Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

cisielko
7. jan 2010

Maria...ja teraz len čakám na mrchu, ked príde idem do centra na pohovor a tak o 10-14 dní by malo byť KET, ak bude mrazáčik bojovať a rozmrazí sa 😉

cukotka
7. jan 2010

ahojte, takže ja ms stále nič :( pero nemám, ale volala som do centra, a vraj mi ho tam dajú oni, tak so,m zvedavá, že čo a ako.

Zuzina ja mám tiež Puregon a Orgalutran

wodanka
7. jan 2010

ahojte dievcata..
k tej Vasej teme kolko ste doplacali za lieky, tak ja som za Puregon platila 263 EUR a bolo to 2100IU

cukotka kde sa tula ta Tvoja mrska, hm?

denis, romy tehulky nase kde ste? nema nam kto posielat tehu virusiky a doplnat optimizmus, ze vsetko dobre dopadne, nakolko vy ste toho prikladom

cisielko, dufam, ze mrska Ta teraz nebude tolko natahovat ako predtym a pride nacas.. ako sa ma Katka?

cisielko
7. jan 2010

Cuki tak mrcha stále nič, to je ale sviňa jedna 😠

Wodanka..no dúfam, že príde na čas ked je vždy taká presná 😉 Katka sa má dobre, sme v kontakte aj teraz sme si písali...zatial nič nerieši, o 3 mesiace pôjde do 2 IVF tak zatial sa dáva do kopy 😉

cukotka
7. jan 2010

no stále nič, tak ja už naozaj neviem. Ostáva mi už len čakť a čakať

wodanka
7. jan 2010

neda sa ist skor na druhe IVF ako o tri mesiace alebo ona sa tak rozhodla?

denis19
7. jan 2010

ahoj holky!!§
tak jsme doma...vidím, že jste v plném proudu výmeny informací, tak jen dodám, že po neuspešném IVF či KET se muže na další IVF na tretí cyklus menstruace apokud by to mel být druhá KET, tak stačí jeden cyklus.

cukotka
7. jan 2010

denis ty náhodou nechodíš prednášať o umelom oplodnení a veci s tým súvisiace? 🙂

wodanka
7. jan 2010

a kde si sa tulala denis ? inak dik za info.. 😉
mne prave volali z Heliosu, znizujem davku Puregonu a v sobotu idem znova na krv a ultrazvuk a na pohovor s embryologickou.. inak dnes som tam mala tych folikulov akosi vela.. cca 14-15, som ich ani spocitat nestihla 😒

denis19
7. jan 2010

no dnes jsme cestovali domu, snežilo nám, tak jsem chytala bezpečnostní paniku 😀 a ted si už hovíme v teplu domava a nikam se nám nechce 😀

wodanka
7. jan 2010

u nas zatial ani moc nesnezi.. a ja som tiez od dnes doma na PN, tak dufam, ze si aspon trocha oddychnem 🙂

denis19
7. jan 2010

to si odpočineš určite...ale ted se to i hodí..potom už budeš jinak doma poskakovat 😀

wodanka
7. jan 2010

veru potom uz nebudem mat volno najblizsich x-rokov 😀

kajticko
7. jan 2010

ahojte baby taks me sa tu pekne rozrástli . 🙂 konečne som pichandááááááááááááá 😀 😀 😀 dnes som si pichala prvý Gonal jupíííí 🙂

babulky nemáte niektora skusenosti s pichaním pera Gonal900??? len s achcem, niečo opýtať.

ale ta pichačka bola maličkost nič som necítila.

figurka.m
7. jan 2010

ahojte kocky 😉
veru sme sa rozrastli 😀 Kajticko, ja ti neporadim, picham Menopur
Wodanka, a ake velke boli foliky?
a nezda sa vam, ze mam nejaku velku davku 225 IU, vsetky mate menej, Cisielko ty si tusim pichala tiez menopur aj ty si mala tolko

dana10
7. jan 2010

Kajtičko ja si pichám gonal ale asi v pondelok pôjdem na odber vajíčok.Ja mám tých folikulov cca 12ks,ale 2 folíky asi dovtedy prasknú sú dosť veľké.Ja mám 3 perá gonalu 2x900IUI a 1x 450IUI dúfam že to bude stačiť.Čo sa chceš opýtať?

dana10
7. jan 2010

Figurka sa som pichala od začiatku t.j. od 7DC dávku 225 IUI a od 12DC znížili dávku lebo som dobre reagovala a vyskočili mi aj dávky hormónov tak mi to potom znížili na 187,5 IUI ktoré pichám doteraz.

wodanka
7. jan 2010

kajticko, fugurka gratulujem k pichaniu 😀 konečne sa to posunulo vpred..

figurka mas tak velku davku asi kvoli tomu, ze mas kratky protokol a potrebujes dohnat to, co sme my brali uz od 15DC.. ja mam odo dnes uz len 125 IU
foliky boli od 9-14 a tiez to vyzera tak, ze niekedy v pondelok, utorok by som mala ist na odber

figurka.m
7. jan 2010

Wodanka, ja mam dlhy protokol 😉 ale bude to tak ako pise dana, zajtra idem na kontrolu tak mi to mozno upravia, uvidime 😕
a tie foliky, to fakt vyzera uz na pondelok, budem drzat palce v sobotu 😉

wodanka
7. jan 2010

aha figurka tak sorry ja som si myslela ze mas kratky.. a pichas aj Dipherelline?

kajticko
7. jan 2010

dík baby je to fakt super radosť a muža možem natreť na chleba správa sa ako keby som bola už tehotna tak ma obskakuje 😝

mne vychádza odber cca 18.1

Wodanka a zistila som že to bolo pozítívne že to je až januar. u nás na začiatkju stimulacie učtovali 200eur od januara to zrušlili. jasne zvyšili ine doplnkové poplatky , ale tie sa nie každého týkaju.

kajticko
7. jan 2010

inak na to čo ste doplacali tak ja 380 eur mám 3 perá Gonal 900 a ihly Cetrotide 😠

wodanka
7. jan 2010

kajticko asi je pravda ze vsetko zle je na nieco dobre, aspon nemusis cvakat tych 200 EUR i ked na druhu stranu tie lieky su dost drahe.. ja som sa dnes zamyslala naco mi ich predpisali na zaciatku tak vela, vyzera to tak ze mi skoro polovica Puregonu zostane a aj dve krabicky Dipherellinu, to su uplne zbytocne vyhodene prachy.. 😠

kajticko
7. jan 2010

no ved za to ,že lakár má províziu za to čo predpíše 😎 😎 ,ale ja som za to nech mi radšej krabička ostane ako ked mám nahanať pár jednotiek 😉

figurka.m
7. jan 2010

wodanka picham aj diphereline
ja sa zase bojim, ci budem mat dost menopuru, pri tejto davke isto nie, dufam, ze mi to znizia 😅

denis19
7. jan 2010

tak holky a já musela ješte léky i dokupovat a to vyšlo strašne draho , když jsem kupovala po jedné dávce.

kajticko
7. jan 2010

no ja mam davku 150. aj tých pichačiek nás tu je momentálne dosť že?? fugurka nechce sa mi to čítať do zadu. ty máš kedy odber cca?

wodanka
7. jan 2010

ok holky, tak sa teda nestazujem, ze mi toho predpisali vela.. 😅
neboj figurka urcite pojdes s davkami dole.. a kolky den pichas?

figurka.m
7. jan 2010

picham len treti den a odber neviem, mozno okolo 17.1. uvidime ako to porastie
denis a kolko ta vysla jedna davka?
kajticko, ty pichas kolky den?

wodanka
7. jan 2010

no u mna sa to asi nejako rozbehlo, lebo ja dnes picham este len 8 dena uz mam take velke folikuly 😕

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre