Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

cisielko
9. okt 2009

Tak ám držím palcedievčatá...aby ste si tam našli všetky // 😀 😀 😀 😀

denis19
9. okt 2009

Ahoj holky, jsem opet zpet, DNP už nereším, bud budu mít nárok nebo ne, doufám však ,že ano!!
Ale jiné jsem chtela, byla tu ta má kamarádka s ročním synem a holky reknu vám, celý byt je vzhuru nohama,nic neležína svém míste a to jsme na nej byli dve a on je sám a co když já zustanu sama na dvojčata, to se zblázním!!!!!!Poooomoc! 😀 Už aby to bylo🙂)))

viera6
9. okt 2009

baby dnes ma zdeja 14den však

romy01
9. okt 2009

jeeeežis, fakt, zdeja isla dnes na krv. Ja odpadnem ako to bezi rychlo tesim sa na jej // 🙂
denis a ak by si mala nahodou trojcata tak jedno si od teba kludne adoptujem 😀 😀 😀 Premyšlaj o tom

romy01
9. okt 2009

halo kde ste sa stratili ?
zdeja kedy budes vediet výsledok ?

denis19
9. okt 2009

Romy, chceš mi zvednout asi tlak, trojčata!!!V Pred čtyricítkou,neblázni, chci se dožít duchodu v dustojonosti 😅

romy01
9. okt 2009

hahahahahha

si zlata hahahahaha

romy01
9. okt 2009

Baby takto som to nasla ja a pre mna plati bod c 2 takze mne staci to DNNP platit tych 26 tyždnov

1. ak si dlhodobo cca 2roky nebola nemocensky poistená t.j. napr. zamestnaná a prihlásila si sa na dobrovolné nemocenské poistenie (DNP), tak nárok na nemocenské budeš mať až v prípade, ak ti PN-ka vznikne po uplynutí 270kalend.dní DNP (t.j. musíš byť DNP cca 9mesiacov).

A áno, v takom prípade ti bude platiť soc.poistovna aj ako nezamestnanej evidovanej na UP nemocenské a potom materské.

2. Ak si bola v posledných dvoch rokoch pred vznikom PN-ky zamestnaná, tak sa ti aj dni nemoc.poistenia z tohto zamestnania v období dvoch rokov pred PN rátajú do tých 270dní. Takže nárok na nemocenské ti vznikne aj skôr ako uplynie 270dní DNP. Potom bude záležať, či ti uplynulo aspon 26týždnov od posledného prihlásenia. Ak uplynulo, tak nemocensk sa ráta z vymeriavacieho základu, s ktorého si si platila DNP (to je napísané len zjednodušene, ráta sa z tzv. rozhodujúceho obdobia). Ak 26týždnov od posledného prihlásenia neuplynie, tak sa nemocenské ráta len z minimálnej mzdy aktuálnej v den vzniku PN, t.č. je min.mzda 295,5eur t.j. dávka na jeden den cca 5,42eur

cisielko
9. okt 2009

Ropmy..ja už v tom mám taký bordel 🙄 hlavné je, že vieme, že to je, najlepšie je asi aj tak ísť na sociálku a tam si to dať vysvetliť 😀

Denis..neboj, keď budú 3 tak jedno Romy, a druhé ja a tretie ostane tebe..sme si to podelili 😀

romy01
9. okt 2009

presne tak císielko, ďakujem za podporu , počuješ denis ? Máš to márne 😀

denis19
9. okt 2009

Holky, jste mil, já vedela ,že vy to vyrešíte!!!!

romy01
9. okt 2009

aspon sa denis nemusis trapit, my si ich podelime dobrovolne 😀 😀 😀

zdeja haloooo
vierka neudrzala front s mm

cisielko
9. okt 2009

No vyriešli...a budeme sa veľmi tešiť 😀

Zdejka je nejká vaša babenky, ktorá išla na testovaciu krvičku?

denis19
9. okt 2009

Jo vierka prohrála a zdeja stále nic, jsem na trní místo ní, snad to dobre dopadlo!!!!
chystám se opet ven, trochu proluftovat hlavu po návšteve a vaších dohedech a delbe 😀
odpoledne mrknu na ta jména a ohlásím se!!!!!

romy01
9. okt 2009

denis dakkujem
len sa pevetraj len si daj pozor, vonku fest fuka vietor, ja sa dnes kurirujem po vcerajsej prechadzke mestom

denis19
9. okt 2009

Chytla jsi bacila???? u nás je celkem fajn a ani nefouká 😎

cisielko
9. okt 2009

Veru u nás je aj telpúčko..žiadny vietor 😀

Romy..v Martine fúka, aj prší?

denis19
9. okt 2009

Cisielko je ted muj potvrzovatel pravdy, co se lokálních zpráv týče,že ano?????
Stejne si neodpustím, CISIELKO v jaké části mesta bydlíš????

viera6
9. okt 2009

No babulky a som tu ,drahy prišiel síce ale bola som pomoc mame urobit škvarkove pagače zo slivkovým lekvárom.
Nič som ešte neprehrala ved teraz nás je viac 😀 😀

denis19
9. okt 2009

Vierka, máš pravdu a pokud to budou holky, tak toho jednoho chlapa dama zmákneme, ne???? 😀

romy01
9. okt 2009

u nas je normalny severák, fúka ako besné. Nie je velka zima ale bietor je hnusny. Dnes som mala pocit akoby na mna liezla chripka tak si od rana robim cajik s citronom. Vcera som bola vonku po dlhom case 4 hodiny a asi mam oslabenu imunitu

viera6
9. okt 2009

No jasne!!! 😀

romy01
9. okt 2009

veru vierka si v presile 😀 😀 😀

viera6
9. okt 2009

Romy, vieš že a ja som taka nascípana včera večer som mala 37,7Kraj.som sa pítala či si možem dat pichnut proti chrípke inek.no povedal ,že teraz radšej nie, len vitamíny.Tak sa liečim med,citron a pomelo.

viera6
9. okt 2009

ozzy ..a ja mam mena:Marko,Nina,Klaudia,Sara

romy01
9. okt 2009

veru ja by som si nic nedala pichnut a je sila ze tehotne mozu dostat prednostne vakcinu proti novej chripke - to by som nikdy neurobila

viera6
9. okt 2009

Ja si romy davam proti chrípke pichat už 7rokov mala som sabu imunitu dostavala som aj inekcie na plucnom taku krv,no tohoto roku sa nedam štepit.Aspon zatial určite nie

romy01
9. okt 2009

ja som sa nikdy nenechala štepit na chripku a ani som nikdy nijak neochorela - sem tam sa po kancli premaval nejaky virus ale ja tomu ockovaniu neverim , ved ti vlastne pichnu chorobu a ak mas stastie tak sa ti vytvoria protilatky a prijatelne percento ludi ochorie - Ja davam prednost inej prevencii

viera6
9. okt 2009

No ja som mala smolu ,že som mala slabu imunitu a 2mesiace som ležala v nemocnici koli oboj.zap plus zo škvrnou na plucach tak vtedy som to mala odporučene.

cisielko
9. okt 2009

Romy súhlasím..aj ja si mylsím, že to pihanie je tak nato aby sa ti telo úplne zbláznilo..prežili to pred nami bez kadejakých injekcií prežijeme to aj my..podla mňa imunitu netreba siliť, ja by om sa očkovať nedala 😀

Denis..ja som tak zo všadial..a ty si od kiaľ?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre