Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

romy01
28. sep 2009

Dik zdeja, takze tak asi 15 min? to ypada znesitelne

denis19
29. sep 2009

Dobré ránko všem!!!!!!

Romy,
jen klid, doufám, že jsi spala a nestresuješ!!! 🙂
Takže jsem včera hodila debat se švagrovou, prijdeme na 07:45, jdeme na sono a potom si nás bere sestrička na pokoj, kde se dáme do slušivého pyžamka, hodíme reč s anesteziologem, uspí nás a hurá na to, potom asi ješte hodku spinkáme na pokoji a to naší milovaní mají tu kelímkovou párty 😀 a potom mužou za námi. Následuje dobré ránko, obléct se do svého odevu a hurá domu. Teda v našem prípade navrhuji společné kafe a neco malého do žaludku a lehkou debatu v narfózovém oparu, že co a jak a odpoledne voláme do heliku, že kolik se jich podarilo 🙂 🙂 , jen tu myslím, že nastává v s tímto rokem zmena, že se volá na další den... 😲 že kolik se jich podarilo oplodnit 🙂

Jen tak mimochodem, popri tomto psaní tobe jsem ne snedla,ale sežrala asi pulku vánočky, katastrofa!!!!Ale byla dobroučká 😀

denis19
29. sep 2009

tak holky vstáváme, už se tu nudím 😀

gall
29. sep 2009

Ahoj Denis,

tak mám novinku ... v stredu idem na odber, takže vás tam s Romy uvidím 😅

denis19
29. sep 2009

AHoj Gall, tak paráda, to nás tam ale bude!!!!! 😀
Dej lehký svuj opis,ať te spoznáme!!!

denis19
29. sep 2009

Romy,
ješte jsem zapomela, u dr na sone už bychom melidostat oblbovací tabletku, prý se budeme cítit jako opilé 😀 tak to bude zábava, už se teším 😀 😀

gall
29. sep 2009

už parkrát sme si spolu písali, aj s Romy ... asi pred týždňom? 🙂
Včera som bola 10 deň stimulky, večer som pichla pregnyl ... původne som mala ísť na odber až vo štvrtok, ale hormóny vyskočili tak to posunuli na zajtra.

denis19
29. sep 2009

Jo já si na tebe pamatuji, jen se mi to zdálo brzo a nono to i je brzo,nevadí, streda bude šťastná!!!!!!
Jak se teda spoznáme, jsi z MT???? No ono se spoznáme, že budeme spolu ležet na pokoji 😀 😀

gall
29. sep 2009

Som od Žiliny ... a máš pravdu. Je to skoro. Som z toho dosť smutná, lebo to absolvujem už druhý krát. Mala by som stimulovať o dva dni dlhšie. Tak dúfam, že to nebude mať veľký vplyv na kvalitu vajíčok 😢
Menzes som dostala ako Romy ... akurát ona začala pichať hneď v ten den a ja až v sobotu.

denis19
29. sep 2009

Gall,
á jsme sice dosti stará,ale vedomosti o dozrávaní vajíček nadobývám až ted, takže pokud to dobre chápu, není dobré ani dlouho ani krátce stimulovat a co je potom optimální doma na stimulaci pro vajíčka a jejich kvalitu?????

denis19
29. sep 2009

Nechci rezat do živého, co se stalo poprvé???????

gall
29. sep 2009

To isté ... príliš reagujem na hormóny ... prvý krát mi robili odber už na 10 deň. Teraz to bude aspoň na 12 deň.
A to si pichám naozaj malé dávky. Začala som 150 j puregonu a postupne mi to znižovali.

denis19
29. sep 2009

Takže odber byl,ale co ???nevbyla vajíčka???? či co? že vyzvídám......

gall
29. sep 2009

Vajíčok som mala 13 ... 7 sa oplodnilo, ale po troch dňoch kultivácie ostali len 2 a po 5 dňoch len jedno. A to mi vložili. Nemalo však jednotkovú kvalitu a šanca na otehotnenie bola dosť mizerná. A tak aj bolo.
Teraz ich mám veľkých asi 18 a niekoľko malých ... ale bojím sa že im budú na kvalitu chýbať tie dva dni.

denis19
29. sep 2009

Nééééé,nebudou neboj, já ty svoje vajíčka zase prenáším, tak co 😀 😀 😀 to zvládneme.

Romy si dnes nejak vylehuje, co????????

gall
29. sep 2009

A ako sa cítiš ???? ... mne bolo včera dosť blbo ... možno z toho, že mi to skrátili, alebo z toho že mi vyskočili hormóny. Teraz mi už je však dobre ... asi sa vajíčka už uvolnili a putujú vajcovodmi 😀

denis19
29. sep 2009

No mne od včera celkem dost bolí podbríško, nevím jestli je to cestovací náladou vajíček,ale je to tak i pri wc mne tam celkem popichává.....ale jinak pohoda,až na to, že dnes mám žravou nemoc 😀

gall
29. sep 2009

To ja som ešte nič nejedla ... nejak nemám chuť. Ale idem to napraviť: 🙂

denis19
29. sep 2009

No já práve celou dobu co jsem na hormoších nememla chuť na jídlo, což jsem v dosavadním svém živote nezažila 😀 ale dnes mne prepadla neskutečná žravústka!!!!!!!
mám ted vycházky , tak si skočím na zítra vybrat euríky a potom se opet ozvu, pokud ti je milá má společnost??? 😨

gall
29. sep 2009

OK ... som celý deň doma.

romy01
29. sep 2009

Ahojte baby
Tak gall ide s nami - to je fajn aspon pokecáme.
Dnes som si konecne pospala kedze som nemusela vstavat kvoli injekciam 😀 A bola som tu o pol desiatej a aj som pisala ale mi zamrzol pc a nerozbehal sa mi net az doteraz. Denis ja som rano zblajzla rozok s kuracou sunkou a kyslimi uhorkami - haha uz akoby som bola tehu 😀 Ako budu vediet kolko budeme platgit ked ledva zoberu vajka a spermijky a uz odtial poletime?
Inak ten napad s kavou a papanim beriem, len dufam ze neb udeme mat bolesti. Niektoré baby písali že boli brusko az do vecera a ked mne vlani odsavali cystu tak musim povedat ze som mohla v ten den len lezat lebo pri sedeni ma to dole dost pichalo

gall
29. sep 2009

Ahoj Romy,

keď som bola prvý krát na odber tak som platila až keď mi vkladali oplodnené vajíčko. V deň odberu to ani nespomenuli. Aj tak ešte nevedia koľko budeme platiť. Záleží od toho koľko vajíčok napichnu a koľko bude predlžena kultivacia.... Aspoň to tak bolo v januari.

romy01
29. sep 2009

gall ale mne Krajko povedal ze budeme platit v den odberu a mame si zo sebou zobrat priblizne 500 euro, asi im nejaki ludia neplatia ked robia taketo opatrenia

gall
29. sep 2009

Aha ... mne to ani nespomenuli. Takže ja si to nechám až po transfere. Veď už ma poznajú 🙂

gall
29. sep 2009

A ideš aj ty metódou ISCI ?

romy01
29. sep 2009

aha, no som zvedava ako to cele dopadne. My berieme peniaze so sebou, ale som zvedava ci mi budu vediat povedat kolko vajok mi oplodnia a pod

weronika131
29. sep 2009

romy
ak sa mozem opytat ohladom toho platenia...........co sa tyka liekov, platili ste ich u lekara alebo priamo v niejakej lekarni???

romy01
29. sep 2009

ahoj weronika v lekarni samozrejme, lekar ti da normalny recept

weronika131
29. sep 2009

romy
dakujem........to vies, chcela som to vediet len tak pre istotu

romy01
29. sep 2009

weronika a kedy začínaš?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre