Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

figurka.m
23. okt 2009

ahoj ciselko, ja mam Union ,ja som to posielala do Heliosu a oni na poistovnu a schvalenie mi prislo domov, cele to trvalo 2 tyzdne, ty ako dlho cakas?

cisielko
23. okt 2009

No suepr..ja mám všeobecnú a už čakám 2t a2 dni..a teraz volala jedna babenmky do poistovne, tiež je v Helise..a v opistovni jej povedali, že im to prišlo pred 2 dňami, tak je naštvaná..no aj ja som lebo ja som to posielala deň pred ňou...tak to je super..ja teda novebmer nestííham, až v decembri..do kelu..stále len čakať 😠 ☹

figurka.m
23. okt 2009

no ja si myslim, ze to uz tento rok nestihnem, do Heliosu ma objednali na 27.11. takze asi nestiham, no 2010 to isti 😎

cisielko
23. okt 2009

Prečo ťa objednali až tak neskoro?

figurka.m
23. okt 2009

ja som chcela na 23.11. objednat, lebo manzel je mimo, no vraj maju nejaky kongres tak ma objednala na toho 27.

cisielko
23. okt 2009

AAha..takže ty si chcela tak neskoro..ja sa snažím dovlať ale sa mi nedarí, že ako je na tom tá moja žiadosť..inak keby si ccela tak ťa objednajú skôr?

figurka.m
23. okt 2009

no to neviem, ale ked som sa doteraz objednavala tak ma vzdy objednali tak najskor o 3 tyzdne, oni tam toho maju naozaj vela, tak neviem ci sa da aj skor, no ved uvidis 🙂 hlavne nech mas schvalenu ziadost 😉

cisielko
23. okt 2009

no tak uvidíme...som naozaj zveavá ako toto všetko dopadne 😒

dana10
23. okt 2009

Ahojte babenky 😀 😀 😀 😀
Vierka, som zvedavá ako dopadneš:Ja som tiež chcela vedieť že keď som na PN-ke poberám nemocenské, či sa môžem prihlásiť a rovno si aj platiť to DNP?
cisielko, daj vedieť kedy Ti príde to schválenie, poviem Ti to je na prd a na dve veci ako to dlho trvá 😠
Figurka,jedine ty tu máš zatiaľ pozit. správu so schválením

romy01
23. okt 2009

ahojte kocky - ciselko mozzno by si sa mala objednat na pohovor ku koordinatorke hned - ed kym sa tam dostanes uz tu ziadost budes mat schválenu - ja som na ten pohovor cakala takmer mesiac
dana aj ja som na PN a dens som si bola zahlasit DNP - nie je to ziadny problem

dana10
23. okt 2009

romi a dá sa to platiť už aj teraz keď poberáš nemoc.dávku?

cisielko
23. okt 2009

Romy..a to sa môžem?nebude stým problém, kleď žiadosť ešte nieje shcválená?

Danka..dám vedieť..ešte budem v pondelok volať a som zvedavá čo povedia mmne..či tiež to, že im žiadosť prišla pred 2 dňami 😠

romy01
23. okt 2009

ano da sa, mne uz vypocitali alikvotnu cast odo dnesko do konca oktobra - no este musim preverit jednu vec- vraj pocas PNky poistenie trva ale platitel je od poistenia oslobodeny - lenze bolo tam kopa ludi a tety pri okienku bola nervozna - tak to este preverim

denis19
23. okt 2009

NAzdárek ve spolek!
počas PN není nutno DNP platit, prišlo mi to napsáno na mém potvrzení o prihlášce a výšce pojistného

dana10
23. okt 2009

Romy toto presne som chcela vedieť.Viem že poistenie počas PN trvá ale či to môžem už platiť.Keď zistíš napíš prosím Ťa.Musíš byť sa mi zdá 2 roky pred odchodom na materskú poistená 270 kalend.dní.To DNP musí byť platené asi 26 týždňov ešte pred odchodom na MD? Je to tak??

romy01
23. okt 2009

denis poslali ti z poistenia nejaky papier ? mne dali dnes len taky listok do ruky ze aka je vyska platby, a platila si uz za september ? vratia ti peniazky?

denis19
23. okt 2009

no, mne poslali doklad o pojištení a výšku pojistného, september jsem zaplatila,ale já to musím platit, protože jsem i zamestnaná, na mne se to neplacení bude vztahovat od 3 mesíce pojištení

romy01
23. okt 2009

hmm, som zvedava co poslu mne

denis19
23. okt 2009

já už tomu porádne ani nerozumím, mohli to udelat celé jedndušší a byl by pokoj

cisielko
23. okt 2009

Romy..to bolo, mne, že sa dá objednať skôr?

Dani..ja to mám z positovne doma...idem to platiť od tohoto meisaca..oni ti to vypočítajú podla toho koľko zarábaš, tak do tej najvyššej ýšky budeš platuť ten rozile..a mne prišla odmov normáne taká zmluva či čo to je 🙂

denis19
23. okt 2009

holky, materská se vypočítává z hrubého príjmu či čistého?????

romy01
23. okt 2009

ja neviem cisielko, skus tam zavolat ci by ta objednali aj ked este cakas na schvalenie, za opytanie nic nedas
denis to neviem no da sa to vyhladat na porade

denis19
23. okt 2009

romy, už mne nebaví stále neco vyhledávat, asi se tam v pondelí na to optám,abych si potom dle toho upravila ten doplatek co nämám

dana10
23. okt 2009

denis,materská sa počíta z hrubej mzdy,predchádzajúci kalend. rok pred nástupom na MD, tebe to vychádza z r.2009. 😉

denis19
23. okt 2009

dana , dikas, takže si to DNP dám znížit! Super zpráva,
Dana, takže mi to PN muže celkem pokazit, co??? ten prumer, pokud bych nemelo DNP?????

dana10
23. okt 2009

PN-ka sa do materskej nepočíta , lebo by to znižovalo tú sumu.To DNP sa mi zdá že treba platiť aspoň 26 týždňov pred odchodom na MD.Teraz je VZ na materskú 1084,55EUR.Z neho 55% je materská na kal. mesiac maximálna.
Denis ale neviem ako je to v ČR?

denis19
23. okt 2009

dana10
já jsem ze slovenska už, jen neumím korektne pravopis slovenský, tak radeji stále pišu česky,ale mluvím plynule slovensky,že Romy???????? 😀

romy01
23. okt 2009

dana tych 26 tyždnov plati len ak si nezamestnana ale za posledne 2 roky si bola a platila normalne soc odbody aspon 270 dni , iV opacnom pripade j nutne platit to aspon tych 270 dni a pokial si zamestnana a chces si zvysit matersku oproti prijmu potom to DNP tiez musis platit tych 270 dni

denis19
23. okt 2009

dana a pokud jsem v r. 2009 byla treba tri mesíce PN???? Co potom?

dana10
23. okt 2009

roma, dík.
Denis, ty si československá superstar 😀 😀 😀.Ty čechoslováčka
Tak sa Ti vypočíta iba z tých 9 mesiacov. 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre