Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

cisielko
2. feb 2010

Kajka..koľkú DC si dnes a koľko si po ET? no možno niečo na ovu teste bude ale podla mňa je to hlúposť..ak tak si daj kúpiť tehu test, najlešpí aký majú a urob si ten sz ranného moču..hlavne sa nevzdávaj..na mrchu je ešte skoro, bude to zahniezdovanie, budem aspoň v to eriť..a volaj do Helíku..na to tam sú 😉

minka051
2. feb 2010

myslím aj ja že by si mala zavolať do helíku budeš kľudnejšia uvidíš. A daj vedieť čo povedali.

minka051
2. feb 2010

a ako by mal vyzerať ten ovu test to nepoznám

gubik
2. feb 2010

Dobre ranko dievcata,

Kajka- zatial len kludne lez. Ovu test nema s tehu nic spolocne, tomu ver. Ovu test je citlivy na hladinu LH v moci, ten stupa v obdobi ovulacie. Okrem toho u niektorych zien sa LH v obdobi ovu vyplavi tak rychlo, ze test nemusi byt pozitivny ani ked ovu prebehla /moj pripad/. Tehu test je citlivy na uuuuplne iny hormon- a to HCG. To nema s LH absolutne nic spolocne. Takze klud aa pekne lezkaj a oddychuj 🙂

Cisielko- mrazacika budu rozmrazovat vo stvrtok rano?

Ja idem zajtra na OPU, bojim, bojim, chcem sa spytat taku blbost, daju mi tam nejaku nocnu koselu pocas zakroku alebo ako?

kajka39
2. feb 2010

denis- ovu test by mal reagovat rovnako ako tehu test, dokonca 1-2dni skor , ale ten moj ostal biely.
Uzila som utros aj estrimax a zatial nevolam nikde. Idem lahnut a nozky hore tak, ako radite, skusim byt chvilu trpezliva a uvidime....
Dokonca sa mi v noci snivalo, ze jeden chrustik ostava v brusku a akoby ma utvrdil ze sa to podari, taka spokojna som sa zobudila este v noci... no uvidime. Idem do vodorovnej polohy a ozvem sa, ked bude nieco nove. 😉

cisielko - Aj po prvom OPU mi prisiel menzes skor a to 5dni, ihned po vysadeni liekov !!
Dnes som 25DC. Poobede poslem mm kupit test tehu.

cisielko
2. feb 2010

Kajka...žiadne lieky sa nebudú vysadzovať..je to zahniezdovanie a basta..chod len pekne ležkať, ak sa niečo zmení daj nám vedieť...mylsíme na teba 😉

Gubik..rozmrazovanie začína v stredu poobede a vo štrvtok ráno sa dozviem či to vyšlo 😝 a tam ti dajú košelu, ty si doens len biele popnožky..aj šlapke ti tam dajú...nebojk, nič to nieje..rýchlo to ubehne, ideš si tam viac menej oddýhnuť 😉

krivka5
2. feb 2010

dobre ,nie nadherne ranko!
tak som doma s CAR a krajko mi potvrdil tehu a ukazal nasu fazulku,zatial videl len jednu,ale ci je ozaj len jedna nemoze potvrdit.zablahozelal nam a 12.2. ideme na dalsie sono.krvicka bude az poobede tak hcg este neviem,ale viem termin porodu 6.10. 🙂

kajka...ty sa pekne setri a ovu testom never.ja som az na 13 den mala jasnu ciarocku a to na tehu teste...

gubik
2. feb 2010

Cisielko- oddychnut? Fakt? A ja mam z toho najvacsi stres. No neva. Inak nevies, ci po OPU mozem ist do sauny? Pre mna je najvacsi relax nejake to wellnes, mam normalne abstak, tak by som si sla oddychnut 😵

kajticko
2. feb 2010

pekný dníček dievčata 🙂

kajka nevzdavaj to 😉 to sa stáva veľa dievčatám ,že zakrvacaju ,ale to ešte nič neznamena 🙂

gubik nevieč či chceš ísť len do sauny ,ale ja by som osobne neišla na wellnes kde sa kúpe a zdržiava veľa ludí ,lebo teraz najmenej potrebuješ dostať niečo od spodu 😉

krivka5
2. feb 2010

ciselko...dakujem,aj ty mas pekne fotecky 🙂 tak uz len dva dni a budes mat aj ty v brusku fazulku 😉 drzim palceky

cisielko
2. feb 2010

Krivka..gratulujem ti 😀 😀 😀 😀 takže už oficoš si môžeš užívať tehu 😀 😀 😀

Kajtičko a ty ako, ty si dnes bola tiež na krvičke nie?

Gubik..zvládneš to, nieje to nič strašné..najhoršie je to, že neveiš do čoho ideš..tak neboj..a ja by som tiež vynechala saunu a podobnéveci..čo ak niečo chytíš, to ti zato nestojí 😉

gubik
2. feb 2010

Kajticko- hej, len do sauny. V jednom hoteli u nas maju take prijemne welnes s asi 15timi saunami, su tam aj tie aromaticke, chladnejsie, parne a tak. Do bazena nechodim. Ale je fakt, ze aj tam by som mohla daco chytit. Mas pravdu, naco riskovat 🙂

krivka5
2. feb 2010

ciselko...ano sme s mnž strasne stastny,prajem vam zo srdiecka vsetkym taku obrovsku radost ...

minka051
2. feb 2010

dubik ja tiež saunu milujem ale teraz ba som to neriskovala to po OPU už vôbec.Tak ako vraví kajtíčko aby si niečo nedostala tearz sme náchylne oveľa viac.

kajticko
2. feb 2010

gubik tak tak aj v saune môžeš niečo chytit neriskuj 😉

čisileko nie až vo štvrtok a v piatok bude výsledok 🙂aj Tebe sa to už blíži super za chvílu si aj ty tehulka 🙂

krivka super gratulujem určite je to neskutočný pocit že?? 🙂

krivka5
2. feb 2010

gubik...mne sa to na tom odbere OPU celkom pacilo,ani neviem ako som zaspala,trosku som si tam potom polezkala a pokecala s ostatnymi zienkami a isla domkov...nicoho sa neboj ,ja som po dvoch dnoch isla normalne do prace...

krivka5
2. feb 2010

kajticko...prajem taky pocit vsetkym snazilkam,kazdemu uz vyvolavam uz ani neviem komu som to este nepovedala 🙂

kajticko
2. feb 2010

to ti verím ja budem taká istá 😀 😀 😀 😀 😀 mne sice mnž nadaval nech ešte čakaám ,ale ja som vyvolavala ešte ked som is len prvý pozitívny testík urobila 😀 😝 každemu som hovorila nech to nikomu nehovoria 😀 😀 😀 😀 😀 😀

minka051
2. feb 2010

krivka obdivujem ťa že si mala odvahu tak skoro testovať a vyšlo.. 🙂 Super.. Ja sa bojím A aké si mala pocity na ten 7 deň. To budem ja zajtra.

cisielko
2. feb 2010

Krivka..musí to byť krásny úpocit, už sa neviem dočať kedy ho aj ja zažijem 😀

Kajtičko tak až vo štrvtok..no tak ešte dva dni 😀 😀 😀 😀

krivka5
2. feb 2010

kajticko...presne ako u nas 😀 ja som tomu hned verila,aj ked som mala trosku obavy predsa len nemam este ziadne priznaky tehu,ale to pride(hoci brusko mi uz narastlo poriadne,ale to je asi len tuk 😀 )
ja som si aj dnes rano este posledny testik robila a uz bol uplne jasny.ved vidis album ,aky bol ten prvy slabucky a je to tu!

minka051
2. feb 2010

kajtíčko ty si si kedy robila prvý test. na koľký deň.

krivka5
2. feb 2010

minka...ja som mala vklad po PK cize az na 6 den a 7 den po ET som veru este nic necitila,ja vlastne nemam ziadne priznaky stale,ale mam taky dojem ze ma pri dotyku bolia bradavky,inac nic.ja som sa strasne bala ze ked nemam priznaky mozno to nevyslo a vidis moja zubrienka sa zahniezdila 🙂 ale testik si sprav az na 9 den ,vtedy uz bol aj ten moj jasnejsi a viac som mu verila...
ciselko...ved ten pocit zazijes zachvilku aj ty ,budem drzat vsetky palce 😉

kajticko
2. feb 2010

čísileko neboj za chvílu si opäť píšeme vianoooooce šalallalallallalala.

tento rok je plodnýýýýýýýýýýýýýý

cisielko
2. feb 2010

Uverím ked uvidím 😀 😀 😀 😀 😀

minka051
2. feb 2010

krivka tak tie bradavky mám citlivé aj ja.. 🙂

gubik
2. feb 2010

Krivka- naozaj si nemala ziadne priznaky? Ani podbrusko Ta nebolelo? Ani pocit ako na MS? Sa vypytujem, co? 😀

mirkatom
2. feb 2010

Ahojte, tak my sa chystáme po poslednej návšteve u jedného Mudr. a stratenom roku u neho,
s manželom v najbližšej dobe do SPLN, Košice.

Máte niektorá skúsenosť s týmto sanatóriom ? Brali ste si pri prvej návšteve zo sebou všetky výsledky vyšetrení, ktoré ste už absolvovali ?

Ako je to s tou žiadosťou do poisťovne, kedy ste si ju išli podať ? Možno je ešte skoro pýtať sa niečo také, neviem, a ako dlho trvalo kým ste dostali vyjadrenie ?

Ďakujeme vopred za odpovede. M.

krivka5
2. feb 2010

gubik...nie nemala som a ani nemam ziadne priznaky az teraz ma zacinaju boliet pri dotyku tie bradavky,ale nie moc. ved ja som si robila 5 testov bo som si stale neverila ...
minka...to je velmi dobra spravicka 😉 no uz sa tesim ked nam ukazes svoj pozitivny testik 🙂

mirkatom...ja chodim do heliosu v MT a netreba ti na prvy pohovor nic.mna poslali na odbery a vytery a na laparke som bola,kde zistili nepriechodnost vajcovodov . sanatorium mi tu ziadost do poistovne posielalo ja som ju s mnž len podpisala.o nejaky mesiac nam zavolali ze sme zaradeni do IVF programu a uz to islo. Zacali sme 2.12. odber oocytov bol 12.1. a transfer embrya 18.1. a dnes nam potvrdili tehotenstvo 😉

gubik
2. feb 2010

Dopisala som svoje udaje do tabulky

ZOZNAM CAKATELIEK ZACINA :

Vysvetlivky: MESTO-CENTRUM* VLOZENE EMBRIA ** ODBER VAJICOK-OPU ** TRANSFER-VKLAD **
**ZMRAZENE EMBR.**VEK**VYSLEDOK: // tehu * = negativne**

01.DANKA ****** MT- HEL**EMB.2, * OPU 11.1. ** ET: 16.1. ** 1 mrazacik ** VEK: 38 ** výsledok = neg.
02.BRMBOLCEK ** MT- HEL**EMB.1, * OPU 11.1. ** ET: 16.1. ** 0 mrazacik ** VEK: 28 ** výsledok //
03. WODANKA ** MT- HEL**EMB.1, * OPU 13.1. ** ET: 19.1. ** 0 mrazacik ** VEK: 28 ** výsledok = neg.
04. MARIAMARIA * ZAHRA **EMB.1, * OPU 16.1. ** ET: 19.1. ** 1 mrazacik ** VEK. ?? ** výsledok //
05. KRIVKA****** MT- HEL**EMB.2, * OPU 12.1. ** ET: 18.1. ** 0 mrazacik ** VEK: 38 ** výsledok //
06. NUNU 81 *** BA - ISC **EMB.2, * OPU 17.1. ** ET: 20.1. ** 1 mrazacik ** VEK: 28 ** výsledok //
07. KAJTICKO *** BA - ISC**EMB.2, * OPU 18.1. ** ET: 21.1. ** 7 mrazacik ** VEK: 28 ** výsledok //
08. FIGURKA **** MT - HEL**EMB.2, * OPU 18.1. ** ET: 21.1. ** 0 mrazacik ** VEK: 37 ** výsledok //
09. KAJKA ****** MT - HEL**EMB.2, * OPU 22.1. ** ET: 28.1. ** 0 mrazacik ** VEK: 39 ** výsledok ?
10. MINKA051 ** BR - REP**EMB.2, * OPU 23.1. ** ET: 28.1. ** 1 mrazacik ** VEK: 43 ** výsledok ?
11. CISIELKO *** MT- HEL **EMB.1,* ***** KET- ET: 04.2. ** 1 mrazacik ** VEK:29 ** výsledok ?
12. GUBIK ***** MT- HEK **EMB.? * OPU 3.2. ** ET: ???? **? mrazacik** VEK: 29 ** výsledok ?

- LUKO ******* ??-??? ** v stadiu stimulacie od 5.2 2010 *************** VEK: 30 ** výsledok ?
- CUKOTKA *** BA - ISC ** v stadiu stimulacie –zacala******************** VEK: 27 ** výsledok ?
- DEMIZON *** BA - GF ** v stadiu stimulacie ************************* VEK: 29 ** výsledok ?
- GUGINENKA * BA - ISC ** v stadiu stimulacie cca o 2 tyzdne ************* VEK: ?? ** výsledok ?
- MAJAJA75 **** ??-??? ** v stadiu stimulacie cca o 3dni **************** VEK: 35 ** výsledok ?

NASE POKROCILE TEHULKY:

1T, DENIS *** MT- HEL** EMB.2, * OPU 30.9.** ET: 5.10. ** 2 mrazacik ** VEK: 38 ** výsledok 20tt / 1
2T, ROMY *** MT- HEL** EMB.1, * OPU 30.9. ** ET: 3.10. ** 0 mrazacik ** VEK: 32 ** výsledok 20tt / 1
3T, VIERKA ** MT- HEL** EMB.2, * OPU .???? ** ET: 7.10. ** 1 mrazacik ** VEK: 32 ** výsledok 20tt / 1

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre