Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

sobcek
14. júl 2010

@majaja75 - ďakujem. Odľahlo mi. Mám im volať medzi druhou a treťou, tak som zvedava, co mi povedia. Ja som to tak pocitala, ze dnes je posledny den, kedy by som mohla dostat mrchu a aby mi este vystacil Diphereline. Ale pokial mi to predpisu, tak super. 😀

annamary27
14. júl 2010

@jejo to máte akú poisťovnu,že žiadosť tak dlho trvá?Ja keby som aj mala doma bazén,teraz sa tam neprasknem,lebo po prílete mi ešte na letisku v Blave došla mrcha.Tak pojdem na budúci týžden ku svojej gyn na kolposkopiu a koncom augusta sa objednám na konzultáciu do centra.Svoju šéfku som dnes poprosila,že ked budú plánovať inventúry po našich výdajniach,aby nás dala čo najskor,že chcem isť na druhé ivf a chcem to mať pred PNkou za sebou a hlavne v tom nechcem kolegynu nechať samú.Beriete aj ten Eregma max?

jejo
15. júl 2010

@annamary27
mame dôveru, ale je leto, vsetci su na dovolenkach tak mozno preto to tak trva a kedze sme sa pustili do tych byliniek Eregmu sme vysadili a pockame na ucinok do septembra
ja som si vybavila v praci flexi prac.dobu, takze budem robit viac z domu a oddychovat doma
Ak mi zavolaju z GF tak sa objednam asi zaciatkom septembra na konzultaciu, skôr to asi ani nema vyznam.
Ako sa citis, je mrcha horsia po tych liekoch? Je mi to luto ze vam to nevyslo, moc vam to prajem vy ste taky vesely par s muzickom. Pekny den, papa zatial

annamary27
15. júl 2010

@jejo tak dôvera aj našim pacientom schvaluje pomôcky až mesiac a všeobecná to podpíše hned,maximum do týždna.Držím palčeky s bylinkami.Dnes som mala v robote už po príchode o 6.15 31stupnov,chrbát mám mokrý,krk od vlasov tiež.ufffff.Mne by v lete uplne stačilo 25stupnov..Ja ešte stále v práci vyvraciam medzi mojimi kolegynkami šumy,čo sa šírili počas mojej neprítomnosti ,že tehotná nie som a priberám len preto,že som veľa papkala.Ja dnes beriem mužíčkovi domov dávkovač liekov a rozdelím mu tam tie guličky od liečitela,aby sa s tým nemusel pyplať.

cukotka
16. júl 2010

Ahojte 🙂 vsetky vás pozdravujem

krivka5
16. júl 2010

pekny dnik 🙂

@cukotka tie nase novopecene maminky asi nemaju moc casu na konika 🙂 nejak je tu mlkvo 🙂 ako sa citis v tychto teplach?

cukotka
16. júl 2010

Ahoj krivka5 ja si to celkom uzivam, týždeň som mala dovolenku, tak som sa chodila kúpať a trosku nachytat bronz 🙂 babetko sa má asi zatiaľ fajn, veselo kopka. Budúci týždeň idem na 3D tak už sa teším. Doktor mi stále pinda na tu moju váhu, že nič nepriberam. A ty ako? Pochvál sa?

cukotka
16. júl 2010

Ahoj krivka5 ja si to celkom uzivam, týždeň som mala dovolenku, tak som sa chodila kúpať a trosku nachytat bronz 🙂 babetko sa má asi zatiaľ fajn, veselo kopka. Budúci týždeň idem na 3D tak už sa teším. Doktor mi stále pinda na tu moju váhu, že nič nepriberam. A ty ako? Pochvál sa?

majaja75
16. júl 2010

ahojte cuki a krivka.....dávno sme tu neboli..nejak sa ta stará skupina vytratila.....čo máte nového? ktorá pôjde ďalšia po vierke?

cukotka
16. júl 2010

majaja75 - ahoj, tak ja tak skoro nepôjdem, mám ešte čas 🙂 😉 a ty čo ako sa máš?

romy01
19. júl 2010

ahojte, teda nielen mamicky ale ani snazilky nemaju moc na konika casu, ze ? To bude tym teplom - poviem vam ze malym detom to lezie na mozog a potom aj nam dospelym co ich mame nonstop na ciciku.

Vierka, denis co mate noveho ?

a co nase tehulky ?

annamary27
19. júl 2010

@romy01 Tak to máš pravdu,že nemáme čas na koníka a ja už som aj v novej témičke 2.ivf na jesen.Po práci 2hodiny polievam len trúvu okolo domu a potom sa mi moc dopisovať nechce.V práci mám 33stupnov v týchto horúčavách,ale že by nás vedenie pustilo skor domov ani nápad,rozum sa nám ide uvariť.V sobotu sme boli s drahým po návštevách u známych kde jedny maju 7mesačnu Nelinku a druhý 2mesačnú Zoe,tým ideme v auguste aj na svadbu,tak som si deťúrence pochovala trošku a aj uspala 😉 😉 😉 Bolo fajn.
Teraz v piatok naši odchádzajú na dovolenku,tak budeme so sestrou na striedačku strážiť dom,takže budem zas rozlietaná,z roboty domov a potom na dom a to som ešte v práci sama a nemôžem si hocikedy odbehnúť.
Ako ten čas uteká,už tvoj maličký budeme mať skoro mesiac.
Teším sa na 2.ivf,už aby to tu bolo,nech som doma na stimulke.Poprosila som aj šéfku,nech nám urobí inventúru čo najskor,lebo ju mávame oktober-novemmber a ja ju teraz chcem mať v septembri,kým pojdem na ivf,tak mi slúbila,že bude na to myslieť,ked bude robiť plán inventúr.

krivka5
19. júl 2010

@cukotka ahoj 🙂 ja priberam aj za teba 😀 uz mam 90kg a citim sa ako slon. som zvedava ako schudnem 30kg!!kde si dovolenkovala? aj si sa kupala? my sme boli na santovke na kupku cez vikend ale do bazenika som nemala odvahu ist. len som sa sprchovala a nozky macala 🙂
@majaja75 no veru teraz sme na rade ja a bombrlcek a potom vy s cukotkou 🙂 uteka to ako voda. len nedavno sme cakali na dve // a pomaly uz budeme drzat nase babatka v naruci 🙂

@romy01 to teplo bolo fakt neznesitelne. ako sa ma drobcek?

majaja75
20. júl 2010

@krivka5 ahoj, tak to máš pravdu ako to rýchlo letí.......mne termín stále posuvaju dopredu, takže tipujem že pôjdeme začiatkom novembra....neboj schudneš, pri malom budeš behať a ani sa nenazdáš a budeš mať pôvodnu vahu. potom hlavne dajte vedieť a budeme čakať na foto

krivka5
24. júl 2010

@majaja75 ...tak ti malinka rychlo rastie 🙂 nakoniec budes tiez oktobrovka 🙂 ja som kilo schudla, bola som 4 dni v nemocke 🙂 nastastie plany poplach a v poriadku som ja aj malycky 🙂 mame uz 1300g 🙂 dnes ma pustili tak tu idem pocitat co nove 🙂

annamary27
24. júl 2010

@krivka5 tak to je dobre,že ste v poriadku.držte sa 😉

majaja75
25. júl 2010

@krivka5 ahoj, mali ste nejaký problém s malinkým?

krivka5
26. júl 2010

ahojte 🙂
nie s malinkym, ale ja som sa nejak necitila a tak ma dokina z poradne pre istotu poslala do nemocky. pri prvom synovi som mala eklampsiu tak nechcela nic podcenit. chvalabohu vsetko je v poriadku a ja sa dufam teraz dockam aj normalneho porodu 🙂

nivejka
26. júl 2010

@krivka5 ...ahoj moja 🙂 🙂 .....zasa nevieme spať???? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

krivka5
26. júl 2010

@nivejka ahoj 🙂 mna tentoraz zbuntosil muz a on si uz zas pekne spinka, ale ja uz nezaspim 🙂

nivejka
26. júl 2010

@krivka5 ....no ja som hore od pol3 mňa zase zobudil plný mechúr 🙂 ..a už som sa len prevaľovala a mm vstal o pol5 do roboty a aj teda k PC....

krivka5
26. júl 2010

@nivejka mi sa riadne trenujeme, tym vstavanim ,uz na babatka 😀

nivejka
26. júl 2010

@krivka5 ..no to mi hovor 🙂 ---ved my to ani nedospíme...mňa posledných pár dní bolia nenormálne nohy,že ani preto neviem ani večer zaspať a nadránom sa aj budím,že si neviem nájsť nijakú polohu 😖 ...brucho mám strašne napnuté ,že mi to pripadá ako keby chcelo explodovať.....

krivka5
26. júl 2010

@nivejka mna kazdy vecer chyta nozna neuroza, take svrbenie v nohach. tiez sa len prehadzujem pokial zaspim 😒 brusko mam v pohode. a tebe nahodou aj netvrdne? sestricka v nemocke hovorila, ze si bruska nemame hladkat ked tvrdnu...

nivejka
26. júl 2010

@krivka5 ...ja ti ani neviem,ale skôr si myslím,že malá sa tam tak otáča 😅 ....ked už aj chvíľu stojím na nohách,tak ho mám na prasknutie...a môj najväčší problém je dýchanie ☹ ☹ ...musím sa nonstop nadychovať z hlboka,lebo stále mám dojem,že sa z ☹ dusím--ani vlastne to dojem nieje,lebo naozaj mi nestačí normálne dýchanie...u ☹
to mi tak tlačí na pľúca???---ležím len v polosede a aj kvôli nosu,lebo sa mi hned zapchá--- ☹

krivka5
26. júl 2010

no idem este k muzickovi sa pritulit. pa pa 🙂

krivka5
26. júl 2010

@nivejka ja si davam take prirodne kvapky do nosa. tiez ho mam furt zapchaty a to dychanie, mas pravdu drobci nam tlacia na organy a tak sa tazko dycha. ja ked lezim citim taku hrcu v krku a preto sa mi zle dycha. a zacala som aj chrapat, no hruza. este kusok vydrzime a bude dobre 🙂

nivejka
26. júl 2010

@krivka5 ...tak si ešte pospinkaj 🙂 ....no nič nám nezostáva len vydržať 🙂 🙂 ....kvapky nechcem používať,lebo ešte začiatkom tehotenstva--som sa zbavila závislosti od kvapiek do nosa,ktoré som používala v kuse aj 4krát za deň niekoľko rokov 😠

denis19
26. júl 2010

dobré ránko bojovnice za detská práva 😀 😀 😀
jak se tu máte????????? Co nového kdo porodila a koho to ješte jen čeká???
já s karolínkou v jednom kole, klasika hudeček jak se ríká...konečne nejsou strašné tepla, tak se to dá vydržet a detičky jsou milejší 😀 😀
jinak roste jako blázen,ale to holkám co mají už doma dítko asi ríkat nemusím a ty co ho nemají mi to neuverí, pokud to nezažijí 😀
jak prázdninujete?

@krivka5 tak ako? už po škole jen v očekávání co?
@romy a ty a timotej.....pohoda? vše klape podle predstav, nejaké starosti či radosti 🙂
@viera6 na tebe stejná otázečka jako na romy???? 🙂

jejo
26. júl 2010

@denis19
ahojte pipinky z GF, mam dotaz, mam schvalenu ziadost na IVF a dohodnuty termin na konzultaciu s dr.Stenovou, len sa chcem spytat kolko presne trva priprava na samotny zakrok IVF , resp. ktory den sa zacina a co sa picha (kazdy den, alebo len niektore dni?) , ide mi o spravne nacasovanie, kedze teraz planujeme nejake cesty mimo SR, dakujem a prajem pekny dnik 🙂

denis19
26. júl 2010

@jejo já si to už dodetailu nepamatuji,ale začínalo se tabletkama tuším v puli cyklu a potom denne injekce cca 3 týdny,ale pokud si nalistuješ začátek tématu tam to já i romy dukladne opisujeme, byly jsme práve ve výru stimulace 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre