Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

denis19
4. feb 2010

no jasne že nejsou prirozeným výberem, embriologička vybere ty nejlepší spermie a každé jedno vajíčko oplodní jednou spermií, ale pokud nemáte napr. pohyblivost spermií, tak ti jiná možnost ani nezustene, než ICSI. proč máte vy ICSI...my meli ašpatnou morfologie, tvar spermií vubec nedovoloval se prodrat k vajíčku, tka proto jsem neotehotneli a museli na IVF ICSI a mohla jsem se i posr....ale jinak to proste nešlo..... amáme ješte dve oplodnené vajíčka...teda embrijka v mtazáku 😀

krivka5
4. feb 2010

ahojte dievcatka!

kajka...to mi je luto ,mrcha hnusna,ale sanca tu este je nestracaj nadej ,krvicka to isti...
bombrlcek...ako sa dari?co robka bombulka?
figurka...aj mne krajko kazal sa objednat na recepcii na UZ do 14 dni.mna dali na 12.2.
demizon...gratulujem k vajickam,pekny pocet.tak bez ICSI to je super.my sme mali zlu morfologiu tak sme tiez mali ICSI. ale nic nelutujem a peniazky navyse toboz nie...

majaja75
4. feb 2010

denis...my mame velmi malo äpred 3 mesiacmi 5 mil a teraz sme mali 450 tis) takže preto ICSI, ja som mala vštký hodnoty dobre dokonca ked som chodikla v decembri na follikulometriu tak som mala počas ovulácie 2 vajička, potom to jedno začalo sa zmenšovať a ked som mala dostať menšt. a meškala mi tak na sone zistili že mám zase na lavom vaječ. zase folikul.
mam pocit že aj teraz po 2 mesiacoch to tak bude, už som mala dostať menš. pred 2 dňami a meškámi(inokedy som mala ako hodinky) , takže zase asi tvorím veľa vajok, alebo som zblbnutá z tých injekcii

denis19
4. feb 2010

to spíš ty injekce...kolikátý den stimuluješ??? NO PRI TOM OčTU ANi nepremýšlej, že by jsi ICSI zrušila!!!!!!! a bud ráda, že ta možnost tu je...já se kvuli faktu IVH a navíc ješte ICSI rozhodovala dva roky....musela jsem na to pristoupit v duši a potom jsem se pustila do bje.....takže asi tak trochu chápu tvé y,ale když jsi se dala na boj tak to už dobojuj....a jak píše Krvika...ty prachy navíc za to stojí!!!! 😕

figurka.m
4. feb 2010

ahojte 😀
takze karneval uspesne za nami, sala vyutierana, nic nieje zlomene, parada 😎

u mna HCG 397, takze to zrejme bude jedna fazulka, kontrola o tyzden, aj ked neviem, preco tak skoro, to urco nebude este srdiecko 😕

majaja75
4. feb 2010

denis..stimulujem 7deň

majaja75
4. feb 2010

figurka...tak to je dobre

krivka5
4. feb 2010

figurka...ved aj keby tam bola len jedna bobulka je nadhera že?mne doki videl tiez len jedneho bobacika ,patrime medzi stastne tehulky a to je parada 🙂 ja idem na srdiecko az 12.2. co je vlastne tiez za tyzden...

denis19
4. feb 2010

ooo figurka....paráda,ale možné je už i srdíčko,ale hlavnce se určí počet 😀 😀 mela jsem to stejne jako ty...nevidel krajko nic potom o týden a potom ješte o pet dní

figurka.m
4. feb 2010

krivka, ked mam pravdu povedat budem spokojna s jednou, mala som strach, ze budu dve, hlavne koli tym rizikam okolo toho, aj predcasny porod a niesom uz najmladsia,no bude ako ma byt 😉

denis, len ja chodim spojom, bo mm v praci a mam trochen strach sa sama terigat tolko krat 😅

guginenka
4. feb 2010

denis - dnes som bola v centre ohľadne odberov. tak ma informovali, ze ak to nenariadi lekar, odbery nie su povinne. a mne ich zatial nenariadil. mam byt pokojna. tak som. ale aj tak dakujem velmi pekne za ochodtu 🙂

minka051
4. feb 2010

Ahojte
Tak ja úspešne zvládla pracovný deň s plným nasadením. Zajtra to bude to isté ale pomaly to odsýpa a papiere zo stola miznú. No ja dnes žiadne nové správy všetko po starom.

kajka ani neviem čo mám povedať. Normálne mám strach testovať aby som nezažila sklamanie. Kúpila som aj test ale iba na neho pozerám a odvahu veru nemám. 😲

cisielko tak držím palce nech sa snehuliačik poriadne zakusne a už sa nepustí až kým nebude čas 🙂 🙂

denis19
4. feb 2010

ahoj minka...hlavne , že jsi to v práci zvládla.....kajky mi je také moc lítu,je mi z toho smutno ☹ nechce se mi tomu ani verit!!!!!

gugi...hlavne, že je vše ok........a bud teda v klídku.... 🙂

figurka.....spojem???? tak to je dosti náročné.....to by mel jít s tebou pokud by se dalo 🙂

denis19
4. feb 2010

romy,super výbavička...ty už toho máš 🙂 🙂 hezké!!!!

guginenka
4. feb 2010

denis - este jedna otazka. ako dlho trva stimulka? cca.

minka051
4. feb 2010

denis no písala som kajke IP ale ešte sa mi neozvala stále tomu nejako nemôžem uveriť ☹ Ja už má taký strach že neviem či do rána zaspím.

kajka39
4. feb 2010

mninka--som tu, prave sme sa vratili z Polska ,boli sme sa trocha prevetrat.....zavolam ti okolo 21hod. ak mozem. Musim este nieco dokoncit a vydychnut a ozvem sa, nic sa nedeje... 😉

minka051
4. feb 2010

kajka dobre kludne zavolaj budem čakať.

romy01
4. feb 2010

figurka, aj ja som bola na kontrole tyzden po krvi - to bolo ale hlavne aby sa skontrolovali vajecnihy, ci sa netvoria cysty a tiez skontrolovali tekutinu v brusku - aj ta tam je po stimulacii. No a bolo vidno akurat plodovy vacok, no srdiecko este nie. Ak bude vsetko v norme zas ta objednaju do dvoch tyzdnov na srdiecko.

demizon super uroda. Uz len cakat na miminko 😀

baby k tomiu ISCI - ja myslim ze je to velmi individualne. My sme celu dobu riesili IVF prave kvoli spg - ten vypadal dost zle- a to sme mali mnozstvo 20 - 30 mil- cize pocet OK ale morfologia bola slabsia. Planovali sme IVF bez ISCI, no nakoniec aj ked v den odberu mal mm ukazkovy spg, mala som len jedno vajicko, tak sa embriologicka rozhodla to neriskovat a dala ISCI. Inak Neviem ktora ste sa pytali na uspesnost pri ISCI - ja som sa na to pytala na pohovore a embriologicka mi tvrdila, ze je vyssia uspesnost co sa tyka oplodnenia a o nieco vyssia co sa tyka aj poz vysledkov ako pri beznom IVFku

romy01
4. feb 2010

kajka - vyjde to nabuduce, je ti to jasne. nie ? Teraz si oddychni a načerpaj nove sily do dalsieho boja.

sanris - ja som aj po odbere este hodne vela pila, lebo stale hrozi to riziko OHSS - este par dni pi kolko mozes, nech sa vsetok ten sajrajt vyplavi. Potom to budes postupne znizovat, podla potreby na nejake 2 lite denne.

denis19
4. feb 2010

gugi...cce 14 dní, je to dle hormonu v ženském tele, já treba stimulovala 16 dní, jsem preci starší ročníl

kajka...tak polsko, ješteže to máte tak blízko a veím, že trochu pomohlo......

romy01
4. feb 2010

ahoj denis, bola som nakupovat, kukni album 🙂

guginenka
4. feb 2010

denis - ja som si pozerala tvoj album. neviem sice kolko mas rokov ale bude steba trendy mama. vizeras velice dobre. 😅

romy01
4. feb 2010

denis tebe posunuli termin ? ( inak mne podla sona vcera posunula termin uz na 16 juna - drobec mal dlhe nohy 😀

denis19
4. feb 2010

romy, neposunuli,proč se ptáš??? neco nesedí??? dyť jsem ti už psala, že super výbava!!!!...tak dlouhé nohy??? no super bude to bežec 🙂

gugi....38...tak budu taková obstarožní mamča...ale veselá 😀 😀

romy01
4. feb 2010

no preto sa pytam ze sme mali OPU v jeden den a mas termin o dva dni skor

denis19
4. feb 2010

no víš jak to je oni to počítají dle poslední mentruace a tu jsi ty mela o dva dny pozdeji a já potom dva dny dýl stimulovala, to abych šla s tebou na OPU 😀 😀 😀

guginenka
4. feb 2010

denis - 38 - tolko ma moja sestra a je super vek. myslim, ze sme sa nikdy tak dobre neporozpravali a nezasmiali ako teraz. sak si mladucha 😀

romy01
4. feb 2010

baby idem k mm tak dobru noc 🙂

denis19
4. feb 2010

holky tak doboru noc a gugi jsem ráda, že jste se takto z večera dobre pobavily se sestrou 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre