Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

minka051
14. dec 2009

romy01 ja síce robím so sociálnym aj zdravotným ale kto ti povedal že socialka je prepojená so zdravotnou poisťovňou to je blbosť..

denis19
14. dec 2009

romy, tak tu máš info y první rukz a je to des a bes s tema institucema.......
venku je nádherne tak já tu končím,jako v práci a jdu do mesta dokoupit dárečky, ahoj večer u PC

minka zdravím te

romy01
14. dec 2009

minka dnes ta pani za okienkom na socialke. Ja teda neviem a ani to nechcem riesit ale ma stve ze som dnes trcala v mraze vonku dve hodiny a nic som nevybavila. Na socialku musim ist znova - vraj im dnes nesiel system a potom s tym do zdravotky. Pritom som v zdravotke bola v septembri im nahlasit PNku - lebo mi akoncil pracovny pomer v auguste a tam mi nic o potvrdeni zo socialky nepovedali. Navyse si budem musiet v najblizsej poradni pytat od lekarky vymenny listok kvoli tym vychadzkam a ten zaniest na socialku. Len som sa dnes nastvala, lebo aj ked som mala ciapku, isli mi usi omrznut a nie je to bohvieco, ked ma pri chodzi aj ta cysta boli, radsej by som doma sedela pri radiatore.

minka051
14. dec 2009

romy no to je bohovské... Im nikdy nič nejde ked niečo potrebuješ. Stale tomu nechápem , ved ked si už raz bola nahlásiť na zdravotke že si PN tak čo ešte chcú. Ja neviem že by sa zo sociálky na zdravotnú poisťovňu niečo dávalo. Kde si pracovala pred tým ako si ostala TT.

sobcek
14. dec 2009

romy- potvrdenie z matriky o tom, ze sme vo vztahu druh-druzka.. Znie to strasne, ale musia mat nejaky doklad o tom, ze to robi regulerny par. 😀 A rontgen kvoli tomu, ze sice pri endometrioze a absencii jedneho vajickovodu mam sice narok na sluzby centra, ale nie priamo na IVF, takze tymto musia vylucit to, ze je jeden priechodny a tym vylucia aj inseminaciu. A este chcu zistit, ze v ktorom mieste je nepriechodny, ak je,ci sa vobec oplati nechat ho tam, lebo endo ho aj tak nici a narobi viac skody ako dobreho.

minka051
14. dec 2009

sobček nechápem ako chcú potvrdenie o tom že ste druh a družka??? To je hlúposť aj ja mám druha ale nijaké potvrdenia na to nemám.

majka21
14. dec 2009

Kočky zdravím vás.
Dlhšie som tu nebola. Ale ste sa rozpísali. 😉 Nechce sa mi to všetko spätne čítať, ale sem tam si do toho začítam, aby som vedela čo sa deje. Minka, ako si dopadla?

minka051
14. dec 2009

majka neviem čo presne by si chcela vedieť 🙂

majka21
14. dec 2009

minka, nie ty si išla do ČR na UO? Alebo si ťa len pletiem? 🙂

romy01
14. dec 2009

baby toto som kdesi citala, myslim ze priamo v papieroch v heliku ze na IVF musia byt manzelia, alebo druh a druzka, ze tam musia dat obaja suhlas k tomu IVF a ze prehlasuju ze dieta bude mat matku aj otca. Nerobi sa IVF ak nie je otec.

minka, neviem ako to tam vlastne funguje. Ja som normalne pracovala 9 rokov ako zamestnanec a zamestnavatel odvadzal vsetky odvody a tak. Tam nikdy nebol problem. Lenze pre krizu sa firma zavrela a mne sa skoncil prac pomer 31.8. V tom case sem sa snazili o babo uz 3 roky a IVF mi vychadzalo na september. Takze som ani nesla na urad prace, ale rovno od 1.9 na PN v ochrannej lehote. Mala som sice ponuky na zamestananie ale nakoniec som obe zamietla prave kvoli IVFku a preto ze som nechcela hned po par dnoch ONkovat, lebo tu PNku by som mala tak ci onak. V septembri mi jedna kocka na konikovi poradila zajst na zdravotku, lebo ona sa vyzna, ze budu potrebovat potvrdenie, tak som tam sla a ta pani mi povedala, ze ked to nie je ukoncene ta PNka ze si to len zapise a ze ked ukoncim PNku tak donesiem papier ze odkedy dokedy som bola na PNke, no a teraz ti mi prisla obsielka ze to treba a bla bla bla. Volala som tam a ta teta tam na tom trvala no a dnes som na tej socke nic nevybavila, tak tam zase poletim v stredu, lebo vtedy mam aj poradnu, tak si vypytam aj ten papier o zmene vychadzok pre nich - no byrokracia ako svina v tomto state.

ninajana
14. dec 2009

Ahoj Viki77 tak ako sa vam dari? Citam ze mate 5, my mame to iste, som zvedava ako to do stredy zvladneme...

denis19
14. dec 2009

ahoj holky,
Romy se sociálkou se už netrap, to nejak dorešíš a pokud chtejí papír od dr o zmene vycházek,tak ať se postará dr , ty jsi se snažila a marne!!!!!!

wodanka
14. dec 2009

ahojte..

cisielko, katti, myslim na vas aby to dopadlo dobre, drzte sa 😉

denis19
14. dec 2009

ahoj wodanka......jak se máš? chodíš ješte do práce?

wodanka
14. dec 2009

ahoj denis.. mam sa tak vseljako.. problemy s mm ☹ do prace stale chodim, ak by som bola doma tak az od januara.. ak teda vobec sa k tomu dostanem

sobcek
14. dec 2009

ahojte, baby. To potvrdenie z matriky potrebujem presne na to,ako pisala romy. Zakon o rodine č. 36/2005 Z.z ma zabezpecit detom, aby vyrastali v uplnej rodine a to sa samozrejme neda, ked chyba pravoplatny otec. Ono je to tak aj s adopciou, adoptovat dieta si mozu dvaja ludia opacneho pohlavia, ale musia byt aj popravnej stranke par. Myslim, ze druh a druzka sme po rocnom spoluziti v jednej domacnosti a to musim vydokladovat bud najomnou zmluvou, kupnou zmluvou alebo potvrdenim o prechodnom pobyte. Cestne vyhlasenie nam overia na matrike terajsieho pobytu. My sme mysleli, ze sa to ani neda ao druh a druzka, tak by sme sli na prvu matriku a zosobasili by sme sa 😀 Svadbu budeme mat az 12.6.

guginenka
14. dec 2009

dievcata,
vsetky snazilky pozdravujem, dlho som tu nebola.
tým ktoré sú už tehu, drzim palce a straaaaaaaaasne sa tesim.

ja som sa chcela len pochvalit, ze mame schvalenu ziadost z poistovne, vsetky vysetrenia su v poriadku. preto nam nic nebrani v january ist na to. 😀 😀 😀

nikdy som sa k lekarom netesila tak ako teras. NECH UZ MAM TIE INJEKCIE, NECH SI UZ PICHNEM 😀

denis19
14. dec 2009

wodanka co to je za reči????? co se deje?

wodanka
14. dec 2009

denis, mame nejaku krizu a myslim, ze dost velku.. vobec netusim co mam robit ☹ ale do piatku sa musim nejako rozhodnut, to by som mala zacat brat proveru

denis19
14. dec 2009

wodanka
krizi si prošel každý, myslím, že to není treba zveličovat, v každém vztahu musí být nejaké kompromisy a hlavne diskuze a diskuze jinak se nic nevyreší......nehaž flintu do žita....mám pocit, že vy jste jeden pro druhého.....tak pekne začni papat modré kuličky a uvidíš....vánoce jsou preci svátky klidu.....určite to nebude nic strašného....kolik jste spolu?

denis19
14. dec 2009

guginenka
tak super, to bude nový rok!!!!hurááááá na pichačku 😀

wodanka
14. dec 2009

ja sa snazim diskutovat ale, ked druha strana nejavi zaujem o nic, o ziadny progres, tak som uz aj ja rezignovala
pozname sa 12 rokov

cisielko
14. dec 2009

takže mám 1 bublinku v brušku + máme jedného mrazáčika 🙂 ked sme tam prišli tam mi embryologička povedala, že to čo ide vkladať má už známku jednotku a to druhé začalo krásne bojovať, že ho chce hned zamraziť..tak sme ho zamrazili a jedno mám v brušku 😀 😀 😀 😀 😀 a mám aj fotečku..zázkrok bol v pohode, nič som necítila všetko som videla na monitore..len ked som z dialky zbadala niečo ako obrovská ihla tak som sa už radšej kukala len na monitor aby som sa od trsachu neposrala 😝 a teraz už len veriť musím...na krvičku idem 28.12. 😉 dkujem, že na mňa myslíte 😉

Viktorka...držím palce aby ste krásne postupovali, voláš v stredu?

Afrika...ďakujem..ty si koľko po ET, kedy ideš tetsíkovať, ako sa cítiš?

Densi..ako prvý deň v práci po dlhej dobe????

Romy..ďakujem..veru sú treba aspoň najbližieš dni, tak posielajte vírusíky 🙂

Wodanka..je to až také zlé? my sme si tým tiež takto prechádzali, sme sa povadili aja som romýšlala či ísť do toho ale bola by to hlúposť neisť, kedže zlosť ma vždy prešla 🙂

sobcek
14. dec 2009

cisielko- jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej 😀 😀 😀 😀 To je supeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeer.. 😉 tak nech sa bublinke v brusku paci...... 🙂

sobcek
14. dec 2009

Inak baby, kam zmizla kuspitka.... Žeby UŽ????? 😅

cisielko
14. dec 2009

Sobček ďakujem..no žeby už Kuspi išla nato?

wodanka
14. dec 2009

cisielko to je super.. moc moc sržím palčeky, aby sa bublinka ujala a krásne rástla celých deväť mesiacov 😉

demizon
14. dec 2009

cisielko - drziiiiiiim strasne palce 🙂

romy01
14. dec 2009

ciselko super a kati bola tiez na ET ?

wodanka - zelam ti aby ste to spolu nejak vyriesili, a urcite by ste to pre krizu odkladat, lebo cas sa neda vratit a stracat ho pre hluposti nepotrebujete.

mariamaria
14. dec 2009

cisielkoooo ahooj..ja som tu novaaa..ale gratuuuluuujem a tfuj tfuj tfuj ,aby bolo vsetko uz len dobreee a 28.12.aby boli vysledky uuuzaaaasneeeeee 😉 jooj to je takeee vzrusujuce..ja mam az zimomriavkyyyy

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre