Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

dana10
26. okt 2009

Ahojte romy,denis,cisielko, kajtičko 😉 😉 🙂 🙂
Dnes som sa objednala v Helíku na 10DC na folíky a zároveň aj pohovor na IVF.Baby na tom pohovore vypisuje Krajko tú žiadosť na VŠZP?Aké potvrdenie ešte k tomu treba doniesť z poisťovne??Ja som si myslela že to doktor všetko vysvetlí a aj predpíše lieky a povie ako čo sa berie a kedy?

dana10
26. okt 2009

Martinkasman, je mi veľmi ľúto čo sa stalo, vidím že ty si silnej povahy, vnútro zmiešané pocity, kt.nedáš najavo vonku 😉
Ja som mala tiež mimimat.tehotenstvo.Mne sa ešte dal záchrániť ale minulý rok som bola na laparke v Žiline a je uzavretý naplnený nejakou tekutinou.Verdikt:nikdy tam nemôže dôjsť k oplodneniu.V 9/2010 som si ho dala odstrániť v Čadci a zároveň skontrolovať aj druhý.Ten je OK.Krajko povedal že by bolo dobré ho dať skôr odstrániť pred IVF, lebo tá tekutina negat. vplýva na uhniezdenie embrya.

cisielko
26. okt 2009

Ahoj Dani 😀

všetko ti vysvetlia na tom prvom pohovore ohladne IVF..vypíu stebou hneď žiadosť, odporučia ti, ktorú liečbu a ošlú to na positovnu..ešte ale ti dajú papier aby si išla do svojej zdravotky a tam ti potvrdia či si naozaj positená a to ihneď obratom pošli naspäť do Helíku, až potom ti pošlú žiadosť..na kedy si objednaná?

romy01
26. okt 2009

dana podla diagnozy ti lekar doporuci IVF a v heliku tu ziadost vypisu a poslu do poistovne a aj suhlas pride priamo tam. Lieky ti predpisu az tesne pred stimulkou - recept ti da koordinatorka na pohovore

martinkasman
26. okt 2009

dana10 - samozrejme aj ja som bola na laparoskopii pred IVF aj m DK a aj MT okrem toho jedného vajcovodu, všetko ostatné je v poriadku - maternica, vaječníky, a jeden vajcovod je dobry, az na tento jeden, na ktorom som mala mimomaternicové tehotenstvo je nefunkčný. Chcela som aby mi ho pri lap. odstranili aj v DK a aj MT a nik sa k tomu nechcel odhodlat, ze iba v pripade ze by bolo zasa mimomaternicové inak nie.

Dnes ma potesil Helios Brno - volala som s koordinatorkou a ideme do toho. Od dnes mam Ethinylestradiol. 5. novembra idem do Heliosu MT na sono a od 6.11 pribuda utrogestan a 11.11(Martina - môj manzel je Martin) ideme ak dobre dopadne na ET do Brna. Samozrejme ak bude pripravena maternica so sliznicou a embryo sa rozmrazi v poriaku 😀. Tak super.

dana10
26. okt 2009

Martnkasman držím palce 🙂 🙂
Cisielko,romy, idem do MT 2.112009.Cisielko ja som chcela ísť zajtra do VŠZP pre ten papier či by mi to nenapísali, alebo musím mať originál z Heliosu a oni to potvrdia?

cisielko
26. okt 2009

Dani to neviem..ale mne dali vo VŠZP iný papier tak podľa má si ho choď zobrať a rovno ho v Helíku dáš a nebudeš sa musieť trepať do poistovne 😉

denis19
26. okt 2009

Zdar devčata!!!
KAJTICKO držím palec a do vánoc chci slyšet, že jsi tehotná 😀 😀 😀
Čo baby porábate? MImo IVF, samozrejme 😀

romy01
26. okt 2009

ciselko toto som vobec v heliose neriesila. Dali mi cosi podpisat a potom som si uz len zavolala do heliku ze ci je to schvalene a bolo - oni to vypisali, dali dam zrejme aj diagnozu a aj to poslali
denis ja dnes len jem

figurka.m
26. okt 2009

babule abojte, prosim vas ako je to s tymi liekmi, dostali ste recept na vsetky naraz alebo postupne, aby som vedela kolko evry si zobrat aspon priblizne 😅

kajticko
26. okt 2009

ahojte som tu znovu denis ďakujem 🙂 inak baby to čo píšte o tej tekutine mám aj ja. bola som na laparke mam nepriechodné vajcovody ,je tam neaká tekutina ktorá mi to môže vyplaviť. dr. mi povedal ,že by bolo lepšie keby tam vajcovody naboli vôbec

denis19
26. okt 2009

figurka.m
v Heliose jsme dostali recept na všechny najednou. je to tak pohodlnejší,podle mne 😀

denis19
26. okt 2009

kajticko a jdeš to ješte rešit? jako tu tekutinu? to už asi nestíháš, ne???
jak se tijinka vede? kdyzačínáš?

denis19
26. okt 2009

romy a dnes je mesíc v první fázy, je posun na sluneční čas, tak si to telo s náme delá co chce 😀

figurka.m
26. okt 2009

diky Denis, tak to budeme mat s mm pekny darcek pod stromcek 😎

denis19
26. okt 2009

figurka, to je riziko podnikání 😀 ale za tu radost to stojí, já se nekdy divým jak jsem to vše zvládli 😀

kajticko
26. okt 2009

nie denis mne povedal lekar že skusíme 1-2 krát umelé ak sa neuchití tak mi vyoperuju vajcovody a potom znovu

denis19
26. okt 2009

kajticko, žádné 1-2 IVF , jedno a hotovo!!!!!! snad te nechce trápit více IVFkami!!!!! jedno se chytí 😝

kajticko
26. okt 2009

denis no to dúfam a verím tomu že na prvý šup a rovno dve 😝

figurka.m
26. okt 2009

ved ja viem, ze ta radost je na nezaplatenie, teraz len aby to uz bolo, ten cas sa bude strasne vliect 🙄

denis19
26. okt 2009

no jdeš na to také ekonomicky, že?????

denis19
26. okt 2009

figurka.m
tak to máš pravdy, já mám od stimulky pocit, že neustále na neco jen čekám, jednou takový potom makový výsledek a konečné resumé stejne ješte nemám!!!! 😀 kam chodíš do CARu?

figurka.m
26. okt 2009

ja chodim do Heliosu v Martine, su tam super ludkovia, a ty chodis kam?

denis19
26. okt 2009

také chodím do Heliosu, je to tam super!!!! a ke krajkovi,je famózní,to však nevylučuje, že gaťová není!!!!!!!
a jak sem se dočetla, jdeš tam zítra to i já 😀

kajticko
26. okt 2009

ekonomicky veru áno. jednou ránou by som to mala za sebou. a ked nie dve tak jedno hned za ním druhé 😎

denis19
26. okt 2009

aká odvážná tak na podvečer 😀 co jsi si dnes dala na kuráž 😀 😀
já se konečne zítra dovím, že kolik!!!!

denis19
26. okt 2009

a teda jestli tam vubec nejaké zustalo,určite ano!!!!!!

figurka.m
26. okt 2009

joj nie , ja idem az 27.11., ale tebe budem drzat vsetky prsteky, aby bolo vsetko OK 😉 Krajko aj Gatova su super, bola som niekolko krat u oboch a som spokojna 🙂 krajko mi robil prve IUI, a Gatova ostatne 4 🙂

minka051
26. okt 2009

denis tak zajtra držím všetky prstíky nech je všetko tak ak mám byť. Budem na teba moc myslieť 🙂 Ja čakám na tu mršku mohla by doraziť aspoň do stredy nech Martin absolvujem ešte tento týždeň.

denis19
26. okt 2009

ahááá já se prehlédla v msíci, to víš, emoce a vek delá své 😀 😀 ale i tak dobre, ne???? máš za sebou 5xIUI???? a to melo tolikrát cenu?????

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre