uvidíš je to ľahké.

miminap
7. okt 2009

suer. a vstreknem si celu tu tekutinu, ci mi vznikne?a picham si do bruska tiez?

minka051
7. okt 2009

ano úplne celú do bruška, neboj je to lahké.

minka051
7. okt 2009

Tak ja idem do hajan dobrú noc všetkým 🙂

lutika77
8. okt 2009

Ahojte babenky, drzim palce vsetkym, co cakaju na pozitivny vysledok aj tym, co su uz stastne tehulky! Asi od polovice oktobra zacinam so stimulaciou, s gonalom, z kt. mi este nieco chyba. Chcem Vas, preto poziadat, ci Vam nezostal, prip. ak prave stimulujte-neostane nejaky zvysny GONAL ? Dajte mi prosim vediet na IP. Dakujem.

denis19
8. okt 2009

Dobré ráno devčata, tak vidím, že se delíme na ranní ptáčata a noční víly 😀 😀 To si takto s nekým ani nepokecám 😀 😀 😀

CISiELKO
ahoj, my dve jsme spolu ješte nekomunikovlay,ale jak tak čtu, tak si obe užíváme jednoho z nejvetších námestí ve strední evrope společne 🙂 🙂 a máš pravdu ceny jsou hruzostrašné,ale to zvládneme, potom ten výsledek stojí určite za to!!!!! Možná se i z videní známe, ani BB není nejaké velkomesto 😀

gall
8. okt 2009

Dobré ráno,

tak sa nam začína ďalší pekný deň ...
DENIS ... nejak mi to pomali plynie ... ach jo ...

denis19
8. okt 2009

Gall, bud v kliu i mne, už mám pocit, že je to večnost a ono je to sotva tretí den!!!!

denis19
8. okt 2009

Jak se Ti vede??? Stále pracuješ?

gall
8. okt 2009

Ano ... stále pracujem ... ale v kľude. Aspoň mi to rýchlejšie ubieha.
Už druhú noc zle spim ... a večer ma dosť pobolieva v podbrušku. Ako keby som mala dostať ms. Aj prsia mám citlivejšie. No a ráno sa zase cítim dobre, nič nebolí ... je to o nervy 😝
A čo ty? Ešte bolí v podbrušku?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre