Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

denis19
6. sep 2009

Kati, chodím do Heliosu v Martine,proč?

cukotka
6. sep 2009

To som sa len tak pýtala, lebo sa mi to celé nejako motá 🙂 A ako to máš s poisťovňou?

denis19
6. sep 2009

Já už mám vše potvrzeno a vlastne jsem už týden na prípravné léčbe.

cukotka
6. sep 2009

A akú máš tu poisťovňu? Ako dlho sa čakala na potvrdenie? A čo si si musela všetko sama hradiť? 🙂

denis19
6. sep 2009

Takže,mám union a je jedno jakou máš,si myslím, že se hradí stále stejne, jako ze strany pacienta.Pojištovna platí stimulaci ovulace,odber oocytu a transfer embryí,ostatní si platím sama. A bude to tak se vší neco kolem 1000€. To je za spermiogramy(1500skk),léky(7100skk)ICSI (10000skk),kultivace(5000skk),mražení embryí(3000skk), co mne tak napadá, jo a ješte trial-wash-test (1500skk). Tak asi nejak tak....ty jsi v jakém stádiu rozpracování? Vstupní pohovor už konkrétne na IVF?

cukotka
6. sep 2009

To ostatné čo si platíš sama, je všetko to čo si tu rozpísala? 😒 No my ideme vo štvrtok ešte len na prvú prvučičkú konzultáciu, tak som zvedavá. Myslím, že budú robiť manželovi spermiogram /na to ma upozornili, keď sme sa objednávali/ a mne neviem čo.

denis19
6. sep 2009

Ano, to je všeco si platíme sami, co jsem Ti rozepsala.
Tak víš, že manžel musí mít trídenní sexuální abstinenci, že??? 🙂 Tebe si asi jen omrknou sonem a uvidí co a jak a udeláte vstupní pohovor na téma sexuálního života,prodelaných nemocí a tak.

cukotka
6. sep 2009

Kurnik šopa to vôbec nie je lacná záležitosť. To som nečakala, že je to až toľko.

cukotka
6. sep 2009

Ja som si teraz pozerala cenník toho ISCARU kam ideme, a nejako som sa tam nevedela vymotať. Ak sa Ti chce tak pozri http://www.iscare.sk/financovanie/cennik .

denis19
6. sep 2009

Ne??? Já si práve myslela,že to bude ješte horší, z doslechu!!!! Ale je fakt, že ceny v CARu jsou i odlišné,treba možná nebudete potrebovat metodu ICSI,ale pokud má manžel pomalé spermoníky, tak vám á nezustane na výber. neboj to nejak zvládnete....

cukotka
6. sep 2009

Jasné, že zvládneme, som ochotná obetovať čokoľek 🙂

cukotka
6. sep 2009

či má šampiónov pomalých nevieme, ale má ich strašne máličko

denis19
6. sep 2009

No Kati, tak je to presne jak jsem ríkala, jen je to dražší,treba ICSI u vás stojí 13500skk pri daném odberu oocytu a v helios 10 000skk,ale zase prodloužená kultivace je u vás levnejší, tak to si asi nevybereš.
V podstate Te zajímá bod II. celý a bod III. jen vybrané úkony co podstoupíte

cukotka
6. sep 2009

takže to čo je uvedené v bode II. a III. si cvakáme? inak sorry, že sa tak vypytujem, ale vôbec neviem čo nás čaká a čo je čo z tých pojmov

denis19
6. sep 2009

No pokud je jich málo tak treba není nutná metoda ICSI,ale to vám vše rekne doktor,toto nevím, my jich máme hodne,ale jsou to lenošíci 🙂

cukotka
6. sep 2009

no veď teda uvidíme

denis19
6. sep 2009

platíte celý bod II. a v bodu III. jen úkony , které budou nutné a to predpokládám, že 1. anebo 2.,4. a 5. pokud budete chtít, určite ješte jednou 11., ikdyž tu si i jednu pravdepodobne zaplatíte pri vstupním pohovoru a nevím co je 14. . ☹

cukotka
6. sep 2009

no ty berieš, teraz tie lieky a injekcie a potom príde čo?

denis19
6. sep 2009

potom ...no mela bych kolem 12/09 dostat menstruaci, 14/09 máme termín v CAru a tam zjistí jak jsem na tom s cyklem,vezmou mi krev, udelají sono a ješte v ten den mi určí dávku MENOPURu(také injekce) a ten to celé rozbehne,ovulku, prasknutí a tak mi udelají odber vajíček ,, oplodnení jak já ríkám na petriho misce a za šest dnu tam s nimi zpet a jen budu čekat jak se uhnízdí. puveodne mi chteli dát dve embrya,ale pokud se ujme na misce jedno na 100%, tak mi vloží jen jedno.

cukotka
6. sep 2009

a na toto všetko si čakala asi koľko od prvej návštevy v CARu

denis19
6. sep 2009

to se radeji ani neptej!!!

denis19
6. sep 2009

Poprvé jsme do Heliosu šli začátkem apríla!!!!

cukotka
6. sep 2009

dosť dlho

cukotka
6. sep 2009

inak to som celkom nepochopila, po tom dvanástom septembri Ti zoberú vajíčka, a o nejakých šesť dní Ti ich dajú späť?

denis19
6. sep 2009

Jo a to se snažili urychlit vzhledem na muj vek.

wodanka
6. sep 2009

pekný večer kočandy.. čitkala som čo ste tu teraz popísali.. a aj my ideme vo štvrtok prvý krát cukotka.. a to čakanie ma riadne desí..

cukotka
6. sep 2009

ahoj, vitaj. No ja tu zožieram Denis a vyťahujem všetky informácie, už len čakám kedy ma pošle do kelu 😉

romy01
6. sep 2009

Ahojte

denis ty si to uz konzultovala s doktorom? Ja este nie, len som sa pytala koordinatorky, ci by mi vlozili dve ked o to poziadame a ona ze podla nej by to nemal byt pb, ze to závisí od fyzickej kondicie buducej mamicky

cukotka
6. sep 2009

ahoj, vitaj

denis19
6. sep 2009

Cukotka, klid, do žádného kelu nepujdeš, klidne se ptej,pokud vím tak odpovím.
Romy, ano Krajkovič nám navrh dve , vzhledem na vek, že radeji dve než žádné,ale koordinátorka je zastánce jednoho, ppokud bude stoprocentní.
Wodank, tak se ti to také blíží.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre