Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

romy01
2. okt 2009

baby ja sa neviem dockat boze modlim sa aby ten moj bojovnicek bojoval a modlim sa aj za vašich. Nebolo by to krásne sa stretavat na UTZ kontrolách?
vierka dúfam, že ti je lepšie a ak ťa boli bruško, čo určite tak vedz, že to vecer prejde a zajtra už budeš cítiť iba dozvuky.
gall a teba nepicha pod rebrami pri dýchaní?
kajka ako sa cítiš?

kajka39
2. okt 2009

romy- Urcite ,,bojovnicek,, zabojuje, uz len vydrzat. Viem sa vzit do toho ako sa citis, urcite ziadna cinnost ktoru robis nezabera. Myslienky su stale tam 🙂 pri tom drobcovi. Uvidis zvladne to a bude dobre!!!!! Drzim palceky, velmi!!

Ja citim dobre, ale pri chodzi ma boli brusko rovnako ako vcera, mozno o troska menej, tiez ked idem na wc-ko tak citim rovnaku bolest ako vcera po zakroku. Je to miernejsie,ale stale boli..... Dufam, ze to pomaly ustupi celkom. Inu bolest necitim nikde. Nalievam sa cely den cajkmi a vodou a som stale hladna... 🙂

Zacali ste uzivat 1den po OPU utrogestan?? Ja som nan celkom zabudla, ale zda sa mi ze ho mam brat 2x2 denne

romy01
2. okt 2009

kajka co sa tyka bolesti tak som to dost citila vcera az do vecera, ale postupne to ustupovalo a vecer o osmej som zvladla prechadzku do tesca takže neboj, vecer to bude OK. Ale zároven vcera poobede sa objavilo to pichanie pod rebrami pri hlbokom nádychu ale dnes je to lepsie.
A co sa tyka utrogestanu, tiez som zabudla. Po tych ranných správach som par hodin nerozmyslala a tak som si ich vlozila az o druhej poobede a potom vecer o jedenastej. Dnes som to posunula na deviatu

kajka39
2. okt 2009

romy- tak to asi nie som na tom tak zle. Ja uz vcera o 13tej po OPU som bola v praci, len zaniest nejake veci a mrknut na PC, ale kolegyna ma vyhnala domov. Dnes som absolvovala uz mesto,postu,pracu, aj na kavicku a dennu tlac som si nasla cas. Nacase, aby som zakotvila v posteli! 😎
Ja si ten ztros dam az vecer, ved hadam sa nic nedeje... 🙂
Daj vediet ak bude nieco nove, budem na teba mysliet!!!!! 🙂 😉 🙂 😉

romy01
2. okt 2009

dakujem ja myslím na vás všetky baby

gall
2. okt 2009

Ahoj, ja mám stále bolesti v podbrušku ... neviem tu bolesť charakterizovať, ale myslím že ide z maternice. Ako keby som mala zápal. Tentokrát nezabrala ani tabletka. Cítim bolesť aj v ladvine. Trochu sa začínam obávať, aby to nebolo niečo iné ako bolesť po OPU.

romy01
2. okt 2009

hmm gall hadam nie, mna tiez kadeco napadalo - brucho mam ako balon ale som si povedala, že to OHSS by bola riadna smola

kajka39
2. okt 2009

ahojte aj ja mam velke brucho a tiez boli, ako by som bola 12tt, takze to by znamenalo ze sme vsetky OHSS.... 😀 😀 😀 Chvilami sa mi zda , ze je to lepsie , ale musim priznat, ze je to asi len moje zbozne zelanie.
Je nieco co by sme mali robit na zmiernenie tych bolesti?? Nic ste nevycitali na nete?? 🙂 🙂

gall
2. okt 2009

Jedine čo sa dá robiť je vziať si tabletku a veľa, veľa piť ... možno z toľkého pitia ma bolí ta ladvina ... ja neviem ...
Pri prvom IVF som takéto bolesti nemala ...

kajka39
2. okt 2009

Príznaky OHSS, teda ovariálneho hyperstimulačného syndrómu sú:
zväčšovanie obvodu pása
pocit plnosti brucha
pocit plynatosti brucha, avšak plyny nikde
pocit kolikovej bolesti čriev avšak hnačka nikde
obmedzenie/až úplná strata močenia v priebehu dňa
pocit tlaku od bránice na pľúca
rýchlejšie dýchanie aj keď žena trebárs len hodiny leží pri televízii
problém zohnúť sa v páse
problém chodiť vystretá - žena chodí v predklone
v krvnom obraze zvýšený počet leukocytov
v krvnom obraze znaky vyššej zrážanlivosti krvi.

Nepite žiadne ovocné šťavy a džúsy. Ak máte pri stimulácii IVF alebo po OPU tieto príznaky, obráťte sa urýchlene na lekára alebo nemocnicu. OHSS sa utlmuje infúziami HAES, fyziologickým roztokom a injekciami proti zrážanlivosti krvi /Fraxiparín/, ktoré sa pichajú do brucha. OHSS sa vždy stratí, keď žena dostane menštruáciu. OHSS sa zhoršuje, ak žena otehotnie.

gall
2. okt 2009

No, keď si to tak čítam, tak by som mala byť snáď v poho ... možno ma len trochu viac popichali pri odbere 😀

denis19
2. okt 2009

Ahoj holky!
jak to tak čtu, tak OHSS nemám, ne všechny príznaky, ale velké bricho by tu bylo!!!!!!
Dnes jsem si dala lehkou turistiku mestem a šopinkem 🙂 , chtel ajsem si neco koupit,ale díky mému bríšku jsem to vzdala!!!!Vypadalla jsem ve všem hrozne!!!!
Kajka o svých bojovnících k dnešku nevím nic, budu volat zítra, nechávám je v klidu se delit 😀
Romy na tebe myslím kudy chodí
a Vierka, už je ok?

denis19
2. okt 2009

jo a jinak stále to podbríško cítím a nejsem schopna do sebe narvat víc jak dva litry vody!!!!

afrika
2. okt 2009

ROMY- romy keď si bola na 32dc na UTZ a krvy a volali ti, že do 24-48 hod. máš dostať, povedali ti aj čo robiť ak by si menzes nedostala?ja som dnes bola, menzes nikde. povedali mi, že asi do pondelka dostanem a ak nie v utorok ráno na krv a UTZ. bojím sa, že to stopnú...... 😢 ☹ ☹ ☹ ☹

gall
2. okt 2009

Afrika - ja som dostala menzes tiež po termíne ... na každého tie hormóny účinkujú ináč 🙂 ... hlavne kľud, ona príde.

denis19
2. okt 2009

Ano afrika, jen žádný stres on určite prijde!
Gall, jak je????
A holky, kde jste je mi tu otupno!!!!!

afrika
2. okt 2009

gall koľko po termíne? denis ty si mala presne?

afrika
2. okt 2009

ja mám strach aj preto, lebo pravidelnú som nemala NIKDY. pri duphastone sa asi 2 krát stalo, že tiež neprišiel. brala som ho cca 6 krát. pri utroši prišiel vždy načas. Provera je niečo podobné?

afrika
2. okt 2009

dokimu som povedala, že mám strach či sa IVF nemôže stopnúť-od dnes som na PN. on povedal, nech nad tím nepremýšľam, že zatiaľ to je ok, ale stať sa to môže. P. Mikulová mi hovorila, že podľa hormónov mám meškanie, ale podľa nej hádam do pondelka príde. ak nie v utorok krv a UTZ-ale to som už písala

sasko25579
autor
2. okt 2009

DENIS
ahoooooooooooooooooooooj

gall
2. okt 2009

Ahoj Denis ... už mi je lepšie 😀 ... ale cez deň to nebolo dobre. A čo ty? ... neviem sa dočkať zajtrajška ... nech už ta správa bude akákoľvek, hlavne že budem vedieť na čom som. Moc ti držím palce a Romy tiež ... zajtra sa ozvem čo nového ... uf

denis19
2. okt 2009

Ahoj Sasko, tak vítej opet na foru, jak je?????

denis19
2. okt 2009

Gall, také se neumím dočkat zítrka, jsem zvedavá jak se hošnkum darilo 😀 a co ti bylo cez den????Nejaké bolesti?

Afrika
já dostala mz nečekane presne,jinak jsem ho presne snad nedostala v živote,ael klid prijde!!!!

sasko25579
autor
2. okt 2009

no super este dva dni beriem duphaston a snad dostanem mz. Potom zavolam do centra,lebo ked sa ma opytaju kedy bola posledna my neuveira......5/8 😀 😀 😀

afrika
2. okt 2009

gall s tebou to bolo ako?
denis ďakujem držkaj sa

denis19
2. okt 2009

No SASKO to verím 😀 že neuverí 😀 . Co pojišťovna??

sasko25579
autor
2. okt 2009

DENIS
ved vravim, ze pockam na mz a potom zavolam do centra.

romy01
2. okt 2009

afrika no mne povedali že podla hormonov z krvi to dostat musim a to bola streda a ak by som to do piatku nedostala, tak tam mam volat a isla by som asi v sobotu zase na krv. Ale myslim že by to nezastavili , proste budes brat decapeptyl , alebo co mas až kym ju nedostanes. Bez ms nesmieš začať so stimulkou. A ta ôprovera je podla mna prave na to aby ti ms prisla ked ma - neviem.
denis, gall no podla tych priznakov mam hadam polovicu OHSS- velke brucho, pobolievanie na plucach, na to kolko pijem skoro nic necikam

denis19
2. okt 2009

No jo do centra,ale nemáš nejaké info z pojišťovny????

sasko25579
autor
2. okt 2009

DENIS
nemam nic.poistovna asi sa ozve len centru.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre