Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

romy01
23. mar 2010

ano celkovo je dost velky - vanicka ma 80 cm a pocitam ze bude OK do nejakych 8 - 10 mesiacov potom nahodim sportovu cast. - ta je fakt velka a vypada dobre. Je aj dost siroky aj dost dlha a da sa kadejako poskladat.

denis19
23. mar 2010

a dá se dát i v proti smetru jízdy tuším ne? ta sportovní část.
jinak jsem proletela tvé album a máš celkem slušnou výbavu pro malého 🙂 🙂 a co postýlka, už máte vybráno? 😕

denis19
23. mar 2010

Jo a už mi naskočilo i to počítadlo tehuhu ve fotoblogu....jak jsem klikla na název fotoblogu tak se to tam objevilo 🙂
zkoušela jsem to i na tvém a nejak mi to nešlo.... ☹

romy01
23. mar 2010

fakt aj ja som si klikla na svoj foto album a mam to tam. Super.

Vsetky casti sa daju polozit v oboch smeroch - teda neskusala som autosedacku ale vanicka aj sportova cast sa daju .

denis19
23. mar 2010

tak to je super! a co vyšel jako celá sada? a musíš do nej neco dokupovat, jako treba fusak, nánožník, pláštenka a tak????

brmbolcek
23. mar 2010

..tak mne tu tato kobyla akosi blbneeee 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 vypadava to atd...... tak som rada ze mi ododsle vobec prispevok

Denis- ja sa citim tak akoby som ai tehuhu nebola, normalne niekedy o tom pochybujem ze som tehuhu 😀 😀 😀 😀 😀 😀

romy...- ten kocik som mala osobne vyskusat je dost hlboky a da sa aj hojdat co Xlander sa hojdat neda.... ale je paradny , u nas bude jeden v rodine taky ale v zelenom ja som musela volit mensi aby sme ho zmestiili do auta 🙂 🙂 🙂 a som s nim spokojna

romy01
23. mar 2010

na kazdu cast je aj nanoznik a strieska - aj na autosedacku ako vidis na fotke. K tomu je plastenka. Jedine co sa chystam dokupit je moskytiera na leto, ked budeme chodit na chatu aby mu dnu nevletela nejaka vcela. Cele komplet to stalo 331,61 eur. Fusak asi kupovat nebudem - este neviem , no ked su tam tie nanozniky, mozno bude stacit deka.

denis19
23. mar 2010

brmoblcek a ty máš už kočárek????? a jaký? jsem zvedavka!!!! 🙂 🙂 🙂
mne kobylka dnes poslouchá, jen je po malejší jako ta verze pred tím,aspoň se mi to tak jeví!!!

denis19
23. mar 2010

tak to je skvelá cena!!!! a výbava!!!! paráda!!!!!!!
a jak se jinak vede Romy?

brmbolcek
23. mar 2010

.. ja mam ten X lander ....... zeleno cierny.... 3 kombinacia, a mam ho uz aj odlozeny a pred porodom si ho pojdem vziat 🙂 🙂 🙂 znama mi urobila nan cenu ale aj mi ho schovala 😉 😉 😉 a kupila som si u nej krasnu deku do kocika je to spanielska deka , ktoru operes sa nezozmolkatie..... a je velmi jemna 🙂 🙂 🙂 mam hu aj vo foto , tak zajtra so sona poslem 😉 😉 😉 😉

romy01
23. mar 2010

no nemam nic nove. Min tyzden som to prehnala s jedlom a skocila mi zas vaha, no vcera som si dala na veceru len mrkvu tak mam dnes fajn pocit sama zo seba. Ale poslednych par dni som zamenila zimnu obuv za jarnu a asi som trosku nachladla - teda v noci sa mi upchava nos az nemozem dychat, tak si idem do lekarne po nejake kvapky, ale inak sa citim dobre a som zdrava. Dnes idem na anglinu - dost mi ubiehaju tyzdne mam pocit ze sa to cele nejak urychluje alebo co.

CO sa tyka tej ceny a kocika - ten kocik ma pekny dizajn - aj ked klasicky a nie je tak ultra moderny ako ten tvoj - mojmu mm sa ten vas moc pacil. No ja som zvolila tento lebo ta cena je super na to ze to je komplet vybava a dizajnovo je podla mna OK. No co sa tyka kvality - nie je to top kvality. no za take peniaze sa asi neda vsetko chciet. Teda kostra a latka na potahy su fakt super, ale to sitie sa mi nepozdava - na tej sportovej casti v miestach kde su otvory na tie traky su nedokonale obsite - ale to mi opravi svagrina - ma prax lebo robi vo firme co sije potahy na auta.

romy01
23. mar 2010

brmbolcek ten Xlander je fest pekny no je aj o dost drahsi - aku ti kamoska urobila cenu ?

denis19
23. mar 2010

Romy,
ten nos nemusí být ani z prochladnutí,ale z toho, že se více a více prokrvuje sliznice a to má tento následek,já tím trpím od 12tt a je to zabíračka, dávám si zvlhčovadlo do nosu a to celkem pomáhá. A co se polobotek týče 🙂 sotva jsem je narvala, tak mi otékají nohy....já jsem ti už asi fakt stará na tehuhu 🙂 🙂 🙂 Ani večer nic nevydržím . A váha????? Nemám co dodat.....já mám + 8 kg a to nepočítám stimulku ☹ ☹ ale hlavne, že karolínka roste, to cítím parádne.

A co se kočárku týče....u nás to zase bylo tak, že já jsem chtela to co máš ty i jsem se na to byla dívat s mnž,ale on chtel tento...mne je líto tech penez za to,ale snad nám bude sloužit jedné i druhé dobre po nutnou dobu. Já s tím našim i projela na okus v nejakém terénu a celkem to šlo a strašne na nem kvituji ,že váží 8,2kg celý!!! Ale v zásade nabývám pocitu, že je toúplne jedno, neboť na tech našich chodnících v BB zničím asi vše!!!!!

Brmbolcek...X lander je fajn,ale je skutečne menší než ten Romy kočárek???? Mne jen na nem vadí ta strašnáváha,ale jinak ho má kámoška a je super, hlvane fakt do terénu...paráda! A asi máte i stejnou barvu 🙂 🙂

romy01
23. mar 2010

vidis a ja som zas mm ukazala ten vas a on ze ten sa mu viac paci ale ked som mu na nete ukazala co to stoji ked je novy tak povedal ze ten nas je tiez pekny 😀 😀 😀 Ja som povodne mylsela ze na nase prve a zrejme jedine baby nebudem setrit a kupim ten najkrajsi a najlepsi kocik, no cim dalej tam je to tahsie vyzit z PNky a nehovoriac o dvoch pokazenych vyplatach mm kvoli jeho PNke- ved viez - no a potom ked ho obsucham tak ho vyhodim a nebudem lutovat velke peniaze.

denis19
23. mar 2010

No Romy, presne jak ríkáš...to byla i má teorie, levnejší kočár,ale v zásade dobrýkočár, zničímho povenku a není mi ničeho líto....nám naštestí kamarád na nej udelal cenu,jinak bych do toho vubec nešla, desná originál cena!!!!! Nevím ani ,kdo si to takmuže dovolit. A jinak se ti priznám, kvuli té PN také natahuji čas v práci......ale déle jako do konce tohoto mesíce to už asi nezvládám,obdivuji ty co jsou v práci do konce!!!! Ale asi jsou mladší 🙂 🙂 🙂

romy01
23. mar 2010

no vek denis nie je ziadna sranda, predsa len po 30 tke sa tehotenstvo znasa horsie a zenu to viac vycerpava. To mi potvrdila aj mama ked cakala najmladsieho braska tak ze mala co robit a hrozilo ze porodi v 7 mom mesiaci. a to mala 30 rokov. Ono teraz sa to este da aj s peniazkami aj pocas materskej ak bude mm pracovat , no potom sa zacne peklo ked pojdem na rodicovsky to bude bieda, preto teraz sa snazim usetrit aspon nejake euriky nech potom mame z coho cerpat. Nechcem pominat uspory co mame na domcek

denis19
23. mar 2010

No to rozhodne ani nemužete...domeček je domeček!!! jasan....ale opet mi nezustává jen souhlasit, do 26 týdne dítete se to dám,ale potom ta mini podpora, to bude neco ☹ ale neboj to vše se zvládne a co premýšlíte na d dalším IVF do budoucna?

brmbolcek
23. mar 2010

Romy- 400€ aj s fusakom i mne sa velmi paci...... Romy v lekarni si kup kvapky s morskej soli ... stoja okolo cca 5€... mne ich doporucili v heliose a pomohli mi .... 🙂 🙂 🙂
Kocik Q12 co mate vy mne sa taktiez paci len ked som si k nemu dala moju postavu ja som dost malej postavy tak som mala rucku po hrud 😉 😉 😉 ale moj nazor je ze Q12 je hlbsi a na dlhsie vozenie dietata lebo v tom Xlanderi je mensia vanicka.... a tak mne to na tu zimu bude stacit a ak vsetko dobre dopadne tak sa skor naucime chodit 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
... i mi mame v rodine zienku co robi v martine a tiez sije sedacky tak asi su v jednej firme..... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Dievcence neviem ako sa to stalo ale postavim sa na vahu a mam 55kg a mala som 57 kg asi je to normalne ......

Denis - bude to mozne xi xi ....

romy01
23. mar 2010

no denis o dalsom IVF sme uvazovali ale uz nie. Jednak ma mm zdrav problemy a jednak sme sa rozhodli ze co najskor pojdem do prace - co ratam ked bude mat maly 2 roky a hned sa chceme pustit do stavby domu, takze dalsie baby nepripada do uvahy - ale zas ak by sa podarilo prirodzene, tak sa samozrejme potesime a prehodnotime plany.

brmbolcek - tak to je super cena lebo na nete som videla cenu 559 eur. Nemas o com - vobec nevahaj

brmbolcek
23. mar 2010

romy- ved preto som aj tak konala , dala som si ho u nej odlozit s tym ze mala na nu akciu a este s tej akcie mi urobila zlavu... vies nemozem dat na povery .. tie mi nevratia peniaze , myslim to tak ked sa mi pacil a bola fakt dobra cena tak som sa aj tak rozhodla...
..a keby sa vam to prirodzene podarilo to by bolo skveleeeeee a bajecneeee 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎

denis19
23. mar 2010

Romy....rozumím......já zase premýšlela nad snehuláčkama,ale asi je také nevyužijeme ☹ ☹ už mám skutečne dost let a ani nevím jestli se po materské budu mít kam vrátit 😠 ale verím, že do té doby se v tomto státe neco udeje a bude dobre 😀

brmbolček......s tou váhou to je celkem normálka......jen už ted by jsi nemela hubnout, tak si dávej pozor,aby malá bublinka mela vše co potrebuje, I. trimestr je nejduležitejší,ale ten máš už i za sebou,coooo 😀 😀 😀 😀

Romy..jen tak naokraj,pokud prozradíš, kolik jsi pribrala??? Me se zdá, že ted to jde nejak prudce nahoru!!!!!!

brmbolcek
23. mar 2010

denis- ved to i ja dufam, ze uz je stastlivo za mnou 🙂 🙂 🙂 🙂 Ale s tou tvojou pracou ja si myslim ze by ti mali drzat miesto cele 3 roky a pocas materskej ta nemozu vypovedat s Prac.pomeru..... tak sa nemas preco bat najblizsich 3 rok.....

Romy- Denis- ani sa necudujte ze uz teraz pojde vaha hore.... 🙂 🙂 🙂 uz by to tak malo byt ku koncu thotenstva to uz viac menej ta vaha patri drobcovi a nie vam 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 tak len mu doprajte a mrkvicka je fajn pocit Romy 😀 😀 😀

romy01
23. mar 2010

no denis ja som pribrala doteraz 11 kg plus 3 kg pocas stimulky. Uz od januara davam bacha na to co jem lebo hlavne cez vianoce som za dva tyzdne pribrala 4 kila. Teraz idem hore tak 2 kg za mesiac a to sa fakt kontrolujem. Ak sa mi podari do porodu dosiahnut len 17 kg budem stastna ako blcha. No neviem ci sa mi to zadari.

brmbolcek mas pravdu, ved preto som si vzala kocik aj skor, lebo na povery ja moc nedam. Ale zas asi ho niecim prekryjem aj ked nie kvoli poveram ale kvoli tomu nech sa mi nan neprasi a nech mi nan nesvieti slnko. lebo ho mam hned pri okne. Pocitam ze v maji poperiem tie odnimatelne casti a bude pripraveny.

denis ja mam doma este veeelku kopu dalsich veciciek co som malemu pokupila ale to som uz nefotila. Lebo uz aj mm si mysli ze som maniak do nakupov a zacal sa uz aj vypytovat ze kolko to stalo. Si ce tak jemne ale uz som pochopila ze to asi prehanam. Drobec ma uz teraz viac veci ako my dvaja dokopy 😀 A to sa este chystam v aprili do polska -

brmbolcek
23. mar 2010

romy.... - ved sama najlepsie vies za sa neda odolat ked nieco take uvidis, no nekup to 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 😀 😀 😀 , inak je to paradicka nasa romy to uz ma za sebou .... poprate , pozehlene atd.... i ja sa na to tesikujem cez leto sa i ja chystam to bude parada pocit, 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

.... ved to este nie ste taky gulkovia to mate este malucko ku porodu sa to trosku zvysi ale po porode to ide hned dole ved ked zena porodi hned ide z nej cca 5 kg dole a to najmenej 🙂 🙂 🙂

romy01
23. mar 2010

no brmbolcek ale vies ked si poratam 17 kg plus za stimulku je 20 spolu a ak aj dam dole 5 kil este stale mi ostane 15 kil , no to ked si predstavim sa mi vlasy dupkom stavaju. Vies aka je to fuska zhodit 15 kil ? Teda aspon pre mna to nie je ziadna sranda

brmbolcek
23. mar 2010

prvych 5 ide dole hned s porodom 🙂 🙂 🙂
ostatne idu uz same 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 len aby si potom nevyzerala ako s koncentraku 😀 😀 😀 tak si to podel aby ti nieco ostalo 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 neber to tak tragicky, su aj horsie veci a ty to zmaknes 😉 😉 😉

denis19
23. mar 2010

Romy....neboj to zhodíme, budeme behat s tema našema bambulkama v kočárku 😀 😀 😀 já počítala, že priberu do 132kg behem tehuhu,ale nevím jestli to zvládnu, také se ted cílene omezuji a dávám si pozor,ale neskutečne mi vyjela chuť na sladké a to jsem v pytli, tím pádem 😀 😀 😀 A tech -5kg pri porodu je jakštakš útecha....ale kojenímnám to sleze 😀 😀 😀
a co se nákupú týče, ty jsem zlikvidovla, pri pohledu co mi dovezly sestrenice,jen aby byla karolínka skutečne karolínka 😀 😀 😀neboť to je vše temer ružové

brmbolcek....vidím, že to zatím vše vidíš optimisticky, bodejd by ne, pri -2kg 😀 😀 😀

denis19
23. mar 2010

jé to ne že 132kg,ale jen 12kg 😀 😀 😀 😀

brmbolcek
23. mar 2010

Denis- 132 kg 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 to ti vyslo si ma pobavila pri nich by som az taka optimistka nebola 😀 😀 😀 😀
ale ved i mna to caka i na mna pridu depky a budem na tom ako vy , tiez mi zalezi na postave 😉 😉 😉 ale mi to zvladneme mi sme jednicky , tak hor sa do boja !!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😉 😉 😉 😉 😉

brmbolcek
23. mar 2010

ZOZNAM CAKATELIEK ZACINA : 4.2.2010
Pre opravu alebo doplnenie udajov piste na IP.

Vysvetlivky: MESTO-CENTRUM* VLOZENE EMBRIA ** ODBER VAJICOK-OPU ** TRANSFER-VKLAD **
**ZMRAZENE EMBR.**VEK**VYSLEDOK: // tehu * = negativne**

V STIMULACI r.2010

01. MINKA051 ** BR - REP**EMB.2, * OPU 23.1. ** kET: ???. ** 1 mraz. ** VEK: 43 ** výsledok- ?
?
?

NOVE TEHULKY po IVF r.2010

04.BRMBOLCEK ** MT- HEL**EMB.1, * OPU 11.1. ** ET: 16.1.**0 mraz.** VEK: 28 ** výsledok - PK 13tt//1
05. KRIVKA****** MT- HEL**EMB.2, * OPU 12.1. ** ET: 18.1.** 0 mraz. ** VEK: 38 ** výsledok - PK 13tt//1
06. MARIAMARIA * ZAHRA ** EMB.1, * OPU 16.1. ** ET: 19.1.** 1 mraz. ** VEK. ?? ** výsledok- BPK //
07. NUNU 81 *** BA - ISC **EMB.2, * OPU 17.1. ** ET: 20.1 ** 1 mraz. ** VEK: 28 ** výsledok –BPK //
08. KAJTICKO *** BA - ISC** EMB.2, * OPU 18.1. ** ET: 21.1.** 7 mraz. ** VEK: 28 ** výsledok –BPK 11tt //2
09. FIGURKA *** MT - HEL**EMB.2, * OPU 18.1. ** ET: 21.1.** 0 mraz. ** VEK: 37 ** výsledok –BPK 12tt//1
10. GUBIK ***** MT- HEL ** EMB. 1 * OPU 03.2. ** ET: 08.2. ** 0 mraz. ** VEK:29 ** výsledok – PK //
11. SANRIS *** MT -HEL ** EMB. 1 * OPU 08.2. ** ET: 13.2. ** 4 mraz. ** VEK 35 ** výsledok – PK 7//
12. LEONI **** BA –ISC ** EMB. 2 * OPU 06.2. ** ET: 9.2. ** 0 mraz. ** VEK: 28 **výsledok – BPK 7tt/1
13. MAJAJA75 ** BA - GF ** EMB. 2 * OPU 28.2. ** ET: 5.3. ** 5 mraz. ** VEK 35 ** výsledok - PK //5tt/1

NASE POKROCILE TEHULKY po IVF r.2009

1T, ROMY *** MT- HEL** EMB.1, * OPU 30.9. ** ET: 3.10. ** 0 mraz. ** VEK: 33 ** výsledok –BPK 27tt //1
2T, DENIS *** MT- HEL** EMB.2, * OPU 30.9.** ET: 5.10. ** 2 mraz. ** VEK: 38 ** výsledok - PK 27tt //1
3T, VIERKA ** MT- HEL** EMB.2, * OPU 2.10. ** ET: 8.10. ** 3 mraz. ** VEK: 32 ** výsledok - PK 27tt //1

PO IVF r.2010 - NEGATIVNE

01.DANKA ****** MT- HEL**EMB.2, * OPU 11.1. ** ET: 16.1.** 1 mraz. ** VEK: 38 ** výsledok- PK =neg.
02. WODANKA ** MT- HEL**EMB.1, * OPU 13.1. ** ET: 19.1. ** 0 mraz. ** VEK: 28 ** výsledok- PK =neg.
03. KAJKA ***** MT- HEL**EMB.2, * OPU 22.1. ** ET: 28.1. ** 0 mraz. ** VEK: 39 ** výsledok- PK =neg.
04. MINKA051 ** BR - REP**EMB.2, * OPU 23.1. ** ET: 28.1. ** 1 mraz. ** VEK: 43 ** výsledok- PK =neg.
05. MIRM ******* BA - ISC ** EMB.2,* OPU 18.1. ** ET: 26.1. ** 4 mraz. ** VEK: 26 ** výsledok- PK =neg.
06. CISIELKO *** MT- HEL** EMB.1,* OPU ???? * KET: 04.2. ** 1 mraz. **VEK: 29 ** výsledok- PK= neg.
07. DEMIZON*** *BA - GF ** EMB. 2 * OPU 04.2 ** ET: 09.2.** 9 mraz.** VEK:29 ** výsledok- PK =neg.
08. GUGINENKA * BA -ISC ** EMB. 2 * OPU 13.2.** ET: 16.2 ** 0 mraz. ** VEK: ?? ** výsledok-BPK =neg.
09. LUKO ******** BA - GF ** EMB.2 * OPU 4.3. ** ET: 9.3. ** 4 mraz. ** VEK:30 ** výsledok = neg.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre