Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

cisielko
11. dec 2009

Majka..super teším sa tsebou, ja som mala tiež dlhý rotokol a brala som Menopur..vlastne pichala 🙂

cisielko
11. dec 2009

Kuspi..to je suúper, cvhod aspoň budeš trošku vypnutá 😉

Denis..tak si mala radosť, že si tak dlho čakala..tak si nešla ani na námestie? nevadí, pôjdeš inokedy 😉

kuspitka
11. dec 2009

cisielko hej aspon trosku.

tesim sa aj stoho,ze dnes som vybavila monitor dychu.

denis a mas aj foto drobceka?

romy01
11. dec 2009

denis super vysledky , aky mas dalej postup ? Ides na krv alebo co dalej ?

dana a kam chodis do centra? Uplne si mi vypadla. Inak tie injekcie nestipu - len dva razy sa mi stalo za cele obdobie ze to stipalo ale to som zrejme natrafila na nejaky vacsi nerv. Inak som sa vzdy bala takze to bolo ako pri narkoze 😀 😀 😀 A mne kazali ist na krv najneskor 32DC aj keby ms neprisla. Bola som teda na krvi 32DC a ms mi dorazila az 33DC a v ten den mi kazali aj pichat - mala som puregon. Inak ri drzim palce 😀

denis19
11. dec 2009

mám i foto, oskenuji, neboj......a monitor dechu dostanu k vánocum.....

denis19
11. dec 2009

romy,
dnes mi udelali vše co se má dela ve 12tt -sono, moč, tlak , vážení a merení a krev mi budou delat až na další poradne, jak mi to dr vysvetlil, teda toho 12/01/2010 a to je ten triple test.....

romy01
11. dec 2009

Inak nasla som tento odkaz na rozne prenatalne vysetrenia, kto chce nech si pozrie. Mna zaujalo napr hned to prve v prvom trimestri, kde sa pise ze pred samotnym sonom sa ma brat krv aby to bol kombinovany test, tak som zvedava co mi na to doktorka pocie, lebo ten test je presnejsi ako samotny tripple test. Taka som nastvana ze si clovek musi najskor tieto veci pozistovat a potom pytat a ze to neponuknu lekari automaticky. Zda sa Denis ze sme to prepasli

http://www.forumzdravi.cz/clanek-123-screening-...
http://www.forumzdravi.cz/clanek-247-screening-...
http://www.forumzdravi.cz/clanek-329-amniocente...

denis19
11. dec 2009

jdu to prostudovat........

romy01
11. dec 2009

len studuj, ja som to uz kukla

cisielko
11. dec 2009

Denis...videla som videla toho tvojho drobca, páni veď to už je malý čloeviečik..je krásny 🙂

denis19
11. dec 2009

cisielko dikas,
jak ríkám je to celé JÁ 😀 😀 😀 😀

Romy, mne delalirozbor krve v 8+3tt a hodnotove to jakš takš sedí a ted až na další kontrole, tak uvidíme.....

wodanka
11. dec 2009

ahojte 🙂

dana10
12. dec 2009

Dobré ráno babenky
Romy, chodím do Helíka.volala som s p.Mikulovou že keď dostanem mrchu medzi 23-25.12 tam sú tie sviatky, tak mám prísť aj tak až 28.12.Dr.by tam mal byť ale neviem sestričky na krv asi nie a tak to posunuli až na 28.12
Baby vy tehotné čo si robíte vyšetrenia ten tripltest sa mi zdá že není na 100% neuvažujete o odbere plodovej vody/amniocentéze/?

kuspitka
12. dec 2009

Ahoj danka.
ja som mala ist na amniocentezu,ale som to odmietla nechcela som ist podla mna je to zbitocne.
ked chces babo tak ho primes take ake je

dana10
12. dec 2009

Kuspi ja asi keby som vedela že sa narodí choré tak si ho dam zobrať preč.Máme v rodine jedno také dieťa a vidím aké to.Malé dieťa malé starosti a veľké ešte viacej.Je to dievčatko a už má 14 rokov.Tie deti sú úplne iné žijú si vo svojom svete plné optimizmu a sú vďačné za hocijakú maličkosť.Ak ja zostanem tehotná tak budem musieť absolvovať tú amnio máš už vyšší vek. ☹

kuspitka
12. dec 2009

dana mne to bolo fk ak mam povedat pravdu tolko sme sa snazili o babo,ze by sme sa tesili aj ,ked by bolo postihnute,
este stale nevoieme ci je celkom zdrave len ,ked sa narodi.
nikdy by som si nedala zobrat babo.

ale je to kazdeho osobna vec.

viktoria77
12. dec 2009

Ahojte, tak včera bola v Heliose na odber vajíčok. Počet bol celkom v pohode, spolu ich bolo 16. Tri mali známku 3, tak s embriologičkou dohodli že na ICSI pôjde 12. Po dnešnom rozhovore mi povedala, že nakoniec ich oplodňovala 10, niektoré boli nezrelé a z tých 10 sa oplodnilo 5. Vraví že je to dosť neštandardné, zvykne sa oplodniť viac a pak to odpadáva. Tak že vraj snáď budem výnimka a bude sa tým 5 dariť. Viac dozviem v pondelok.

kuspitka
12. dec 2009

Ahoj viktoria tak to je super tesim sa moja.
budem drzat palce ,aby bolo vsetko v poriadku.
ako sa citis?

viktoria77
12. dec 2009

Ahoj Kuspitka, ja z toho až taký dobrý pocit nemám. Snáď ostane aspoň jedno. Včera mala otrasné kŕče v bruchu, boleli ma vaječníky, tak trochu ležala, tie kŕče mám aj dnes ale dá sa to vydržať.

demizon
12. dec 2009

Ahojte, to je zvláštne, že po ICSI ostalo menej oplodnených ako oplodňovali, nerobí sa ICSI kvoli tomu aby bola istota oplodnenia? Myslím to tak, že sa oplodnia všetky a potom sa uvidí koľko ich ostane bojovať ďalej? Len tak čisto pragmaticky - za koľko oplodnených oocytov si platila ?

kuspitka
12. dec 2009

viktoria ,preco nemas dobry pocit?
ja som mala len 6 vajicok a oplonilo sa ich 5 a potom nam ostali len 3 a volizili sme 2 a este jedno mame zmrazene

viktoria77
12. dec 2009

Demizon ahoj, aj embriologička čudovala, že oplodnených ich ostalo tak málo, čakala viac, ale čo už narobím. Neovplyvním to. Platila som za 12 oocytov. Kuspitka neviem, pri tom počte vajíčok čo mala, som očakávala že sa ich oplodní viac. To je len taký môj pocit. Trošku sklamanie ale uvidím ako zabojujú ďalej, budem netrpezlivo čakať na pondelok.

demizon
12. dec 2009

dik za odpoveď....budem držať palce, neboj určite sú to bojovníci 🙂

kuspitka
12. dec 2009

viktoria neboj budu bojovat ,ked aj nam bojovali, tak musia.
a vysivam malej na dapacky a potom to dam manzelovi na vi 😅 anoce

viktoria77
12. dec 2009

Ďakujem Demizon, aj ja im verím, že to zvládnu.

viktoria77
12. dec 2009

Kupitka to bude pekný darček 🙂

kuspitka
12. dec 2009

hej tak to bude.
len pokial to urobim aj porodim 😅
neviem uz ani sediet vsetko ma boli

cisielko
12. dec 2009

Ahojte 🙂

Ja len tak v rýchlosti lebo som u starkej a máme takú menšiu oslavu, starský má 70rokov :D len som vám prišla poveddať, že som ráno volala tak už ich nemáme 5 ale 4 bojovníkov, jeden sa nám prestal vyvíjať :? ale nevadí, ja verím, že zvyšný štyria to zvládnu...najbližšie volám v pondelok a ktovie možno už bude aj ET :D pekný včer ozvem sa zajtra

Viktorka..teba som si ešte mrkla, 5 je krásne číslo..neboj musíš veriť...držím ti silno palce...ja mám už len 4 ale verím, že to zvládnu, musíš aj ty 😉

cukotka
12. dec 2009

ahojte dievčatá 🙂 je tu niekto? 😉

denis19
13. dec 2009

ahoj holky, hezkou nedeli!!!!!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre