Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

afrika
23. nov 2009

ja som mala biela roláčik a na ňom čierno-biele bolerko. vlasy zapnuté-drdolček.

mirm
23. nov 2009

ahojte kocky, ja do stimulky idem zaciatkom decembra. Lekar mi povedal ze mam si nasadit lieky tak, aby som si do mikulasa uz pichala.
romy co znamena PK?
Figurka aj ja som teraz platila za lieky 270 EUR

afrika
23. nov 2009

čísielko doky ti hovoril niekedy niečo o trial wash teste? mne nikdy. ako sa to u chlapa robí? mne to nikto nespomínal. ak budem pokračovať 😒 musím sa na to dokiho opítať

romy01
23. nov 2009

mimi PK = predlzena kultivacia, co znamena ze normalne sa vlkad robi na treti den po odbere vajicok, no ked je vela vajicok, nechavaju sa o dva dni dlhsie v petriho miske a caka sa, ktore to dotiahnu zo stadia buniek do blastocysty alebo ako sa to vola. PK sa doplaca 5000skk v heliose ale nemusis s tym suhlasit, no potom je vacsia pravdepodobnost, ze po PK ti vlozia to ozaj dobre embrijko.
afrika mne inak tiez nikdy nepovedali ze mm maju robit wash test - povedali ze spermiogram - ale to je to iste

afrika
23. nov 2009

romy manžel mal ok spermiogram? môj má zlú morfológiu

romy01
23. nov 2009

moj mal horsi spg - pocet OK ale pohyblivost len 30% a morfologia 1,5% ale vraj keby bolo viac vajicok, skusili by normalne oplodnenie, no kedze bolo len jedno vajko, tak sme to dali urobit ISCI

cisielko
23. nov 2009

Afrika...nevim, neviem si ťa vybaviť..jedine babu v červenom a žltom..ale neva, onokedy do seba kopneme..kedy ideš najbližšie do Helíka?my sme na Trial ojednaný už okolo 3 t, nám to vravela už Gaťová keď sme chodili na pohovory, my tam musíme ísť...mylsím, že kvôli tomu aká metóda sa nakoniec zvolí 😝 a idemme na predĺženú kultiváciu

Mirm...takže lieky doma, aké ideš pichať?

afrika
23. nov 2009

neviem kedy a či pôjdem do Heliosu-uvidím, čo mi poobede brnknú. ak vám poobede nedám hneď vedieť, tak preto, že nebudem pri pc.idem pre muža, len neviem presne o koľkej. keby ste ma teraz videli-pery si opieram o fľašu vody a prsty na klávesnici 😀

romy01
23. nov 2009

😀 😀 😀 afrika - si vzorna, tak to ma byt

cisielko
23. nov 2009

mne povedali, že piatok pondelok ale tiež sa dozviem viac ako ty poobed..tak poctivi piješ..ja mám pred sebou pohár a nejako mi to nejde 😠

Romy..a ako to krásne doapdlo..ako sa vlastne cítiš?

cisielko
23. nov 2009

Dievčatá, volali mi z Heliosu..mám vysoké, ženské hormóny takže nič pichať nejdem 😢 😢 😢 😢 😢 druhá včelička je stopnutá, v stredu idem zase na krv..vraj moje telo proti tomu bojuje :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: ja mám také nervy..baby neviete mi povedať čo to znamená :?: :?: :?: :?: stopnú mi to :?:

romy01
23. nov 2009

ciselko, to ako to ? kolko a ake si mala foliky ? Ake si mala davkovanie ?

cisielko
23. nov 2009

Romy...pichala som Diphereline 1mililiter teda jedna amplulka +1 prášok...dnes om mala začať Menopurom ☹ foliky ešte nevidel, som 3DC

takyna
23. nov 2009

Ahoj Cisielko, mozno ti bude stacit Diphereline, a bude dost vajok 😉 , upravit to mohli aj preto aby si nemala OHSS, len klud hlavne, oni vedia preco to takto upravili, len pekne klud,klud,klud, drzim silno palce 😵

takyna
23. nov 2009

a na 3den este nie je vidno foliky 😉

cisielko
23. nov 2009

Takyna...ďakujem, snažím sa byť kludná ale nejde to ☹ ak mi to stopnú tak ma porazí..mám takú nervu..všetko to bolo zbytočné..ale musím sa dať do pohody...ďakujem za každú radu baby, naozaj 🙂

takyna
23. nov 2009

Cisielko neboj sa nestopnu, musis verit, je to bohuzial zlozity proces IVFko pre vsetky, len pekne pichaj vcelicky dalej 😉 🙂

denis19
23. nov 2009

Romy, my také byly na tretí den cyklu na krev????
cisielko jen klid, oni fakt vedí co delají a delali ti i klasický hormonální profil pred IVF?Tam jsi náhodou už tkaé nemele zvýšený hormon?

cisielko
23. nov 2009

Takyna..chcela by som tomu veriť...nahoršia je tá bezmocnosť, že nemôžem nič urobiť ☹ no nejako to musím vydržať a uvidíme v stredu čo mi povedia..nejdem to riešiť lebo sa asi zbláznim 😠

denis19
23. nov 2009

cisielko neblázni 😀 na to je času dosti 😀

romy01
23. nov 2009

ciselko takze ty si este ani nestimulovala ?
jaaaaj tak to je OK ty si ale mrkva, co stresujeeeees 😀 😀 😀 Ide len o to ze este nie si na stimulku pripravena - aj ja som zacala stimulovat az na 33 DC - to je uplne c pohode. Jaaaaj az som si vydychla ze co ale toto je v pohode. A dostala si ms ?
denis my sme boli na krvi az 32DC a skor kazali jedine ak by ms prisla skor.

denis19
23. nov 2009

no tak jsem si to dobre pamatovala, to mne cisielko trochu zmátlo 😀

mirm
23. nov 2009

cisielko ano uz mam lieky, mam gonal a cetrotide 0,25 mg. ako som teraz na to kukala som veeelmi zvedava ako si to budem pichat 😨

denis19
23. nov 2009

mirm pohodo 😲 chytíš bríškoa šup tam se včeličkou....

mirm
23. nov 2009

nooo tak jednoducho to znie 🙂

martinkasman
23. nov 2009

ahojte
Po tyzdni som opat tu. Transfer som mala 14.11.2009 v Brne. V piatok som bola u gynekologa a zatial to bolo negativne ale ze to je ok, maternica a aj ostatné vizeralo ok, takze cakame na stredu, tam sa všetko bude robit opat. Nebola som tu lebo ako som pisala pred tyzdnom niečo na mna islo a mala som do soboty 40-tky teploty. Nič moc ☹, v sobotu mi uz museli dat antibiotika ze tieto môzu aj tehotné (ale nikdy nie je nic moc mat v tehotenstvé antibiotika) ale inak to neslo, kedze tyzden mi teploty dole nesli. Teraz uz trosku lepsie az na ten kašel. Dnes som po tyzdni aj trosku spala. A ta cibula s cukrom nepomahala, takze sme museli ist na homeopatika a kvapky. ☹

denis19
23. nov 2009

Ahoj martinksman
tak už po transferu???? a jak dopadl????

cisielko
23. nov 2009

Romy..to znamená, že keď som pichala len ten Diphereline a ešte nie Menopur tak to je ok? ale ja už som dnes mala 3DC , v sobotu prišla M..takže sa nemám báť?

Martinka..ten akšle ma mrzí..hádam kvapky zaebrú 😉

denis19
23. nov 2009

no to se nemusíš ničeho bát čisielko!!!!!!!

romy01
23. nov 2009

martinka podla mna je aj v stredu skoro na testovanie - u nas sa chodi na krv az po 14 dnoch od transferu najskor. Pekne lez a liec sa aby sa miminko malo dobre.

ciselko, podla mna je to OK Ved vzdy to zalezi od tych hormonov kedy sa zacina so stimulkou- niektore baby zacinaju na 2-3dc a ja som pichala prvu injekciu po 1 hodine ako sa mi spustila. Len klud, nestresuj sa, podla mna to bude OK

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre