Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

cukotka
12. sep 2009

ja sa s tým dosť ťažko vyrovnávam, no mne nepraská folikul, aby sa mi uvolnilo vajíčko

sisi30
12. sep 2009

ty ideš na ICSI ? to ti priamo vstreknú spermie do vajíčka? hm?...neboj my sme silné môžme byť radi že existuje takéto centrum a rieši naše problémy aj keď to je nepochopiteľné prečo musíme takto trpieť? ☹ ☹

cukotka
12. sep 2009

no ja ešte presne neviem čo náš čaká, teraz ideme k urológovi, na tie genetické testy, a ja idem ešte na krv

sisi30
12. sep 2009

neboj všetko dobre dopadne musíme menej na to myslieť aj keď sa to ľahko hovorí.a koľko máš rokov keď sa smiem spýtať?

cukotka
12. sep 2009

ja mám 27 a ty? 30?

sisi30
12. sep 2009

tak tak 30 😀 😀 😀

cukotka
12. sep 2009

ja inak stále hľadám na nete, že čo by sme mohli skúsiť 😒

sisi30
12. sep 2009

a čo si našla?

cukotka
12. sep 2009

no stále sa spomína profertil, maca, vitamín e, koenzým, selén, zinok, a teraz som našla aj proviron, tak ja už fakt neviem

sisi30
12. sep 2009

bude lepšie keď vám poradí urológ.na spmg ste boli tiež v Iscare?

cukotka
12. sep 2009

áno robili nám ho v iscari, ja sa len bojím, že nám doktor povie, že je to zbytočné, vieš, lebo z umelého majú peniaze, a keď nám niečo predpíše alebo doporučí tak z toho nemá nič 😒

sisi30
12. sep 2009

vieš aj ja som si to hneď pomyslela že je to len o peniazoch, no hold sú to také zákroky za ktoré sa žial platí a naše zdravotníctvo nie je na tom najlepšie. ☹

gubik
12. sep 2009

Denis- moja poisťovňa preplatí CAR len 2 pacientky mesačne a na tento rok už majú prečerpaný limit 😒
Inak s tými vitamínami je to rôzne. Pomôžu len tomu, kto ich má nedostatok. Kto ich má dostatok, viac mu spg nezlepšia. My sme ten druhý prípad.
A môj priateľ to nesie tak, že vlastne ani neviem, či na to IVF pôjdeme. Má pocit, že je to "strašne umelé" 😀

cukotka
12. sep 2009

to mi je jasné, a preto stále hľadám na internete, že čo by pomohlo vylepšiť spermiogram

cukotka
12. sep 2009

gubik akú máš poisťovňu?

gubik
12. sep 2009

spoločnú. doktor vravel, že všeobecná má neobmedzený limit,m ale keďže sa od nového roka spájajú, tak to už bude jedno.
Ja mám za 4 roky snaženia z internetu načítané a odskúšané aj úplné šialenosti, no a nejak mi už ostalo len to IVF. No čo už, však. Ale doktor vravel, že sa môže vylepšiť spontánne

cukotka
12. sep 2009

gubik ak možem tak čo ste všetko skúšali. ja mám všeobecnú poiťovňu

sisi30
12. sep 2009

ale no, viac optimizmu babenky je veľmi dôležité aby sme to brali s optimizmom 😀 😀 😀

cukotka
12. sep 2009

sisi ja sa snažím 😉

sisi30
12. sep 2009

aj snaha sa cení, asi musíme ešte vydržať a potom šup šup a bude to! hm?...

cukotka
12. sep 2009

no ja si vydýchnem až po výsledkoch z genetických testov, dovtedy budem stresovať ☹

gubik
12. sep 2009

Všeobecná je v pohode, tam sa na schválenie čaká max. 1 mesiac.
Tie vitamíny, o ktorých si písala, zaberajú, ak ich má nedostatok. Aj Maca je vraj dobrá a na zvýšenie testosterónu Tribulus. Nemal by fajčiť, piť alkohol, nosiť obtiahnuté oblečenie, mať sedavé zamestnanie, kúpať sa v horúcej vode.
Môj nerobí nič z toho a aj tak má na 99,5% zlú morfológiu, k tomu slabú pohyblivosť.
Ja som brala Kyselinu listovú, Vit. E, teraz momentálne / a plánujem to až do IVF/ pijem čaj z alchemilky, ktorá je dobrá pri nízkej sliznici- mám s ňou dobré skúsenosti.

gubik
12. sep 2009

Sisi, ja sa to tiež snažím brať v pohode, len už ma nebaví každý mesiac dúfať a potom sklamanie. To je fakt des. Ale vždy po prvej vložke to už beriem s humorom 😅

cukotka
12. sep 2009

no ja akutálne si nedávam nič, manželovi som dala macu, a musí prestať fajčiť, obtiahnuté oblečenie nenosí, nekúpe sa v horúcej vode, lebo mám sprchovací kút 😀 ,

cukotka
12. sep 2009

sisi super, že to takto berieš, ja proste viem, že najbližších pár mesiacov tehotná nebudem, takže tampónov mám dosť v zálohe

gubik
12. sep 2009

A aký má problém v spg? V diskusiách na nete väčšina párov s našou diagnózou otehotnela až po IVF, preto to už neriešim. Len ja mám aj tú nízku sliznicu, preto to chcem trochu "doladiť". Kde chodíš do centra?

cukotka
12. sep 2009

gubik ja chodím do iscaru v ba, a diagnóza je oligozoospermia

gubik
12. sep 2009

Ja do Heliosu v MT. Na IVF ideš už v októbri?

cukotka
12. sep 2009

no my ideme v októbri na genetické testy, a ja prvykrát na odber krvi

gubik
12. sep 2009

Tak nech to dobre dopadne. Super, že sa to hýbe dopredu. Vidíš a nás na genetiku neposlali.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre