Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

romy01
19. apr 2010

ahoj mirm - to neviem ,ale medzi dvoma IVFkami sa caka 3 cykly a po neuspesnom IUI sa nemusi cakat vobec - no co lekar to iny nazor. keby som sa mala rozhodnut ja tak si urcute dam pauzu aspon jeden mesiac

apple7
19. apr 2010

Ahoj romy,
ako sa mas?

brmbolcek
19. apr 2010

Romy- ahojcek 🙂 🙂 🙂

takze nove obliecky, supeeeeeeeeeeeeer to je paradicka tak pomalicky sa zaplna detska postielka , a tu uz mate ????

Mirm- mxslim, ze baby ktore mali neuspesny Ket ci ET niektore cakali 3 mesiace a niektore sly do toho na ten dalsi .....

denis19
19. apr 2010

V rychlosti vás všechny zdraví a mizím od PC, jsem tu už dlouho a i ostatní mají zájem.
Preji krásný den!!!!

romy01
19. apr 2010

ahoj apple, ako sa mas?

Bola u mna mm sesternica a doniesla mi krabicu s dalsimi vecickami - ona ma chlapceka 1 a polrocneho - baby - pomoooc uz to nemam kam davat a k tomu mam zoznam na dve strany co vsetko mi este chyba. Ale nastastie su to len take kozmeticke veci a nejake veci do porodnice. CO sa tyka veci pre dietatko tak uz mam skoro vsetko.
Postielku este nemame ale uz mam vybratu. Som si myslela ze stoji 66 eur ale som sa pomylila. Bola som ju kuknut v piatok a stoji 79 eur - to sice nie je velky rozdiel ale ma to vykolajilo. Tá za 66 eur je nizsia a to mi vadi. TAkze bud si kupim tu drahsiu co sa mi paci alebo este kuknem v inom obchode. V sobotu asi ideme do polska, este to nemame na 100% ale postielku odtial trepat nechceme, lebo berieme aj nasich tak by to bol problem narvat do auta.

tuzimpobabatku
19. apr 2010

ahojte dievčatá....znova som sem nazrela, už ma smútok pomali obchádza, už som si dosť poplakala a začínam sa na to moje neúspešné IVF pozerať ináč. Asi to tak malo byť, ale ja sa nevzdávam a idem dalej! Takže na jeseň druhé kolo 😉

romy01
19. apr 2010

tuzimpobabatku - teraz si dala slovo do bitky, tak to ma byt, nesmies sa vzdavat a smutok a slzycky su prirodzene . Aj ja som upustila slzicky ked si napisala ze nic. Smutok ta prejde neboj, cas to zahoji - a ako som uz napisala, musis mysliet pozitivne - dnes je medicina na takej urovni ze uz dokazu otehotniet aj stare 68 rocne babky - urcite si to videla dva roky dozadu sa to stalo kdesi v amerike, takze hlavu hore. Naplanujte si dovolenku a kazdu volnu chvilku vyuzi na relax, prechadzky a tak podobne, nech sa telo zregeneruje a mozno sa ani nenazdas a vyjde to samo od seba. Aj to sa stava, lebo telo sa moze tym IVFkom nabudit.

tuzimpobabatku
19. apr 2010

romy: ahoj...pri mojich nepriechodných vajcovodoch asi prirodzené opl. nebude, ale nevzdám sa, ja chcem bábo! 😵 tentokrát to už bude iné, už budem vedieť čo ma čaká a čo neminie. Myslím si, že ma viacej nastimulujú, lebo si myslím, že som mala stimulku slabú. Nejak sa mi netvorili vajíčka. Teraz v lete si aspoň odpočiniem, budeme sa venovať jeden druhému, predsa ide leto, dovolenky a na jeseň ideme na to 🙂 ...i keď už teraz mám triašku, keď si pomyslím na tie injekcie, ale musím vydržať, čo sa dá robiť??...teraz ma napadla jedna myšlienka, že čo by dali niektoré ženy za to, aby môhli mať dieťa a tá, čo otehotnie ani nevie ako, si to vôbec neváži ☹ ....veru, veru, toto všetko je tŕnistá cesta, ale oplatí sa na ňu vykročiť, lebo za výsledok to stojí, no nie?

apple7
19. apr 2010

ahoj tuzimpobabatku, mrzi ma ze sa vam to nepodarilo, drzim ti palce , aby ti to nabuduce vyslo.
nemate mrazacikov?
ja som po OPU, mame PK a mame tam 7 statocnych, na ET idem v stredu...

zuzanabb
19. apr 2010

tuzim , mrzi ma, ze to takto dopadlo ☹ ale mas pravdu, clovek ide dalej a co ta nezabije to ta posilni! 😉
ak sa mozem opytat, kolko si mala vajicok pri stimulke? lebo mne ju chcel v piatok doktor stopnut, lebo sa mi prestali vyvyjat ale potom si to dako rozmysleli, aj ked to ide strasne pomaly. Musim si dokupit injekcie, lebo som uz minula tie, co som mala preplatene poistovnou. Ja mam 3 vajicka v pravo a dva mensie v lavo. Tak som zvedava co mi povie zajtra, lebo to uz bude 19 DC a na 17DC som mala najvacsi 16 a dva 14 mm a potom uz len 9 a 7mm.

zuzanabb
19. apr 2010

apple drzim palce! to mas riadnu urodu 😉 ja sa modlim aspon za jedno pouzitelne vajko 😝 😵

tuzimpobabatku
19. apr 2010

apple: nie, mrazáčikov nemáme. Teším sa, že máte 7 statočných 😀 ...to je dobre že máš PK, je tam vačšia úspešnosť. Držím palce, papa

tuzimpobabatku
19. apr 2010

zuzanabb: mala som 6 vajíčok ale 2 boli nezrelé....povedz lekárovi, nech ti zvýši dávky, ja som mala malé dávky, tak možno preto...vieš, človek je už teraz múdrejší.

luko
19. apr 2010

zazanka: to nevadi, ze mas malo...v teme endometrioza mala dahra len jedno jedine vajko a je tehu 😉

apple7
19. apr 2010

zuzka, urcite budes mat , hlavne ze ta nestopli, drzim ti palce

tuzimpobabatku
19. apr 2010

papulky, idem off. Strašne som unavená, idem si ľahnúť, skroro ráno som vstávala na tú krv a kým som sa dotrepala z BA...no, som ako sa hovorí " na šrot " 😀 ...ahojte

romy01
19. apr 2010

tuzim - tak to je fakt ze bez vajcovodov to prirodzene nepijde ale zas je to aj dobra sprava, lebo ide o mechanicky problem a to sa prave IVFkom da krasne obist. Horsie su na tom baby s hormonalnymi problemami - vid mna - ledva som nastimulovala jedno dobre vajicko a predsa som tehula. Takze neboj, vy nemate dovod neotehotniet.

apple - to ale leti - drzim bojovníkom palce 😀

zuzka - to som citala ze ti chceli stopnut stimulku. No a nedali ti tu stiplavku ? Nasa denis mala ten problem - ona aj dlhsie stimulovala ako ja a kedze jej tie foliky nie a nie dorast tak jej priamo u dokiho cosi este pichali, aby doslo k OPU.

baby letim do autoservisu, tak vecer papa

cukotka
19. apr 2010

ahojte 🙂 všetky Vás pozdravujem 🙂

...tak my sme dnes boli s Nemom v poradni, resp. boli sme objednaní na NT UZT, ale nič z toho. Vraj je to skoro, Nemo je trošinku menší ako by mal byť 😒 Takže o týždeň znova.

Romy, tak ty si inak akčná 🙂

Denis, poď už domov 🙂 Dúfam, že už je Tebe aj Karolínke dobre.

reachell
19. apr 2010

ahojte hlasim sa po odbere krvi 850 :- hcg 🙂 ale doktor mi nemohol vynurat na sone plodovy vacok tak ma objednal este v stredu na sono a krv aby vylucil mimo maternicove tehotenstvo dost ma tym zaskocil a citim sa este taka nesvoja ,ale pevne verim, ze sa to bude ok

mirka7582
19. apr 2010

aAhojte babenky tak papiere mi dosli ☹ ale si vyziadali este nejake papiere ☹ tak zas behacky a potom cakacky na to ci osuhlasia ci nie ☹

cukotka
19. apr 2010

reachell, tak to je aké parádne HCG?! 🙂 ani u mňa nebolo najskôr nič vidieť, to je v pohode

mirka7582, a akú máš poisťovňu? Mne tiež vrátili z poisťovne žiadosť /nesedelo tam niečo ohľadom liekov/, ale do mesiaca som to mala kompletné.

maryah
19. apr 2010

rachel neboj, to by si mala bolesti... gratulujem ku krásnemu HCG 😵 😵 😵 ... ako sa cítiš, máš nejaké príznaky?

cukotka
19. apr 2010

ahoj maryah, a ty čo? ako sa cítiš?

maryah
19. apr 2010

ahoj cukota, no ja sa mám zatiaľ celkom fajn... v stredu idem na krv a na UTZ a tak potom sa uvidí...
a čo ty a miminko? už máš nevolnosti? a čo bábätko, rastie?

reachell
19. apr 2010

dakujem 😵 tak priznaky su asi len v pociatku pobolievanie maternice ako na MS prsia mam bolave a v ustach mam taku zvlastnu chut ako olovo na nic nemam chut jem len aby som nehladovala ale byvam rychlo unavena lebo chodim do prace a vstavam uz o piatej rano asi tolko 🙂

cukotka
19. apr 2010

a kedy si zmeníš ten status "snaží sa" ? 🙂 ktorý týždeň vlastne si?

Chvalabohu nevoľnosti mi už prešli, teraz mám štádium, že by som poobede len spala a spala. Ako taký macko 🙂

reachell
19. apr 2010

ked mi to potvrdi doki aj ultrazvukom tak si status zmenim 😉

cukotka
19. apr 2010

reachell, tak ty si šikulka, ja som tu správu písala pre maryah

pre Teba som mala akurát rozpísanú, ale tiež som sa pýtala, že čo ten status, a ešte raz som Ti písala, že to bude všetko ok 🙂

maryah
19. apr 2010

a bolia ťa len bradavky alebo aj v okolí?

maryah
19. apr 2010

cukota a čo bruko? už sa zdvíha?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre