Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

romy01
25. sep 2009

ahojky zdeja. To je supeer ze mas dve bambulky. a mas aj nejaké zmrazené? Si hovorila tuším, že ti ich vybrali 6 nie?
denis tak o tomto som este nepocula. Chodim na konika dlho a citala som kadeco ale na toto som nenatrafila - aj ked o IVF som sa až tak intenzibne nezaujimala, nakolko nám dávali nádeje, že to pojde aj planovaným sexíko. No na tvojom mieste by som sa nijak nevzrusovala urcite vedia co robia - tak sa v nedelu uvidíme, lebo aj ja idem tam v nedelu. A hovoríš, že ti niečo pichli? To bol pregnyl alebo co? Nepoznam to HGT, čo to je? Inak ja beriem puregon a v stredu povedali, ze to tiež vypada na utorok, ale si myslím, že to bude streda alebo štvrtok, lebo mne posledna davka puregonu vychadza na nedelu poobede.
A ako foliky? uz si si ich poratala? Aké su velke?

denis19
25. sep 2009

tak se to pohlo Kajticko, paráda.
jdu volat do heluku, že co a jak...

kajticko
25. sep 2009

škod adenis ja tI ani poradiť neviem som dosť ešte po zadu 😠

zdeja
25. sep 2009

romy01...zmrazene mam 3.....zo 6 sa podarilo oplodnit 5
kajticko.....chodim do Kosic - SPLN

denis19
25. sep 2009

Romy, také jsem si rekla, že se oddám medicínským znalostem a nejdu to rešit.
Tak se teším na nedeli, že se ta uvidíme,jdeš i s manželem? A nejde náhodou i Kajka???
To co mi píchli byla hormonální injekce, trochu štípala,alekonzultovala jsem to se švagrovou a jí to píchli také pred rokem, tak nevím, už se ani na nic neptám a dnes jsem ani nemohla, když nemám ten hlas. Jen jsem zvedavá jak si ted pokecám 🙂 s Heliosem, když mají volat????

denis19
25. sep 2009

Tak a jsem z toho úplý magor!!! Ted volal helios, tak kontrolu mám v pondelí, tím pádem netuším, kdy bude odber!!!!V úterý už teda asi ne, jen abych z toho všeho nechytla paniku!!!!!

romy01
25. sep 2009

ano moj ma tam zavezie apocka v aute, mohli by sme sa stretnut a zas zajst niekam na kavu a ano pride aj kajka pisala ze pride niekedy medzi 8 mou a 8.15 😀

denis19
25. sep 2009

Romy,
folikulu mám 11 kolem velikosti 9-13mm a 9 kolem velikosti 13-16mm, optimální velikost je 20mm +-2mm, tak mi asi zrají pomaleji

denis19
25. sep 2009

Tak jak sji se práve dozvedela, z mé strany z nedele není nic a jen se musím uklidnovat, že je vše ok.

romy01
25. sep 2009

teeeda denis, to je pekna urodicka, po tom hormone dnes ti dorastu, nebojkaj.
haha mozno sa v utorok vsetky stretneme na OPU a dokonca aj vierka mala termin utorok - no teraz sa jej to ozno posunie n a stredu

denis19
25. sep 2009

Romy a ty si na tom s úrodičkou ako???? Už asi panikarím!!!!

kajticko
25. sep 2009

tak babulky držte sa a odychujte 🙂 😎 musím off ešte sa dnes ukážem pekný dník

romy01
25. sep 2009

denis len klud, ziadna panika. Ber to tak ze prva stimulacna injekcia bola v utorok takze v pondelok mas 14 den a to je v pohode - uplne v norme. To ja by som mala panikarit, lebo ja som brala prvu injekciu vo stvrtok a strasia maOPU uz utorok - co je len 12 ty den - ormalne ale ovulku mavam na 15 - 16 den a raz som mala v lete az 18 ty den, takze ja mam panikarit, lebo je to na moj cyklus skoro - ktovie ci mi tie jajka stihnu dozriet. Ja som mala kontrolu v stredu a folik,y boli vacsinou 14 - 16 mm a mensia polovica bola okolo 11 mm a dva nove boli 8mm takze ich bolo okolo 17 naposledy

denis19
25. sep 2009

Romy,
takže si myslíš, že když muj bežný cyklus je spíše 40dní, tak i ted to zrání muže být opoždene??? 🙂
Ješteže jsi mi to tak hezky pragmaticky vysvetlila,dikas 😀
Jsem už asi velice nedočkavá a moc porovnávám a to nedelá dobe, prec jsme každá jiná, že ano???? 😀

romy01
25. sep 2009

máš pravdu , každdá sme iná Ja teda nie som odborník na cykly ale myslím si že to s tym súvisí. Ak máš cyklus 40 dní neexistaby si mala teraz ovulku na 12 ty den - nejaky puju cas na dozretieosum tam bude to je jasné ale ako hovorimm, tie folikuly potreb

denis19
25. sep 2009

Romy,
máš pravdu, také si to tak nejak vysvetluji, není možné pri dlouhém mém cyklu,aby to ted bylo na 14 den OPU!!!!! A hotovo! jen škoda,že se v nedeli neuvidíme, už bych i splkla o snášce vajec a tak 😀 😀

romy01
25. sep 2009

hahaha neboj sa este sa o tom naspikujeme hahaha

denis19
25. sep 2009

🙂 🙂 🙂 ok, beru te za slovo!

romy01
25. sep 2009

proste sme tím, a ako tím musíme drzat spolu a spol,u dojdeme do ciela 😀 😀 😀

denis19
25. sep 2009

Super.
vidím, že jsi v parádnímoptimistickém rozpoložení, což je super, já byla chvilku vyvedana z rovnováhy,ale už je všeok. trochu jsem si na nete okontrolovala finance,není to žádná sláva,lale snad to prežijeme 😢
jsem zvedavá na svou PN??

romy01
25. sep 2009

to aj ja, volala som do firmy- este je tam mzdarka na dohodu a jedna asistentka a v raj im socialka este neposlal dotaz na moju mzdu. Som zvedava z coho mi PNku mienia vyratat, Inak to DNP si zacnem platit az ak sa mi potv rdi tehu, inak to nema zmyslel

denis19
25. sep 2009

no , to máš si pravdu.
já ted mám pocit, že to vše stojí strašné prachyi dns jsem dostala recept na ten merional na jeden dena platila jsem 35€, potom 10€ za embryologičku a stále neco,ale co na deláme pro dobrou vec, že ano 😲

romy01
25. sep 2009

to je fakt, a denis ten prvy liek sa ti uz minul? ked ti dali druhy liek?

denis19
25. sep 2009

No ten první(menopur) jak mi zvýšili dávky, tak mi vydrží jen do soboty a tak mi Gaťová dnes predepsala ten merional ve stejné dávce jako ten první,predepsala mi 3x a to je jedna dávka a to je na tu nedeli a na pondelí už nemám nic a prý si teda nemám nic dát a počkat na kontrolu v pondelí ráno, jen já si píchám ráno v šest, tak ted nevím, když se dostanu do ordinacenekdy v pul deváte, jestli to nebude vadit???

romy01
25. sep 2009

mozno to bude stacit. V tejto faze by mali folikuly rast cca 2mm denne takze tie 16 mm by do pondelka mali mat min 20 - 22 mm a to je cas na pichnutie pregnylu a potom OPU. Mozno to na ten utorok predsa len vyjde 😀

denis19
25. sep 2009

Jo také si Romy ríkám, jen pregnyl se má píchnout 36hodin pred zákrokem a to se teda nestihne a je to streda a to mi už nejak neštimuje ☹

denis19
25. sep 2009

Asi to bude až streda......doufám, že dýl už ne!!!!!

romy01
25. sep 2009

no veď uvidíš, treba myslieť na to že to treba dobojovať do úspešného konca. Inak ja mam lieky este na sobotu a nedelu a dost, tak som tiez zvedava ci mi este nieco napíšu, alebo co. Inak dnes ma tie vajecniky bolia ovela menej, vačšinu dna ich ani necitim, rano som normalne rozmyšlala, že či tam tie jajka ešte sú - ale poobede sa na chvíšu ohlásili , takže sú tam 😀
Bože na jednej strane sa neviem dočkať no na druhej strane mi to letí ten čas 😀 😀 😀

denis19
25. sep 2009

Mé vaječníky jsou dnes také v klídku,až se divím 😲 Už radeji ani na nic nemyslím,abych se zbytečne nerozladila 🙄 nikdy mi mne jinka nenapadlo, že to muže takto človeka umárať ☹ myslela jsem si no co , vyberu dávku jak rekne lákar, udelají odber, oplodní a hotovo, tu omáčku kolem jsem si nejak neuvedomovala a ted mne to prekvapuje, co jí je,jako té omáčky kolem toho všeho co se deje!!!

weronika131
25. sep 2009

mozno to bude zniet hlupo, ale ja som dnes dostala papiere pre poistovnu z IVF centra a samozrejme posledna strana je cestne prehlasenie, ktore mam vyplnit........nie je vobec zlozite, no neustale sa bojim, ze nieco napisem nespravne a vratia mi ich,alebo nebodaj neuznaju....
Nebali ste sa toho????
Najma tie hlupe otazky pri ktorich su len bodky a clovek si nieje isty, ci tam ma napisat ANO-NIE, alebo to proste len podpisat.......

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre