Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

brmbolcek
17. jún 2010

@jejo - mas IP 🙂 🙂 🙂

jejo
17. jún 2010

aj ty 🙂

brmbolcek
17. jún 2010

@jejo 🙂 🙂 🙂

renka1801
17. jún 2010

Ahojte, tak dnes som telefonovala , mám schválenú žiadosť na IVF. Už som si dala aj termín ku kordinátorke, chodíte niektorá do Heliosu? Že aký je Ďalší postup? Na to IVF pojdem až v septembri , lebo ideme v auguste na dovolenku, tak to nechcem riskovať, že by sa mi tam mohlo niečo prihodiť.Ďakujem

brmbolcek
17. jún 2010

@renka1801-gratulujem ku schvaleniu ziadosti 🙂 🙂 🙂 a kde ste si vybrali dovolenku ? uz si dalsia na september to bude kolko majovych babetiek 😵 😵 😵

renka1801
17. jún 2010

My ideme do Chorvátska, hlavne pretože moji dvaja chlapi su často chorľaví na priesušky.

renka1801
17. jún 2010

Priedušky som chcela napísať

renka1801
17. jún 2010

brmbolcek čítala som , že jejo a tuzim to tiez planujú na september.

kajticko
17. jún 2010

Dievčatká ahojte 🙂

všetký nové zdravím a vítam medzi nami 🙂 žial sa mi to nechce všetko čítať späť tak neviem v akých ste štádiach,ale všetkým prajem úspešne IVF 🙂 a krásne tehulkovanie

romy, vierka držím palce a myslím na Vás už sa Vám to kráti teda neviem či to nemáte už za sebou ked som to dlho nečítala.

Denis zdravím dúfam,že si to už krásne užívaš 🙂 🙂 Karolínke prajem veľa veľa zdravíčka

moje bábätka su v poriadku krásne rastú jedno je chlapček to druhé sa nám stále nechce ukázať,ale tehulkovanie si konečne užívam 🙂 som v 23tt a našťastie som len 4 kg pribrala

denis19
17. jún 2010

kajti..............paráda...nemám co dodat...jsi perfektní 🙂 🙂 🙂 držím palec a holky jsou stále 2v1 a já si to už vychutnávám 😀

jejo
17. jún 2010

@renka1801 ahojjj, ano ano v septembri ideme na to, v auguste ideme na konci aj my do Chorvatska , to je tvoj prvy pokus?

jejo
17. jún 2010

@kajticko jejjj dve babatka, aj ja chcemmmmm , drzim palce, my ideme skusat od septembra

kajticko
17. jún 2010

denis fotečky som videla Karolínka je nádherna ja stále dúfam,že aspoň jedno bude dievčatko 🙂 a moc Ti to maminkovanie pristane.ja mám konečne fotečku s bruškom aj s mužíčkom len je ešte stále u mojho otca vo foťaku ,ale ak ju dostnem hned Vám ju sem dám

jejo neboj tak to všetko letí za chvílu sa budeš aj ty tešíť ako Ti bruško rastie 😉

jejo
17. jún 2010

@kajticko uz sa neviem dočkať 😀

denis19
17. jún 2010

kajtičko...tak to se teším na tu fotečku.......prála bych ti jednoho chlapečka a jednu holčičku,ale uvidíš co ti život nadelí.....mne nadelil holku,ale kdo ví co bylo to druhé 😀 😀 😀 😀 jinak nechci strašit,alev nemocnici jsem se seznámila se spoustou holek a z toho TRI čekali a už mají dvojčata a je to fuška, fakt Ti musí nekdo pomáhat, nejlépe manželík, neboť to je náročné!!!! ale krásné........ono to za chvíli stejne vyroste a odejde z domu, tak se z toho ted tešme......jsem ráda, že seTi Karolín líbí....je fakt hezká,ale to rekne o díteti každý rodič 😀 😀

brmbolcek
17. jún 2010

@denis19-tak ako bolo na prechadzke s karolinkou ? aj u vas svieti slniecko ? ja som fajn napapana a teraz nam krasne travi 😉 😉 😉 ako sa citis po cisaraku ?

kajticko
17. jún 2010

denis tak tomu verím ,že to je fuška ,ale našťastie sme veľká rodina mama býva na blizku aj sestra aj švagrina tak to neako zvládneme a dokonca mám starostlivého mužíčka ktorý sa už teší aj toho som upozornila,že musí mať aspoň 2 tt dovolenku 🙂

ja si stále hovorím - 2 roky som robila au-pair vychovávala som cudzie deti v Nemecku tak si verím ,že to zvládnem 😉 ja sa teším ,že už budem mať celý deň čo robiť som inak dosť akčná a zabíja ma totto nič nerobenie.

matakrok
17. jún 2010

Minka, Marika, Romy, brmbolcek, krivka,... dnes som sa dozvedela smutnu spravu - nie som tehotna ☹ 😢 🤐 😠 vysledky krvi vysli negativne.
majte sa preto pekne, drzte sa, nech vam vsetky dalsie pokusy, ktore dievcata sa pokusate, prinesu radostne chvile!
ahojte
martina

jejo
17. jún 2010

@matakrok Martinka nebud smutna, asi to tak malo byt, treba sa zotavit a skusit to znova 🙂 tie stastne chvile s tvojim babatkom estelen pridu , nevzdavaj sa

renka1801
17. jún 2010

jejo , to bude moje 1. IVF , raz sme skúsili IUI ale bezvýsledne. S manželovým spermiogramom to už asi inak nepojde.

ylka
17. jún 2010

@matakrok
ahoj, já věřím, že dříve či později to vyjde každé. 😉

jejo
17. jún 2010

@renka1801 my sme na tom rovnako, len neviem preco nas v GF potom nutili do troch IUI , udajne by mi ziadost na IVF neschvalili kym nebudem mat 3x IUI kedze som raz tehotna bola - prirodzene. 😒

ylka
17. jún 2010

Kdybych před prvním ivf věděla, co vím teď, jsem si jistá, že spousta věcí by dopadla jinak. 😠

renka1801
17. jún 2010

Ja som tiež už bola tehotná 2 krát. Ale pred 10 rokmi. 1.x spontánny potrat, 2.x to máme jedného už takmer 9. ročného syna. A teraz sa nám už 3 roky nedarí, v Heliose mi tiež ponukli skúsiť .2. IUI, ale my sme boli len raz, a ideme už na IVF. Tlačí nás už vek a rozne diagnozy... Ja som mala aj endometriozu, .

romy01
17. jún 2010

ahojte dievcence

kajticko - zena ty kde sa tulas, ved ja som na teba uz aj zabudla a ty ze v 23tt - ja odpadnem.

baby vierku som dnes stretla na pasoch a pozdravuje vas- Niekolko dni im nefunguje internet, neviem co maju za problem ale akonahle bude moct tak napise. Aj mne aj jej pasy prebehly rychlo a bez problemov no a jej kazali prist na kontrolu v utorok a mne v stredu na buduci tyzden.

renka je nas tu viac z heliosu tak sa kludne pytaj, no neboj sa lebo v heliose maju koordinatorku ktora ta bude navigovat a sprevadzat celym IVFkom, zakazdym ti zavola co a ako mas robit, budes podla toho chodit na kontroly, na odbery krvi a zakazdym ti zavola ake su vysledky a co a ako mas dalej pokracovat.

Zda sa ze sa tu formuje nova septembrova skupinka - baby drzim vam palce - my s denis a vierkou sme tvorili trojku a super nam to vsetkym na prvy sup vyslo, tak si berte priklad 😀

matka to vazne ? Ja som verila ze tebe to vyjde, ved si ani ms nedostala a aj si mala take tie priznaky. Do kelu. Mati viem ze to teraz boli ale za par dni to prejde a potom urcite napis , urcite sa ozvi a verim ze naberies silu do dalsieho pokusu. Oddychni si teraz a mozno ti ani nebude dalsi pokus treba, lebo telo je nastartovane a mozno vam to v tomto cykle vyjde aj bez pomoci. Moc ti drzim palce.

tuzimpobabatku
17. jún 2010

@jejo ahoj jejo🙂...som rada, že si tu 🙂 ..je to super, keď si takto píšeš s dievčatami, ktoré IVF ko už majú za sebou, alebo ešte pred sebou....môžeme si tu navzájom poradiť a povzbudiť sa 🙂 ...ja sem už moc nechodím, len striedmo, ale ked začnem stimulku, tak si tu rada s tebou popíšem. Takže v sept. začíname🙂..budúci týždeň sa idem objednať do GF na konzultáciu. Do akého centra chodíš?

jejo
17. jún 2010

@tuzimpobabatku
ja chodim do GF ku Dr.Stenovej, ja cakam na to schvalenie ale kedzemi povedala ze zacneme stimulku az po navrate z dovolenky (1.septembra) tak sa dohodnem na takyto termin zrejme, ale zase ved pripravu injekcie mi mozu zacat pichat aj pocat dovolenky nie? ja mam mamu lekarku a na dovcu ide so mnou... aj svokra 🙂

tuzimpobabatku
17. jún 2010

@jejo samozrejme....injekcie si môžeš pichať aj sama, alebo hocikto iní, kto to ovláda 🙂

annamary27
17. jún 2010

@jejo na dovolenke si to radšej nepichaj,aby si nemala náhodou zlú reakciu a čo tam potom s tebou zrobia,aj ked budeš mať lekárku po ruke.Radšej si to uži,poriadne si oddýchni a pozitívne nalaď. 😀 😀 😀

jejo
17. jún 2010

@tuzimpobabatku
tak super, uz sa tesim ze na jesen nam zacnu rast bruska 🙂 🙂 🙂 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre