Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

wodanka
18. jan 2010

kajticko, krasna urodicka, gratulujem 😉

kefalinek
18. jan 2010

no veru by som brala, je to kopu starosti ale len tých prvých pár mesiacov, potom je to uz lepšie a mam sice jedno a to poriadneho čerta, ale tak my sme tiez neboli lepší, ja sa toho nebojim my sme velka rodina a kazdy rok ma niekto prirastok do rodiny tak uz sme tak trochu vytrenovaní, nastarší prírastok má 9 rokov a najmladší 17 dní a pomáhame si vždy ked sadá, takže ja by som z toho az taku tazku hlavu nemala.

mariamaria
18. jan 2010

katjicko i ja sa priprajam ku gratulacii fakt uzasna uroda 😉

kefalinek ale ja som bez rodiny..bez pomoci...manzel casto cestuje prec..nemam tu kamosky..bolo by to iba na mne...ty to mas urcite lepsie ,kedze ste taki rodinne zalozeni 😉

romy01
18. jan 2010

pekny podvecer vam zelam. Ja som sa zas moc nevyspala - szale ma bolia klby a aj som mala pocit, ze na mna lezie nejaka choroba, tak som dnesok prelezala v posteli a trisko som si poxitala.
Denis v stresu mam konecne poradnu tak dam vediet ze co mne povedala na to amnio a ake som mala vysledky, no pocitam ze je to OK lebo sa dokina neozvala. Vraj ak by cosi nevyslo tak zavolaju, tak som kludna.

Inak mam akurat nove vecicky co sme kupili cez vikend - kuk album 😀

Ale kocky tento tazden sa zda byt Tyzden s velkym T pre vacsinu tak vam feeest drzim palce a posiemla cmuk na bruska a aj na krpcov, nech sa len pekne uhniezduju a delia ako sa patri
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

figurka.m
18. jan 2010

ahojte kocule 😀

wodanka, nesmut,ved pre teba je dolezita ta najsilnesia fazulka a po tu si zajtra pojdes a hotovo 😎

kajticko super uroda 😀

minka, tak aj tebe sa to uz blizi, drzim palceky 😉

maria, no to je super, tak mate co vkladat 😀 ale je zaujimave, ze v martine mi tvrdia, ze oni nemozu vybrat na treti den tie spravne embrijka, ktore maju vlozit, cim dalej tym mam silnejsi pocit, ze su to len vyhovorky a nahananie penazi

wodanka
18. jan 2010

ahoj figurka, ja nesmutim, ja len musim cakat 😉
Ty pojdes kedy na OPU?

romy01
18. jan 2010

figurka ono je to tak, ze az na treti den sa zacina do vyvoja embria zapajat genetika spermie - cize prve tri dni je za delenie a vyvoj zodpovedna matka a od tretieho dna aj otec. Preto sa moze stat ze to najlepsie vajko na treti den nie je ani zdaleka najlepsie na piaty den a preto to PK robia vzdy ked je tych bajicok viac. Ale ak mas jedno alebo len dve ako som mala ja tak sami ti navrhnu nedat PK la robit ET na treti den. Je to lepsie aj pre psychyku zeny ze sa toho ET docka ako nechat to jedno vajicko v skumavke a na 5 den lutovat ze sa to neskusilo.

figurka.m
18. jan 2010

ja som mala 2-trojkove, 2-dvojkove a 1-jednotkove, chcela som ist hned bez PK ked som to pocula, no zacala do mna hucat embriolozka, potom sa pridal aj lekar , ze oni nemozu ist bez PK ak je viac ako 2 vajka, oni to nemozu zarucit, ze vlozia tie spravne a bla bla...vobec nechceli pocut, ze ja sa nechcem dockat 5-teho dna a oni mi zahlasia, ze neostalo ani jedno, pripadalo by mi to tak, ze som im nedala ziadnu sancu, a stale som presvedcena, ze v maternici maju vacsiu sancu ako v miske....nemam z toho dobry pocit, privela natlaku 🙄 rano mam volat kolko sa ich oplodnilo a uvidi sa, ale mam pocit ako keby nikto nebral ohlad na to co chcem ja 😒

figurka.m
18. jan 2010

romy, ale mne povedali, ze ak budu dve a ja by som si chcela dat len jedno,na ten treti den, tak ani to sa neda...

wodanka
18. jan 2010

figurka to povedali aj mne, ked som si na treti den pytala vlozit jedno, a ani dnes som nepochodila.. ze je to zbytocne, ak ma prezit tak prezije aj v miske a ak nema tak mu nepomoze ani moja maternica

kajka39
18. jan 2010

figurka,wodanka- aj mne tak vraveli ako vam, ale ine centra maju aj iny nazor ako PK ....

kajka39
18. jan 2010

romy- ty si mala len jedno vajko a ako to s nim vyzerralo na 3 DK? Kolko bunkove bolo, a chceli ti ho vlozit bez problemov??

figurka.m
18. jan 2010

no tak niesom sama 😖 ale zaujimave,ze inde sa to da 🙄

kajka39
18. jan 2010

ale statisticky vrsaj s PK su najlepsie vysledky, tak uz neviem, ja som z toho mimo.... 😨

figurka-pisala som ti

mariamaria
18. jan 2010

baby som smutna aj ja 😀 moje deticky sa nedrzia uz tak statocne... ☹ ostalo 5 ,co su ok...ale nepovedala mi Dr.,ci su ok na 100% alebo menej..len povedala,ze zmrazovat sa nebudu dat..ze bude rada,ked ostane na zajtra na vlozenie...pretoze spermie to vraj dokaslali..ze boli slabe...neviem kde berie tu istotu ,ze spermie..ale ma uistovala ,ze vajka boli uzasne krasne vyzrete..ja neviem..som smutna...dufam,ze bude rano ,co vkladat..teda ni neviem ,ci daco budu vkladat... ☹ rozplyva sa mi to..takto za par hodin sa prestalo 10vyvijat...

drzim nadalej palce figurka,wodanka..danka vsetkym co cakate ci uz na ET KET alebo // ciarocky...

zdravim aj tehulky..a posielajte nam bacile ☹

mariamaria
18. jan 2010

baby uteste ma akosi lebo mne je do placu...som dufala..teda este verim mojim detickam mojim bojovnickom...ale ked som smutna ,ze tych 10 je fuc..a tak som pekne na tych vajkach sedela 😀

wodanka
18. jan 2010

maria nesmut, este stale ich je pat a medzi nimi bude urcite aspon jeden bojovnik, ktory to s Tebou vydrzi dalsich 9 mesiacov 😉

kajka39
18. jan 2010

maria-ono sa to asi u kazdej takto selektuje, a ja som si myslela, ze ty budes svetla vynimka. Neboj ostanu len ti najlepsi bojovnici... 😉
Asi nie je nic tak tazk,e ako prave toto obdobie kedy sa caka na ET a na tych statocnych bokovnickov co chcu a maju silu, enrgiu prezit!! 😵

figurka.m
18. jan 2010

maria,nezufaj, musi to byt hrozne, najprv take dobre spravy a zrazu toto, ale uvidis, ked aj nebudete mrazit, ale zajtra ta urcite aspon jeden bojovnicek pocka a to bude ten pravy, budem drzat paluchy aj na nohach a na synovych tiez 😀 😀 😀

wodanka
18. jan 2010

figurka a Ty mas kedy volat?

mariamaria
18. jan 2010

tak teraz mi pisala Dr.spravu ,ze nech sa nebojim ,ze tych 5 zije 😉 a ze sa nemam bat,ze budu mat co vlozit !!!tak ja dufam ,ze ma pravdu..a ze iba 1embryo si mam nechat vlozit ,lebo som mlada a uz teraz s mojimi vysledkami a vsetkym zdravym mam 50%sancu...tak mi je lepsie..ale aj tak sa bojim..ved aj tych 10 sa polozilo dnes v priebehu dna ☹

mariamaria
18. jan 2010

dakujem baby ste mile..to je fakt strasny cas tych par dni cakania..je to straaaasneeee...ale vraj vajka boli super ,ze nemali co pokazit...ze fakt dlho take zdrave vajka nemala ta embryologicka..to ma asi chcela len utesit... ale fakt SPG bol zly...a ani nie 1ml....

figurka.m
18. jan 2010

wodanka, mam volat zajtra o 8hod.

maria no vidis, vsetko bude OK, urcite 😉

kajticko
18. jan 2010

baby nezúfajte ja verím ,že tento rok je náááááááááš 🙂 aj ked sa len jedno prebojuje dokončíme to všetky do konca 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

musíme si veriť. 😉 😉

mne povedali ,že budu vkladať dve už som aj s tým zmierena 😒 neako to zvládneme dúfam

mariamaria
18. jan 2010

ja o 8.30 tak ti drzim palce na 8 hod 😉 figurka

wodanka
18. jan 2010

figurka, tak dufam, ze budes mat len same dobre spravy 😉 ja mam volat o pol hodinu skor.. nerozumiem preco ma Helios, taky postoj k tej PK.. mi to pride tak, ze si len chcu vylepsit statistiky..

maria, klud oni do zajtra vydrzia 😉

mariamaria
18. jan 2010

hej hej wodanka dakujem..budem sa snazit byt kludna..ja ani spat nebudem ako sa poznam..je to klukata cesta ku stastiu veru 😝 a stale mam este 2pokusy ,kde je polka hradena poistovnou 😀 🙄

figurka.m
18. jan 2010

urcite je to aj koli tomu, ale podla mna by mali brat ohlad hlavne na pacientky, nech sa citia v pohode a ked chcu bez PK tak im vyhoviet.....

wodanka, maria drzim palce 😉 😉 😉

wodanka
18. jan 2010

figurka, ja som chcela vklad uz dvakrat ale musim cakat do zajtra 🙄 asi to ta embryologicka berie presne tak ako mi to povedala.."ste mlada a je to Vase prve IVF" .. no co nezaplatim si dalsie 😠

mariamaria
18. jan 2010

wodanka asi tak ako pises...ze mlada...tak sak si zaplatis dalsie...preto neviem ,preco mne nechcu zmrzait ostatne 4uz zajtra ...a ze ak mi vlozia 1 ostanu 4 ,ze to sa neoplati zmrazovat..ze je mensia sanca po KET a blbosti..ja im tam zajtra teda dam 😀 nech mi pekne zmrazia aj tie 4,ak teda to su bojovnici 😝

figurka mas pravdu ,ohlad na pacientky!!!kde je????

a ja som taka nastvana..ani ma nema kto podrzat..nik o tom okrem manzela nevie a ten je na sluzobke..tak esteze mam Vas...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre