Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

sanris
12. apr 2010

tak to potom áno, ja som kedysi mávala takýto problém s hrdlom každé ráno ma bolievalo, ale o´d istého času ma vôbec nebolí

denis19
12. apr 2010

Romy..tak to nemá cenu,ale v šopingu je to možná lepší ne? ikdyž zase mne tam nedelá dobre ta klimatizace, tak to není ani tak ani onak.......ale zmrzku si dám 😀

romy01
12. apr 2010

denis, nema vyznam sa prilis obmedzovat, poznam to sama na sebe ze ked si nieco dlho odopieram, potom ma prepadne take obzerstvo - a tam potom treba silnu volu. Takze ak si na nu robis uz nejaky cas chut tak si ju daj, len pozor na prechladnutie. Ja mam naplanovanu " kvazi dietu " do vikendu ale potom si jeden den doprajem aj sladke aby telo nebolo v strese - pojdeme na oslavu narodiek mojho ocina, takze tam sa nebude dat odolavat kolacikom.

sanris
12. apr 2010

no zachutila mi kyslá kapusta tak tlačím 😀

romy01
13. apr 2010

?dobre ranko,

prvaaaaaaa - to sa mu stalo asi len druhy krat

apple7
13. apr 2010

Ahojte 🙂
uz po ranajkach Romy?

romy01
13. apr 2010

ahoj apple

ano uz som spokojna 😀 Vcera som si este vecer o 10 tej supla mandarinku - ta mrkva nebola moc syta, ale inak som so sebou naramne spokojna 🙂 🙂 🙂 Dnes sa budem usmievat na cely svet. 🙂 🙂 🙂

ako sa dnes citis ? Mas kontrolu tusim v stredu ze ? Ja mam v stredu sono.

apple7
13. apr 2010

Ano v stredu mam kontrolu a uz mi asi povedia kedy idem na OPU,
Kam ides na sono?

apple7
13. apr 2010

romy , ako robia OPU? zo spodu alebo zvrchu? a co si mam priniest so sebou?

romy01
13. apr 2010

apple napisem ti IP

denis19
13. apr 2010

Dobré ránko........
romy...no hrdinka jsi!!!!!!
apple....neboj se , už jsem ti to zbežne psala, co a jak,ale Romy Ti to doladí do dokonalosti 😀

apple7
13. apr 2010

Dakujem romy,
uz sa nebudem tak bat... 🙂

apple7
13. apr 2010

Ahoj Denis 🙂
Ako sa dnes mas?

romy01
13. apr 2010

ahoooj denis - a vies aka som na seba pysna ? keby som nebola tehotna tak sa prave startujem k letnej priprave 😀

apple7
13. apr 2010

Idem trosku pracovat, ozvem sa vam neskor...
majte sa krasne...papa

romy01
13. apr 2010

apple nemas sa coho bat, Ja som zazila aj laparku v nemocnici a teda toto OPU je uplna brnkacka - je tam prijemne prostredie a nebudes sama. Nicoho sa neboj, Ja mam z toho dna len prijemne spomienky. Ze denis - ste sa narehotali co som potarala .

tuzimpobabatku
13. apr 2010

dobré ránko dievčatá 🙂

denis19
13. apr 2010

Romy a nemela jsi hladíka a zjistila jsi co to udelalo s váhou? Neboť já se včera snažila jít v tvé línii, v noci jsem sevzbudila na strašný,ale fakt strašný hlad,malá kopala první ligu, tak jsem si musela dát pohár acidka a ráno zklamání na váze, když tam opet bylo +0,3kg ☹ ☹ ☹

apple...dikas...až na nejaké tehulovské blues mi je fajn a ty se fakticky neboj a už moc nepracuj a relaxuj!!!! 🙂

denis19
13. apr 2010

ahoj tužim...tak ako??? doufám ,žejsi nečúrala na test 🙂 🙂 🙂 🙂

tuzimpobabatku
13. apr 2010

apple: ak ťa môžem aj ja povzbudiť, tak OPU ako nám povedala sestrička môžeme prirovnať k odberu krvi. Je to malina, po zákroku ťa nič nebolí. Ja som bola na velkonočný pondelok, vonku pršalo, ani sa mi nechcelo vstávať z postele 😀 ...neboj, nie si tam sama a narkozka je v celku príjemná 🙂

tuzimpobabatku
13. apr 2010

denis: nie nečúrala 😀 😀 ...už tuším ani nebudem 🙂 ...ale priznám sa, že po pol hodine som tam zbadala ducháčika, tak neviem..

romy01
13. apr 2010

denis, ja som to do bodky dodrzala, no vecer o 10 tej ma prepadol hlad tak som zblajzla mandarinku a smirovala do postele. Hlad ma uz potom nedostihok a rano minus 1,3 kila - aj som sa zlakla ale skontrolovala som aj % vody a tuku - to mam taku vahu a voda mi dokonca mierne stupla o 0,2 % takze super, ze ma to neodvodnilo V podstate mojim cielom je dostat sa na tych plus 13 kg co som mala v 29tt do buduceho tyzdna - pocas velkej noci som navrala za par 2 kila.

romy01
13. apr 2010

tuzim - nieco mi uslo ?

denis19
13. apr 2010

Romy,no mne by fakt zajímalo kolik mám ted v sobe vody, jsem podle mne neskutečne zavodnená!!!! Nemám takovou váhu,ale možná v lékárne by meli, co???? Jinka já ti nevím jestli je to pro malého takto dobre hubnout,to je celkem dost zhubnout v 30tt 2kg,nemyslíš? Mne Ti holka dnes skočilo, že 31tt....já asi špatne vidím 🙂 🙂 🙂 mámtrochu obavy ,že mne muj dr bude nutit jít do nemocky.....nevímjak se tomu vyhnout...uvidíme,možná už to zítra k večeru bude mít plné kecky a neudelá to!!!!

tužim......no vidíš, on se tam ten ducháček tak nejak objevuje pozdeji 🙂

tuzimpobabatku
13. apr 2010

noo, veru baby, bol tam malý ducháčik 🙂 ...kukala som na to ako sova do hodín, ešte stále som si test nechala, hovorím, že ráno kuknem...no je tam, tak trochu 😵

denis19
13. apr 2010

Jo Romy...... a četla jsem tému porodnice v martine, i Ty tam píšeš a já si myslím, že když prijdeš na príjem s tím, že rodíš a nemáš zazmluvneného dr, tak Te odrodí ten co tam je a u nás je vždy jen jeden! takže nejaké odmítnutí asi nehrozí, jak se tam ptala jedna kočka a je to tak, že jsou v podstate ve službe vždy tri lékari a jsou odstupňováni kvalifikací, od základního porodníka gynekologa, pres jednu až k dvema atestacím v oboru na daném odddelení, vždy začíná akci ten nejzákladnejší a podle komplikací se tam dohrnou i ostatní 😀 Takto nám to vysvetlovali na predporodním kurzu v porodnici....a to je teda u nás,ale nemyslím, že systém bude závratne iný u vás. u nás zazmluvnení stojí 232€. ☹

tuzimpobabatku
13. apr 2010

romy a denis....vy ste boli spolu na OPU, alebo mýlim sa?

romy01
13. apr 2010

tuzim 😀 😀 😀 ze ako sova, to je dobreeeee - hahahah ja som si testy nechavala este hodne dlho a kochala som sa kazdy den - a ta ciarka tam silnela a silnela . Hahahah- cim bol test starsi tym viac tam tu ciarku bolo vidiet a to tam pisali ze sa to ma pozerat do 5 min a potom je to uz neplatne - ti poviem to je blbost, len sa kochaj a na nejaky 12ty den ocikaj novy test nech si urobis riadnu radost.

denis a preco by ta lekar mal poslat do nemocky? Neblazni, ani na to nemysli.
Co sa tyka toho chudnutia - to nie je nejake ozaj chudnutie - Este stale budem mat tych 13 kilov a som si povedala ze v 8 mom mesiaci mozem pribrat 2 kila a v deviatok dalsie 2 - takze spolu to bude 17 a to az az - Babatku to neublizi, lebo ako som uz pisala, neobmedzila som ani vlakninu, ani vitaminy, ani bielkoviny a ni mineraly, nic. Ver mi, Ja som mala dlhe roky problemy s nadvahou a pred troma rokmi som sa tomu zacala viac venovat a aj cvicit a viem ako na to aby telo fakt netrpelo hladom a nedostatkom, ale aby sa napravil metabolizmus a telo sa ti odmeni. Urcite by som neohrozila mojho vytuzeneho drobceka.

romy01
13. apr 2010

ano boli sme spolu na OPU v jeden den.

denis, neviem ako presne je to u nas, JA som sa na ten predporodny kurz v MT vykaslala lebo za 6 dvojhodinoviek chcu 60 eur - co nie je ten najhorsi dovod, ale problem je ze to robia iba v utorok od 4 tej do 6 tej a to ja mam anglinu. Nemozem si dovolit vynechat 6 tyzdnov angliny. No ale svagrina rodila v MT vlani a nemala nikoho zamluvneneho a bola spokojna. Prisla tam rano o jednej a o stvrtej bola neter na svete. Takze sa spolieham ze to nejak zvladnem. Mne skor zalezi na tom aby lekar/ lekarka so mnou komunikovali v tom case - aby si nerobili co chcu bez toho aby ma informovali alebo aby som im dala suhlas, ale co som citala v temoch a MT porodnici tak 99% bab bolo spokojnosti a pokial je zena pripravena tak aj lekari su v pohode. Myslim si ze som si toho za tr roky tolko preskakala, ze sa nezlaknem hocijakej blbosti a bude to v pohode

tuzimpobabatku
13. apr 2010

romy: mne ten test bledne, nakoľko moč už vysychá. Na 12 deň idem na krv, tak to už nechám tak 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre