Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

majaja75
26. feb 2010

tak to si na veľmi nepotešila,,aspoň v tom som sa upokojovala, že kd ICSI tak aspoň všetký oplodnia ( jasné že nie tie čo budu prázdne) . Vedia tie emriologičky vyselektovať kvalitnejšie spermie? Lebo pri klasickom IVF oplodnia vajíčko tie kvalitnejšie...nie že vezmu nejaku nekvalitnu a bude to celé zbytočné

denis19
26. feb 2010

majaja...ne u IVF metodou ICSI se po trial wash testu vyberou ty nejkvalitnejší spermie a ty se vstríknou do vajíška, jedna spermoša do jednoho vajíčka.....tento výber se nedelá u klasického IVF, tam se dají spermoše na misku k nim vajíčko a to se bud oplodní anebo neoplodní......

romy01
26. feb 2010

majaja ale ja som mala iba jedno vajicko ktore oplodnovali a to sa im podarilo 🙂

majaja75
26. feb 2010

romy..tak to bol ten správny

denis19
26. feb 2010

romy mela proste šampióna, že???? 🙂

romy01
26. feb 2010

presne tak aj ked nikomu neprajem tie nervy ked mi povedali ze mam len jedno vajicko z 20 tich folikulov

sanris
26. feb 2010

majaja... ja som mala celkom 28 vajíčok z toho 18vybrali ako kvalitné a oplodnili sa všetky, doktpr povedal že musí pochválit embriologočky, mala som PK a ku koncu som mala 5 vhodných na vloženie v ten den oni vyberú tú najlepšie vyvíjajúcu a tú ti vložia alebo 2 už ako sa rozhodneš, ja kvoli ZP mam vloženú jednu guličku.

denis ...tak už na mieste nejako to ubehlo, leteli ste stíhačkou? 😀

sanris
26. feb 2010

romy ....tak to musel byt šok 😲 no príroda je taká 😉 ale je to aj tak štastie 🙂

sanris
26. feb 2010

chcela som povedat záázrak 🙂

brmbolcek
26. feb 2010

dievcatka ja sa s vami lucim manzel mi konecne dorazil dom..... tak sa mu idem venovat a uzivat si ho nekonecneho dlheho vikendu ze bude patrit iba mne 🙂 🙂 🙂

... vam zelam pekny vikendik, Denis stastnu packu na krasny vyber kocarika a ostatne pekne oddychove vikendovanie 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 pa pa

majaja75
26. feb 2010

romy..to nemyslíš vážne, že z 20 folikulov bolo len jedno vajíčko....a lekári nevraveli že prečo sa niečo také môže stať?
veď toho sa bojím, že zatial je ich ževraj dosť, ale otázne kolko vyberu a kolko bude dobrých

krivka5
26. feb 2010

ahojte
denis...tak ja som si sla hned tie lizatka poobede kupit a zabuchla som si dvere s klucami tak som musela do siestej u svokra na muza cakat 😒 a tie lizatka v nasej lekarni nemali,ale zajtra ideme do Jablunkova tak to kuknem tam...

janula18
26. feb 2010

Ja som pri prvom IVF mala 14 vajok, ale dobre dozretých bolo len 6.
Ja asi budem musieť mať PK, lebo v našom centre to inak nerobia. Jedine ak by boli len 1-2 vajká tak by možno nad tým uvažovali že by to dovolili aj bez PK.
Ale ak by som si mohla vybrať tak by som PK nechcela.

viera6
26. feb 2010

Ahojte......

tak ja len tak na skok....... prajem pekný víkend......

majaja75
26. feb 2010

janula...preč by si nechcela?

janula18
26. feb 2010

ja mám krátke cykly, tak ked mi to vložia pár dní pre mrchou, tak tie lieky ju neudržia.

majaja75
26. feb 2010

aha...a kedy vkladaju vajíčko v krátkom protokole... ja budem mať OPU na 15 deň a keď dáme PK tak ostane približne len 7 dní do mrchy

romy01
26. feb 2010

no majaja lekari len krutili hlavou, vraj to diskutovali aj na nejakej porade, vraj to este nevideli. Dokina sa ma pytala ze ci som nemala nejaky specialny stres ako je napr umrtie v rodine a podobne, no neviem, Uavreli to tam ze som bola zrejme v strese, ale vsak kto nie je, ze ? Tak pri ET sme sa dohodli ze to nebudeme rozoberat az ked si pridem po druhe babatko. Tak sa smiala ze aky spravny pristup

janula18
26. feb 2010

to máš dosť, ja mám OPU na 18DC a PK.......
takže ak bude čo vložiť tak to bude 3 dni do mrchy.
To kedy vkladajú nezáleží od protokolu ale či máš Pk alebo nie. Lebo každá inak dlho stimuluje.

majaja75
26. feb 2010

doteraz som sa nebála, ale teraz sa začínam báť...

leoni1503
26. feb 2010

Ahojte,prisla som vas pozriet,pisem vam z postele z mobilu,snad sa to bjde dat precitat🙂 majaja neboj sa,embryologovia su sikovni,isto sa to podari. mne sa napriklad vraj dve vajicka poskodili pri odbere,popri tych stresoch este aj to,ale povedala som si,ze asi sa to malo tak stat a ze aj tak to musi vyjst a basta.ako tu vidis,niekedy staci aj jeden bojovnicek,zaklad je psychika. takze tomu ver a bude dobre🙂

krivka5
26. feb 2010

majaja...aj ja som mala ET tri dni pred mrchou.a ta chvalabohu neprisla a maly bubak sa pekne zavrtal.nicoho sa neboj ,hlavne klud ,uvidis ze sa to podari 😉

majaja75
26. feb 2010

tak vám ďakujem, a budem sa snažiť myslieť pozitívne

majaja75
26. feb 2010

idem sa pomaly nachystať na inj ..všetkým prajem pekný večer

romy01
26. feb 2010

majaja nemas sa coho bat lebo nemas co stratit iba ziskat. No musis byt v klude a aj ked som ja mala iba jedno vajicko som tehula takze zazraky sa deju.

baby prajem pekny vikendik

minka051
27. feb 2010

Ahojte
Pekné ránko prajem. 🙂
Ja som po včerajšku mala hroznú noc a navyše som musela byť celú noc sama lebo moja polovička musela zostať v práci nakolko vyhlásili povodňovú pohotovosť. Ale volal mi každú hodinu lebo vedel že mi nieje najlepšie. No ale rozhodla som sa že idem pokračovať a na UTZ už pôjdem len do Brna, lebo tuto u nás už neverím nikomu. Tak sa musím vyzbrojiť pevnými nervami, lebo je to iba jeden pokus a viac ich nebude. Leda by som vyhrala v lote 6 000€ tak sa dám na to znovu, ale to je nemožné.

janula18
27. feb 2010

majaja tak ti držím na zajtra palce, nech ti to dobre dopadne a nech sú pekné vajká

brmbolcek
28. feb 2010

pekne nedelne ranko, haloo uz je rano , vstavat a cvicit 😀 😀 😀 😀

Deniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiis- poctivo hlasim ze albumik je hotovyyyyyyyyyyyyyyyy 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 staci urobit kuk, kuk

zelam peknu nedelienku 😀 😀 😀 😀

minka- uz je to lepsie ?

krivka5
28. feb 2010

dobre ranko!
brmbolcek ahoj 🙂 denis me vikendovu absenciu ,bo sa stara o neterku. ja som bola vcera v tom jablunkove v cechach a kupila som si konecne tie lizatka.uz som dve zlizala.zaberu mi tak na hodinu a zase mi je zle.a ty ako vikendujes? krasne pocasie ,ze?

krivka5
28. feb 2010

brmbolcek...dobre fotocky 😉 ved ty si na zaciatku nemala vobec brusko.ja som po stimulke mala obrovske a take mam stale 🙂 ,ale uz sa ti gulatie. a mas pekne fotocky z UZ.to ti robili v heliose?ja budem mat fotocku az 18.3. mozno. z martina mam take nejake slabe.neni tam nic moc vidno,ale tiez ich sem dam 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre