Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

cisielko
29. júl 2012

@dreamer1 jéj no to je nádherné číslo 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 silno držím palce aby ich prežilo čo najviac a bolo aj čo zamraziť a ak aj nie, hlavne nech ide to najlepšie krásne do bruška 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 áno, môžu byť nezrelé alebo prázdne, tiež oplodnenie nemusí prejsť takže ich bude určite menej..drž sa a daj vedieť ako ste na tom držím palce 🙂

dreamer1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cisielko
30. júl 2012

@dreamer1 všetky 4 si dala na PK? a nepovedali ti, že jedno dve sa vložia a ostatné ostanú na PK? pri menšom množstve to robia takto...a prečo máš volať až v stredu, nemáš sa informovať každý deň ako sa im darí?

dreamer1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cisielko
1. aug 2012

@dreamer1 no ako ???????????????????????????????????????????????????????? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

dreamer1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cisielko
1. aug 2012

@dreamer1 jééééééééééééééééééééééééj 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a čo si nedala vedieť há? no to je krása, silno držím teda palce a pfuj pfuj puj 😀 😀 😀 😀 😀 😀

dreamer1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cisielko
6. aug 2012

@dreamer1 no ako sa cítiš?

vierussa
7. aug 2012

ja som bola minuly tyzden vo stvrtok a dr mi dal milion tych papierov.do poistovne.a j na nejake lieky.ale ze mam ratat ze mi bude treba asi 500eur k tomu co schvali poistovna a asi50eur na lieky.manzela nemam ale priatela a tak musim aj potvrdenie ze zijeme ako druh a druzka v spolocnej domacnosti.mam ist na to mimomaternicove oplodnenie lebo nemam ovulaciu.som s toho dost na nervy ze niesom schopna zena.ale v kusku duse este si davam nadej ze teraz to uz musi vyst. ☹

cisielko
7. aug 2012

@vierussa no bohužila, poistov§a to síce prepláca ale nie všetko, suma, ktorú ti povedal je v poriAadku...ja idem do IVF tiež s priatelom, boli mse u notára kde sme boli podpísať vyhlásenie, že sme spolu a podobné kecy,..a to, že si neschopná žena si kde zobrala? vieš koľko je tu žien, ktoré takto bojujú? takže takéto reči niekam pošli a mysli nato pekné prečo to robíš 😉

dreamer1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cisielko
8. aug 2012

@dreamer1 to ma mrzí stým OHSS ale hovorí sa, že ked ho máš tak si určite tehu bo podporuje tehotenstvo 😉
jéj tak to vyšlo? prečo neodfotíš a nehodíš do albumu aby sme ho videli?

dreamer1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cisielko
8. aug 2012

@dreamer1 tak budem čakať...a nesmúť, všetko dobre dopadne, treba veriť..držím ti palce xxxxxxxxxxxx

dreamer1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vierussa
10. aug 2012

ja chodim do ke SPLN.kamosky mi hovorili ze asi prve tri razy by mala preplacat poistovna,a doktor mi povie ze mam ratat asi s 500eur.ja len buduci tyzden mam zajst do poistovne odniest papiere.a kedže nemam manžela tak aj nejake cestne prehlasenie ze zijeme spolu.to uz co nevymyslia.mne napisal nejaky fostimon decapeptyl.tablety.a ze stoja asi kolo50eur.ked clovek nieco velmi chce tak sa nabeha poriadne.a to cestovanie.

pancuska
12. aug 2012

@cisielko ahoj,som si citala par riadkov dozadu a tak chcem sa spytat ci uz mas to schvalenie z VSZP doma? teraz sa budem citit hlupo ale oni to posielaju do BA alebo tam kde patris? ja chodim do BA (teda zatial len raz som bola) Gynfiv a tiez nemam uz ani jeden vajcovod!!
@dreamer1 no to je fakt nahoda ze som ta tu objavila,ale tak zaujala ma tato tema,vidim ze mame podobny vkus 😉

dreamer1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pancuska
12. aug 2012

@dreamer1 len či tu nájdem to čo budem potrebovať? 😉

dreamer1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pancuska
13. aug 2012

@dreamer1 na MK som napísala prvý krát keď mi dr oznámil že mám vrodený trombofílny stav,bol to súkromný gyn a som aj rada že mi tú genetiku urobil,takto aspoň každého hneď upozorným a si predstav že to má aj môj manžel v rodine no manžel to nemá,len otec a súrodenci......
....teraz neviem či sa žiadosť o schválenie posiela do Blavy alebo kam? že kam mám volať? možno to znie blbo ale ja fakt neviem....
a na koľko ťa uspali keď ti brali vajíčka? inak tiež to bude moja 6 narkoza ale tak čo neurobí človek pre bábinko len by som nikdy nepovedala že ma bude stáť toľko čo dovolenka 😉

dreamer1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pancuska
13. aug 2012

@dreamer1 a fraxík picháš od vkladu? či ako ti to dali? a keď sa môžem opýtať prečo máš už 6 operácii za sebou? tie laparky sú mi jasné.....
a IVF si musela absolvovať kvôli čomu? ja strašne zabúdam tak ak som sa to už pýtala nehnevaj sa prosím ťa!! 😉

dreamer1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pancuska
14. aug 2012

@dreamer1 joooj dievca tak ty toho teda mas tiez statocne,dufam ze mas aspon dobreho chlapa pri sebe!!! ja som si pozerala tie mutacie a ja mam faktor V,Leiden heterozigot,MTHFR(C677T) homozygot a este nejaky koagulcny faktor 4G/4G ......aj chodis do temy trombofilia? no ja som zvedava odkedy budem ja pichat lebo si myslim ze to zavisi od doktora!! beries aj femibion? inak je velmi zaujimave ze teraz su vselijake choroby ze imunita proti spermiam a podobne ved kedysi nemali ziadny problem rodili ako jablone....ja som inak mala prvu operaciu prsnika,vylakana ako hrom,inak to bolelo ako .... no potom by ma boli rezali kazdy pol rok a tak som konecne nasla dobru dr ktora zistila ze su to cysty naplnene tekutinou a netreba to vobec rezat ....potom som mala operaciu chrbtice co ma urcite este niekedy v zivote stretne a mozno ani nie ....ale psychiku som vtedy asi ani nemala.... a potom 3 laparky....
...preto sa stale vypytujem lebo co som ti spominala moju kamaratku,ma endomet. mala 4 a 5 lozisk a vajecnik prirsteny o hrube crevo/nefunkcny! dr jej povedal ze sa maju snazit o tehu,takze moze aj prirodzene? nevies? 😉

cisielko
14. aug 2012

@vierussa ale určite to stojí zato, treba len vydržať a bojovať...áno poistovňa prepláca len 3 pokusy, potom si všetko hradíme samé 😠 😠 😠

@pancuska no ja som čakala na schválnie vyše 6t 😝 bohužial hrozne im to trvá...a nie neposielali mi to domov, to posielajú do centier a oni volajú, že to máme schválené a môžeme začať...vidím, že si na tom tak ako ja bez vajcovodov, mrzí ma to ale nesmieš sa vzdávať, musíme veriť, že všetko dobre dopadne 😉

inak babulky, dnes dorazila mrcha takže od zajtra pichám prvú včielku 😀 😀 😀 😀 😀

pancuska
15. aug 2012

@cisielko zatial ma to nejak nedepkuje ale to asi zacne od pichania....a aj si im tam volavala,myslim do tej VSZP?
no a teraz preco pichas? musis znova kvoli odberu? ja to este vsetko neovladam tak sa vsetko len vypytujem... 😉

cisielko
15. aug 2012

@pancuska ja som volala len aby som vedela, že čo sa deje, tak som volala aj do VSZP a potom som už len čakala kedy mi zavolajú z centra..no pichám, pretože začínam 2IVF takže musím aby som mala vajká, tie mohli vybrať, oplodniť a dať mi do bruška 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 vypytuj sa však preto sme tu 😉

pancuska
15. aug 2012

@cisielko takze nemas zmrazene a preto musis vsetko znova absolvovat? a do akeho centra chodis?? urcite si to tu uz pisala ale zabudla som 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre