Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

annamary27
11. okt 2011

@mackom ahoj,tak nám schvalovali žiadosť raz 3týždne a druhýkrát 6týždnov.Podla hormonálneho profilu ti schvália aké hormony budeš užívať a kedy si ich začneš pichať .Ja som mala 3druhy a začínala som 24den cyklu,potom sa chodí na kontroly,že ako rastú folikuly.Pred odberom sa pichá pregnyl na prasknutie folikov.Odber vajíčok prebieha v 10-15minutovej narkoze,preto si predtým musíš vybaviť predoperačné vyšetrenie.Podla toho akej kvality su vajíčka,spermie a aký sposob oplodnenia si vyberiete,tak asi o 2až 5dní sa vkladaju krpčekovia do ,,bruška,, 😉 a u nás v centre v Ba sa chodí na kontrolu krvi potom na 10ti a 14ti den či sa to uchytilo.
Snád sa mi to podarilo v skratke ako-tak vysvetliť.
A keby sa to nepodarilo na prvýkrát a ostanu vám zmrazené ,,detičky,,tak sa nemusíš pichaťznova hormonmi,to sa len užíva estrofem a utrogestan na to,aby sa pripravila maternica a môžete ísť znova na to.

katika125
11. okt 2011

@annamary27 Niekomu to nevysvetlíš. Inak ten popis na umelé je super, to pichanie trvalo len jeden cyklus?

annamary27
11. okt 2011

@katika125 ano jeden cyklus a to som mala dlhý protokol,sú aj krátke.

mackom
12. okt 2011

Ahoj annamary ďakujem pekne za vysvetlenie.Vy ste si aký spôsob vkladnia vybrali, Jedna mi písala na nete že načo mi pôjdme na IVF keď mám dobré výsledky, ju len stimulovali a otehotnela -prosím ťa nevieš čo tým myslela? Annamyra a celkovo to trvalo ale 2-3 mesiace pokial ste sa dostali na umelé alebo dlhšie?ďakujem ozaj aj sa vám to podrilo? pa

annamary27
12. okt 2011

@mackom neviem čo tým myslela tá kočka,možno ju stimulovali,išla k doktorovi a ked bol čas,že folikul pukne,tak im povedali,že majú sexíkovať,asi tak to mohlo byť.Asi 2-3mesiace to môže byť kým budeš mať bambulky v brušku vložené.Nám sa nepodarilo prvé ivf,z toho nám neostali ani mrazáčikovia,druhé tiež nevyšlo,ale z toho máme tri zmrzlinky,tak po tie si pojdem v novembri.

mackom
12. okt 2011

ahoj annamary máš pravdu tá baba mi odpísala že v centre jej plánovali styk podla folikulov dávali je dufaston, pregnyl, clostylbegyt.Myslela som si že to trvá dlhšie pokial sa to vybaví ale keď zhruba do 3 mesiac sa ide na to tak je to v pohode.ak sa môžem spýtať vy máet aj nejaké zistené preblemy preco nemôžeš otehotnieť?môžem sa spýtať koľko vás to vyšlo?

timmka
13. okt 2011

@katika125 ahoj, moja vsak ty to nemusis nikomu hovorit, ja to drzim v tajomstve, cakame ked mi schvalia ziadost a idem na to, velmi sa tesim, ja som tiez veriaca, ale ked to riadne neide, tak musime oklamat prirodu, nic ine nam neostava, my sme to nikomu nepovedali a ked sa podari, tak poviem, ze sme to necakali, ze nevieme ako sa nam podarilo 😀 , ja sa obavam len ludi okolo nas, pochopia to tí, co sa s tym stretli a zazili ten blby pocit, nechcem aby sa niekto z mojho drobca smial, ze je zo skumavky atd. a to s tym postihnutim, prvy krat to pocujem.....,, vsak oni vyberu len tie najlepsie spermie, skor by som povedala, ze chore deticky sa viac rodia pri riadnom oplodneni, tak drzim palceky aby ti to vyslo

katika125
13. okt 2011

@timmka ahoj, ďakujem. Ja si tiež myslím, žekeď to nejde prirodzene a sú aj iné možnosti prečo to neskúsiť. S tým postihnutím tomu neverím, ale svokra je svokra. A drž sa aj ty nech ti tú žiadosť čím skôr schvália a nech to víde. 🙂

timmka
13. okt 2011

@katika125 dufam ze uz na buduci mesiac zacnem stimulovat, uz to chcem mat za sebou 😉

annamary27
13. okt 2011

@mackom vyšlo nás to po každé cca 1000eur....problémy mi nezistili žiadne,iba ak by som vytvárala protilátky,len to som sa ešte nedovolala do centra,že ako mi dopadli testy krvi,keby bol problém v tom, tak musím začať brať prednison na potlačenie imunity.

mackom
13. okt 2011

Ahojte aj nám robil testy tiež na protilátky a všetko bolo ok.Ja dúfam že teraz keď pôjdem do Lubochne do enedokrinologického ústavu že mi tam niečo zistia a dajú ma do poriadku a potom sa už konečne zadarí aj nám.chodí aj ty Annamary Krajkovičovi? Mi sme minulý rok k nemu chodili. Od inseminácie sme tam neboli dali sme si pauze že sa možno samo zadarí ale nejako sa nedarí tak od jari isto ideme tam.teraz na zimu sa mi tam nechce chodiť tak preto až od jari.pa

annamary27
13. okt 2011

@mackom my sme mali tiež rok pauzu,ja chodím do Bratislavy do Gin Fivu.

mackom
14. okt 2011

annamary a kto ti pichal injekcie?mne by ich manžel nepichol ten sa bojí keď mu berú krv.Ozaj keď ti vložili drobcov do bruška aj si marodila alebo si ostala doma niekoľko dní?ozaj a koľko ti ich vložili?lebo som niekde čítali že nechcú dávať 2 len 1 vajíčko.

annamary27
14. okt 2011

@mackom mne injekcie pichala mamina,v tom mám výhodu,že je zdravotná sestra a v rodine mám ešte okrem nej kopu zdravoťákov.Po oboch pokusoch som maródila,ale teraz chcem zostať doma pár dní a potom do práce...moja gyn mi povedala,že keby som chcela PNku nech len zavolám a pošlem manžela,takže uvidím,ked poriešim pracovné veci a zadarí sa,či ostanem doma aspon kým je to rizikové obdobie.Vkladali mi 2blastocysty pri oboch pokusoch.

mackom
14. okt 2011

Annamary ty sa cyhstáš na ďalší pokus? Koľko si mala krpcov zmrazených?Koľko vajčiek ti odobrali?

annamary27
15. okt 2011

@mackom ja sa chystám na vklad zmrazených embryjok.mám ich 3zmrazených.pri prvom pokuse mi odobrali 23vajok,z toho bolo 9zrelých,7sa oplodnilo úspešne,2sa vyvinuli do blastocysty a tie mi vkladali.Pri druhom pokuse mi zmenili dávky injekcií a odobrali mi 15vajok,z toho bolo zrelých 13,7 sa oplodnilo,2vkladali a 3zmrazili.

mackom
15. okt 2011

Annamary a teraz keď ti budu dávať zmrazených drobčekov budeš si znova pichať injekcie alebo budeš len na tabletkách?Ozaj a keď sa dávajú tí zmrazení drobci tiež to stojí okolo 1000Eur?pa

annamary27
16. okt 2011

@mackom ked sa daju mrazáci,tak niečo som platila za utrogestan a estrofem,beru sa len tieto tabletky a 120eur dám za vklad.

mackom
17. okt 2011

Annamary tak to je fayn že sa toľko neplatí keď ti teda ostanú zmrzlinky.prajem pekný deň.

annamary27
17. okt 2011

@mackom ďakujem,aj tebe pekný slnečný den želám 😵

mackom
17. okt 2011

Annamary daj vedieť potom kedy pôjdeš pre drobcov aby som držala päste.pa

annamary27
17. okt 2011

@mackom určite dám vedieť,ked mi mrška príde načas 2.11,tak najnesjkor okolo 19.11.by mohol byť vklad 😀 😀 😀 😀 na začiatku roka som ani len nepomyslela na to,že by som šla na konci roka pre drobcov a teraz ma od toho delí len mesiac,jaj,len dúfam,že sa pekne rozmrazia a ostanú u mna v brušku 🙂

charlota333
21. okt 2011

@annamary27 ahoj ja som 12DC- pred KET, chcem sa opýtať na ktorý den ti vkladali embrijko,

annamary27
22. okt 2011

@charlota333 ahoj,ja som ešte na KEt nebola ,ale pri IVF na ET mi vkladali myslím raz na 18ti a druhýkrát na 19ti deň.

katika125
23. okt 2011

ahojte na budúci mesiac začíname stymulovať na IVF, , už sme boli u koordinátorky, už chcem aby to bolo za nami a na vianoce už môžem byť tehu, no uvidíme, ako príde tá moja neposlušná menzes, pa peknú nedeľu

annamary27
23. okt 2011

@katika125 ahoj,ty budeš stimulovať na IVF ja na Ket a budeme dve na vianoce tehu 😀 😀 😀 😀 😀 😀

katika125
24. okt 2011

@annamary27 ahoj, tak to by bolo super keby sme si fakt po vianociach napísali, že všetko dobre dopadlo a o 9.mesiacov by nás bolo o jedného, možno o dvoch viac. 😀 😀 Musíme myslieť pozitívne a dopadne to dobre. Ja ešte hodím dietku, aby som zopár kilečiek dala dole a bude to OK 🙂

annamary27
24. okt 2011

@katika125 diétku som si dala aj ja,k tomu všelijaké krémiky na celulišku a zoštíhlenie,plus lymfodrenáž,len tie kilečká nejak nechcú ísť dola,nejak nemám pevnú vôľu a v zime sa mi to dobre maskuje,he he 😀 😀 😀 😀

katika125
24. okt 2011

ja to moc nezamaskujem, ale čo narobím, keď mám poruchu štítnej žľazy. Veď dúfam, že drobčekovi, ktorý by vo mne rástol to vadiť nebude, že mám kilá navyše. 😒

annamary27
24. okt 2011

@katika125 zhodíme to rannými nevolnosťami a behaním okolo mimi 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre