Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

cukotka
10. sep 2009

budú u nás nutné genetické testy, z dôvodu podozrenie na cysticku fybrózu

denis19
10. sep 2009

Kati, máte nejsou predispozici, když ty testy genetické a to Tobe či manželovi?

romy01
10. sep 2009

baby ani nam nekazali robit gen testy

denis19
10. sep 2009

Tak to je mi už jasné!Ale neboj to vše pujde jako po másle a o nedlouho budeme posílat foto ze sona 🙂

cukotka
10. sep 2009

práveže ja o nijakej predispozícii neviem, ja som ostala úplne zaskočená, ak budú zle genetické testy, tak musím hľadať darcu ☹ je mi z toho nanič

cukotka
10. sep 2009

obaja musíme ísť na tie testy, ja som tajne dúfala, že na tie testy idú všetci, Dnes to niesol zle aj manžel.

denis19
10. sep 2009

Kati, ber to tak, že budete mít dokonalou jistotu, já se trebana genetické testy ptala, jestli je delají a pokud nemají fyziologický duvod tak ne a to mne zaskočilo. Tak nestresuj a proč dárce????

sasko25579
autor
10. sep 2009

No boli tam dve skupiny kazdá mala 10druzstiev, napr:bratislavská bvodarenskaspolocnost, povazske vodarne, vodarne mesta komarno atd.............
NO prva cast to su monteri:ti dostanu nakres ako maju spojit jedno potrubie, to musia odrezat, zasrobovat, dat tesnenia, tlakomer zaliat olovom a td.maju na to 90minut a nakoniec sa tam pusti voda aked to netecie tak sa posudzuju vselijake vecinapr:ci mal helmu ked zvarl, ci mal na sebe zasteru ked robil s olovom a za to im strhavaju body.

Druha cast to su meraci:na jednom mieste cca 20x30metrov mozno aj viac, je zakopana rura, kde su simulovane poruchy.oni si daju take sluchatka na hlavu a musia urcit kde su tie poruchy.maju na to 70min. neviedia kde na tom poli su ani kolko ich je.a tiez sa im strhavaju body, ked sa pomylia o nejake cm, alebo nenajdu vobec chybu atd.

je to takto zlozite, ale inac ani nie.to sa zle vysvetluje lepsie je to viediet,

cukotka
10. sep 2009

pretože keď testy dopadnú zle, nemôžme mať my dvaja spolu dieťa, resp. môžme, ale s ťažkým postihnutím plúc, a dožilo by sa iba pár rokov ☹

romy01
10. sep 2009

no sasko, to uz hej, to musela byt makacka

cukotka, ja som si myslela ze tieto testy robia vsetkym , ale potom som sa kdesi docitala, ze ak to nevyjde na 1 IVF tak to robia aj ked to predtym neurobili.

sasko25579
autor
10. sep 2009

CUKOTKA
neboj dopadne to dobre. akedy tie testy vam urobia?neoddalujte to, nech to mate cim skor za sebou.nech mate istotu na com ste, viem mne sa to lahko vravi, ale musite to prekonat.drzim palce

denis19
10. sep 2009

Tak se to vyreší tento problém donorovskýmy spermiemi????
Angeliko, tak to je asi fakt lepší videt 🙂

sasko25579
autor
10. sep 2009

ROMY
ti meraci to mali asi lahsie, ale ti c davali to potrubie dokopy, to bola fuska, a robili to po obede/to by som sa ani nezohla/ a od 14h ked najviac pieklo slnko

cukotka
10. sep 2009

na tie testy sa čaká mesiac, potvrdenie od poisťovne budeme mať oveľa skôr, ale testy

sasko25579
autor
10. sep 2009

DENIS
asi je to lepsie vidiet, ja som tiez pri pozerani dostavala instrukcie. davali tam aj pivko zadarmo takze super........

denis19
10. sep 2009

Takže kluci vodárenští si mákli 🙂 manžel jen prihlížel??
Cukotka, určite to neoddaluj!!!!!

sasko25579
autor
10. sep 2009

CUKOTKA
ty si uz davala potvrdenie do poistovne? a kdo ti ho dal?mne ho dal v centre lekar az ked mal vsetky vysledky co potreboval, skontroloval ich a potom pisal zaidost.

cukotka
10. sep 2009

ja to nechcem oddalovať, ale najbližší voľný termín na tie testy je o mesiac, čo mám robiť?

denis19
10. sep 2009

Takže jsi si vlastne zašla na pivko 😝
já se dnes byla mrknout na jarmark, dala si dve deci burčáku a už jsem se točila 😀 😀

cukotka
10. sep 2009

musím len čakať, nič iné mi neostáva

sasko25579
autor
10. sep 2009

DENIS
no bola to sranda, hlavne ked tam behali a hladali tie poruchy, neuveris,aj pri tom behali a ti muzovi kolegovia/boli dvaja/ su taki tuckovia. vies ako z nich lialo?no n apopukotanie.he he

denis19
10. sep 2009

Kati, tak to neudeláš nic a budeš muset vyčkat, najednou budeš mít i testy i potvrzenou pojišťovnu, vše dopadne dobre a hurá na PROVERu , injekce a otehulkování 🙂

sasko25579
autor
10. sep 2009

CUKOTKA
neboj sme tu s tebou ten mesiac rychlo ubehne.len sa nesmies vzdavat .
neodpovedala si mi.ako to ze uz si dala zaidost do poistovne a a z teraz si bola v centre?ved tu ziadost ti musi nejaky lekar schvalit, napisat podpissat.

cukotka
10. sep 2009

keby to tak bolo denis

sasko25579
autor
10. sep 2009

CUKOTKA
bude to tak ako povedala Denis a hotovo........ 😅
ozaj volala si potom s kajticko?

romy01
10. sep 2009

cukotka skus ist do ineho mesta, ci by to tam nebolo skor, ja som citala prispevky v sanatorium Helios III a cykita tam písala, ze na samotne vysledky cakala mesiac. Uz bola po uspesnom IVFku ked jej povedali, ze dúfajú ze nie je tehotnná a ona ze hej, ze bola na IVF - nieco jej nasli a musela si cele tehotenstvo pichat nejake lieky lebo by hrozili babatku nejake problemy - nastastie ma dnes par tyzdnovu kráááásnu silvinku 😀 😀 😀 Ale kocka makaj a snaz sa to nejak uponahlať aby si tie vysledky mala pred IVF

cukotka
10. sep 2009

sasko boli sme v centre, tam nám vypísali žiadosť do poisťovne

denis19
10. sep 2009

Ano,souhlasím s Romy a i s Angelikou 🙂 !!!!
Nevešej hlavu a optimismus!!!!!! A taky možná dvojku červeného????

cukotka
10. sep 2009

kým nebudú výsledky z tých genetických testov, tak nič nebudú robiť s nami, jedine odbery krvi,

sasko25579
autor
10. sep 2009

CUKOTKA
no dobre, on vam v cedntre vypisali ziadost a teraz vam povedali ze mate ist na gen, testy?to je nejaka blbost.

Ved ziadost by sa mala poslat ked je jasne ci je vsetko ok, a ked to poistovna schvali tak sup na IVF.Alebo sa mylim?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre