Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

kuspitka
27. nov 2009

sobvek viem,ze sa da dat aj natierkove maslo.vies povedat znacku ake?

sobcek
27. nov 2009

kuspitka obycajna Bánoveká nátierka alebo Manna. Ale ked das Mannu, tak viac vanilky. ja niekedy zvyknem dat vrchnu vrstvu len kyslu smotanu s kakaom a cukrom, je to take osviezujucejsie 😉 Take tie Oki! alebo Oke! to vobec neodporucam 🤐

kuspitka
27. nov 2009

dobre aspon viem.zajtra budem piect nieco ine ,ale cez tyzden to skusim.

sobcek
27. nov 2009

Je to mňamka a za relativne malo penazi 😉

kuspitka
27. nov 2009

sobcek mozno dnes aj kupim to maslo.len moj mm poznam povie,ze to nebude dobre 😅

cisielko
27. nov 2009

Kuspitka..ďakujem som trošku v obraze..ďakujem ti a veru budeš mať krásne vianoce 😉

Kati..nevadí...pozrieme cez net..no takže ani tebe nieje bohvie ako..to som sa ťa pýtala ako sa cítiš..lebo mne tiež nieje bohvieako len ma bolí hlava...a tiež som po prvom Menopure 😠

sobcek
27. nov 2009

Ahojte, prave som prisla od gynekologa a ako som vravela, tak sme ho vyzmykali z info 😉 Dostala som dalsiu vyvolavacku, takze mrska uz musi prist aj keby nechcela a hned pojdem na nejaky rentgen vajickovodu. Vraj mi to uz robil, nepamatam sa na to 😒 Potom pride do parady moj stary, aj jeho vzorky posle do laborky on a potom ideme do Gyn-Fiv. On to vidi tak na januar, ale nepochopila som, ci ziadost bude vybavena v januari, alebo ju tam len vtedy posle? ☹ Takze to dopadlo nad nase ocakavania. Bude to normalna metoda IVF, takze ziadna inseminacia, ocividne si nepamatal, co mi hovoril v pondelok 😉 Tesime sa, ze uz sa vsetko pohlo tym spravnym smerom 😎 A este nezabudol dodat, aby sme si pripravili cca 500 Eur na lieky..

kuspitka
27. nov 2009

sobcek tak mas pred sebov este toho vela.
nezavidim ti moja.
este pokial vas centre oboznamia so vsetkym ak tam idete na prvy krat tak este potrva asi vypisanie ziadosti.

denis19
27. nov 2009

ahoj,tak jsem zpet 😀

kuspitka
27. nov 2009

denis a kde si bola?
ja som u mm v praci o hodinku pojdeme na nakup uz sa tesim.

sobcek
27. nov 2009

Ale uz aj to je pokrok pre nas. Dodnes to vyzeralo tak, ze sa to samo od seba zacne riesit az v juni, takze januar je upla paradicka. 😀 😀 😀

Baby a to ste si nosili ziadosti do centra same alebo to vybavoval doki? Lebo tento to chce robit vsetko cez seba, spolupracuje s gyn-fivom a za 15 rokov, sa mu vraj tento osvedcil ako najlepsi, co sa tyka do odbornosti a hlavne pristupu k pacientom. Vraj jeho pacientky maju 80% uspesnost.

kuspitka
27. nov 2009

sobcek my sme isli do centra sami ani lekar nevedel,ze sme v centre.
to ti nemusi lekar vybavovat

sobcek
27. nov 2009

Aha. Uvidime, ako bude vyzerat ten ultrazvuk, ci rentgen, ci na co to idem. Zvlastne, ze si to napamatam, vraj je to bolestive 😒 Dufam, ze ziadost posle hned po tom sone. Ja som este taky specificky pripad, co sa tyka poistovne, pretoze som v septembri nahlasila zmenu a tak od prveho januara budem v inej poistovni.Takze aj ked mi moja terajsia poistovna ziadost schvali, tak v januari to budeme musiet znova posielat 😨 😨 na schvalenie a cakat mesiac??? Alebo to, co sa zacne v sterj, tak ta nova automaticky prevezme???

denis19
27. nov 2009

kuspi, tak to se rýsuje na krásný podvečer bez vankúša 😀
byla jsem si pro papír na sociálku, je konec mesíce, potom na kozmetika, nejak jsem ješte prolítla europu, jestli mi neco necvrnkne do nosu,potom obed s manžel a hurá domu za PC!!!!

sobcek
já osobne bych šla bez doporučení dr tvého normálne do CARu, oni vás vyšetrí, nastolí postup, pošlou tvoji žádost na pojišťovnu a bude hotovo!!!!! mne se postup pres obvodáka nezdá nejlepší a dle mne je to nejak zdlouhavé!!!! a stimulovat mužeš až po potvrzení žádosti pojišťovnou....

denis19
27. nov 2009

kuspi
dostala jsem nezkrotnou chuť na arašidy, tak jsem si za hrst dala, myslíš, že jsem neco poserinkala?????

kuspitka
27. nov 2009

denis ten kocik este neprisiel.
nie mozes to kludne ja som jedla vsetko nerobila som rozdiel medzi jedlami

denis19
27. nov 2009

dobrá zpráva s jídlem, méne dobrá co se týče slovenských obchodníku...co tak dlouho trvá???

kuspitka
27. nov 2009

ze mal nehodu ten co rozvaza kociky a vsetko.
tak pride az v stredu a to durko pojde sam pren mna uz nechce zobrat.
tak piatok urobim foto.
postielku nebudeme skladat ved ak ju chces vidiet tak je vo viklade v Alltoys

denis19
27. nov 2009

jé tak na tu jsem dnes čučela v all toys!!!!! ta se mi také líbila!!!!! to má mnž pravdu, ty už radeji čuč doma maximálne z okna 😀

kuspitka
27. nov 2009

vyklade uz pisem ako madar.
taka dvoj farebna bola taku si tam videla?

romy01
27. nov 2009

ahojte baby
teda som si dnes riadne zdriemla poobede.
Kuspitka tu je ten recept na tiramisu

POTŘEBNÉ PŘÍSADY

200g mletého cukru, 4 žĺtky, 4cl likéru Amaretto, 500g syra Mascarpone (predávajú v TESCU alebo v BILLE), 250g cukrárenských piškót (stačí jedna krabica na štvorcovú misu), väčšia šálka kávy, 2cl čerešňovice (môže byť aj vodka), mleté kakao

POSTUP PŘÍPRAVY

Cukor so žĺtkami šľaháme ručným šľahačom 8 minút, určite nie menej, vmiešame polovicu likéru a opatrne už len vidličkou zamiešame po lyžiciach Mascarpone. Piškóty rýchlo namáčame v káve a ukladáme na dno porcelánovej misy štvorcového tvaru s plochým dnom. pokvapkáme čerešňovicou a navrstvíme polovice krému. Na krém poukladáme ďalšie namočené piškóty, pokvapkáme zvyšným Amarettom a potrieme zvyšným krémom. Povrch uhladíme a husto posypeme kakaom, najlepšie cez sitko. Tiramisu necháme aspoň 6 hodín v chladničke, aby sa všetky chute spojili, je výborné, určite Vám bude chutiť.

denis19
27. nov 2009

jo to je ona,práve se mi líbilo, že je dvojbarevná

kuspitka
27. nov 2009

romy dakujem,ale uz si mi ho raz poslala ,ale nevadi.-
mopzno dnes kupim co mi treba nato len kus sa mi zda drahe ten liker

kuspitka
27. nov 2009

tak tu sme si kupili stoji okolo 120eur

denis19
27. nov 2009

zdar Romy kucharinko 😀
zní výborne tvá tiramiska,ale na mne složitá, delám jednodušší zpusob, také nám chutná a jak vidím jak to mnž dokáže spapkat na jednu šupu, tak by mi bylo líto se stím piplat jako ty! verím, že vám vydrží aspoň dva dny! a to se u nás státi nemuže 😠

kuspitka
27. nov 2009

denis a ty robis aku?

denis19
27. nov 2009

to má i dobrou cenu postýlka, radeji jsem ani nešla do obchodu, svrbila by mne ruka!!!!

kuspitka
27. nov 2009

denis hej je.ale zas da sa dat dole jedna strana a cela do okolama nieco,ze ked mala bude papat postielku tak ju nedohrize.
mozno prve aj posledne babo tak nekup ju

denis19
27. nov 2009

no, 2x šlehačková smetana, 2x nátierkové máslo(bánovecká smotanová nátierka), 1x vanilkový cukr, 3PL cukru, 2x piškoty(já používám ty dlouhé), asi 3-4dcl silné kávy

šlehačku vyšlehat, pridat máslo, a cukr,
uvarit kafe já do nej pridávám trošku rumu 🙂
piškoty namáčet v kafi, dát na formu,zakrýt bílou hmotou a to opakovat do minutí prísad a zasypat kakaem 😀

denis19
27. nov 2009

kuspi
jak ríkáš....nekup to 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre