Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

annamary27
9. dec 2010

@adrika610 môžeš mať aj to tehu špinenie,ked sa embryjká uhniezduju,ja som teraz nemala ani len špinku malililnkú a bolo to zlé.

veverka74
10. dec 2010

@natalia80 ahoj,ja mam taky isty problem - boli sme v CAR , zaver-IVF/ISCI - ziadna ina nadej... ☹
V januari nastupujem do novej prace,a kedze by som chcela babo co najskor - tiez si neviem predstavit , ako to v robote vysvetlim,ci budu ochotni tolerovat moje caste chybanie.... Mam z toho nerv.... V hlave kopu myslienok,este stale nas nepresiel prvotny sok z vysledkov spermiogramu ☹

annamary27
10. dec 2010

@veverka74 ahoj a aku ma partner diagnozu?ak sa smiem spýtať.My máme oligoastenoteratozoospermie,čiže štyri zlé diagnozy dokopy a predsa sa nám podarilo splodiť vdaka ivf/icsi embryjká,máme aj zmrazené,len u mna sa nejak neuchytili. 😵 ale ideme dalej. 😉

majda27
10. dec 2010

Ahojte
Tak vazeny. Dnes som volala po tyždennej pauze, a konečne to mám schválene a dokonca to ževraj 7.12 posielali do Heliosu, volala som okolo 12 hod. Ale som im aj napísala na info vyhražný trošku mail. A dnes mi naň konečne odpisali o 12:45, že to mám schválené aj lieky aj výkony a že to poslali do Heliosu dr. Krajkovičovi. Ten má tento týždeň dovolenku. Tak sa zrejme asi ozvú v pondelok.

renka1801
10. dec 2010

@majda27 ahoj prosím ťa telefonovala si na pobočku poistovne v mieste swvojho bydliska? Lebo tiež čakám, a čakám podpísala som žiadosť 10.11. takže dnes mesiac. že by som aj ja telefonovala.

majda27
10. dec 2010

@renka1801 ahoj ja mám poistovnu dovera, a volala som na to zakaznicke cislo. Dýžden.nes mi to aj potvrdili mailom lebo som im aj pisala. Ja mam doveru, ale si pridaj este tyzden. Lebo my sme ziadost podpisovali 3.11 a do poistovne ju posielali z Car az 15.11. ciže si treba po ešte počkat tak cca 1 týžden. Inak výkony sme mali schválene 25.11 a lieky asi tento týždeň.

veverka74
10. dec 2010

@annamary27 ahoj mi mame nieco podobne - oligoteratoasthenospermia.... no uvidime,co bude po kontrolnom sper. .... Ale v podstate lekar sa vyjadril jasne ... ivf/ isci.... ale uz to nechame az po novm roku...

annamary27
11. dec 2010

@veverka74 moj muž bral aj Profertil<ale po nom to bolo ešte horšie a bývalo mu z toho aj zle.Ked som to spomenula mojej dokine,povedala,že keby tie lieky zaberali,tak by sme tam nemuseli byť.pomohol mu potom liečitel z homeopatikami,teraz pri druhom ivf mal väčší počet a aj lepšiu pohyblivosť.

ericka007
11. dec 2010

@annamary27
Aj môj muž ma tu istú diagnózu a tiež bral profertil ale ten nám nepohol, vyskúšali sme bylinkárku a po bylinkách sa nám spermiogram zlepšil.

annamary27
11. dec 2010

@ericka007 ani nám nepomohol profertil,ale liečitel s homeopatikami.

guginenka
11. dec 2010

anamary- ake homeopatika ste brali? moj mm ma tu istu diagnozu ako tvoj. dakujem

annamary27
11. dec 2010

@guginenka ahoj,to ti presne neviem povedať čo bral,lebo mu to dal ten liečitel z Nitry vo flaškách so strašne malinkými nápismi,na každej mal napísané,že ktorú má kedy brať a po kontrole mu dal zas niečo iné a už pomenej.On ho hlavne liečil na obličky,lebo vlastne nadobličky ovplyvnuju tvorbu spermií.a zakázal mu kofeinové nápoje a vodu piť len čistu,nie ochutenú.

figurka.m
12. dec 2010

caute kocky, pozdravujem a posielam usmev 😀

petuska123
13. dec 2010

ahojte baby pridavam sa do tejto temy....pravdepodobne budeme musiet aj my podstupit IVF a neviem co nas vsetko caka..takze sa idem nieco podozvedat z vasich prispevkou... 😉 nech som zas o trosku mudrejsia

adrika610
13. dec 2010

😀 @petuska123 neni to nic strasne vsetko sa da zvladnut v pohode inekcie to je nic to si budes musiet pichat do bruska a kazdy druhy den na kontrolu aku mas hladinu hormonou...trva to briblizne 14 dni a potom ides na odeber vajicok a cakas kym ti to embriologicka oplodni ja som mala icsi to je priame napichnutie spermie a spoji sa to s vajickom lebo priatel ma zle spermie...nic neni take strasne ako ked cakas na vysledky dva tyzdnea nevies na com si to je najhorsie z celeho ivf...ja idem teraz v stredu na krv a sono a uvidime ci sa to prijalo...a ak ti mam poradit chod do Martina HElios su tam velmi prijemny ludia si myslim ze lepsi nez v bratislave podla toho co citam co boli v bratislave tak tam to beru ako na beziacom pase .... 😠 ja mam dobre skusenosti s martinom su tam ludia ktori ta dokazu povzbudit.. 😀 😀 😀

petuska123
13. dec 2010

@adrika610 dakujem za povzbudive slova..a tebe nech sa teda babo ujme..ja chodim do martina ale do iscare 😉

adrika610
14. dec 2010

@petuska123 to som nevedala ze v martine su dve sanatoria ....

adrika610
14. dec 2010

prosim vas neviem ako to je ked sa nevidari ivf a mam este 4 mrazacikou kedy mozem ist znovu na vklad hned po menstruacii a na kolkaty den a budem musiet uzivat aj volake tabletky a chodit tam znova na tie kontroli alebo ako to je

brmbolcek
14. dec 2010

pekne zdravim nase maminky a snazilky

ako sa mame co noveho ? zubky kilecka , pribudaju ci aj nejake nepatrne urazy ?
@denis19-ako sa ma krasna cacorka ?
@figurka.m
@krivka5
@majaja75
@viera6
@romy01

...prihodila som par foto , tak kuknite 🙂 🙂 🙂 mi sa pripravujeme n krst , .... 😵 😵 😵

papkame stale tych 80ml-90ml,MM podrastli sme 8cm, a cez den sledujeme den uz sme moc zvedavy co a ako sa deje 😉 😉 😉 no a starka nas naucila na rukach tak si to viete predstavit ☹
v pondelok mame poradnu tak budeme mudrejsi 🙂 🙂 🙂 cez den prespinkame od 9.00h. do 13:15h potom sa napapkame trosku sa porozpravame a krasne gegame 😀 😀 😀 😀, keby ste nas poculi ako krasne hikame a smejkame sa no radost zit , co vam budem rozpravat 🙂 🙂 🙂 🙂

minka051
14. dec 2010

@brmbolcek ahoj tak to máš doma radosť 🙂 tak len pekne papkajte aby ste rástli a hádam už aj nám sa to na budúci rok podarí. 😉

brmbolcek
14. dec 2010

@minka051- jej moja servus , som rada ze idete do boja znova , moc ti fandim a kukni paradny kamen na krb 🙂

minka051
14. dec 2010

@brmbolcek no už sme vybrali potom odfotím krb a dám sem 😉 no teraz budem bojovať ako sa bude dať. 🙂

denis19
14. dec 2010

@figurka.m krása 🙂

adrika610
15. dec 2010

caute baby posielam tehu virusiky som tehotna 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

annamary27
15. dec 2010

@adrika610 jéééé ,parááááda,gratuujéééém 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

cukotka
15. dec 2010

@adrika610 gratulujem 🙂

adrika610
16. dec 2010

dakujem....

bbtina
16. dec 2010

dievťatá kolko ste mali vajíčko a malis te aj predĺženú kultiváciu?

zlatanka30
16. dec 2010

@bbtina ja som mala 3 vajicka a dotlacili nas aj do predlzenej kultivacie 😠 😠 😠 😠 😠

bbtina
16. dec 2010

@zlatanka30 pri 3??? 😲 ja neviem, prečo takto tlačia na ľudí, študujem si výhody a nevýhody PK, no je to strašne individuálne ale jedna baba písala že im zmrazili 2 úbohe embrijká a keď išla n KEt bolo dokoncas len 4 bunkové a ujalo sa, a to mala už 3IVF za sebou a vždy vkladali len tie najlepšie a ateraz takéto a šup vyšlo to.Stále neviem, či PK voliť alebo nie, možno tak ak by som mala nad 4 ks vajíčok...

A čo sa týka rozhodnutia o PK, chceli aby ste sa vyjadrili hneď pri OPU alebo aspon na druhy deň podla počtu vytvorených embrii?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre